Kedi Gezdirme Tasması

Toplam 2 ürün listelendi.
Yarın Kapında
Yarın Kapında teslimat saatleri dışındasın.
Sırala
Varsayılan Sıralama
Yeniden Eskiye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Puana Göre
Kategori :
2

Kedi Gezdirme Tasması

Konu evcil hayvanlarıyla birlikte dışarıdaki harika havanın tadını çıkarmaya geldiğinde, tüm eğlencenin köpek sahiplerine ait olduğunu düşünüyorsanız, bir kez daha düşünün! Biraz zaman ve biraz planlama gerektirir, ancak doğru ekipman ve tutumla, güneşli günleri kedinizle paylaşmanız çok uzun sürmeyecektir. Kedinizi dışarıda gezdirmenin verdiği keyfin de ötesinde bir gezdirme tasması ile yürümesi için eğitmenin birçok faydası vardır.

Bir kediyi tasma güvenliğine alıştırmak, konu veterinere giderken, tırnaklarını keserken veya kötü davranışlardan uzak durması gerektiğini söylerken ya da kedinizi yeni bir eve alıştırırken daha az strese neden olabilir. Kediler çevrelerini keşfetmeyi severler ve açık havada olmak onları eğlendirmek için çok sayıda manzara, koku ve ses sunar.

Ancak bir kedinin herhangi bir önlem almadan dışarı çıkmasına izin vermek yaralanmaya, kaybolmaya, hastalığa ve hatta ölüme neden olabilir. Bir kedi gezdirme tasmasının devreye girdiği yer tam olarak burasıdır. Bir kedi gezdirme tasması, kedinizi dışarıdaki bahçeye veya hatta mahallenizde yürüyüşe güvenle çıkarmanızı sağlar.

Kedinizi tasmalı ve dışarıdayken yakın tutmanın bir yolunu sağlar. Kedi kedi gezdirme tasmaları, kedinizi rahat ettirmek için biraz adaptasyon ve eğitim gerektirse de meraklı kedinizle keşfetmenin eğlenceli bir yolunu sağlayabilirler.

Kedi Gezdirme Tasması ile Kedinizi Nasıl Gezdirirsiniz?

Kedinizi henüz yavruyken tasmalı yürümesi için eğitmeye başlamak en iyisidir, ancak yetişkin kediler de kedi gezdirme tasması ile yürümek üzere eğitilebilir. Kediniz ister yavru ister yetişkin olsun, işe doğru ekipmanla başlamak önemlidir.

Elbette bir kedi gezdirme tasmasına ihtiyacınız olacak. Kediler genellikle köpeklerden daha küçük olduğundan, bazı üreticiler özellikle kediler için hafif tasmalar yaparlar. Hangi beden gezdirme tasmasını seçerseniz seçin, kedinizin biraz dolaşmasına izin verecek kadar uzun olmalıdır - sonuçta, kediniz hala evde olduğu gibi dışarıda da aynı bağımsız ruhta olacaktır.

Bununla birlikte, kediler için ciddi bir tehlike oluşturabileceğinden, yürüyen köpekler için yapılmış geri çekilebilir tasmalardan kaçının. Onun yerine uzayıp kısalmayan, sabit uzunluktaki tasma iplerinden kullanın. kedi gezdirme tasmaları çeşitli şekil, boyut ve malzemelere sahiptir.

En popüler kedi gezdirme tasmaları H harfi şeklindedir ve genellikle tasmalarla aynı dokuma malzemeden yapılır. Doğru şekilde oturması önemlidir – tasma sıkı bir şekilde oturmalıdır, ancak iki parmağınızı tasma ile kedinizin vücudu arasında kaydırabilmeniz için yeterince geniş olmalıdır. Kedinizin bu yeni tasma ile kendini rahat hissetmesi biraz zaman alacaktır.

Birkaç gün boyunca her gün on dakikalık seanslarla başlayın, bu süre boyunca kedinizin gezdirme tasmasının evin etrafında, görünür bir yerde olmasını sağlayın, seans boyunca kediyi bol bol övdüğünüzden emin olun. Kedinizin bu ilk adımda rahat olduğunu hissettiğinizde, bir tasma takabilirsiniz. Yine, kedinizi gezdirme tasması ile yürümeye teşvik etmek için övgü ve ödül maması kullanın, buna alıştığını hissettiğinizde kedinin gezinmesine izin verin.

Bir kedinin yürüyüş ya da gezinti fikri, bir köpeğinkinden çok farklıdır. Köpekleri memnun etmeye hevesli olanlardan farklı olarak, kediniz genellikle sizi takip etmek yerine gideceğiniz yönü seçmek isteyecektir. İlk başta, kedicik sadece dışarıda oturmak ve manzaranın tadını çıkarmak isteyebilir. Sonunda, ikiniz yavaş ve yavaş tempolu bir yürüyüşün tadını çıkarabileceksiniz. Unutmayın, ister geziniyor olun ister sadece manzarayı seyredin, bırakın kedinizin yürüyüş hızını belirlemesine izin verin.

Kedinizle sokağa çıkmayı planlıyorsanız, bir kedi sahibinin aklında tutması gereken birkaç önemli şey daha vardır. Her zaman için tasmasında kedi künyesi olmasını sağlayın.

Evcil hayvanınızın mikroçiplenmesine ek olarak, kedinizin gezdirme tasmasına iletişim bilgilerinizin olduğu bir künye ekleyin.

Mümkünse, kullanılan pestisitler ciddi bir sağlık riski oluşturabileceğinden, kedinizin mahalledeki çimenliklerde dolaşmasına izin vermeyin. Ve kedinizin açık hava yaşam tarzını denemesine izin verdiğinizde, kedinizin ısrarlı miyavlaması tarafından başka bir yürüyüşe çıkma isteğiyle her saat rahatsız olacağınızdan korkuyorsanız, yürüyüşlerinizi her gün aynı saatte yapın.

Neden Kedi Gezdirme Tasması Almalısınız?

Evcil hayvanınızla birlikte bir kedi gezdirme tasması kullanmayı düşünmek için birçok neden vardır. En önemli nedenlerden bazıları.

• Güvenlik Bir kedi gezdirme tasması kullanmanın bir numaralı nedeni, kedinizi keşfetmek için güvenli bir şekilde dışarı çıkarabilmektir. Bir gezdirme tasması, kedinizle aranızdaki bağı da güçlendirir.

Kedilerin ayrıca geleneksel bir boyun tasması ile karşılaştırıldığında bir gezdirme tasmasından kayma veya kaçma olasılığı daha düşüktür.

• Hareket özgürlüğü Çoğu kedi gezdirme tasması, kedilerin giymesi ve kullanması için rahattır. Hareket özglürlüğü hiçbir şekilde kısıtlanmaz.

• Egzersiz ve Sağlık Gezdirme tasması ile yürüyen bir kedi, çevrelerindeki dünyayı özgürce keşfedebilir. Bu, kedinizin duyularını harekete geçirecek ve gerekli egzersizi sağlayacaktır.

Kedi Gezdirme Tasması Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kediniz için bir gezdirme tasması satın alırken aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey vardır. İşte aranacak anahtar şeyler:

• Malzeme Kalitesi ve Dayanıklılık En iyi kedi gezdirme tasmaları, dış mekan unsurlarına ve düzenli kullanıma dayanacak dayanıklı, yırtılmaya karşı dayanıklı malzemeye sahiptir. Dayanıklı naylon gibi malzemeleri arayın ve bir kedi gezdirme tasmasının nasıl dayandığını görmek için diğer kedi ebeveynlerinin incelemelerini okuyun.

• Güvenlik Düşük ışıklı ortamlarda kullanılabilmesi için yansıtıcı malzemeler veya dikiş gibi ek güvenlik özelliklerine sahip bir gezdirme tasması seçin. Çift tasma ekleri, bir koşum kullanırken kedinizin güvenli ve rahat kalmasına da yardımcı olabilir.

• Konfor Herhangi bir gezdirme tasması, kedinizin giymesi için rahat olmalıdır. Kediniz çekerse sürtünmeyi veya ağrılı bölgeleri önlemek için dolgulu esnek malzemeler arayın.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.