Kedi Oyuncakları

Toplam 226 ürün listelendi.
Yarın Kapında
Yarın Kapında teslimat saatleri dışındasın.
Sırala
Varsayılan Sıralama
Yeniden Eskiye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Puana Göre
Kategori :
226

Kedi Oyuncakları

Kedileriniz için oyun zamanı sadece eğlenceli olmakla kalmaz, aynı zamanda sizin için de eğlenceli olabilir. Kim kedisinin lazer ışığını kovalarken evin etrafında dört dönmesini izlemeyi sevmez ki? Ancak lazerler, kedilerinizin bayılacağı tek oyuncak değildir.

Aktif, eğlenceli bir kedi, nihayetinde daha iyi bir yaşam kalitesine sahip olacaktır. Farklı oyuncaklar farklı kedi davranışlarını geliştirir, peki hangisini satın almalısınız? Kedinizin onları sağlıklı ve uyarılmış tutmak için çok sayıda kedi oyuncağı seçeneğine sahip olması gerekir. Kedinizi can sıkıntısından uzak tutmak, bir evcil hayvan ebeveyni için önemli bir iştir. Canı sıkılan kediler, uzaklaşıp bir oyuncakla oynarken yalnız bırakarak size ne kadar ilgisiz olduklarını göstermek için can atarlar.

Onları meşgul edecek iyi bir oyuncak bulmak, nihayetinde onları sağlıklı tutacaktır, bu nedenle kedinizin beğenilerini ve hoşlanmadıklarını gösteren ipuçlarını takip ettiğinizden emin olun. Kedinizin yaşının ve kişiliğinin, onları meşgul eden oyuncaklarda büyük rol oynayacağını unutmamak önemlidir. Bununla birlikte, iyi bir kedi oyuncağında nelere dikkat etmeniz gerektiğine dair genel önerilerimiz her yaştan kedi için geçerlidir. Seçeceğiniz oyuncağa bağlı olarak kaliteli, güvenli ve dayanıklı malzemelerden yapıldığından emin olmalısınız.

Sonuçta, kedinizin bundan sadece birkaç saat değil, bol bol keyif almasını istiyorsunuz. Ayrıca, malzemenin kalitesini de göz önünde bulundurun. Doğal hissi veren tüyler, sentetik kürkler ve yünler, av hayvanlarını taklit eder. Ancak yapıştırılmış gözler veya yutulabilecek diğer parçalar gibi gevşek şeylere dikkat edin.

Kedi Oyuncağı Çeşitleri

Catnip, kediler için açık ara en popüler bitki uyarıcısıdır, ancak gümüş asma ve kırışık malzemeler de popüler oyuncak geliştiricilerdir. Bu ürünlerle oyuncak satın alırken dikkatli olun. Tüm kediler aynı şekilde tepki vermez. Bazı kediler öfori yaşar, diğerleri sakindir ve hatta bazıları aşırı enerjiyle dolar ve görünürdeki her şeyle kavga etmek ister. Kediniz bu tür oyuncaklara iyi tepki vermiyorsa, ondan ve diğer bitkilerden kaçınmak en iyisidir. Bazıları hareketli ve hareketsiz olan bir oyuncak çeşitlerine sahip olmak isteyebilirsiniz.

Kediler doğal avcılardır, bu nedenle hareket edebilen bir oyuncak, kedinizin yırtıcı içgüdülerinden faydalanmasını sağlar. Ayrıca kedinizin kaslarını germesine, egzersiz yapmasına ve pençelerini keskin tutmasına olanak tanıyan tırmalama direkleri gibi oyuncaklara sahip olmak isteyeceksiniz. Kediler günlük uyarılmaya ihtiyaç duyarlar ve bunu anlamazlarsa depresif, kayıtsız ve hatta agresif olabilirler. Bir çözüm, kedinize bir arkadaş edinmektir. Kediler birbirleriyle insanlardan daha farklı oynarlar.

Kedigiller nadiren hemen anlaşırlar, bu nedenle iki kediyi yavaş yavaş birbirine alıştırmanız gerekir. Başlangıçta ayrı odalarda tutun ve birbirlerinin kokularına alışsınlar. İster birden fazla kediniz olsun, ister bir tane olsun, yine de her gün kedinizle veya kedinizle oynamak iyi bir fikirdir. Günlük en az 10 dakikalık oyun süresi hedefleyin. Avı simüle etmek (tüy oyuncağı veya lazer işaretçi ile), bulmaları için ödülleri saklamak veya gizli hamleler yapmak, kedinizi mutlu ve sağlıklı tutmanın harika yollarıdır.

Etkileşimli oyuncaklar, kedinizin sağlığı ve genel olarak iyiliği için çok önemlidir. Bu oyuncaklar kedinizi hem fiziksel hem de zihinsel olarak çalıştırır. Kedinizin özel ihtiyaçlarına uygun çeşitli interaktif oyuncaklar vardır. Bunlar, kedi ve insan arasında etkileşim gerektiren oyuncaklar, pille çalışan oyuncaklar ve kedinin ilgisini yeterince artırarak kendi başlarına koşmaya başlamalarını sağlayan oyuncaklardır.

Zekâ Geliştiren Kedi Oyuncakları

Kediniz ailenizin hayati bir parçasıdır ve onlara zıplama, av yakalama ve egzersiz yapma alıştırmaları yapmak için bolca yer sağlamak onların günlük yaşamları için önemlidir. Kediniz için en iyi kedi oyuncaklarını seçerken tüm ihtiyaçlarını göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun. Onlara yalnızca yırtıcı içgüdülerini değil, aynı zamanda egzersiz gereksinimlerini ve zihinsel gelişimlerini de karşılayan etkileşimli oyuncaklar sağlayın. Mesela açılabilir tünel, kedinizin meraklı tarafını teşvik eder! Kediniz 2 veya 3 taraflı tünele asla karşı koyamayacak.

Göz atmak için bir açıklığı ve oynamak için ekli bir topun bulunduğu bir açıklığı vardır. Kompakt depolama için kolayca katlanır. Birçok evcil hayvan sahibi, kedilerin - özellikle yaşlı olanların - kedi oyuncaklarına ihtiyaç duymadığı ve doğal olarak uyuşuk olduğu ve günün çoğunda dinlenmeyi ve uyumayı tercih ettiği görüşündedir. Bu yaygın bir yanlış anlamadır. Aslında, kediler alacakaranlıktır - bu, doğal içgüdüleri nedeniyle günün ve gecenin en yoğun saatlerinde alçakta yatma eğiliminde oldukları anlamına gelir.

Bunlar, algılanan diğer yırtıcı hayvanların uyanık olduğu varsayılan saatler olduğundan, kedigiller bu saatlerde dinlenmeyi tercih ederler ve şafak ve alacakaranlık saatlerinde daha aktif olma eğilimindedirler. Kedigilleri çevreleyen yaygın yanılgılar, genellikle evcil hayvan ebeveynlerinin eğlence ve fiziksel egzersiz ihtiyaçlarını bilmeden ihmal etmelerine yol açar. İdeal olarak, ortalama bir yetişkin kedi günde birkaç kez en az 15 dakika oyun oynamaya ihtiyaç duyarken, bir yavru kedi daha fazlasına ve daha yaşlı bir kedinin biraz daha azına ihtiyaç duyabilir.

Ne olursa olsun, bu fiziksel aktivitenin yokluğu genellikle kedilerin en büyük sağlık sorunlarından biri haline gelen kedi obezitesine yol açar.

Kedi Oyuncaklarında Güvenlik

Güvenlik, kedi oyuncağı seçiminde önemli bir önceliktir. Seçtiğiniz oyuncağın kedinize zarar verebilecek gevşek parçalar içermediğinden emin olmak isteyeceksiniz. Boğulma tehlikeleri, bağırsak tıkanıklıkları ve hatta gizli çengelli iğneler bile kedinize ciddi şekilde zarar verebilir. Kediniz için doğru oyuncağı bulun. Çeşitli oyuncakları test edin ve kedinizin nelerden hoşlandığını görün. Kediniz uyuyor mu? Tüylü arkadaşınız az önce yemek mi yedi? Sadece havasında mı değil? Kedinizi istemiyorsa oynamaya zorlamayın.

Kediniz uyanıkken ve yemek yemeden önce oyun oynamak için teşvik edin. Kedinizi oynarken veya oynadıktan sonra ödüllendirin.

Bu, olumlu deneyimi pekiştiriyor ve kedinizin bir dahaki sefere oynamayı dört gözle beklemesini sağlayacak! Kedinizin yorgun olması durumunda uzaklaşmasına izin verin. Oyuncakları bir dolapta saklayın, böylece onları tekrar çıkardığınızda daha yeni ve heyecan verici olur.

Kedi oyuncakları ve ev eşyalarından kaynaklanan potansiyel tehlikeler:

Kötü yapılmış tüm oyuncaklar potansiyel olarak tehlikeli olsa da kedinizin aşağıdakilerden herhangi biriyle oynamasına asla izin vermeyin:

  • İp, elastik iplik, şerit veya diş ipi
  • Kağıt tutacağı
  • Lastik bantlar veya saç bağları

Plastik poşetler *İçinde küçük parçalar olan oyuncaklar *Kedinizin yutabileceği kadar küçük oyuncaklar (parıltı topları gibi) Herhangi bir kedi oyuncağı, veya oyuncağın parçalarının yutulması durumunda sorunlara neden olabilir.

Kedinizin ağzının veya sindirim sisteminin içi yırtılabilir. İpler ve lastik bantlar özellikle tehlikelidir çünkü kedinizin bağırsaklarını sarabilir ve acil müdahale gerektiren hayati tehlike arz eden bir tıkanıklığa neden olabilir.

Kediler İçin Doğru Oyuncak Seçimi Nasıl Yapılır?

Oyun zamanı, tüylü dostlarımız için günlük kedi bakımının önemli bir parçasıdır. Oynamak, kedilerin zinde ve çevik kalmasına yardımcı olur ve onlara doğal avlanma içgüdülerini geliştirme şansı verir. Ancak oyun zamanı söz konusu olduğunda her kedi farklıdır. Bir kedinin ne zaman oynamayı sevip sevmediği birkaç faktöre bağlıdır. Yetişkin kediler ve yavru kediler her zaman yaşlı kedilerden çok daha fazla oynama eğilimindedir. Yaşlandıkça, bazı kediler daha uyuşuk hale gelir ve daha fazla uyur. Bazı ırklar da özellikle uyuşuktur ve diğerlerinin yaptığı gibi oynamaktan hoşlanmayabilir.

Tüylü arkadaşlarınız genellikle günün belirli saatlerinde aktiftir. Çoğu kedi için bu, şafak ve alacakaranlık civarındadır. Vahşi doğada, bunlar avlarının da aktif olacağı zamanlar. Sabahın erken saatlerinde veya akşamları oynamak isteyen kediniz, mutlaka sizin de ilginizi çekmeyi başaracaktır. Kediler bazen titizdir ve ne tür oyuncaklardan hoşlandıklarını anlamak zor olabilir. Kedinizin kişiliğini düşünmek için bir dakikanızı ayırın. Kediniz avlanmayı seviyor mu? Tüylü bir olta veya lazer işaretçi, avlanma hissini taklit edebilir. Kediniz kedi nanesine düşkün mü?

Bir kedi nanesi faresi veya topu onlar için mükemmel olabilir. Her kedinin farklı olduğunu unutmayın ve kedinizin hangi oyuncaklarla oynamayı sevdiğini bulmak için zaman ayırın. Kediler çok uyurlar - günde ortalama 15 saat - ve ayrıca yemekten sonra daha uysal olma eğilimindedirler. Her iki durumda da kediniz oyun oynamıyor çünkü havasında değiller. Sonuçta, uyumaya çalışırken muhtemelen yüzünüzde bir tüyün sallanmasını da istemezsiniz! Kediler, uzun sürelere karşı daha kısa sürelerle oynamayı tercih ederler.

Kedinizin oyun süresini günün belli zamanlarına dağıtmak iyi bir yaklaşımdır. Kedinizi beslemeden önce onunla oynamak da daha iyidir. Bu, kedinizin yiyeceklerinden sıkılma olasılığını azaltır ve aynı zamanda vahşi doğada akşam yemeği için avlanma hissini yansıtır!

En İyi Kedi Oyuncakları

Ev kedileri için en iyi kedi oyuncakları sizi ve kedinizi saatlerce eğlendirecek. Listemiz, kediniz için en iyi etkileşimli kedi oyuncaklarını ve çok seviyeli bir oyun parçasını içerir. Sonuçta, kediniz onları uygun şekilde uyarmak için çeşitli oyuncaklardan faydalanacaktır. Kedinizin bir lazer ışığını kovalarken zıpladığını görmeye hazır mısınız? Şarj edilebilir lazer ışığı, koridorlarda bir aşağı bir yukarı koşarken, duvarlara tırmanmaya çalışırken ve nihayet o ışığı yakalamak için mümkün olan her şeyi yaparken kedinizi aktif tutacaktır.

Tırmanma ve tırmalama için ideal olan kedi kuleleri de aslında oyuncak kategorisinde değerlendirilebilir. Kedinizin sinsi saldırılarını gerçekleştirmesi için kedi tünelinden daha iyi bir yer olabilir mi? Dış kısımda, dayanıklı, rahat kumaş, kedinizin de rahat hissetmesini sağlar.

Tüy ve peluş oyuncak değnekler, en iyi etkileşimli kedi oyuncaklarından bazılarıdır. Onları hareket ettirebilir ve asanın ucundaki sallanan nesneye atlamaya çalışırken kedinizin vahşileşmesini izleyebilirsiniz.

Sıkça sorulan sorular

Kediler için en iyi oyuncaklar nelerdir?

“En iyi” oyuncak seçeneği olmasa da favoriler olduğu kesin. Toplar, fareler, tüneller ve bulmacalar sadece birkaçıdır.

Kediler neyle oynar?

Kedilerin iki tür oyunu vardır, nesne oyunu ve sosyal oyun. Nesne oyunu doğada yırtıcı olabilir ve kediniz oyuncaklarını takip edecektir. Sosyal oyunlar biraz daha hareketli olabilir ve kedileriniz birbirleriyle oynamaya başlayabilir.

Kediler neden sahibine oyuncak getirir?

Bazı oyuncaklar av gibi görünür ve yırtıcı içgüdüleri harekete geçirebilir. Kediniz oyuncağını avladıktan sonra size ödül olarak getirebilirler.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.