Kedi Evleri

Toplam 3 ürün listelendi.
Yarın Kapında
Yarın Kapında teslimat saatleri dışındasın.
Sırala
Varsayılan Sıralama
Yeniden Eskiye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Puana Göre
Kategori :
3

Kedi Evleri

Bir kediye sahip olmak harika bir şey, ancak yeni arkadaşınızı seçip nasıl yaşayacaklarına karar vermeden önce cevaplanması gereken birçok soru var. Bu soruların başında kedi için sağlayabileceğiniz ortamın nasıl olacağı gelir. Kedinizin keşfetmesine izin vereceğiniz bölge söz konusu olduğunda 3 seçenek vardır: içeride, dışarıda ve her ikisi de.

Kediniz tam bir ev kedisiyse ve dışarı çıkmasına izin vermiyorsanız elbette ki onu belli başlı tehlikelerden koruyabilirsiniz ancak bazı kapalı ortamlar kediler için zaman zaman sıkıcı hale gelebilir, bu da strese, hareketsizliğe ve obeziteye neden olabilir. Kedilerin çok fazla enerjileri varsa, keşfetmeyi seviyorlarsa ve daha önce dışarıda vakit geçirmelerine izin verildiyse, içeride yaşamakla baş etmeleri özellikle zor olabilir.

Bu anlamda kedinizin yaşadığı ortamı olabildiğince huzurlu ve eğlenceli hale getirmeniz daha iyi olacaktır. Kedi evleri sadece kedinizin sessiz, karanlık bir ortamda dinlenmesini değil, aynı zamanda bulunduğu ortamı da çeşitlendirmenize olanak verir.

Kedi Evi & Yuvası

Bir kediyi seven ve onunla yaşayan herkes, kedilerin sıcak sevdalısı olduğunu bilir. Bulunacak sıcak bir yer varsa, ister güneşin vurduğu bir yer, ister pencere pervazı ya da kalorifer peteği, isterse doğrudan kurutucudan çıkan yeni bir çamaşır yığını olsun, kediniz ne yapıp edip orayı bulacaktır.

Kediler rahatına düşkün canlılardır ve en rahat kedi sıcacık bir kedidir. Kedinizin ılık bir kış geçirmesini sağlamak için kedi evi & yuvası edinmeyi düşünebilirsiniz.

Kediler Neden Saklanma İhtiyacı Duyar?

Çevresel zenginleştirmenin genellikle yanlış anlaşılan veya gözden kaçan bir yönü, kedinin saklanacak yerleri olması ihtiyacıdır. Birçok insan saklanma ihtiyacı duyan bir kediyi gördüğünde, bunun her zaman olumsuz olduğunu düşünürler. Korkmuş bir kedi neredeyse her zaman sığınmak için güvenli bir yer arayacaktır ve kedinin daha güvende hissetmesine yardımcı olmak için davranış değişikliği yapmak önemlidir, ancak saklanma yerlerinin sağlanması da çok önemlidir.

Bir kedinin saklanacak bir yeri yoksa, stresli ve korkmuş kalacaktır. Saklanma yerleri kediye sakinleşmesi için zaman tanır ve tekrar ne zaman ve nasıl dışarı çıkacağı konusunda kendi iradesiyle seçim yapabilir. Saklanacak bir yeri yoksa, meşgul olacak kadar rahat hissetmesi daha az olasıdır. Herhangi bir seçeneği olmayan bir köşeye sıkıştığını hisseden kedi, saldıran ya da ısıran kedidir. Seçim yapıldığında, korkak bir kedi neredeyse her zaman kaçmaya ve saklanmaya çalışacaktır. Korkmuş bir kediyle davranış değiştirme sürecinin önemli bir kısmı, o saklanma yerlerinin sunulmasını içerir.

Kediniz normalde korkmasa bile, evinizde yeterli saklanma yeri olduğundan emin olmak önemlidir. Birden fazla kedili bir haneniz varsa, ev içindeki tüm farklı bölgelerde saklanma yerlerinin bulunması kesinlikle çok önemli olacaktır. Bir kedinin görünür olmak istediği zamanlar vardır ve görünmez olmak istediği zamanlar vardır. Yalnız kediler, refakatçi kediler, kendine güvenen kediler ve daha az özgüvenli olanlar, güvenli saklanma yerlerinin mevcudiyetini takdir edeceklerdir.

Bazı kediler için saklanma yerleri sadece aile köpeğinin erişemeyeceği rahat uyku alanları olabilir, ancak diğer kedi yavruları için bu saklanma yerleri korkudan sığınaklar olarak görülebilir.

Kedi Evi Nedir?

Yatarken biraz huzur ve sessizlik isteyen kediler için özel olarak üretilen kedi evleri, evinizde harika görünecek olmakla birlikte kedi şekerlemeleri için gözlerden uzak bir sığınak sunuyor. Sıcak ve sevimli, kapısı olan bir kedi evi, kedinizin değerli uyku süresini cereyan ve rahatsızlıklardan koruyacaktır. Modern bir mobilya parçası gibi tasarlanan kedi evleri, evinizin herhangi bir yerine göz alıcı bir katkı olacaktır. Kediler uykuyu ciddiye alır, ancak birçoğunun dinlenmek için bir yer seçme konusunda özel gereksinimleri vardır. Kapalı bir kedi evi, evcil hayvanınız için aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok avantaja sahiptir:

•  Kedileri evin koşuşturmacasından uzak tutmak

•  Kedinizin rahatsız edilmeyeceğini bildiği bir alan sağlamak.

•  Doğal kedi uyku davranışlarını yaşamak için bir fırsat eklemek.

•  Stresi azaltabilen ve istenmeyen davranış problemlerini önleyebilen kesintisiz uykunun sağlanması

•  Küçük çocukların ve diğer evcil hayvanların yaklaşmamayı öğrenebilecekleri belirlenmiş bir nokta oluşturmak.

Kedi Evi Çeşitleri

Kapalı Kedi Evleri: Bu şık evlerde kediniz gerçekten kalenin kralı olacak! Hint tarzı dokuma kedi evlerinden masal şatolarına kadar - zevkiniz veya kediniz ne olursa olsun, herkes için uygun bir şeyler mutlaka vardır.

Kedi tuvaletini ve evcil hayvan aksesuarlarını meraklı gözlerden uzak tutmak için kullanışlı dolap tarzı kedi evleri bile var.

Dış Mekan Kedi Evleri: Evden uzakta bir ev! Dışarıdaki bir kedi evi, hava soğuduğunda kedinizin saklanması için harika bir yerdir! Açık hava kedi evi, zamanlarının çoğunu dışarıda geçiren veya eve özgürce girip çıkamayan kediler için harikadır ve açık havada hızlı bir şekerleme için rahat bir alan sunar.

Dış mekan kedi evleri yelpazemiz, kulübe tarzı evler ve çok kedili dış mekan kedi evleri dahil olmak üzere çok çeşitli stilleri kapsar.

Karton Evcil Hayvan Evleri: Düşük bütçeli ama işlevselliği fazla olan karton seçenekleri ile dışarıdaki sokak hayvanlarına sıcak bir yuva sunabilirsiniz.

Kedi Yuvası Nedir?

Kediler, tırmanacakları, saklanacakları ve tabii ki güzellik uykusuna yatacakları çok sayıda kuytu köşeye sahip olmayı severler. Bir evcil hayvan yuvası, kedinizin evin geri kalanına göz kulak olurken aynı zamanda dinlenmesi için mükemmel bir yerdir. Evcil hayvanınız kendi alanına sahip olmayı inanılmaz sevecektir. Petibom’da hem iç hem de dış mekanda harika bir kedi yuvası yelpazesi sunuyoruz, yani kedinize hem içeride hem dışarıda kendi kişisel alanını sağlayabilirsiniz.

Kedileri olan insanlar, onların fazlasıyla uykucu ve rahatlarına düşkün olduğunu bilir!

Bir kedi yuvasında veya bir kedi evinde olmaları onlar için çok önemlidir. Yaş, boy, kilo ve favori konum(lar) dahil olmak üzere çeşitli faktörlerin dikkate alınması gerekir. İdeal konum, cereyanlardan, sıcak noktalardan ve yüksekliklerden korunmalıdır. Kedinizin farklı beklentilerini karşılamak için size çok çeşitli kedi yuvası alternatifleri sunmaktayız.

İdeal Kedi Evi ve Yuvası Hangi Özelliklere Sahip Olmalıdır?

Kediler her gün 16 ila 20 saat arasında uyurlar. Kedinizin gününü yatağınızda, kanepenizde veya yemek masasının üzerinde uyuyarak geçirmesini önlemek için bir kedi evi ve yuvası satın almak isteyebilirsiniz. Kedinizin keyifle kullanacağı bir yuva seçmek için yatağın malzemesini, boyutunu ve stilini göz önünde bulundurmalısınız.

Ayrıca ısıtmalı evler veya yuvalar gibi birkaç ek özelliği denemek isteyebilirsiniz.

Mükemmel kedi evini seçtikten sonra, kedinizin yeni yatağını kullanması için onu arzu edilen bir yere yerleştirdiğinizden emin olun.

Kedi Evi ve Yuvası Seçerken Hangi Malzemeler Tercih Edilmelidir

Çoğu kedi, içine yerleşebilecekleri derin kenarları olan yumuşak, rahat yataklı kedi evi ve yuvalarından hoşlanır. Bu alanlar, kedilere dinlenmek ve uyumak için güvenli yerler sağlar.

Kediler gün boyunca sıcaklık aradığı için birden fazla dinlenme yeri olması yararlıdır. Güneşin pencerelerden parladığı evin farklı bölümlerine daha çok ilgi göstermeli normal bir durumdur.

Birden fazla kediye sahip evlerin birçok yerde çeşitli kedi yuvaları olmalıdır, böylece kediler isterlerse kendi alanlarına sahip olabilirler. Doğal kumaşlardan yapılmış bir kedi yuvası ve evi tercih etmeniz daha faydalı olacaktır.

Pamuk, yün veya tüy gibi doğal kumaşlar kedinize rahatlık sağlayacaktır. Bu kumaşların ayrıca kedinize alerjik reaksiyon gösterme olasılığı daha düşüktür. Kedi evleri ve yuvaları kürk, pire ve hatta bakterilerle kaplanabilir. Sonuç olarak, yuvayı periyodik olarak yıkayabilmek isteyeceksiniz.

Çıkarılabilir ve yıkanabilir kılıfı olan bir ev seçin. Kedinizin boyutuna uygun bir kedi evi veya yuvası seçmeniz önemlidir. Bir mezura kullanın ve kedinizi başından kuyruğunun en sonuna kadar ölçün. Sonra birkaç cm daha ekleyin. Ardından bu ölçüye uygun bir ürün seçin. Bu, alanın rahat olmasını ancak çok dar olmamasını sağlayacaktır.

Dış Mekan Kedi Evleri

Özellikle sokak hayvanlarına özel üretilen kedi evleri genellikle kış koşullarına ekstra dayanıklı ve bir kısmı ısıtmalı olmaktadır. Bulunduğunuz bölgede çok fazla sokak kedisi varsa ve özellikle kış aylarında çok fayda sağlayacak bir kedi evi almak isteyebilirsiniz.

Bu anlamda iç mekan kedi evi ve yuvaları ile dış mekan ürünleri arasında fark vardır. Dış mekanda kullanılan kedi evleri daha dayanıklı ve ısıtmalı & korunaklı olmaları ile bilinir.

Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda farklı dış mekan kedi evi vardır Petibom’dan online alışveriş yapmak, yüksek kaliteli bir ürün almanın kolay ve rahat bir yoludur, böylece onu kurabilir ve kediniz veya sokak hayvanları için hazır hale getirebilirsiniz.

Benzersiz ve yenilikçi bir dış mekan kedi evi, eğlenceli ve çekici olurken rüzgar, yağmur ve soğuktan koruyan harika bir sığınaktır. Evcil hayvanlar için tamamen güvenli olan çok özel bir UV dayanıklı plastikten yapılmıştır.

Hem iç hem de dış mekanlarda kullanılabilir ve kedinize ihtiyaç duyduğu sıcaklık, konfor ve güvenliği sağlar. Oval tasarım, diğer şekillerde olduğu gibi üstte hapsolmak yerine havanın içeride dolaşmasına yardımcı olur. Açıklığın, istenirse çıkarılabilen bir kapak kapısı da olabilir. Kışın zemin çok soğuk olduğu için yerden yüksektedir.

Kedi Evi ve Yuvası Fiyatları Ne Kadar?

Kedi evi ve yuvası fiyatları elbette ki işlevsellik, büyüklük, kullanılan malzeme vb. gibi faktörlere göre değişkenlik gösterir. Belli ve standart bir fiyat aralığı vermek pek mümkün değildir.

Dış mekan ve iç mekan kedi evleri ve kedi yuvaları farklı malzemelerden üretildiği için farklı amaçlara hizmet eder ve fiyatları farklılaşır. İç mekan kedi evi ve yuvası içinse hem işlevsellik, büyüklük hem de dekoratif olması ön plana çıkar.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.