Kedi Boyun Tasması

Toplam 94 ürün listelendi.
Yarın Kapında
Yarın Kapında teslimat saatleri dışındasın.
Sırala
Varsayılan Sıralama
Yeniden Eskiye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Puana Göre
Kategori :
94

Kedi Boyun Tasması

Kedi tasmaları süsten daha fazlasıdır. Doğru kedi künyesiyle veya künyeye eklenmiş telefon numaranızla, kedinizin kaybolması durumunda gerçek bir hayat kurtarıcı olabilirler. Ayrıca, insanların kedinizi vahşi değil, kayıp bir kedi olarak tanımlamasını kolaylaştırırlar.

Bu, daha fazla uzaklaşmak ile güvenli bir şekilde eve dönmek arasındaki fark anlamına gelebilir. Estetik yönler de memnuniyetle karşılanır, çünkü çoğumuz şirin görünümlü boyun tasmasına sahip bir kediyi oldukça sevimli buluruz. Bir kedi boyun tasması için alışveriş yaparken güvenlik ilk düşünceniz olmalıdır. Kediler mobilyalara tırmanmayı ve dar geçitlerden geçmeyi severler.

Dışarıya çıkmasına izin verilen kediler kendilerini daha da büyük bir riske atabilir çünkü kedinizin tehlikeden uzak durmasını sağlamak için tüm mahallenizi diğer kedilere karşı koruma altına alamazsınız.

Şu olası senaryoyu düşünün: Kediniz, boyun tasması üzerinde bir şekilde bir yere tırmanıyor, üzerinden atlarken kayıyor ve tasması yukarıda bir yere takılıyor. Kedinizi asılmaktan kurtarmak için güvenli bir kedi boyun tasması taktığından emin olmalısınız. Evcil hayvanınız kaybolursa, mikroçip takılmışsa ve bir boyun tasması ve künye takmışsa, size geri dönme şansı çok daha yüksektir.

Yıllardır kayıp olan kedilerin sahiplerine kavuştuğuna dair internette pek çok hikaye var. Charles adında bir kedi 8 ayda New Mexico'dan Washington'a 2092 km seyahat etti! Charles'ın mikroçipi sayesinde teşhis edildi ve sahibi ne kadar yol kat ettiğine inanamadı.

Kedi Boyun Tasması ve Boyutunun Önemi

Yavru kedi küçücüktür, şirindir, sevimlidir ama çok hızlı büyür. Bu nedenle birçok kedi sahibi “hangi boy kedi boyun tasmasına ihtiyacım var?” diye merak ediyor. Kedi boyun tasmaları yavru kedi boylarında ve çeşitli yetişkin kedi boylarında mevcuttur. Seçtiğiniz, başlarının üzerinden kolayca kaymayacak kadar sıkı olmalıdır. Ancak altına iki parmağınızı rahatlıkla sığdırabileceğiniz kadar da gevşek.

Kedi boyun tasmaları çok çeşitli boyutlarda gelir. Ortalama kedi boyun boyutu, yavru kedilerde zar zor 15 cm ile 30 cm arasında değişir. Büyük bir ırktan çok genç bir kedi yavrusuysa, önce küçük bir tasma, daha sonra daha büyük bir tasma satın almanız gerekebilir. Bir mezura veya dar bir kağıt şeridi kullanarak kedinizin boynunu kolaylıkla ölçebilirsiniz. Ölçerken mümkün olduğunca sıkı tutmaya çalışın. Ancak boyunlarını çok fazla da sıkmayın (iki parmak kuralı).

Yoldan çekilirlerse, meşgulken yalayıp ölçümlerinizi almaları için bir tabağa kedi yaş maması koymayı deneyin. Bir şerit kağıt kullanıyorsanız, düz bir yüzeye yayın ve ne kadar uzun olduğunu not almak için bir cetvel kullanın. Bir kedi boyun tasması sipariş etmeden önce kedinizin boynunu iki kez ölçün.

Birbirinde farklı iki beden ölçüsü alırsanız, üçüncü kez ölçün! Kedinize mükemmel uyan bir boyun tasması seçmek için şu basit soruları sormayı unutmayın:

Tasma geldiğinde, uzunluğu, bir veya iki parmağınızı tasma ile kedinizin ensesinin arasına sığacak şekilde ayarlayın. Ancak tasmanın kolayca başlarının üzerinden kaymadığından emin olun.

Bazı boyun tasmalarının içlerinde elastik paneller bulunur. Bu, yavru kedinizle birlikte büyüyebilmeleri için değildir! Boğulmayı önlemek ve tasması bir şeye takılırsa kedinizin güvenli bir şekilde kurtulmasını sağlamak içindir.

Şimdi mevcut kedi tasması boyut ve tiplerine bir göz atalım.

• Yavru Kedi Boyun Tasması

Birbirine çok benzeyen yavru kedilerde, yetiştiricilerinin kullanabileceği ilk tasmalar, genellikle farklı renklerde basit şeritlerdir - sadece onları ayırt etmek için.

Yavru kediler için geleneksel tasmalar genellikle yaklaşık 15 cm’den başlar ve büyüdükçe uzaması için içlerinde biraz ek bulunur.

Cornish Rexes gibi çok küçük ırk kediler, hayatları boyunca bir yavru kedi boyun tasmasına sığabilir! Yavru kedinizi bir şeye takılırsa hızlı ve kolay bir şekilde serbest bırakmak üzere tasarlandığından, dolapta yedek tasma bulundurmak akıllıca bir önlemdir!

Yavru kediniz büyüdüğünde, aynı tasarımları 20-30 cm uzunluğunda da satın alabilirsiniz.

• Yetişkin Kedi Boyun Tasması

Tüm yetişkin kedi boyun tasmaları boyutu tüm kedilere uymaz. Tasarımları tipik olarak yaklaşık 10 cm ayarlanabilirliğe izin verir. Böylece orta ila yetişkin kediler için tasmalar ve iri yetişkin kediler için ayrı tasmalar alırsınız.

Bazı kedi sahipleri, bunlardan herhangi birini seçebilecektir. Bir kedinin tasması asla derisine zarar vermemelidir.

• İri Kediler için Kedi Boyun Tasması Maine Coons ve Norveç Orman Kedileri, ekstra büyük bir kedi tasmasına ihtiyaç duyabilecek ekstra iri kedi ırklarından sadece ikisidir. Aynı zamanda fosforlu tasma kullanırlar. Bu nedenle, hava karardıktan sonra dolaşan açık hava kedileri için idealdirler.

• Emniyetli Kedi Tasması Elastik kedi tasmaları, kedi bir şeye takılırsa tasmayı ittiğinde daha da genişlemesini sağlayan esnek malzemeden yapılmıştır. Kedi bu şekilde kafasını tasmadan çıkarabilir ve kurtulabilir.

• Klipsli Ayrılabilir Tasmalar Ayrılabilir tasmalar, yeterli basınç uygulandığında açılan özel bir tokaya sahiptir. Örneğin bir çiviye takılan bir kedinin vücut ağırlığı, tasmanın açılmasına ve kedinin serbestçe ve güvenli bir şekilde tasmadan kurtulmasına izin vermeye yetecek kadar olmalıdır. Kedilerin çeşitli boyları vardır, bu nedenle doğru boyun tasması boyutunu aldığınızdan emin olun. Kedinizin hangi beden tasmaya ihtiyacı olduğunu bulmanın en iyi yolu, boyun çevresini ölçmek ve tasmanın yeterince gevşek olduğundan emin olmak için buna 2,5 cm eklemektir. Seçtiğiniz kedi tasmasını aldıktan sonra, onu daha da hassas bir uyum için ayarlayabilirsiniz.

Ev kedilerinin de tasmaya ihtiyacı var!

Yapılan bir araştırmaya göre kedisini kaybeden katılımcıların %40'ı, kayıp evcil hayvanlarının “ev kedileri” olduğunu söyledi. Bu nedenle, ev kedileri bile bazen dışarı çıkar. Dahası, açık havada olmanın risklerine alışkın olmadıkları için yollarını kaybetmeleri, kaçmaları veya incinmeleri daha olasıdır.

Bu nedenle, ev kedilerinin tam oturan boyun tasması ve iletişim bilgilerinizin olduğu künye takması da aynı derecede önemlidir.

Boyun Tasması mı Mikroçip mi?

İdeal olarak, ikisi de! Mikroçipler, kedinizi tanımlamanın ve onları sizin sorumluluğunuzda olduğunu göstermenin ağrısız ve kalıcı bir yoludur. Tasmalar, bir kedinin sahibi olduğunu göstermenin harika bir görsel yoludur.

Kedinizin tasmasıa şöyle yazan bir etiket ekleyebilirsiniz: "Ben mikroçipliyim - kaybolursam lütfen beni bir veterinere götürün" Veya cep telefonu numaranızı etikete ekleyebilirsiniz. Bazı akıllı tasmaların içine işlenmiş telefon numaraları bile olabilir.

Kedi Boyun Tasması ve Kimlik Etiketi

Kedi boyun tasması söz konusu olduğunda, gerçekten önemli olan tek şey bir emniyet serbest bırakma tokasıdır. Bu, bir şeye takılırsa tasmanın kediyi bırakacağı anlamına gelir. Petibom, emniyetli, kolayca ayrılabilen klipsli harika bir kedi boyun tasması yelpazesi sunar.

İstediğiniz kedi künyesi için iletişim bilgilerinizi ve kedinizin yaşayabileceği ciddi sağlık sorunlarını içermesini sağlayın. Etikete kedinizin adını da eklemek isteyebilirsiniz. Kediler ve tasmalar - oldukça akılda kalıcı bir ifade olsa da, ikisi, örneğin köpekler ve tasmalardan daha az ilişkilidir, değil mi? Kendinize “Kedime tasma takmalı mıyım?” Sorusunu soruyor olabilirsiniz. Cevap basit: duruma göre değişir!

Burada herkese uyan tek bir kural olmasa da birçok evcil hayvan sahibi kedilerine tasma takmayı tercih ederken, diğerleri bunu yapmaz. Kedinize tasma takmak tamamen size ve kedinizin ihtiyaçlarına bağlıdır.

"Kedim tasma takmayı sevmiyor."

Pek çok evcil hayvan sahibi, kedileri olumsuz tepki verdiği için kedilerine tasma takmamaya karar verir. Kediler, boyunlarında aşırı derecede kaşınmalarına, ısırmaya çalışmalarına, garip bir şekilde yürümelerine neden olabilecek yeni ve garip bir şey hissetmekten hoşlanmayabilirler.

Öneri: Kedilerin erken yaşta tasması varsa, tasmaya uyum sağlamaları çok daha olasıdır. Eğer tasmaya alışık olmayan yetişkin kedinize tasma takmak istiyorsanız, onu her taktığınızda ödül maması vererek ödüllendirin.

Her gün 15 dakika boyunca tasmayı takın. Her seferinde kedinizi ödüllendirin, böylece azar azar tasmayı ödüllerle olumlu bir şekilde ilişkilendirsin. Bu, kedinizin onu giyme hissine uyum sağlamasına yardımcı olacaktır.

“Kedim hep evde, yine de tasma takmalı mı?”

Kedi ebeveynlerinin kedilerine boyun tasması takmamalarının bir numaralı nedeni, kedilerinin kesinlikle sadece içeride olduğunu iddia etmeleridir. Kediniz bir ev kedisi olsa da bir gün kedinin dışarı kaçması mümkündür. Kediniz irkilir ve kaçarsa ve üzerinde kedi künyesi olan bir boyun tasması yoksa, kedinizi bulan kişinin sokak kedisi olduğunu düşünmesi çok muhtemeldir (tesadüfen kedinizi veterinere götürüp getirmediği sürece). mikroçipini bulurlar).

Öneri: Kediniz ev kedisi olsa da kedinizin asla kaçmayacağı kesin değildir. Kediniz için kullanışlı bir künyesi olan bir boyun tasması bulundurmanızı öneririz.

Yanınızda üzerinde kimlik etiketi olan bir tasma bulundurmak ve en azından evinize misafir geldiğinde (kapı ve pencereleri açık bırakanlar) kedinize takmak faydalı olacaktır. Veterinere gittiğinizde veya herhangi bir araba yolculuğu yapmayı planladığınızda da yararlıdır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.