Köpek Sağlık Temizlik ve Bakım

Toplam 181 ürün listelendi.
Yarın Kapında
Yarın Kapında teslimat saatleri dışındasın.
Sırala
Varsayılan Sıralama
Yeniden Eskiye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Puana Göre
Kategori :
181

Köpek Sağlık & Bakım & Temizlik

Köpek sağlığı, insan sağlığı gibi bazı temel yapı taşlarına bağlıdır. Bir evcil hayvan ebeveyni olarak, köpeğinizin sağlığı için sorumluluk almak size kalmıştır. İşte tüm köpek ebeveynlerinin köpek sağlığı, bakımı ve temizliği hakkında bilmesi gereken ve köpek arkadaşlarına uzun ve mutlu bir yaşam sunmaya yardımcı olacak birkaç şey.

Bir evcil hayvanın temel sağlık ihtiyaçlarını ona sağlıklı mama, su, güvenilir oyuncak vererek ve onu yaralanmadan ya da hastalıktan koruyarak karşılayabilirsiniz. Evcil hayvanınızın bakımı aynı zamanda bir evcil hayvanın duygusal ihtiyaçlarını da karşılamak anlamına gelir.

Evcil hayvanınızın acı çekmemesi için bu temel ihtiyaçları unutmayın:

Susuzluk, açlık ve sağlıksız beslenme

• Rahatsızlık

Ağrı, yaralanma ve hastalık

Korku ve sıkıntı

Evcil hayvanlarınızın doğal benliklerini ifade etmesine izin verin. Evcil hayvanınızın yaşına, cinsine ve bireysel özelliklerine bağlı olarak farklı ihtiyaçları göz önünde bulundurmanız gerekeceğini unutmayın.

1. Davranışsal İhtiyaçlar

Uzun zaman önce evcilleştirilmiş olsalar bile hem kediler hem de köpekler, evrimleriyle bağlantılı davranışları ifade etmek için hala doğal bir dürtüye sahiptir. Davranışsal bir "ihtiyaç", en iyi şekilde, bir hayvanın belirli bir şekilde davranmaya yönelik doğal eğilimi olarak tanımlanır - hayvanın yapmaktan kendini alamayacağı bir şey.

Hayvanlar bu davranışları ifade edemezlerse hüsrana uğrarlar. Onlara bu doğal davranışları ifade etme şansı vermek, zihinsel sağlıklarını artıracak ve kötü davranışları önleyecektir. Köpekler aile içi hayata iyi uyum sağlar ve çoğu köpek evde uzun süre yalnız bırakılmamayı tercih eder.

Yıkıcı davranışlar, havlamalar ve evin her yerine tuvalet yapma, her şeyi kemirme, yalnız bırakılmaktan mutsuz olduklarının işaretleridir. Bir köpek yavrusu veya yeni köpeğin yalnız bırakılmayla başa çıkmayı öğrenmesi çok önemlidir.

Bunu, onları kısa süreliğine ya da başlamak için evin farklı bir bölümünde bırakarak ve yavaş yavaş onları daha uzun süre yalnız bırakarak yapabilirsiniz.

2. Bağ Kurmak ve Kaliteli Zaman Geçirmek

Hem kediler hem de köpekler insanlarla derin duygusal bağlar kurabilir. Olumlu insan teması, evcil hayvanlar için genellikle sağlıklıdır - belki de diğer hayvanlarla temastan daha fazla. İnsan-hayvan ekleri, evcil hayvan sahiplerinin yaşam kalitesini de iyileştirebilir ve bağlılık güçlü olduğunda faydalar en fazladır.

Bağ kurmanın ve güçlendirmenin birçok yolu vardır:

• Birlikte keyifli zamanlar planlayın.

İlişkiler, birlikte vakit geçirmek ve deneyimleri paylaşmak üzerine kuruludur.

• Açık iletişim kurun.

Köpekler konuşma yerine beden diline odaklanma eğilimindedir. Antrenman yaparken tutarlı sinyaller kullanın. İyi iletişim, güçlü bir bağın temelidir.

• Ödül mamasını gelişigüzel kullanmayın.

Köpeklere ödül maması vermek, onları eğitirken bağlanmayı ve iyi davranışları teşvik etmenin harika bir yoludur.

• Eğitime yatırım yapın.

İyi eğitimli köpekler hayattan daha çok zevk alır ve onlarla birlikte dolaşmak çileden çok keyfe dönüşür. Eğitimli evcil hayvanların onlardan ne beklendiğini anlamaları daha kolay olduğundan, eğitim köpeklerin hayal kırıklığını azaltmaya da yardımcı olur.

• Evcil hayvan davranışı hakkında bilgi edinin.

Mutluluk veya strese işaret edebilecek beden dilini ve yüz ifadelerini anlamak için zaman ayırın. Evcil hayvanlar, korunma için sahiplerine güvenebileceklerini hissederlerse, insan yardımcılarına daha yakın hissedeceklerdir.

• Bol miktarda kişisel temas sağlayın.

Bakım ve okşama sadece evcil hayvanlar için iyi hissettirmekle kalmaz, aynı zamanda sahiplerinin daha rahat hissetmelerine yardımcı olur. Sevgi, günlük rutinler ve bir evcil hayvanın temel ihtiyaçlarını karşılama bağınızı güçlendirecektir.

3. Eğitim

İyi eğitimli evcil hayvanlar, birlikte yaşamak için mutlak bir zevktir. Ailelerinin hayatına daha fazla dahil olabilirler - başkalarının evlerine rahatlıkla gidebilir ve hatta sizinle birlikte tatile bile çıkabilirler. Köpekler için bu aynı zamanda daha fazla özgürlük ve evde yalnız başına daha az zaman harcamak anlamına gelir.

İyi eğitimli bir evcil hayvanın güvende tutulması da daha kolaydır ve başkalarının, en önemlisi çocukların yanında güvenli davranır. Eğitim, bir köpeğin nasıl iyi seçimler yapacağını anlamasına yardımcı olmalıdır. Onlara bu seçenekleri, evde güvenli bir sığınak ve evden uzaktayken güvenecekleri bir kişiyi sağlamak çok önemlidir.

Bu yaklaşım, beklenmedik ve alışılmadık şeylerle başa çıkmalarına yardımcı olur.

Bir köpeğin iyi bir yaşam sürmesine yardımcı olan birkaç temel beceri ve özellik vardır:

• Kendinden emin

• Sürprizlerle ve dokunularak başa çıkabilme

• Kendini kontrol etme ve hayal kırıklığıyla başa çıkma

• Sakin olmak

• Kendisinden ne beklendiğini öğrenmek

• İsteklere cevap verebilme

• Görgü

• Farklı durumlarda doğru seçimler yapmak

Evde eğitim yaparken sakin ve tutarlı olmaya çalışın ve köpeğin bunalmamasını veya sıkılmamasını sağlamak için seansları kısa tutun.

"Otur", "yat", "bekle" ve "geri çekil" gibi temel komutlara nasıl yanıt verileceğini öğrenmek, özellikle dışarıda yürürken güvenlik için önemlidir. Tasma dışındayken iyi bir hatırlama ve iyi bir yürüyüş, dışarıda kaliteli zaman geçirmek için çok önemlidir.

4. Egzersiz ve Oyun

Egzersizi her evcil hayvana uyarlamak önemlidir. Örneğin, bir köpek yavrusunun gelişimi uzun yürüyüşlerle yavaşlayabilir ve eklem sorunları olan köpekler, etkilenen eklemleri aşırı yüklenmeden hareketli ve esnek tutmak için kısa yürüyüşlerden yararlanır.

Her zaman hava durumuna dikkat edin ve köpeğinizin çok ısınmaması veya çok soğumaması için mutlaka özen gösterin. Oyunu teşvik etmek, sağlığı geliştirmenin ve evcil hayvanınızla aranızdaki bağı güçlendirmenin eğlenceli bir yoludur.

Oyun, uyarıcı ve vücut için iyidir ve evcil hayvanların doğal davranışlarını ifade etmelerine yardımcı olur.

Eğlenceli ve güvenli oyun için en iyi beş ipucu:

1. Oyun zamanını dikkatli seçin—oyun için en iyi zaman genellikle kedilerin ve köpeklerin iyi dinlendiği ve insanların dikkatini çekmeye istekli olduğu zamandır.

2. Bol bol övün ve cesaretlendirin—bu, deneyimi eğlenceli ve ödüllendirici hale getirmeye yardımcı olur.

3. Uygun oyunu teşvik edin; kaşımaktan veya ısırmaktan kaçının ve evcil hayvanlar kötü davranırsa oyunu hemen durdurun.

4. Eğlenin, ancak aşırı heyecandan veya kovalamaktan kaçının - özellikle çocuklar etraftayken.

5. Zıplamayı önlemek için oyunu zemin seviyesinde tutun.

5. Banyo ve Tüy Bakımı

Farklı köpek türlerinin farklı ihtiyaçları olsa da iyi bir cilt ve tüy bakımı için düzenli banyo ve tarama & fırçalama şarttır. Uzun tüylü köpeklerin tüylerinde kıtık ve düğümler oluşarak ciltte gerginliğe ve rahatsızlığa neden olabilir.

Kısa tüylü köpeklerin haftada bir kez taranması ve altı haftada bir banyo yapması gerekir. Kısa tüylü kedilerin sadece ara sıra fırçalanmaya ihtiyacı vardır ve bazılarının banyoya hiç ihtiyacı olmayabilir. Diğer köpekler gerektiği gibi taranabilir, bazı uzun veya kıvırcık tüylü ırkların günlük bakıma ihtiyacı vardır.

• Etrafınıza bakın ve ekipmanın ve uygulamanın durumunu değerlendirin.

• Yerin güvenli ve emniyetli olduğundan emin olun.

• Evcil hayvanınızın davranışına iyi yanıt vermesi muhtemel görünen bir pet kuaförü seçin.

6. Mikroçip ve Kimlik Etiketi

Köpeklerin bir tür kimlikleri olması gerekir; evden kaçarlarsa bulunabilmeleri için. Telefon numaranız ve isminin yazdığı bir etikete sahip bir tasma, en iyi bilinen kimlik biçimlerinden biridir, ancak bunlar kolayca çıkarılabilir veya kaybolabilir.

Seyahat ederken unutmayın: farklı ülkeler, farklı yasalar, bu nedenle evcil hayvanınızın her zaman görünür bir kimlik takması gerekip gerekmediğini bildiğinizden emin olun. Daha kalıcı bir kimlik biçimi olan mikroçipleme giderek yaygınlaşıyor.

Bir veterinerin derinin hemen altına, genellikle boynun tabanına bir mikroçip yerleştirdiği basit, güvenli, hızlı ve nispeten ağrısız bir prosedürdür. Mikroçip daha sonra sahibinin iletişim bilgilerini içeren bir veritabanına kaydedilir. Bir evcil hayvan kaybolursa, sahibi mikroçip veri tabanını bilgilendirebilir ve bu veri tabanı yerel veterinere ve diğer hayvan yetkililerine uyarılarda bulunacaktır.

7. Köpeğinizi İyi Beslemelisiniz

Veterinerler ve beslenme uzmanları neden köpeğinizin yüksek kaliteli mamayla beslenmesini öneriyor? Çünkü iyi beslenme, köpeğiniz için daha iyi bir sağlığa ve daha uzun bir yaşama yol açabilir.

Sağlıklı bir beslenme, kanser, diyabet, obezite ve daha fazlası gibi durumların önlenmesine yardımcı olur. Bazı ebeveynler veterinerlerinin yardımıyla kendi köpek mamasını yapar. Daha fazla zaman alabilir, ancak köpeğinizin sağlığı için kesinlikle buna değer.

Bazı gerçek etleri, meyveleri ve sebzeleri normal mama taneleriyle karıştırmak bile köpeğinizin daha uzun yaşamasına yardımcı olabilir. Sadece iyi ve sürekli bir araştırma gerektirir.

Ucuz yiyecekler genellikle dolgu maddesi ile doldurulur - besin değeri çok az olan ve yalnızca köpeğinizin tok hissetmesini sağlayan bileşenler. Etiketleri okuyun ve mümkünse bunlardan kaçının.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.