Kuş Gaga Taşları

Toplam 4 ürün listelendi.
Yarın Kapında
Yarın Kapında teslimat saatleri dışındasın.
Sırala
Varsayılan Sıralama
Yeniden Eskiye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Puana Göre
Kategori :
4

Gaga Taşları

Kuş bakım ürünleri içerisinde yer alan gaga taşı türleri fark etmeden fayda sağlayan bir bakım ürünü olarak piyasada yer alır. Her kuş için geçerli olan gelişim dönemlerinde fiziksel değişimlerin başında gagalarının uzaması gelir.

Gagalarının uzamasından dolayı beslenme ve su içme gibi eylemleri zorlaşabilir. Kuşların bakımları için gerekli olan gaga taşının doğru bir şekilde tercih edilmesi sayesinde bu zorluklar ortadan kalkarak mutlu olan kuşların daha verimli bir şekilde beslenebildikleri gözlemlenir.

Gaga Taşı Nedir?

Gaga taşları kuş bakım ürünleri arasında yer alır. Kuşların gagalarının bakımları için gerekli olarak kullanılan gaga taşı aynı zamanda içeriğinde yer alan minerallerden dolayı topraktan alabilecekleri besinleri kuşlara sunmakla görevlidir.

Kuşlara bakım sağlamasında fayda sağlayan bu taşlar aynı zamanda ihtiyaç duydukları minerallerinde alınmasına yardımcı olan ürünlerdendir.

Gaga Taşı Ne İşe Yarar?

Gaga taşı kuşların gagalarının uzamalarında oluşan sağlık sorunlarının ve diğer tüm zorlukların engellenebilmesi açısından önemli olan bir bakım ürünüdür. Gaga taşı içeriği farklılık gösterse de gaganın törpülenmesi için gereklidir.

Mineralli olan içeriklere sahip olan bu taşlar özellikle hamile olan kuşlarda kalsiyumun eksilmesinden dolayı oluşan sorunları ortadan kaldırarak gerekli tüm mineralin alınmasına yardımcı olur.

Enerji vermesi açısından içeriklerinde meyve de bulunabilen gaga taşı kalsiyum ve vitamin bakımından oldukça zengin bir içeriğe sahiptir. Bu nedenle enerji taşı olarak da halk arasında isimlendirilebilir.

Gaga Taşı Nasıl Takılır?

Gaga taşı üretimleri sırasında farklı tasarımlara sahip olarak oluşturulmuştur. Kuşlar için bakım anlamında önem taşıyan bu taşların sabitlenmesi oldukça önemlidir.

Sabitlenmiş gaga taşı kuşun ulaşabilmesi açısından önemli olup bu sayede yüksek fayda sağlayarak gaganın törpüleme işlemini kolay bir hale getirir.

Gaga Taşı Fiyatı

Gaga taşları tür, içerik ve büyüklüğüne bakılarak farklı tasarımlarda piyasada yer alır. Bu etkenlerde maliyetlerin farklılaşmasında önemli bir rol oynar.

Piyasada kiloluk şekilde bulunan taşlar çoklu kuş kafesleri için ideal iken ufak taşlar ise birkaç kuşu olan kişilerin almasında ideal boyutlardır.

Petibom.com adresinde gaga taşı gibi birçok ürünün yer aldığı kuş bakım malzemelerini bulabilirsiniz. Markalar arasında Gold Wings, Jungle ve Quik bulunurken kişilerin ihtiyaçlarına yönelik tüm ürünleri site içerisinden temin edebilirsiniz.

Gaga taşlarının yanı sıra organik ürünler arasında yer alan mürekkep balığı gibi ürünlerinde yer almasıyla ihtiyaç duyulan her şeyi kolaylıkla bulabileceğiniz bir yerdir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.