Kedi Yaş Mamaları

Toplam 332 ürün listelendi.
Yarın Kapında
Yarın Kapında teslimat saatleri dışındasın.
Sırala
Varsayılan Sıralama
Yeniden Eskiye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Puana Göre
Kategori :
332

Kedi Yaş Mamaları

Kedilerin, hatta tüm evcil hayvanların yaş mamaya karşı ayrı bir sempatisi olduğunu söylemek mümkün.

Yaş mama veya konserve mamalar, kedinizin beslenmesine biraz çeşitlilik katmanın ve aynı zamanda böbrek ve mesane sağlığını desteklemek için su alımına katkıda bulunmanın harika bir yoludur.

Ne de olsa kediler günlük su alımını yerine getirmemeleri ile ünlüdür! Petibom’da, en seçici kedileri bile memnun etmek için lezzetli tatlar ve birinci sınıf malzemelerle sunulan çok çeşitli yaş mama tariflerimiz var.

Birkaç harika konserve kedi maması markası önerebilsek de kedinizin neyi tercih edebileceğine dair bir fikir edinmek için müşterilerimizin kedi yaş mamaları incelemelerini de okuyabilirsiniz.

Kaliteli içeriğe sahip yaş mamaların kedinizin yaşam evresinin benzersiz beslenme gereksinimlerini karşılamak ve ayrıca idrar sağlığı, hassas sindirim vb. konularda destekleyici olduğunu söylemek mümkün.

Bir kedi sahibi, evcil hayvanlarını besleyecekleri mamanın türü (kuru, ıslak veya karışık) konusunda bir karar vermelidir.

Bu karar, kedinin gelişiminin ilk aşamalarında gerçekleşir ve sahipleri genellikle evcil hayvanlarının yetişkinlik döneminde de buna sadık kalırlar. Kediler, yemek planlarına uyum sağlama eğilimindedir ve başka bir şey yemeyi reddederler.

Tabii ki, bu her durumda doğru değildir, çünkü bazı kediler önlerine koyduğunuz hemen hemen her şeyle kendilerini mutlu bir şekilde doyururlar.

Doğal etoburdurlar ve günlük beslenme ihtiyaçlarını karşılamak için yüksek proteinli bir diyete ihtiyaç duyarlar.

Kuru mama, kedinizin su ihtiyacının sadece %12'sini sağlar, yani ıslak kedi maması olmadan kedinin bir ton su içmesi gerekir.

Kısırlaştırılmış erkek kedi yavruları idrar yolu sorunlarına eğilimlidir. Bunlara esas olarak dehidrasyon neden olur, bu nedenle böbrek sağlığı için yapabileceğiniz en iyi şey iyi ıslak kedi maması aramaktır.

En iyi konserve kedi maması, kediniz için besleyici olarak tasarlanmıştır. Hayatlarının farklı aşamalarında kedilere farklı formülasyonlar hedeflenebilir.

Kedi Konserve Maması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Konserve yaş mamalardaki yüksek et içeriği nedeniyle daha yüksek nem içeriği sağlar. Doğal olarak kediler su içmezler. Vahşi doğada, sularının çoğu yakalayıp yedikleri avlardan gelir.

Yetişkin kediler de yeterince su içmez ve bu onların kendilerini kötü hissetmelerine neden olabilir. Ayrıca idrar kristalleri ve idrar yolu enfeksiyonları yaygındır ve yeteri kadar su içmeyen kedilerde kolaylıkla gelişebilir.

Bu, kesinlikle kedinizde olmasını istemediğiniz bir durumdur! Bununla birlikte, kedinizin beslenmesine ıslak mama eklemek dehidrasyon ve böbrek sorunlarıyla mücadele ederek bunu azaltabilir. Bu nedenle kedi yaş maması seçerken içeriğinin kalitesine önem vermeniz gerekir.

Yavru Kedi Yaş Mamaları

Yaşamları boyunca, farklı yaşam evrelerinde kedilerin beslenme ihtiyaçları değişir. Kedinizin yaşlandıkça geçirdiği değişiklikleri ve yetişkinlik ve yaşlılık dönemlerinde kedinizi neyle beslemeniz gerektiğini öğrenmelisiniz.

Kediler büyüdükçe ve yaşlandıkça, aktivite seviyeleri, enerji gereksinimleri ve sağlık durumları da dahil olmak üzere birçok şey değişir. Kedinizin yaşam evresi için doğru beslenmeyi uyarlamak, daha uzun ve daha sağlıklı bir yaşam sürmelerine yardımcı olabilir.

Yetişkin Kedi Yaş Maması

Özel beslenme ihtiyaçlarını karşılamak için yetişkin kedinizi neyle besleyeceğinize karar verirken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey vardır. Hepsinden önce özellikle yetişkin kediler için yapılmış bir yaş mama seçmelisiniz.

Yetişkin kedi yaş maması kalori kontrollüdür, yetişkin dişleri için uygundur ve yetişkinlik yıllarında bağışıklık sistemlerini ve genel sağlıklarını desteklemek için yüksek protein içerir.

Bununla birlikte, paketin üzerindeki besleme kılavuzuna çok dikkat ederek aşırı beslemeden kaçınmalısınız. Tüm kedilerin aynı düzeyde besin maddelerine ihtiyacı yoktur, bu nedenle kedinizin mamasını seçerken kedinizin yaşam tarzını ve aktivite düzeyini göz önünde bulundurmanız önemlidir.

Örneğin bir apartman dairesinde yaşayan bir kedi, egzersiz yapmak yerine uyumak, yemek yemek vb. için daha fazla zaman harcayabilir ve bu nedenle daha az enerji ile 'hafif' bir seçeneğe ihtiyaç duyabilir.

Günlerini sokakta dolaşarak geçiren bir kedi, aktif yaşam tarzlarını desteklemek için muhtemelen daha kalorili bir yaş mamaya ihtiyaç duyacaktır.

Kısırlaştırılmış Kedi Yaş Maması

Erkek kediler kısırlaştırılmadan önce, uygun bir eş aramak için etrafta dolaşmak için çok fazla enerji harcarlar. Günlerce uzak durabilirler ve bazen eşleri için fiziksel olarak savaşırlar.

Dişi kediler ise yavrularının gebelik, doğum ve yetiştirilme süreçlerinde çok fazla enerji harcarlar. Bir kedi kısırlaştırıldığında, bu enerji kullanımı çoğunlukla ortadan kalkar.

Kısırlaştırılmış kedilerin azaltılmış bir bölgesi vardır; kanepede daha fazla zaman geçirirler ve daha tembel bir hayat yaşarlar.

Bu açıkça metabolizmaları ve gıda alımları üzerinde bir etkiye sahiptir. Aslında, kısırlaştırılmış kedilerin günde öncekine göre %30'a kadar daha az kaloriye ihtiyacı vardır.

Ancak işin püf noktası şudur: Kısırlaştırılmış bir kedinin enerjisi azalırken iştahı artar. Bu anlamda kedinizin beslenme ihtiyaçlarını karşılayan sağlıklı, dengeli kedi yaş maması seçmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Yaşlı Kedi Yaş Maması

Yiyecek, kedinize uzun ve sağlıklı bir yaşam vermenin önemli bir parçasıdır. İnsanlar gibi, bir kedinin beslenmesi de zamanla değişir ve yaşlandıkça dengeli beslenmeleri değişmeye başlar.

Örneğin, kediler yavruyken daha fazla kaloriye ihtiyaç duyarlar, ancak yaşlandıklarında böbrek hastalığını önlemek için daha fazla sıvıya ihtiyaç duyarlar. Bir kedinin yaşam döngüsü boyunca bu çeşitli gereksinimler biz sahipleri için kafa karıştırıcı olabilir! Kuru kedi maması en yaygın olarak uygun maliyeti ve diş sağlığına faydaları nedeniyle kullanılırken, ıslak mama aslında kediniz için daha iyidir.

Çünkü çiğ veya konserve mamanın daha yüksek nem içeriği, bir kedinin genel sağlığı ve hidrasyonunda önemli bir rol oynar. Kuru mamalar kediniz için kötü bir seçenek değildir ancak lezzetli etleri ile gerekli besin nemini sağlamak için her zaman günlük ıslak mama ile desteklenmelidir.

Light Kedi Yaş Maması

Kediler birincil enerji kaynakları olarak yağ ve protein kullanırlar, bu nedenle karbonhidratları yüksek bir beslenme kilo almak için tercih edilir (çünkü enerji için kullanılmayan karbonhidratlar yağ olarak depolanır).

Kediler ayrıca tükürük amilazından (karbonhidrat sindiriminden sorumlu enzim) yoksundurlar ve bu da sindirim sistemlerine ek yük getirir. Bu nedenle 'hafif' veya 'diyet' gıdalardan uzak durmak da önemlidir. Light kedi yaş mamalarının yağ oranı düşüktür ve kaliteli et bazlı protein ve tahıllardan oluşur.

Kedi Yaş Maması Tüketiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kedinizi ne kadar süredir kuru mama ile beslediğinize bağlı olarak, ıslak mamaya geçiş yapması biraz zaman alabilir. Ancak biraz sabırlı olun! Kedinizin ıslak mama beslenmesine geçişi bazen haftalar hatta aylar alabilir.

Mükemmel doku ve lezzeti bulmadan önce muhtemelen biraz deneme yanılma sürecinden geçmeniz gerekecek. Kedinizi kuru mama ile besliyorsanız, ıslak mama vermeden önce günde 3 veya 4 öğüne geçin.

Mamayı 20 dakika bekleterek kedinizin yemek zamanının geldiğini bilmesini sağlayın, ardından onu alın. Kediniz programlanmış yemek saatlerinde rahat olduğunda, ona ıslak mama verebilirsiniz. Bazı kediler hemen ıslak mamaya geçerler; diğerleri biraz zaman alabilir.

Kedinizin ıslak mama yemeyeceğini fark ederseniz, önce kedinizin kuru mamasıyla karıştırarak küçük bir miktar vererek başlayın. Ardından, kediniz tüm ıslak mamaları yiyene kadar ıslak ve kuru oranını yavaşça artırın.

Islak mamayı seyreltmek ve daha kolay çiğnenebilir bir kıvam vermek için biraz ılık su eklemeyi deneyin. Kediniz hala ilgilenmiyorsa, burnunun veya pençesinin ucuna küçük bir miktar koymayı deneyin. Bazen bu onların ilgisini çekmek için yeterlidir.

En İyi Kedi Yaş Maması Markaları

Kuru mamalardan tamamen uzaklaşmanıza gerek yok; hem ıslak hem de kuru mamaların faydaları var. Kedinizin ihtiyaçlarına uygun mükemmel dengeyi bulmaya çalışın. Unutmayın, kediler alışkanlık canlıları olarak bilinir ve geçişin gerçekleşmesi biraz daha uzun sürebilir.

Kedinizi hayatının erken dönemlerinde farklı dokulara maruz bırakmak, günümüzde mevcut olan çeşitli ıslak mama türlerinin tadını çıkarmasına yardımcı olacaktır. N&D, Pro Plan, Royal Canin, Naturon, Hill's, Brit Care yaş kedi maması markaları arasından seçim yapabileceğiniz gibi diğer markaları da araştırabilirsiniz.

Kedi Yaş Maması Fiyatları

Birinci sınıf kedi yaş mamalarımızı doğrudan üreticilerden aldığımız ve toplu olarak satın alabileceğimiz için, sevdiğiniz ve güvendiğiniz tüm markaları en uygun fiyatlarla size sunuyoruz.

Kediler zorunlu etoburlardır, yani et, özellikle organ çeşitliliği, hayatta kalmaları için biyolojik olarak çok önemlidir. Sağlıklı bir kas kütlesini korumak için köpeklerden 2-3 kat daha fazla proteine ​​ihtiyaçları vardır.

Ek olarak, kedi arkadaşınızın "susamış" olma konusunda doğal bir farkındalığı yoktur, bu da onları nemlendirmek için yiyeceğinin nemine büyük ölçüde güvenmelerine neden olur.

Vahşi doğada, kediler toplam nemlerinin neredeyse %80'ini içme suyundan değil, kuşlar ve kemirgenler gibi avlardan alırlar!

Evde, çiğ veya konserve gibi yüksek nemli yiyecekler, bol miktarda nem içerdiklerinden, protein bakımından yüksek ve karbonhidrat bakımından daha düşük olduklarından, doğal olarak dengeli bir beslenme sağlamaya en yakın şeydir.

Islak yiyecekler, daha fazla seyreltik idrar ürettiği ve bu böbreklerin süzülmesini sağladığı için idrar sağlığı için de önemlidir.

Daha da iyisi, nemli yiyeceklerin sindirimi daha kolaydır ve çöp kutusunda daha az katı atık üretir. Kedi yaş maması fiyatları da haliyle içeriğine ve özelliklerine göre değişkenlik gösterecektir.

Sıkça sorulan sorular

Kedinizi ne kadar yaş mama beslemelisiniz?

Kedinizin beslenme ihtiyaçlarını belirlemek için bir veterinere danışın. Bu miktar, kedinizin beslenmesinin neye ihtiyacı olabileceğine bağlı olarak değişecektir. Çoğu kedi maması ambalajı, kedinize ne vermeniz gerektiği ile ilgili arkada bir besleme kılavuzu sunar.

Yaş kedi mamasını ne kadar süre dışarıda bırakabilirsiniz?

Yaş kedi maması, sıcaklığa bağlı olarak bir ila dört saat sonra atılmalıdır. Kedinizi asla uzun süre dışarıda duran veya uygun olmayan şekilde saklanan yaş mama ile beslemeyin.

Kediler ne sıklıkla yaş mama yemeli?

Kediler genellikle günlük olarak yaş kedi maması yiyebilirler. Beslenme ihtiyaçlarını karşıladığınızdan emin olmak için bir veterinerden bilgi almak en iyisidir.

Yaş kedi maması kuru kedi mamasından daha mı iyidir?

Kediniz için hangi kedi mamasının en iyi olduğuna karar vermek adına bir veterinere danışın. Yaş kedi maması, belirli sağlık ve beslenme ihtiyaçları olan kediler için daha faydalı olabilir.

En iyi yaş kedi maması nedir?

En iyi yaş kedi maması, kedinizin sağlığına, beslenme gereksinimlerine ve günlük aktivitelerine göre değişir. Kediniz için hangi kedi mamasının en iyi olduğuna karar verecek kişi şüphesiz veterinerinizdir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.