Kısırlaştırılmış Kedi Yaş Maması

Toplam 22 ürün listelendi.
Yarın Kapında
Yarın Kapında teslimat saatleri dışındasın.
Sırala
Varsayılan Sıralama
Yeniden Eskiye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Puana Göre
Kategori :
22

Kısırlaştırılmış Kedi Yaş Maması

Kısırlaştırılmış kedilerin sağlıklarını korumak için farklı beslenme ihtiyaçları vardır. Kısırlaştırma, kedinizin sağlık ve davranış sorunlarının çoğunu çözmenin iyi bir yoludur, ayrıca evcil hayvanınız için ekstra bakım gerektirir.

Kısırlaştırılan kedigiller, hormonal dengenin değişmesi ve iştahın artması nedeniyle obezite, böbrek ve karaciğer sorunları, tüy dökülmesi, idrar yolu sorunları gibi birçok sağlık durumuna yatkındır.

Kısırlaştırılmış kediler için kedi yaş maması, diyetlerine ekstra özen göstererek uygun böbrek fonksiyonu, güçlendirilmiş bağışıklık sistemi ve iyi kanal sağlığı için ideal beslenmeyi sağlar.

Erkek ve dişi kedilerin kısırlaştırılması

Erkek kedilerde sterilizasyon özellikle teşvik edilir, çünkü kediniz cinsel olgunluğa ulaştığında bir apartman dairesinde yaşıyorsa, büyük olasılıkla bölge işaretlemesi başlayacak ve yakında kanepeye, mobilyalara, pencerelere ve kapılara güçlü kokulu idrar püskürtülecektir.

Bununla birlikte, kedinizin dış mekana erişimi varsa, işaretlemekten kaçınabilirsiniz, ancak kediniz de dış mekan yaşamının getirdiği tehlikelere maruz kalacaktır.

Köpek Mama ve Su Kabı Çeşitleri

Yeni bir köpek mama kabı seçerken paslanmaz çelik seçmenizi şiddetle tavsiye ederiz. Paslanmaz çeliğin temizlenmesi kolaydır ve çizilmeye karşı dayanıklıdır. Evcil hayvanınızın ömrünü uzatacak kadar dayanıklıdır ve iç ve dış mekanlarda kullanıma uygundur.

Kısırlaşmadan Sonra Kedilerde Aşırı Kilo Alma Eğilimi

Kısırlaştırılmamış erkek kediler, partner aramak için dışarı çıkma eğilimindedir. Bölgeleri çok geniş olabilir ve düzenli olarak diğer erkek kedilerle çatışırlar. Öte yandan, kısırlaştırılmamış dişiler hamilelik, doğum ve emzirme ile karşı karşıyadır: her iki durumda da önemli miktarda enerji harcaması söz konusudur. Bununla birlikte, kısırlaştırmadan sonra, kediler bölgelerini gereken minimuma indirme eğilimindedir, kanepede uyuklayarak çok zaman harcarlar.

Bu nedenle kalori alımlarının %30'a kadar azaltılması gerekir. Gün içerisinde kısırlaştırılmış kedi, zamanını uyuyarak ve esneyerek geçirecek ve mama yeme süreleri daha da artacaktır. Talepleri aşırı hale gelebilir ve bu nedenle aşırı kilolu olma eğilimini artırabilir. Kedinizin kilo almasını önlemek için, kısırlaştırılmış kedilere özel ıslak mama gibi daha az yağlı mamalarla besleyin.

Sıvı yüzdesinin kuru mamalara göre daha fazla olması sayesinde, ıslak mamalar da bir balast etkisine sahip olacaktır: kedi daha az kaloriye sahipken çok daha fazla tatmin ve doymuş hissedecektir. Ürün etiketinde iyi tanımlanmayan doymuş yağa dikkat edin. Kuru mama da miktar olarak azaltılmalı ve gün içinde bölünmelidir. Bu şekilde kedi yemek istediğinde ona birkaç atıştırmalık verebilirsiniz.

Kedinin kuru mamalarının bir kısmı, kedinin hareket etmesi gereken özel oyuncakların içine de gizlenebilir, bu şekilde kedi egzersiz yapmaya teşvik edilir, gün daha hızlı geçer ve kedi daha az yemek yer. Bununla birlikte, genel sağlık için bazı yağ asitlerine ihtiyaç duyduklarından, kedilerin belirli bir yağ seviyesi olmadan diyetlerde işlev gösteremeyeceği unutulmamalıdır.

Kısırlaştırılmış Kedilerin Sağlığı: Beslenme Anahtardır

Kısırlaştırılan kedimizin sağlığındaki bir diğer önemli faktör de mesanede taş oluşumuna yatkınlıklarının artmasıdır. Bu, kedinin doğasından kaynaklanmaktadır: çok su içmez ve bütün gün uyur. Sterilizasyondan sonra daha da az su içecek ve idrarı mesanede daha uzun süre kalacaktır.

Bu durum, fazla kilolu olmak gibi diğerleriyle birlikte böbrek taşı veya kum oluşumuna zemin hazırlar. Bu durumdan kaçınmak için kedinizi daha fazla su içmeye teşvik etmek iyi bir fikir olacaktır.

Şayet içmiyorsa kısırlaştırılmış kedi yaş maması almayı düşünebilirsiniz. Çünkü yaş mamaların büyük bir kısmı sudan oluşur. Evcil hayvan çeşmesi gibi cihazları kullanmak ve evin etrafına yerleştirilmiş birkaç temiz su kabı bulundurmak, suyu sık sık değiştirmek kedinizi daha fazla içmeye teşvik edecektir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.