Köpek Tasmaları

Toplam 1189 ürün listelendi.
Yarın Kapında
Yarın Kapında teslimat saatleri dışındasın.
Sırala
Varsayılan Sıralama
Yeniden Eskiye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Puana Göre
Kategori :
1189

Köpek Tasmaları

Evcil hayvan maması arıyorsanız, popüler bir markaya güvenmek iyi bir seçenektir. Ancak köpek tasması hakkında konuştuğumuzda, özellikle ilk kez bir köpek tasması alıyorsanız, çok araştırma yapmanız gerekir. İşte köpek tasması almadan önce dikkat etmeniz gerekenler… Köpek tasması, köpeğin boynuna takmak için bir aksesuardır. Köpek tasmaları, köpeğinizi dışarıda gezdirirken daha iyi kontrol etmenizi sağlar. 

Köpek tasması, köpeğin boynuna takmak için bir aksesuardır. Köpek tasmaları, köpeğinizi dışarıda gezdirirken daha iyi kontrol etmenizi sağlar. Ayrıca eğitimi kolaylaştırırlar.

Tasma her köpek için gereklidir, çünkü esas olarak isim etiketlerini, belki gps etiketi, tıbbi durumlarını veya kuduz aşı etiketini üzerlerinde taşımak için bir şeye ihtiyaçları vardır.

Köpek Tasması Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

1. Köpeğinizin boyutu

Bir köpek tasması satın almadan önce aklınızdaki ilk şey köpeğinizin boyutunu bilmek olmalıdır. Genellikle hafif ve sağlam köpek tasmaları, ağırlıkları nedeniyle küçük köpekler için uygundur. Büyük köpekler söz konusu olduğunda, köpeğiniz iyi eğitimli olmasa bile kolayca kırılmayan bir çember tasmasına ihtiyacınız vardır.

2. Neden bir köpek tasmasına ihtiyacınız olduğunu anlamalısınız. Yaşlı ve iyi eğitimli köpekler için naylon veya deriden yapılmış hafif bir tasma seçebilirsiniz. Bu durumda, köpeğiniz için sadece isim ve telefon numaranızın yazdığı bir künye eklemek yeterli olacaktır. Bazı durumlarda, özellikle köpekleri eğitmek için bir köpek tasması satın alınır. Evet, eğitim için özel olarak tasarlanmış köpek tasmaları vardır ve iyi eğitim almamış köpeklerde yardımcı olabilir.

Son olarak, insanların köpekleri güzel göstermek için harika köpek tasmaları almayı sevdiği bir kategorimiz bile var. Örneğin, birinci sınıf bir LED köpek tasması seçme seçeneğinin bile olduğunu fark edeceksiniz. Bu tür ürünler, insanların köpeklerini klas ve güzel göstermeyi sevdikleri için ortaya çıkıyor. Bu nedenle, nedeninizi bilin ve buna göre satın alma işleminizi tamamlamak için ilerleyin.

3. Muzzle köpek tasması (Fileli köpek ağızlığı ile birlikte) Bazı durumlarda, kopan köpek tasmaları bile, dünyanın her yerindeki birçok köpek için harika olduğu düşünülen yardımcı olmuyor. Bir muzzle tasma bile harika bir seçenektir, ancak insanların aynısını tercih etmemesinin nedenlerinden biri, köpek için belirli sağlık sorunlarına sahip olabilmesidir ve bu iyi bir manzara değildir.

Ancak saldırganlık ve şiddet eğilimlerini en düşük seviyede tutmak da bir o kadar önemlidir. Şiddete ve saldırganlığa eğilimli köpekler söz konusu olduğunda, düzenli bir eğitim köpek tasması yeterli değildir. Bir fileli köpek ağızlığına mutlaka ihtiyacınız olacaktır.

Ağızlık iyidir çünkü insanları ısırma yeteneğinden kaçınmaya yardımcı olur ve aynı zamanda nefes almalarını etkilemez.

Köpek Tasması Çeşitleri

Piyasada geniş bir köpek tasması koleksiyonu bulunmaktadır. Aşağıda birçok köpek sahibinin kullandığı bazı standart köpek tasmaları bulunmaktadır.

• Düz Köpek Tasması

Düz bir köpek tasması, dünya çapında kullanılan en yaygın köpek tasması türüdür. Ayrıca günlük köpek tasmaları olarak da adlandırılırlar.

Bir köpeğin bütün gün ve gece giyebileceği temel bir tasmadır. Boyunda rahat ve gevşektirler. İki çeşit düz tasma vardır.

• Metal veya plastik tokalı Bu tasmalar köpeğinizin boyun genişliğine göre ayarlanabilir. Çeşitli desen, tasarım ve renklerde olur. Bazı tasmalarda geceleri yürümeyi kolaylaştırmak için LED'ler ve nerede olduğunu kolayca bulabilmek adına çıngırak / zil bulunur.

• Martingal Yaka – Eğitim Tasması

Martingal tasmaları, eğitim tasmaları arasında en popüler olanlardan biridir. Kaymaz yaka olarak da adlandırılırlar. Martingale yaka, düz yaka ile aynı tasarımı kullanır, ancak iki metal halka arasında küçük bir zincir vardır. Bu metal halkalar, yakanın naylon veya deri kumaşına takılır. Tüm eğitim tasmaları arasında rahat ve kullanımı en güvenli olanıdır. Herhangi bir tokası veya klipsi yoktur ve köpeğin kafasının üzerinden kaymak üzere tasarlanmıştır.

Bunları köpeğinizin kafasının üzerinden kaydırmak için gevşetirseniz ve ardından köpeğin boynuna güvenli bir şekilde oturacak şekilde sıkarsanız en iyisi olur. Bu tasma, köpek tasmadan kurtulmaya çalışırsa gerilir, ancak köpeği boğmaz. Köpek uygun şekilde yürürken gevşeyecektir. Martingal tasmaları, kaçmayı seven köpekler için en iyi seçimdir.

• Halat Köpek Tasması

Bu köpek tasmaları rahattır ve kullanımı kolaydır. Başta dağ tırmanma ipinden yapılırlar ve kullanılan malzeme dayanıklıdır ve köpeğe rahatlık sağlar. Boyun çevresinde pürüz hissetmezler. İp tasmalar, köpeğinizin kişiliği için şık görünür. Ayrıca, bu tasmalar güçlü şekilde yapılmıştır, bu nedenle köpeğinizin çekme girişimi sırasında mümkün olduğunca hareketsiz kalacaklardır.

•Akıllı Köpek Tasması

Akıllı yakalar, içinde bir izleme cihazı bulunan modern teknolojiye dayanmaktadır. Bazı modellerde GPS bulunur ve köpeğinizin konumunu izlemenize yardımcı olur. Akıllı tasmalar genellikle köpeğinizin ne kadar egzersiz yaptığına dair size fikir veren aktivite bilgileri toplar. Ayrıca köpeğinizin davranışındaki değişiklikleri de takip edebilir. Son teknolojiyle ilgileniyorsanız, bu tasma sizin için en iyi seçimdir.

• Caydırıcı Köpek Tasması

Caydırıcı tasmalar, köpeğe uygun davranışı öğretmek için fiziksel rahatsızlığa veya acıya güvenir. İstenmeyen davranışları bastırabilirler, ancak köpeğinizde endişe ve korku geliştirirler. Köpeğiniz size ve başkalarına karşı daha agresif olabilir. Olumlu pekiştirme eğitimi, köpekleri ve davranışları öğretmek için idealdir. Şok tasmalar da bu kategoride yer alır.

Doğru Boyutu Seçmek

Bir köpek tasması almadan önce, köpeğinizin boynunun uygun bir ölçüsünü alın. Tasmanın tam oturacağı yerden ölçü alırsanız elbette ki daha iyi olur. Her tasma farklıdır, bu nedenle boynunun üzerinde oturacağı kısmı ölçtüğünüzden emin olun. Köpeğinizin boyun ölçüsünü ölçmek için aşağıdakileri kullanabilirsiniz:

• Esnek bir ölçü bandı.

• Bir ip ve bir cetvel.

• Esnek mezura boynu ölçmek için en iyi ve en kolay yöntemdir. Mezurayı köpeğinizin boynuna sarın ve ölçümleri not edin. Dikkatli olun, köpeğiniz için çok sıkı yapmayın. İki parmak kuralını unutmayın.

Eğer bir mezuranız yoksa, yukarıda bahsedilen yöntemin aynısını bir ip kullanarak ve ipi cetvelle ölçerek kullanabilirsiniz.

İki Parmak Kuralı: Bu, köpeğin boynunu ölçmek için altın bir kuraldır. Köpeğinizin tasması, altına iki parmağınızı kolayca sığdıracak kadar gevşek olmalıdır. Köpeğin boyun ölçümü sırasında iki parmak kuralını uyguladığınızdan emin olun.

Doğru ölçümler elde etmek için bir tasma almadan önce daima boynu iki kez ölçün.

Köpek Tasması ve Köpek Koşum Takımı

Köpek koşumları, evcil hayvanınızı yürümek, kontrol etmek ve idare etmek için verimli bir araçtır. Koşumlar, boyunlarına daha az baskı yaparak köpeğin daha fazla kontrolünü sağlar. Birçok durumda tasmalara kıyasla daha iyi işlevsellik sağlarlar. Piyasada pek çok koşum çeşidi bulunmaktadır.

Bunlara temel koşumlar, araba koşumları ve çekmesiz koşumlar dahildir. Her koşum her cins için uygun değildir ve köpeğiniz için koşum takımını dikkatli seçmelisiniz. Bir koşum ve bir boyun tasması arasında seçim yapmaya gerek yoktur. Köpeğin etkili eğitimi için her ikisi de gereklidir. Tasmalar koşumlardan daha rahattır ve günün her saati giyilebilir. Ayrıca, tasmalar bir köpeğin kimlik etiketini asmak için mükemmeldir.

Aynı zamanda yürüyüşler, veteriner ziyaretleri ve eğitim için koşumlar da sıklıkla tercih edilmektedir.

Köpek Tasması Malzemeleri

Köpek tasmalarının yapıldığı birçok malzeme vardır. Bunlar hem sentetik hem de doğal malzemeleri içerir. Köpek tasmalarında kullanılan yaygın malzemeler şunlardır:

1. Naylon veya Polyester

Bu, köpek tasmaları için en yaygın malzemedir. Naylon tasmalar çok çeşitli renklere sahiptir ve bunları beğeninize göre kolayca özelleştirebilirsiniz. Çok yönlüdürler ve temizlenmesi kolay olabilir. Yavrularınıza her türlü aktivitede en üst düzeyde rahatlık sağlayacak yumuşak, dayanıklı dokumaya sahiptirler. Hafiftirler ve köpeğin giymeyi en sevdiği şeydir.

2. Neopren

Naylon gibi Neopren de yumuşak ve rahat bir malzemedir. Hızlı kururlar ve çok yüzmeyi seven köpekler için idealdir. Cilt alerjisi olan evcil hayvanlar için daha uygundurlar. Ancak naylondan daha hacimli ve maliyetlidirler ve minimal tasarımlar sunarlar.

3. Deri

Deri, çok dayanıklı ve köpeklerde Deluxe görünen doğal bir malzemedir. Nispeten pahalı olmasına ve temizlik için özel bir çözüm gerektirmesine rağmen, hassas cilde sahip köpekler için daha iyi bir seçimdir. Deri cilt dostudur ve herhangi bir kızarıklığa neden olmaz. Çoğu insan, cömert bir görünüm verdiği için köpeklerine pembe ve mavi birinci sınıf kaliteli deri almayı tercih eder.

4. Biyotan Biothane yüzücü köpekler için ideal tasmadır. Su geçirmezdir ve polivinil veya poliüretan ile kaplanmış polyesterden yapılmıştır. Alerjisi olan köpekler için uygun çok daha yumuşak, rahat, dayanıklı ve toksik olmayan bir tasmadır.

5. Kenevir

Bu, cildi kolayca tahriş olan ve alerjisi olan köpekler için ideal tasmadır. Kenevir tasmaları köpeğin cildinde nazik ve yatıştırıcı bir his verir. Koku ve küflenmeye karşı dayanıklıdır. Kenevirin diğer faydaları, dayanıklılığı ve biyolojik olarak parçalanabilirliğini içerir.

6. Pamuk Bu tasmalar daha az yaygındır, çoğunlukla kendin yap sitelerinde bulunur. Kumaş, çeşitli renk ve desenlere sahiptir ve köpeğinize şık bir görünüm kazandırır. Ayrıca yıkanmaları ve işlenmesi kolaydır.

Köpek Tasmaları nasıl temizlenir?

Bir köpek tasmasını satın almadan önce nasıl temizleneceğini bilmek önemlidir. Hijyenini korumak için köpeğinizin tasmasını günlük olarak temizlemelisiniz. Bu bölümde köpeğinizin tasmasını nasıl temizleyeceğinizi öğrenebilirsiniz.

1. Sentetik Tasmaların Temizlenmesi

Naylon gibi sentetik tasmaları temizlemenin en iyi yolu:

• Suya köpek şampuanı, iki ila üç çay kaşığı sirke ve bir kabartma tozu karıştırabilir ve tasmayı bir süre bu suda bekletebilirsiniz.

• Islattıktan sonra, bir diş fırçası ile dikkatlice ovalayın ve ardından durulayın.

• Tasmadaki tüm sabunu temizlediğinizden emin olun.

Güzel kokması ve mantar önleyici ve antibakteriyel etkiler sağlaması için biraz lavanta yağı sürebilirsiniz.

• Köpeğinize geri takmadan önce tasmayı tamamen kurulayın.

Elde yıkamaya vaktiniz yoksa çamaşır makinesi kullanabilirsiniz ancak soğuk su ve hassas ayarlar kullandığınızdan emin olun.

2. Deri Tasmaların Temizlenmesi

İki tür deri tasma vardır; kaplamalar ve bitmemiş deri. Deriyi kazıyın ve rengi kontrol edin. Renk aynı kalırsa, bitmiş deridir.

• Bitmiş deriyi hiç endişe etmeden ılık su ve deterjanla yıkayabilirsiniz.

• Bitmiş deriyi deterjan, sirke ve kabartma tozu içeren suya batırabilirsiniz.

• Yakadaki kiri dikkatlice fırçalayın.

• Tekrar kullanmadan önce iyice kurulayın (güneş ışığı derinin çatlamasına neden olabileceğinden güneş ışığından uzakta kuruttuğunuzdan emin olun)

• Aldığınız deri tasma kaplama ise, ona ekstra dikkat etmeniz gerekir.

• Ilık su alın ve içine köpek şampuanı veya deterjanı, sirke ve kabartma tozu ekleyin. Bir süre içinde bekletin.

• Deriyi suya batırmamaya dikkat edin.

• Yakadaki kiri ve lekeleri çıkarmak için bu ıslak diş fırçasını kullanın.

• Tasmayı güneş ışığından uzakta kurutun.

• Deri temizliği için başka temizleme çözümleri de mevcuttur, ancak bunlar deriyi koyulaştırabilir, bu nedenle kullanmadan önce yerinde kontrol yapın.

Sıkça sorulan sorular

Bir köpeğin günde kaç defa yürüyüşe ihtiyacı vardır ?

Köpeğinizin cinsine ve yaşına göre değişkenlik göstermektedir. Bununla birlikte köpeklerin hem fiziksel hemde zihinsel enerjiyi kullanmaları için günlük yürüyüşlere ihtiyaçları vardır.

En iyi köpek tasmaları nelerdir?

Köpeğiniz için en uygun tasma köpeğinizin cinsi, boyutu, karakteri ve fiziksel aktivite düzeyi gibi özellikleri göz önünde bulundurarak seçmeniz gerekmektedir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.