Kedi Tasmaları

Toplam 107 ürün listelendi.
Yarın Kapında
Yarın Kapında teslimat saatleri dışındasın.
Sırala
Varsayılan Sıralama
Yeniden Eskiye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Puana Göre
Kategori :
107

Kedi Tasmaları

Çoğu kedi sahibi, açık havada kedi tasması kullanıp kullanmama konusunda kendilerini bir ikilem içinde bulur. Tartışma hala dış ortamda kediye tasma takmanın artıları ve eksileri üzerinde hüküm sürüyor, ancak birçok veteriner ve kedi uzmanı tasmanın en iyi yol olduğu konusunda hemfikir. Kedi tasmaları, herhangi bir kaybolma anında hayat kurtaracak tagleri de tutabilir.

Bu, dışarıdaki kedinizin kaybolması veya ilgili bir kişi tarafından alınması durumunda çok önemlidir. Ayrıca, tasmalar potansiyel avı korkutmak için zilleri veya diğer gürültü çıkaran öğeleri de tutabilir. Birçok kedi tasması fosforlu malzeme ile donatılmıştır. Tasma ister tamamen fosforlu malzemeden yapılmış olsun ister sadece küçük bir şerit içeriyor olsun, bu kedinizin karanlıkta daha görünür olmasına yardımcı olacaktır.

Kediler, özellikle koyu renkli olanlar, potansiyel olarak tehlikeli bir durum olan geceleri görünmez hale gelebilir. Köpeklerin aksine kediler tasmalı yürümezler. Bu nedenle birçok kedi ebeveyni, tasma takmayı oldukça gereksiz görür. Bir kedi tasması, esasen kedinize kimlik vermenizi sağlar. Ancak, evcil kediniz için güvenli bir kedi tasması kullanılmadığı sürece kedi tasmaları riskli olabilir.

Kediniz için kedi tasmasını seçerken, kedinize sağlaması gereken rahatlığın yanı sıra güvenliği de göz önünde bulundurmak çok önemlidir. Kötü tasarlanmış kedi tasmaları, yüksek bir yakalanma ve bir şeye takılma riski taşır.

Kedi Tasması Kullanmanın Önemi

Kedilerin insanlardan 14 kat daha fazla koku alabildiği gerçeği ile yüzleştikten sonra kedi kumu seçiminin ne kadar önem taşıdığının farkına varacaksınız. Ağır kokulu ve parfümlü kedi kumları şüphesiz kedilerin en son isteyeceği şeydir. En çok da içerisinde kullanılan malzeme ve yapısal özelliklerine göre sınıflandırılan pek çok kedi kumu çeşidi bulunmaktadır. Granül, silika ve topaklanan olmak üzere üç ana kategoriye ayrılan kedi kumları birkaç yönden daha farklılaşabilir.

Granül adı verilen kedi kumları genelde silika ve bentonit türlerinin farklı tane boyutuna sahip olanları olarak düşünülebilir. Kedi kumları arasındaki farklar en çok da kullanıcılar açısından avantaj ve dezavantaj şeklinde değerlendirildiği için ortaya çıkar.

Bir Kedi Tasması Ne Kadar Sıkı Olmalıdır?

Kedi tasmaları, kısıtlayıcı olmaksızın sıkıca oturmalıdır. Parmaklarınızı kedinizin tasmasının altına kolayca kaydırabilmeli ve boynuna tam oturduğunu hissedebilmelisiniz. Yakanın altına parmak sığmıyorsa çok dardır. Ve yeterince gevşekse, parmaklarınız boynuna tam girmiyorsa, o zaman kediniz için fazla gevşek demektir!

Kedi Tasması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle Break Away (tak-çıkar) olan bir kedi tasması seçmelisiniz. Break Away tasmaları veya hızlı serbest bırakılabilen tokalı tasmalar, yeterli güç uygulandığında bir kedinin boynundan ayrılacak şekilde tasarlanmıştır. Bu, bir kedinin tasmasının pencere köşesi veya sivri uçlu bir nesne gibi herhangi bir nesneye sıkışması ve hassas boynuna aşırı baskı yapması durumunda son derece önemlidir. Kedinizin buzdolabı, kitaplık veya mutfak dolapları gibi yüksek noktalarda oturmayı tercih ettiğini fark etmiş olabilirsiniz.

Aslında iyi seyir noktaları olan yerlerde (çevreyi iyi gören herhangi bir yer veya konum) uyumak ve takılmak, onların doğal kendilerini koruma içgüdüsünden kaynaklanır. Yüksek bir konum onlara havadan avantaj sağlar ve potansiyel bir tehlikeyi fark ederek onları uyarır. İkinci olarak, yumuşak, rahat hissettiren ve daha dayanıklı bir malzemeden üretilmiş kedi tasması tercih edin. Deri veya kauçuktan yapılmış süslü tasmalar kullanmaktan kaçının çünkü bu cilt tahrişine neden olabilir.

Ayrıca kedi tasmasının doğru takıldığından emin olun. Sıkı olan bir tasma, kedinizi telaşlandıracaktır. Ondan kurtulmak için girişimde dahi bulunabilir. Öte yandan, çok gevşek duran bir tasma da herhangi bir şeye takılabilir. Bunu önlemek adına tasmayı takıp iki parmak boşluk bırakarak ayarını yapmalısınız. Son olarak, tasmalara takılan çan veya etiketlerin keskin kenarlarının olmadığından ve tasmaya sağlam bir şekilde takıldığından emin olun.

Bu tür şeylerin başka nesnelere veya kedi pençelerine takılmasını önlemek için, çan ve etiketler gibi gevşek öğelerin tasmaya sıkıca sabitlenmesi önemlidir.

Kedileri Tasmaya Nasıl Alışır?

Kedinizin tasma takması gerektiğini söyleyen bir kural yoktur, ancak bazı faydaları vardır. Bir tasma, kedi dostunuz için yararlı bir güvenlik önlemi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda maceraya çıkmak isterlerse onları takip etmenize de yardımcı olabilir. Bununla birlikte, potansiyel yaralanma gibi kedi tasmaları ile birlikte gelen bazı olumsuzluklar da vardır. Kedinizin tasma takmasını isteyip istemediğinize karar vermek kişisel tercihinize bağlıdır.

Ve siz ve kediniz için doğru seçimi yapmak için bilinçli bir karar vermek için yeterli bilgiye ihtiyacınız var. Tasmalar oldukça sıkı bir şekilde takılmalıdır - iki parmağınızı tasma ile kedinizin boynu arasında rahatça kaydırabilmelisiniz. Bu, tasmanın o kadar sıkı olmamasını, rahatsız edici veya tehlikeli olmamasını ve kedinizin patisini yakalayıp kendisini yaralayacak kadar gevşek olmamasını sağlayacaktır. Bir yavru kedi için tasma alıyorsanız, kediniz büyüdükçe uygunluğunu düzenli olarak kontrol etmelisiniz.

Her zaman iki parmağınızı kedinizle tasma arasında kaydırabildiğinizden emin olun ve çok sıkılaşıyorsa onu ayarlayın. Ve zamanı geldiğinde yavru kedi boyun tasmasından yetişkin boyun tasmasına geçmeyi unutmayın. Bazı kediler tasma takmayı anında kabul eder. Diğerleri bunu zekalarına bir hakaret olarak görecek ve boyunlarında bir şey olmasına karşı koyacaklar.

Kedinizin tasma takmasını gerçekten istiyorsanız ve kavga ediyorsa, onu takmanız birkaç gün veya hafta boyunca uğraşmanızı gerektirebilir. Sabırlıysanız ve buna bağlı kalırsanız, kediniz muhtemelen yeni tasmasını kabul etmeyi öğrenecektir. Ancak bu fikre gerçekten dirençliyseler - onu çiğnemeye, çıkarmaya veya takarken düpedüz perişan görünmeye çalışabilirler – bu ve benzeri durumlarda zorlamayın. Geri adım atan kediniz değil, siz olmalısınız.

En Güvenilir Kedi Tasması Markası

Her zaman ayrılabilir kedi tasmaları kullanmanızda fayda var. Neden kopan kedi tasmaları kullanılır? Ayrılabilir tasmalar, kuvvetle çekildiğinde serbest bırakılan veya klipslerini açan bir ayrılabilir güvenlik tokasına sahiptir. Kedinizin tasması, onları dolaştıran bir şeye takılırsa, tasma otomatik olarak boynundan kopacağı için kediniz boğulmaz veya boynu yaralanmaz. Böylece, özellikle kediniz dışarı çıkarsa, kopan kedi tasmalarının neden önemli olduğunu anlayabilirsiniz.

Ayrılmayan bir tasma ile, bir ağaca tırmanmak gibi basit bir hareket bile bir kedi için tehlikeli olabilir. Çoğu ayrılabilir kedi tasması ayarlanabilir ve bazıları birden fazla boyutta gelir. Kedinizin genel boyutuna ve ağırlığına uygun bir tasma satın aldığınızdan emin olun. Ve bir yavru kediye alıyorsanız, zamanı geldiğinde yavru kedi boyutundan yetişkin boyutuna geçmeyi unutmayın! Trixie, Kong, Pawice, Karlie, Katzen ve Eurocat gibi markalar arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

İpucu: Tasmayı ilk taktığınızda kediniz boyun kaslarını geriyor olabilir. Kısa bir süre sonra uyumu kontrol ettiğinizden emin olun ve gerekirse yakayı ayarlayın.

Kedi Tasması Fiyatları ve Kedi Tasması Çeşitleri

Kedinizin tasma takmasını istediğinize karar verdiyseniz, karar verme süreci henüz bitmemiştir. Kediniz için doğru kedi tasmasını seçmeye gelince işler biraz daha zorlaşıyor.

Piyasada çok çeşitli kedi tasmaları bulunmaktadır. Kedi tasması fiyatları da bu çeşitlere göre değişkenlik gösterebilir. Çıtçıtla açılan veya çabuk açılan tasmalar olarak da bilinenler, kuvvet uygulandığında otomatik olarak açılan özel bir toka ile birlikte gelir. Ayrılabilir tasmalar kilitli bir konuma geçmez, bu nedenle tasmaları bir çit, dal veya mobilya parçasına takılırsa kedinizin serbest kalmasını sağlar. Bu hızlı serbest bırakma mekanizması, onları en güvenli kedi tasması seçimi yapar.

Bazı kedi tasmaları kısmen veya tamamen elastikten yapılır. Arkalarında yatan fikir, kopan tasmalara benzer – eğer kediniz sıkışırsa, kolayca kayıp kaçabilir. Elastik, doğası gereği son derece esnektir, bu nedenle kediniz, bacağı veya ağzı tasmaya sıkışırsa yaralanabilir. Açılıp ayarlanabilen tokalı tasmalar, kolay ayrılabilir tasmalara çok benzer, ancak temel fark, çekildiğinde açılmayacak olmalarıdır. Tokalı tasmalar, köpekler ve ev kedileri için iç-dış mekan kedilerine göre daha uygundur.

Kediniz dışarıyı keşfederken bir cisme takılırsa sıkışıp kalabilir. Bu durumda, bir tokalı tasma kısa sürede boğulma tehlikesi oluşturabilir. Neyse ki, her kedinin kişiliğine uyan ve tasmaya daha kişisel bir hava katan bir kedi tasması stili var. Neon, desenli, metalik, diamante ve deri tasmalar arasından seçim yapabilirsiniz. Bununla birlikte, bazı dekoratif tasmaların diğerlerine göre daha stil durabileceğini unutmayın.

Fakat hepsinde kopma özelliği bulunmaz ve diamant gibi bazı malzemeler düşerse yaralanmaya neden olabilir veya boğulma riski oluşturabilir.

Sıkça sorulan sorular

Kediler tasma takmalı mı?

Tüm kedilerin tasmaya ihtiyacı yoktur, ancak ev kedileri bazen gizlice kaçmayı, saklanmayı başarabilir. Tasmalar, kedinizin kaybolması durumunda kimliğinin tespit edilmesini sağlamanın en kolay yollarından biri olan kimlik etiketleri için mükemmeldir.

Kedimin tasma ve koşum (göğüs tasması) kullanmasını nasıl sağlayabilirim?

İster inanın ister inanmayın, birçok kedi bir koşum (göğüs tasması) ve tasma kullanmaktan zevk alacak şekilde eğitilebilir. Alışmak biraz zaman alabilir, ancak biraz eğitimle göğüs tasmalı yürüyüş, kedinizin dışarıyı keşfetmesi için harika bir yeni yol olabilir.

Kediler yürümeyi sever mi?

Tasmalı yürüyüş, kedinizin dışarıyı keşfetmesi için harika bir yol olabilir. Biraz eğitimle, bazı kediler tasma ile yürümekten keyif alabilir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.