Köpek Çiğnemeler & Kemikler

Toplam 81 ürün listelendi.
Yarın Kapında
Yarın Kapında teslimat saatleri dışındasın.
Sırala
Varsayılan Sıralama
Yeniden Eskiye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Puana Göre
Kategori :
81

Köpek Çiğnemeler & Kemikler

Çiğneme ve kemirme, tüm köpekler için içgüdüsel ve faydalı bir davranıştır. Çiğneme plakları uzaklaştırır, dişleri ve diş etlerini temiz tutar, zihinsel uyarı sağlar ve can sıkıntısını giderir. Bazı köpeklerin diğerlerinden daha güçlü bir çiğneme dürtüsü vardır ve güçlü çiğneme yapanların yıkıcı davranışlardan kaçınmak için güvenli, uzun süreli çiğnemelere ihtiyacı vardır.

Diğer köpekler olgunlaştıklarında ya da sadece birkaç favori şeyi çiğnemeyi sevdiklerinde dürtülerini kaybederler. Köpeğinizin ilgi düzeyi ne olursa olsun, ihtiyaçları için eğlenceli bir çiğneme vardır. Bir köpeğe çiğneme kemiği verdiğinizde, ona çiğnemesi için herhangi bir şey vermekten çok daha fazlasını yapmış olursunuz.

Ona diş sağlığını iyileştirecek, çiğneme isteğini giderecek ve can sıkıntısını giderecek bir şey veriyorsunuz. Kemikleri (ham deri veya nişasta bazlı) çiğnemek, her yaştan köpeğe çeşitli şekillerde yardımcı olur. "Çiğneme kemiği" terimi, bir kızartmadan arta kalan kemikleri ifade etmez, daha ziyade köpekler için özel olarak tasarlanmış çiğneme kemiklerini ifade eder.

Gerçek kemikler sindirim sorunlarına neden olabilir, çok aşındırıcıdır ve yavrularınızın dişlerini aşındırabilir, hatta kırabilir.

Çiğ Kemik

Binlerce yıldır köpekler hem beslenme hem de eğlence için çiğ kemikleri çiğniyor. Sığır etinden elde edilen sert, ağırlık taşıyan bacak kemikleri, köpeğinizin kemirme keyfi için ilik kemiklerine ve mafsal kemiklerine kesilebilir. Tüm besleyici iliği, kıkırdağı, bağ dokusunu, tendonları ve bağları yediklerinde veya soyduklarında, kemiği atabilirsiniz. Köpeğiniz çiğ kemikler için yeniyse, sindirim rahatsızlığını önlemek için onları yavaşça başlatın..

Kuzu, domuz veya kümes hayvanları gibi daha yumuşak çiğ kemikleri eğlence amaçlı çiğneme için önermiyoruz, çünkü bunlar çoğu köpeğin çene kuvvetine dayanacak kadar sert değildir, ancak kümes hayvanı parçaları yemek yerine geçen kemikler olarak işe yarar.

Köpekler çiğnemeyi sever

Yavru köpekler, 3 ila 8 aylıkken yetişkin dişleri çıkarken diş çıkarma rahatsızlığını gidermek için çiğnerler. Ayrıca çevrelerindeki dünyayı keşfetmek için ağızlarını kullanırlar ve neredeyse her şeyi çiğnerler.

Onlara çeşitli farklı dokular ve çiğneme türleri sunun. Dondurulmuş kemikler veya kemik suyuna batırılmış ip oyuncaklar vb.

Agresif çiğneyiciler için en iyi seçenekler

En sert ve en uzun ömürlü çiğnemeler, boynuzlar ve yavaş sertleşen, kalın duvarlı sığır uylukları ve mafsallarıdır. Pişmiş kemiklerden kaçınılması gerekirken, yavaş kürleme kemikleri kurutmaz veya parçalanmalarına neden olmaz. Köpekler onları kemirecek ve mineral yüklü artıkları yutacaktır.

Köpekler İçin Sindirilebilir Çiğneme

Tendonlar ve diğer vücut parçaları, bir köpeğin tamamen sindirebileceği, mükemmel yüksek proteinli, düşük yağlı yiyeceklerdir. En popülerleri, birçok şekil ve boyuttaki uzun ömürlü çubuklardır, ardından çok sayıda diğer tendonlar, sığır yanakları, nefes borusu ve diğer hayvan vücut parçaları gelir.

Trakealar özellikle eklem yapıcı kıkırdaklarla doludur ve yaşlılar ve artrite yatkın ırklar için faydalı olabilir. Sığır yanakları ve kolajen çiğnemeleri dayanıklıdır ve eklemleri, bağırsakları, cildi ve tüyleri besleyen iyi bir amino asit kaynağıdır.

Güvenli Çiğneme

Köpeğinizin çiğneme aktivitelerini, özellikle de güçlü ve inatçı çiğneyenlerse daima denetleyin. Köpeğiniz için uygun büyüklükteki çiğneme kemiği satın aldığınızdan emin olun; Ana tehlike boğulmadır, bu nedenle bütün olarak yutulamayacak kadar büyük çiğnemeler seçin.

Köpeğinizi, yutabilecekleri ve boğazlarına sıkışabilecek büyük parçaları kırmadıklarından emin olmak için gözlemlerken dikkatli olun ve çiğnenmiş her şeyi uzaklaştırın. Daha yaşlı köpekler hala güçlü birer çiğneyici olabilir ve dişler yaşla birlikte daha kırılgan hale geldikçe, daha yumuşak bir çiğneme daha uygun olacaktır.

Köpek Çiğneme Kemikleri Neden Verilir?

Evcil hayvanınızın siz vermediğiniz sürece hiçbir şeyi çiğnemesine izin VERMEYİN, çünkü bu bir dişin kırılmasını önleyebilir. Diğer şeylerin yanı sıra, çiğ kemik, sert plastik veya sert naylon kemik vermeyin. Köpekler, tıpkı insan arkadaşları gibi diş sorunlarına eğilimlidir, bu nedenle köpeğinizin dişlerine uygun şekilde bakmanız önemlidir. Doğru yenilebilir çiğneme, köpeğiniz için diş eti hastalıklarını ve diğer diş problemlerini önlemeye yardımcı olabilir.

Ayrıca dişlerini güçlendirmeye ve temiz tutmaya yardımcı olabilirler. Çiğneme kemikleri, köpeğinizin dişlerinde plak ve tartar gibi bakterilerin oluşmasını azaltmaya yardımcı olabilir. Köpeğinizin dişlerini düzenli olarak fırçalamak hala gerekli olsa da doğru diş çiğnemesi köpeğinizin ağız sağlığını %70'e kadar iyileştirmeye yardımcı olabilir! Unutmayın, köpekler dişlerini kendileri fırçalayamazlar veya sahipleri gibi her gün gargara kullanamazlar!

Bu, köpek nefesi olarak da bilinen hoş olmayan bir kokuya neden olabilir. Köpeklerde ağız kokusu genellikle yerleşik oral bakterilerin sonucudur. Diş çiğnemelerinde genellikle nane ve kabartma tozu gibi köpeğinizdeki kötü nefesi gidermeye yardımcı olabilecek özel bileşenler bulunur. Yenilebilir bir kemiği çiğnemek, köpeğinizdeki kaygıyı azaltmaya yardımcı olabilir. Köpekler tıpkı bizim gibi stresli, endişeli ve hatta üzgün olabilir. Yenilebilir çiğnemeler kaygılarını azaltmaya yardımcı olabilir ve köpeklerin dikkatlerini dağıtarak rahatlamalarına yardımcı olabilir.

Bazı yenilebilir köpek çiğnemelerinde papatya ve lavanta gibi sakinleştirici özelliklere sahip maddeler bile bulunur. Yenilebilir köpek çiğnemeleri köpeğinizi meşgul etmeye yardımcı olur. Bu aynı zamanda mobilya veya diğer değerli eşyalarınızı çiğnemelerini önlemeye de yardımcı olabilir!

Köpek Kemiği Faydaları

1. Dişlere fayda sağlar: Çiğneme kemiklerini çiğnemek köpeğinizin diş sağlığına fayda sağlayabilir. Örneğin sert oyuncaklar çiğnemek, ağız kokusuna ve bir dizi potansiyel olarak ciddi diş problemlerine neden olabilen plakların sıyrılmasına yardımcı olur. Kemiğin dişlere karşı etkisi, plağı sıyırır ve tartar oluşumunu kontrol ederek periodontal hastalık ve dişlerin sararmasını önlemeye yardımcı olur. Preslenmiş ham deri gibi sert kemikler, plağın sıyrılmasına yardımcı olur, açıkta kalan yüzeyleri pürüzsüz ve plakların mineye yapışması için daha sert tutar.

2. Sıkıntıyı Giderirler: Bir çiğneme kemiği köpeğinizi saatlerce eğlendirecek ve zihnini uyaracak, bu da her yaştan köpek için, özellikle de aktif olmayan yaşlı köpekler için iyidir. Unutmayın, bütün gün orada olmadığınızda eviniz oldukça sıkıcı olur.

3. Çiğneme Dürtüsünü Tatmin Eder: Köpekler ve özellikle yavru köpekler, çiğnemek için doğuştan gelen bir dürtüye sahiptir. Çiğneme kemikleri, köpeğinizin çiğneme dürtüsünü tatmin etmek için iyi bir alternatiftir.

Diş çıkaran köpek yavruları için, bir çiğneme kemiği veya çiğneme oyuncağı çiğnemek yetişkin dişlerinin büyümesini teşvik etmeye yardımcı olur. İnsan bebeklerde olduğu gibi, bir köpeğin dişleri ve diş etleri üzerindeki sert bir şeyi çiğnemekten kaynaklanan baskı, yeni dişlerin diş etlerine doğru itilmesinden kaynaklanan rahatsızlığı gidermeye yardımcı olur.

Köpek Kemiği Çeşitleri

Yavrular en erken yaşlardan itibaren çiğ etli kemikleri çiğnemek için bolca fırsatla büyütüldüklerinde, çoğu zaman ayırmayı ve dişlerine zarar vermeden veya aşırı büyük kemik parçalarını ezmeden rahat bir şekilde çiğnemeyi öğrenir. Bununla birlikte, her zaman aykırı değerler vardır - hazır bir çiğ etli kemik kaynağı ile yetiştirilmelerine rağmen, o kadar agresif bir şekilde çiğnerler ki dişlerini kırma veya tehlikeli kemik parçalarını yutma tehlikesiyle karşı karşıya kalırlar.

(Bu davranış, erken yaşlarda kemik zevkinden mahrum bırakılan köpeklerde çok daha yaygındır.) Köpeğiniz agresif bir çiğneme yapıyorsa veya kırabileceği herhangi bir kemik parçasını açgözlülükle parçalıyorsa, ona daha güvenli bir alternatif verilmelidir. Örneğin gıda ile doldurulmuş kauçuk oyuncak gibi kemikler...

Köpek Kemiği Nasıl Seçilir?

Bir kemiği ne kadar hızlı çiğneyebileceği de dahil olmak üzere, köpeğinizin çiğneme alışkanlıklarına uygun bir kemik seçin. Boyut, şekil, sertlik ve lezzeti göz önünde bulundurun. Bazı evcil hayvanlar, onlara verdiğiniz çiğneme kemiğinin boyutu konusunda çok titizdir.

Genel olarak konuşursak, daha küçük köpekler daha küçük kemikleri tercih eder, ancak bunun tersi her zaman doğru değildir.

Birçok büyük köpek büyük kemikleri görmezden gelir ve evcil hayvan ebeveynlerinin yanlış bir şekilde kemiklerin onları ilgilendirmediğine inanmalarına neden olur. Bazı köpekler çok büyük buldukları bir ham deri kemiğe dokunmazlar. Aynı ham deri daha küçük boyutta hemen çiğnenir. Boyutuna ek olarak, köpeğinize verdiğiniz kemiğin kıvamı da dikkate alınması gereken bir diğer faktördür. Agresif çiğneyiciler, şaşırtıcı derecede kısa bir sürede iyi boyutta bir kemiği çiğneyebilir.

Bu köpekler için sıkıştırılmış, daha sert ve daha uzun süre dayanacak preslenmiş ham deri vermeyi deneyin.

Sentetik kemikler de uzun süreli bir çiğneme için mükemmel seçeneklerdir. Köpeğiniz yumuşak bir ısırık ile kısa süreli çiğniyorsa, yumuşatması kolay olan daha küçük bir ham deri daha keyifli olacaktır. Bu köpekler için ayrıca ham deri parçaları, çubuklar veya kıvrımlar deneyin. Bu seçenekler çiğneme dürtüsünü tatmin eder, eğlence sağlar ve herhangi bir çiğneme kemiği kadar lezzetlidir. Son olarak, lezzet bazı köpekler için çok önemlidir.

Bazı köpekler fıstık ezmesi aromalı kemikleri severken, diğerleri hickory füme sever.

Yine, köpeğinizin hangi aromadan hoşlandığını görmek için çeşitli türleri deneyin. Unutmayın, hemen hemen tüm köpekler çiğnemeyi sever. Esas olay, evcil hayvanınızın can attığı doğru boyutu, tutarlılığı ve lezzeti bulmaktır. Köpeğinizin hoşlandığı birkaç tür bulmaya çalışın.

Birini çiğnediğinde ve ilgisini kaybettiğinde diğerine geçin. Bu, köpeğinizi çiğnemeye devam edecek ve de plakları çıkarmaya ve can sıkıntısını gidermeye yardımcı olacaktır.

Köpek Kemiği Fiyatları

Çiğneme dişleri ve diş etlerini temiz ve güçlü tutmaya yardımcı olur ve köpeğin ağzından temizleyici, antibakteriyel tükürük akışını teşvik eder. Çiğ, etli kemik veya içi doldurulmuş oyuncakları çiğnemek için özel alan ve boş zaman verilen yavrular, kendi başlarına zaman geçirme, memnuniyetle çiğneme alışkanlığını hızla geliştirecek ve ayrılık sıkıntısı veya kaygısı geliştirme olasılıkları daha düşük olacaktır.

Sürekli olarak uygun çiğneme ürünleri sağlayarak çiğneme alışkanlığını teşvik etmek, bir köpeğin zihinsel ve duygusal sağlığını geliştirebilir. Bu anlamda köpek kemiği ve çiğneme ürünleri çok farklı türde, yapıda, tatta ve boyutta olacağından köpek kemiği fiyatları da değişkenlik gösterir.

Sıkça sorulan sorular

Ham deri nedir?

Ham deri çiğnemeler, köpekler için yenilebilir hale getirmek için hazırlanmış ve kurutulmuş sığır derisinden yapılır. Kolay sindirilebilir ham deri kemikleri, Petibom’da çok çeşitli şekillerde mevcuttur ve genellikle köpeğinizi cezbetmek için ilave tatlar içerebilir.

Ham deri köpekler için iyi mi?

Köpekler için kolayca sindirilebilir ham deri, uzun ömürlü bir çiğneme seçeneği olarak oluşturulmuştur. Köpeğiniz çiğnerken yavaşça yumuşak parçalara ayrılarak çalışır. Ancak, köpeğiniz daha güçlü bir çiğneme yapıyorsa, boğulma veya bağırsak tıkanmaları gibi potansiyel sağlık tehlikelerine neden olan daha büyük parçaları yutabilir. Yumuşak çiğneyen köpekler için bu o kadar da endişe verici değildir. Onları güvende tutmak için ham deri köpek çiğnemelerinin tadını çıkarırken evcil hayvanınızı daima izleyin.

Hangi çiğneme kemikleri köpekler için iyidir?

Yavru köpeğiniz için en iyi olan çiğneme kemiğini bulmak söz konusu olduğunda, tercih tamamen size kalmış. Evcil hayvanınızın sizin gözetiminizde deneyebileceği aromalı köpek kemiklerinden köpekler için boynuz kemiklerine kadar çeşitli seçenekler vardır. Köpeğinizin çiğneme stiline ve boyutuna dikkat edin. Köpeğiniz güçlü bir çiğneme yapıyorsa, her köpek çiğneme kemiği onlar için uygun olmayacaktır. Köpekler için boynuz kemikleri gibi daha sert seçenekler, agresif bir çiğnemecinin dişleri için çok zor olabilir. Evcil hayvanınız daha büyükse, bazı kemikleri o kadar çabuk bitirebilir ki, onlardan tam olarak zevk alamazlar. Daha büyük köpekler, kemiklerin boğulma tehlikesi oluşturacak kadar küçük olmadığından, daha büyük çiğneme kemiği tüketmelidir. Köpeğinizin özel sağlık ve zindelik ihtiyaçları için en iyi tedaviyi bulmanıza yardımcı olması adına veterinerinize danışın. Evcil hayvanınızı nasıl şımartacağınız konusunda daha fazla ipucuna ihtiyacınız varsa, Petibom blog yazılarımıza göz atabilirsiniz.

Köpeğimin ne kadar süre kemiği çiğnemesine izin vermeli miyim?

Köpeğinize çiğnemenin tadını çıkarması için yeterli zaman vermek istiyorsunuz, ancak bunu çok uzun süre tutmalarına izin vermeyin. Köpek kemiği çiğnenmesi takip edilmeli ve bir saatten fazla sürmemelidir. Bir seferde 10 ila 15 dakika, genellikle evcil hayvanınızın tadını çıkarması ve ödülleri çiğnemesi için yeterince uzundur.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.