Köpek Kulübeleri

Toplam 11 ürün listelendi.
Yarın Kapında
Yarın Kapında teslimat saatleri dışındasın.
Sırala
Varsayılan Sıralama
Yeniden Eskiye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Puana Göre
Kategori :
11

Köpek Kulübeleri

Köpekler ailemizin sevilen üyeleridir. Barınma da dahil olmak üzere hayatlarının her alanında onlar için en iyisini istemek doğaldır. Bu kadar çok köpek yatağı ve köpek kulübesi mevcutken nereden başlayacaksınız?

Farklı köpek yatakları ve köpek kulübeleri arasında size yol göstereceğiz, böylece yavrularınız için hangisinin en iyi seçenek olduğuna karar verebilirsiniz.

Köpeğinize kendilerine ait küçük bir kulübe sağlayın; plastik ve ahşap köpek kulübelerimiz, dinlenme ve uyku için mükemmeldir. İster küçük ister büyük cins olsun, evcil hayvanınıza uygun bir köpek kulübesi seçin ve en sevdiği battaniyeler ve oyuncaklarla onu rahat ettirin.

Bu şık plastik ve ahşap köpek kulübeleri, güvenlik ve rahatlık sunarak onları bir veya iki saat uzakta olan köpek arkadaşları için mükemmel bir yer haline getirir.

Köpek Kulübesi Çeşitleri

Malzemeler söz konusu olduğunda en dayanıklı seçenekler ahşap ve plastiktir.

1. Ahşap Köpek Kulübesi Ahşap uzun zamandır favori olsa da artıları ve eksileri vardır.

Artıları:

 • Ahşap, sıcak ve soğuktan iyi bir yalıtım sağlar.

 • Kendi köpek evinizi inşa ediyorsanız, çalışması en kolay malzemedir.

 • Ahşap köpek evleri çok sağlam olabilir, özellikle evcil hayvanınız çatıya atlamayı seviyorsa.

Eksileri:

 • Ahşap yıllar içinde aşınma eğilimindedir ve çalışır durumda tutmak için su geçirmezlik, boyama ve yeniden kaplama gibi yıllık bakım gerektirir.

 • Ahşap termit istilasına karşı hassastır.

 • Evcil hayvan kokularını emme eğilimindedir.

 • Ahşap kulübeler son derece ağırdır, bir yerden başka bir yere taşımanız gerekmedikçe bu bir sorun değildir.

2. Plastik Köpek Kulübesi

Modern köpek kulübesi yapımında ağır hizmet tipi plastik oldukça sık kullanılmaktadır.

Artıları: Plastik çok dayanıklı olabilir, ancak ahşaptan çok daha hafiftir.

 • Ahşabın yaptığı gibi kokuları emmez.

 • Temizlik, sabun ve hortumla kolayca gerçekleştirilir.

 • Enjeksiyon kalıplama ile tasarımlar oluşturmak mümkün olduğundan, plastik köpek kulübeleri çok çeşitli stillerde olabilir.

Eksileri:

 • Plastik bir miktar hava yalıtımı sağlar, ancak ek yalıtım malzemesi dahil edilmedikçe plastik kulübelerde sıcaklıklar ahşap evlere göre daha fazla dalgalanma gösterebilir.

 • Plastik köpek kulübeleri, yoğun güneş ışığına maruz kaldığında ağartma eğilimindedir.

Köpek Kulübesinin Çatısı

Çatı konstrüksiyonu ile ilgili olarak, akmasına izin verecek şekilde eğimli olmalı ve başka bir şekilde shingle veya yalıtılmalıdır. Basit tasarımlar genellikle daha iyidir.

Ek duvarlar ve çatı pencereleri sevimli olabilir ve bazı köpek kulübelerini gerçek evler gibi gösterebilir, ancak bu eklemelerin tümü sızıntı geliştirmek için yerler sunar. Ayrıca çatı hattının hemen altındaki duvarlara yerleştirilmiş birkaç delikli havalandırma çatıları da olabilir.

Köpek Kulübesinin Kapısı

Kapıların, köpeğinizin yetişkin boyuna uyacak kadar büyük olması gerekir. Kulübeyi kullanan birden fazla köpeğiniz olacaksa, en büyük köpeğinize sığacak kadar geniş bir kapı aralığına ve her iki köpeğin de paylaşabileceği yeterli alana sahip bir tane seçin.

Ayrıca, evcil hayvanınız içerideyken cereyanların doğrudan üzerine gelmesini önlemek için kapılara da bir ekleme gerekir. Bazı modeller, tıpkı kendi evinize kurabileceğiniz gibi köpek kapıları ile donatılmıştır. Bunlar evcil hayvanınızın içeri ve dışarı kolayca erişmesine izin verir, ancak havayı engellemek için arkasından kapanır.

Köpek Kulübesinin Yüksekliği

Suyun içeri girmesi durumunda daha iyi drenaj sağlamak için, köpek kulübesinin arkasındaki zeminler önden biraz daha yükseğe yerleştirilmelidir.

Döşeme, zeminden soğuğun geçmesini önleyecek kadar kalın olmalı veya daha iyisi yerden birkaç santim yükseltilmiş olmalıdır.

Köpek Kulübesinin Boyutu

Köpeğinizin kulübesinin rahatça girebileceği ve yatabileceği kadar büyük olması gerekir, ancak bundan daha büyük olmamalıdır.

Köpek Kulübesi Seçimi

Köpeğinizin boyutu ve enerji düzeyi için mükemmel kulübeyi bulmak adına bu ipuçlarını izleyin. Doğru malzemeyi seçin. Bir köpek kulübesi seçerken dikkate alınması gereken en önemli iki şey malzeme ve hava akışıdır. Plastik, ahşap ve metal, köpek kulübesi için kullanılan birincil malzemelerdir ve her birinin avantajları vardır.

Plastik: Hafif plastik köpek kulübelerinin taşınması kolaydır. Daha küçük açıklıklar daha az hava akışı anlamına gelir, ancak daha fazla mahremiyete ve daha az dikkat dağınıklığına izin verir.

Metal: Tel çerçeveli bir köpek kafesi, bol miktarda hava akışı sağlar ve köpeğinizin serin kalmasına yardımcı olur. Çubuklar arasındaki daha büyük boşluklar, köpeğinizin çevresini görmesini sağlar. Doğru boyutu seçin.

Köpek kulübesinin boyutları, bir dizi ırka uyacak şekilde önemli ölçüde değişir. İyi bir kural, köpeğinizin ayakta durabilmesini ve dik oturabilmesini, arkasını dönebilmesini, gerinebilmesini ve yayılabilmesini sağlamaktır. Ancak, özellikle eğitim konusunda uzmanlaşmamış köpek yavruları için çok büyük bir kulübe seçmeyin. Kulübe çok büyükse, köpek yavrusu bir köşeyi tuvalet yeri olarak düşünebilir. Yavru köpeğiniz büyüdükçe, daha büyük bir köpek kulübesine geçiş yapabilirsiniz.

Ayarlanabilir bir köpek kulübesi, onu bölmenize ve köpek yavrusu büyüdükçe alanı genişletmenize olanak tanır. Kulübeyi rahat hale getirin. İçerisine bir köpek yatağı veya minder koyarak dinlenmesi için yumuşak bir yer verin. Yavru köpeğiniz hala tuvalet eğitimi alıyor mu? Yavru köpeğinizin olası tuvalet kazaları için makinede yıkanabilir bir köpek yatağı seçin. Klipsli su ve mama kapları, köpeğinizin dökülmeden mamasına ve suya erişmesini sağlar. Köpek kulübesi kılıfları, içini daha özel hale getirmeye ve aşırı uyaranları engellemeye yardımcı olabilir.

Köpeğinizin en sevdiği oyuncaklar ayrıca köpek kulübesinde rahat ettirmeye ve can sıkıntısından havlamalarını önlemeye yardımcı olur. Fıstık ezmesi veya kuru mama ile doldurulmuş içi boş bir kauçuk oyuncak, kulübe içi eğlencenin mükemmel bir şeklidir.

2. Dış Mekan Kulübeleri ve Köpek Kafesleri

Aktif köpekler, dışarıdaki köpek kulübelerinde gelişirler. Egzersiz yapmak için yeterince büyüktürler ve çoğu zaman hava koşullarından kaçmak için kapalı alanlara erişimleri vardır. Kasalar gibi, köpek kulübeleri de bir köpeğin kişisel alanı olarak hizmet eder, ancak daha fazla alana sahiptir.

Açık bir köpek kulübesinde vakit geçirmek, meraklı köpekler için ek uyarı sağlar. Köpek kulübenizden en iyi şekilde yararlanmak için, onu her zaman bir ceza olarak değil, olumlu bir pekiştirme olarak kullanın.

Ayrıca, kalıcı barınak olarak bir açık hava köpek kulübesi kullanmayın. Köpeklerin düzenli olarak sosyalleşmeye ihtiyaçları vardır ve köpek kulübelerinde çok fazla yalnız kalmak üzücü olabilir.

Doğru Açık hava Köpek Kulübesi Nasıl Seçilir?

Yavrularınız için mükemmel olan bir açık hava kulübesi bulmak için bu ipuçlarını izleyin. Doğru boyutu bulun. Köpek kulübeleri çok farklı şekil ve boyutlarda olabilir. Köpek kasaları rahat olsa da köpek kulübeleri söz konusu olduğunda çok büyük diye bir kavram yoktur. Köpeğinizin oynamak için yeterli alanı ve uyumak ve dinlenmek için belirlenmiş bir bölümü olmalıdır. Köpeğinizin uzunluğunun en az beş katı olan bir köpek kulübesi seçin. Köpek kulübesinin duvarlarını düşünün.

Çoğu köpek kulübesi, bol miktarda temiz havaya izin veren metal veya tel çerçeveli duvarlara sahiptir. Elementlere maruz kaldığında paslanmayacak veya keskin kenarlar oluşturmayacak, galvanizli metal veya zincir bağlantılı bir köpek kulübesi seçin. Daha yüksek duvarlar ayrıca köpeğinizin dışarı atlamasını ve diğer hayvanların içeri girmesini engeller. Yer döşemenizi seçin: Dış mekan köpek kulübesi doğrudan çimenlerin üzerine veya özel döşeme ile kurulabilir.

Çakıl, beton ve yüksek yoğunluklu plastik, temizlenmesi kolay seçeneklerdir. Ahşap zeminler güzel görünüyor ama çok da pratik değiller - idrarı emerler ve zamanla parçalanıp çürüyebilirler. Kapalı alana erişimi dahil edin: Köpeğinizin güneşten, yağmurdan ve şiddetli hava koşullarından korunmak için kapalı bir alana ihtiyacı vardır ve açılı bir çatı yağmurdan kaçmasını sağlar. Kendi boyunuzu da göz önünde bulundurmayı unutmayın - temizlemek için altına sığmanız gerekir. Daha fazla konfor için ekstralar ekleyin.

Daima bol su, yiyecek ve oyuncak sağlayın. Yalıtılmış bir köpek kulübesi veya kapalı bir alan, köpeğinizin yazın serin ve kışın sıcak kalmasına yardımcı olacaktır.

Bir ısı lambası veya ısıtmalı mat, köpeğinizi daha soğuk aylarda sıcak tutabilir - sadece köpeğinizin dışarıda geçirdiği süreyi sınırlayın. Köpek kulübesi zamanını takip edin. Hava güzel olduğu ve köpeğiniz bundan keyif aldığı sürece, onları sekiz saate kadar kulübesinde bırakmanız gayet normaldir.

Kapalı bir kafesten farklı olarak, bir açık hava kulübesi, köpeğinizin bol miktarda temiz hava almasına, egzersiz yapmasına izin verir.

Doğru Köpek Kulübesi Nasıl Bulunur?

Köpeğiniz ayağa kalkabilmeli, dönebilmeli ve yayabilmelidir. Yükseltilmiş bir köpek kulübesi veya bir sundurma da köpeğinize yağmur suyuna karşı ekstra koruma sağlar. Köpek kulübeleri tipik olarak plastik veya ahşaptır.

Plastik köpek kulübelerinin taşınması kolaydır ve az bakım gerektirir. Özellikle sökülebilir çatılı modellerde temizlik daha kolaydır. Plastik, ahşap kadar doğal yalıtım sağlamaz, bu nedenle daha ılıman iklimler için idealdir.

Ahşap köpek kulübeleri, yavruları sıcak havalarda serin ve soğuk havalarda sıcak tutan doğal yalıtıma sahiptir. Dayanıklıdırlar ve uygun şekilde korunurlarsa uzun süre dayanırlar. Parçalanmış ahşap olup olmadığını kontrol edin ve kimyasal işlem görmüş kulübelerden kaçının.

Sıkça sorulan sorular

Bir köpek kulübesi ne kadar büyük olmalı ?

Köpeğinizin kulübe içerisinde ayağa kalkabilmesi, dönebilmesi ve kulübede yatabilmesi için alan oluşturulmalıdır.

Bir köpek kulübe de ne kadar kalabilir?

Köpeğinizin kulübede kalabilmesi yaşı ve boyutu dahil olmak üzere bir kaç faktörde değişiklik gösterebilir. Köpeğinizin gün için de 4-5 saatten daha fazla kulübe de yalnız bırakılmamasını öneriyoruz.

Köpeğimi geceleri bir kulübeye koymalı mıyım ?

Köpeğinizi eğitirken kulübesini yatak odası olarak kabul edin. Köpeğiniz kulübesini yorgun ve ya gergin olduklarında geri çekilebilecekleri güvenli bir sığınak olduğunu görecektir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.