Tahılsız Kedi Maması

Toplam 28 ürün listelendi.
Yarın Kapında
Yarın Kapında teslimat saatleri dışındasın.
Sırala
Varsayılan Sıralama
Yeniden Eskiye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Puana Göre
Kategori :
28

Tahılsız Kedi Maması

Kedi ebeveynleri olarak hepimiz tüylü arkadaşlarımız için gelişmelerine ve hayatlarını en iyi şekilde yaşamalarına yardımcı olacak bir beslenme programı ve mama seçmek isteriz.

Kedinizin genel sağlığının büyük bir kısmı beslenmesinden kaynaklanmaktadır, bu nedenle onlar için doğru mamayı seçmek önemli bir karardır. Tahılsız kedi maması oldukça popüler hale geldi, ancak kediniz için gerçekten daha mı iyi?

Bugün tahılsız kedi mamasının ne olduğunu, tahılların kediler için kötü olup olmadığını ve kedinizin gerçekten tahılsız bir diyete ihtiyacı olup olmadığını keşfedeceğiz. Kediler zorunlu veya "gerçek" etoburlardır. Bu, onları “zorunlu olarak” diğer et yiyen hayvanlardan biraz farklı kılar.

Et, kedilerin hayatta kalması için biyolojik olarak gereklidir… Temel olarak et yemeleri gerekir. Bunun nedeni, kedilerin diğer birçok memeliden daha yüksek protein gereksinimine sahip olmasıdır.

Kediler, başka hiçbir şeyden alamadıkları bazı temel besinleri, vitaminleri ve mineralleri etten alırlar. Bu temel besinlerin düzenli bir şekilde temini olmadan, karaciğer ve kalp sorunlarının yanı sıra cilt tahrişi ve işitme kaybından mustarip olabilirler.

Vücutları tahıl yerine et proteinini dönüştürmek üzere tasarlanmıştır, bu nedenle kedilerin gelişmesi için et içeriği yüksek bir beslenmeye sahip olmaları çok önemlidir. Onları çok az et, çok fazla tahıl ve diğer hacim artırıcı maddeler içeren süpermarket kedi mamalarıyla beslemek onlar için kesinlikle kötüdür.

Köpekler gibi kediler de enerji seviyelerini korumak ve tüylerini sağlıklı ve parlak tutmak için etin içerdiği iyi yağlara ihtiyaç duyarlar.

Yağlar, bir kedinin önemli organlarını ve vücut fonksiyonlarını korumaya yardımcı olan esansiyel yağ asitlerini içerir; buna böbrekleri ve üreme organları dahildir. Ne yazık ki birçok kedi mamasına mısır, buğday ve pirinç gibi tahıllar ekleniyor.

Bunun nedeni, etten daha ucuza üretilmeleridir. Ancak bu tahılların tümü kediler için kötüdür ve alerjiler, sindirim sorunları, deri ve tüy sorunları ve diğer ciddi sağlık sorunları dahil olmak üzere birçok soruna neden olabilir. Neyse ki, tahılsız kedi maması, kedilerin ihtiyaç duyduğu tüm temel etlerle doludur.

Besleyicidir ve tamamen tahılsızdır. Tüm kedi maması ürünlerimiz %90 gibi muazzam bir et içeriği ve %68 gibi yüksek bir taze et içeriği içerir. Tahılsız kedi maması biyolojik olarak uygun, sağlıklı, lezzetli ve besleyici faydalarla doludur.

İçerdiği taze hazırlanmış etler nedeniyle kediler için oldukça sindirilebilirdir. Aslında kedilerin doğal sindirim, enerji ve beslenme ihtiyaçları ile uyum içinde çalışır. Bugün geçiş yapın ve kedinizin sağlıkla büyümesini izleyin.

Peki, Tahılsız Kedi Maması Nedir?

Tahılsız kedi maması sadece tarifin tahıl içermediği anlamına gelir. Pek çok farklı tahıl vardır, ancak kedi mamalarında en yaygın olanları buğday, mısır, yulaf, arpa ve pirinçtir.

Tahıllar, un, nişasta, kabuk, kepek veya glüten gibi yan ürünlerle sonuçlanan birçok farklı şekilde işlenebilir. Bir tahıl işlenmemişse ve hala kabuk, tohum ve endosperm içeriyorsa, tam tahıl olarak kabul edilir.

Tahılsız ve Glütensiz Kedi Maması Arasındaki Fark Nedir?

Tahılsız ve glütensizin aynı şey olduğuna dair yaygın bir yanlış anlama var, ancak durum böyle olmadığı için şimdi bunu ortadan kaldırmak istiyoruz.

Az önce bahsettiğimiz gibi, glüten bazı tahıllarda bulunur, ancak hepsinde değil. Bunlar arasında buğday, arpa ve çavdar bulunur. Bu nedenle bir kedi maması tarifi glütensiz olabilir, ancak yine de tahıl içerebilir.

Tahıllar Kediler İçin Kötü Mü?

Et seven kedilerimiz zorunlu etoburlardır. Bu, belirli amino asitleri sentezleyemedikleri için öncelikle hayvan eti ile beslenmelerinin biyolojik olarak gerekli olduğu anlamına gelir.

Bunlardan bazıları, bitkisel proteinlerde bulunmayan, sadece hayvansal proteinlerde bulunan arginin ve taurin içerir. Bu nedenle, tüm proteinler eşit olmadığı için kedinizin mamasının sadece analitik protein yüzdesine değil, aynı zamanda içindekilere de bakmak önemlidir.

Bazı kedi mamaları, protein yüzdesinin yüksek görünmesine neden olabilen ancak kedinize ihtiyaç duydukları temel amino asitleri sağlayamayan yüksek düzeyde bezelye proteini içerir.

Ancak bazıları bunu yanlış bir şekilde sadece hayvan eti yemeleri gerektiği şeklinde yorumluyor. Lehinde olan iki ana argüman: Vahşi doğada kedilerin (aslanların) arpa veya sebze yediğini görmezsiniz – Bu argüman iki ana nedenden dolayı kusurludur.

1) Evcil kediniz bir aslan değil (aynı fikirde olmayabilirler)

2) Vahşi doğadaki kediler her zaman mükemmel bir şekilde beslenemezler.

Kediler karbonhidratları yiyemezler -

Bu da aynı şekilde doğru değildir, çünkü kediler karbonhidratları sindirebilir ve köpekler gibi diğer türlere benzer bir şekilde glikozu emebilir ve kullanabilir. Kediler, içeriğe değil, besin maddelerine ihtiyaç duyar, bu nedenle sebzeler ve tahıllar, kedilerimize önemli besinsel faydalar sağlayabilir.

Tahılsız beslenme evcil hayvanlarınız için herhangi bir fayda sağlayabilir mi?

Her kedinin kullanabileceği türde bir kedi maması gayet işe yarıyor gibi görünüyor. Peki neden değiştirmeniz gerekir? Tüylü dostunuzun sağlığı için en iyi besin değerine sahip doğru mamayı seçmenin önemli olduğuna inanıyoruz.

Bu nedenle, evcil hayvanlarınızı tahılsız yiyeceklerle beslemek gerçekten önemli mi? Evcil hayvanınızın mamasını seçmek söz konusu olduğunda, vermeniz gereken etkili bir karardır. Doğru mamayı seçerseniz, evcil hayvanınız uzun ve sağlıklı bir yaşam sürecek;

Yanlış olanları seçerseniz, evcil hayvanınız beslenme yetersizlikleri veya diğer hoşgörüsüzlüklerden mustarip olacaktır. Daha yüksek kalitede birçok evcil hayvan maması seçeneği olsa da hiçbiri tahılsız evcil hayvan mamasının vaat edebileceği avantajlara sahip değildir.

İşte evcil hayvanınızın refahına katkıda bulunabilecek tahılsız kedi mamasının beş faydası:

1. Evcil Hayvanınızın Nefesini İyileştirir

Evcil hayvanlarınız da çok kötü nefes alabilir! Çoğu zaman bu sorunun farkında olan ebeveynler tüylü çocukları için diş bakım ürünleri alırlardı. Yine de bunun ana nedeninin aslında beslenmelerine bağlı olduğunu çok az biliyorlar.

Tahıl içeren yiyecekler, yemek yerken kedinizin dişlerinde bir karbonhidrat filmi bırakma eğilimindedir. Bu, kedinizin ağzında normalden daha fazla bakteri kalmasına neden olur. Evet, tükürük ve su ile yıkanacaklar.

Ancak arada sırada dişlere yapışan kalan karbonhidratlarla beslendikleri için bu bakteriler korkunç bir kokuya neden olur ve bu da ağız kokusu olarak da bilinen kötü nefes almasına neden olur.

Tahıl içermeyen kedi mamaları ile kedinizin ağzında gizlenen film olmayacak ve böylece köpeğinizin nefesini iyileştirecektir.

2. Protein Anahtardır

Protein kedilerin birincil enerji kaynağıdır, bu nedenle onu günlük beslenmelerinde temel besinleri haline getirir. Tahılsız kedi maması genellikle kedinizin vahşi doğada yiyebileceğinden daha fazla içerik içerir.

Balık ve et gibi proteinler, bazı tahılsız kedi mamalarında daha fazla miktarda bulunur. Pek çoğunun fark etmediği şey, kedinizin proteinlerinin bir kısmının hayvanlardan gelmesi gerektiğidir.

Bu nedenle, kedinizin normal beslenmesine tahılsız kedi maması dahil etmek, ihtiyaç duyduğu temel amino asitleri sağlar.

Tahılsız kedi maması, optimal sağlığı desteklemeye ve kedi arkadaşınızın sindirimini artırmaya yardımcı olan besleyici yoğun bir beslenme sağlar.

3. Sağlıklı Cilt Garantili!

Evcil hayvanınızın derisinde kuru, kaşıntılı cilt mi belirdi? Tahıllar, evcil hayvanlarınızın bu koşullardan iltihaplı cilt kadar kötü acı çekmesine neden olabilir. Ele alınmazsa, bu enfeksiyonlara ve tüy kaybına neden olabilir.

Bunun olmasını veya daha da kötüleşmesini önlemek için evcil hayvanınızın beslenmesine tahılsız kedi maması eklemek en iyisidir. Tahıl içermeyen bir beslenme, evcil hayvanınızın cildinin mükemmel durumda kalmasına yardımcı olabilir.

Tahılsız mamaların karbonhidratları düşük olsa da kedinizin derisinde derisinde ve tüylerinde harikalar yaratan Omega 3'ler ve temel vitaminler açısından zengindir.

4. Gıda Alerjilerine SON!

Buğday veya mısır gibi tahıllar, evcil hayvanlar için en yaygın gıda alerjenleri arasındadır; bu, kedinizin, beslenmesinde bu tür maddeleri almaları durumunda alerji geliştirebilecekleri anlamına gelir.

Bu nedenle, buğday veya mısır içermeyen tahılsız bir beslenme tercih etmek mantıklıdır. Bu tür bir beslenme, gıda alerjisi semptomlarına son vermeye ve yaşam kalitelerini iyileştirmeye yardımcı olabilir.

Tahılsız Kedi Maması Diyabet ve Obeziteyi Önler mi?

Yukarıdaki yanlış anlama nedeniyle, bazıları tahılların kedinizin diyabet geliştirme olasılığını artırabileceğine inanmaktadır. Az önce açıkladığımız gibi durum böyle değil çünkü tahıllar daha yüksek karbonhidrat anlamına gelmiyor.

Ayrıca yüksek karbonhidratlı diyetlerin de diyabete neden olduğuna dair kanıt eksikliği var. Yukarıdakiyle aynı düşünce sürecini takiben, karbonhidratlardan daha yüksek kalori içeriğine sahip olmaları nedeniyle tahılların obeziteye neden olduğuna da inanılmaktadır.

Bu sadece tahıl içeren tarifler daha yüksek karbonhidrat oldukları anlamına gelmediği için değil, aynı zamanda karbonhidratların kendileri obezite için suçlanamayacağı için doğru değildir. Her şeyin fazlasının kilo alımına neden olabileceği doğrudur, ancak artan yağ alımının obezite ile sonuçlanması çok daha olasıdır.

Hatta bir araştırma, düşük karbonhidratlı yüksek yağlı bir beslenmenin, yüksek karbonhidratlı düşük yağlı bir diyete kıyasla kilo alımında artışa neden olduğunu buldu. Öncelikle, karbonhidratlara kıyasla gram başına kalorinin iki katına sahip olan yağ nedeniyle.

Ve 77 farklı evcil hayvan maması üzerinde yapılan başka bir araştırma, kalorilerin her iki diyet türünde de benzer olduğunu buldu, bu nedenle tahıla beslemek ve tahılsız beslemek daha fazla veya daha az kaloriye eşit değildir.

Sıkça sorulan sorular

Tahılsız Kedi Maması Nedir?

Tahılsız kedi maması, tam olarak adından da anlaşılacağı gibi, tahıl içermeyen bir kedi mamasıdır . Kedi mamasında bulunan yaygın tahıllar arasında buğday, mısır, yulaf, arpa ve pirinç bulunur. Çoğu kedi tahılsız mamaya ihtiyaç duymaz ve tahıl alerjisi teşhisi konan ve protein ağırlıklı beslenmesi gereken kediler ise tahılsız kedi maması ile beslenmelidir.

Tahılsız mamalar kedim için zararlı mı?

Tahılsız mamalar kediler için sağlık açısından risk oluşturmaz . Tahılsız diyetlerin, dostlarımız için zararlı olduğuna dair bilimsel bir bulgu yoktur.Daha detaylı bir bilgiye sahip olmak adına blog sayfamıza göz atabilir, ayrıca veterinerinize danışabilirsiniz.

Tahılsız kedi mamalarının faydaları nelerdir?

Tahılsız kedi mamasının temel sağlık yararlarından biri yüksek proteine sahip olmasıdır. Daha büyük ataları gibi, minik çocuklarımız da diyetlerinde proteine ​​​​ihtiyaç duyar ve ondan gelişirler. Yüksek proteinli ve düşük karbonhidratlı bir diyetten yararlanırlar.

Kedim için doğru tahılsız mamayı nasıl bulabilirim?

Kediniz için mevcut olan farklı seçenekleri araştırın.Veterinerinizle konuşun, ardından kedinizin ihtiyaç duyduğu tüm besin maddelerini karşılayan (ve kedinizin gerçekten yemeyi sevdiği) yüksek kaliteli bir mama seçin.Petibom sizlere en kaliteli mama markası ile ilgili bir çok seçenek sunmaktadır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.