Kedi Kum Torbası

Toplam 3 ürün listelendi.
Yarın Kapında
Yarın Kapında teslimat saatleri dışındasın.
Sırala
Varsayılan Sıralama
Yeniden Eskiye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Puana Göre
Kategori :
3

Kedi Kum Torbası

Kedi kumu kavramı 1947'de ortaya çıkmadan önce kedi kumu için normal bildiğiniz sıradan kum kullanıldı. 1947'den önce, kedilerin hep içeride bakılması çok yaygın değildi, bu nedenle genellikle tuvalet ihtiyaçlarını dışarıda giderirlerdi.

Ara sıra hava çok soğuduğunda insanlar kedilerini içeri sokar ve bu durumlarda kum, kedi kumu için ilk tercih olurdu. Sonraki yıllarda bentonit, granül, kristal vb. türevler artarak kedilere özel kum üretilmeye başlandı ve zamanla çeşitlenmeye gidildi.

Kedi tuvaleti temizliği, temizlik sırasında, öncesinde ve sonrasında hem zamandan hem de bütçeden kar sağlayan araçlar vb. çok çeşitli imkanlar yaratıldı. Bu araçlardan biri olan kedi kum torbası gerek kedi tuvaleti temizliğini büyük ölçüde kolaylaştırması gerekse bütçeden tasarruf ettirmesi ile ön plana çıkmaktadır.

Kediler temiz hayvanlardır ve günlerinin büyük bir kısmını kendilerini temizlemekle geçirir. Ancak konu tuvalete gelince titizlikleri hep üzerlerinde olur ve her zaman için temiz bir tuvalete girmek isterler. Hangi tip kedi tuvaleti kullandığınızın bir önemi olmaksızın esasında kediniz için en önemli şey tuvaletinin temizliğidir.

Kedi tuvaleti temizliğinde ise iki temel aşama ön plana çıkar. Bunlardan ilki günlük rutin temizliktir. İdrar ve dışkıların bir elek veya kedi kum küreği yardımıyla alınarak atılması ve bunun her gün düzenli bir şekilde yapılması gerekir.

Elbette evdeki kedi ve kedi tuvaleti sayısına bağlı olarak değişse de bir kedi ve kedi tuvaleti için haftada bir veya iki kez de genel temizlik yapılmalıdır. Genel temizliğin içeriği ise tuvalet kabının tamamen boşaltılıp, içerisindeki kumun atılmasıdır.

Kedi tuvaletinin kediniz için zararlı olmayacak bir temizleyici yardımıyla iyice temizlenmesi ve çok iyi bir şekilde durulanması gerekir. Ardından yeni kum dökerek kedi tuvaleti genel temizliği tamamlamış olursunuz.

Kedi tuvaleti genel temizlik için inanılmaz zaman kazandıracak ve kedi tuvaleti kabını çok daha uzun süre kullanmanıza imkan tanıyacak o mucizevi ürün ise kedi kum torbasıdır.

Kedi Kumu Torbası Nasıl Kullanılır?

Günlük rutin temizlik ve genel temizlik olarak kedi tuvaleti temizliğine bütünsel yaklaşılmalı ve özen gösterilmelidir. Bu sadece hijyen ve kötü kokunun evinize yayılmaması için değil, aynı zamanda kedinizin ve sizin sağlığı için de olmazsa olmazdır.

Kedi tuvaleti şayet sadece bir kedi tarafından kullanılıyorsa haftada bir kez tamamıyla boşaltılıp güzelce yıkanmalıdır. İşte tam da bu noktada yardımcı olan kedi kumu torbası kum tuvalet kabına dökülmeden önce en alta yerleştirilir. Ve sonrasında üzerine kedi kumu dökülür.

Bundan sonrası için yapmanız gereken tek şey günlük rutin temizliktir. Haftada bir yapılması gereken genel temizlikte ise kum torbası sayesinde kedi tuvaletini yıkamak ve durulamak zorunda kalmazsınız.

Topaklanan kumlar muhakkak ki bir hafta içerisinde kabın dibinde çeşitli deformasyon ve kötü kokuya sebebiyet verebilir.

Neden Kedi Kumu Torbası Kullanılmalı?

Kedi kumu torbası kullanarak kedi tuvaleti temizliğinize bambaşka bir boyut kazandırabilirsiniz. Tam bir fiyat / performans ürünü olan kedi kumu torbası sayesinde zamandan ve bütçeden büyük ölçüde tasarruf edebilirsiniz.

Çünkü haftalık genel temizlik esnasında kedi tuvaletinin yıkanma ve durulama aşamaları epey yorucu geçer. Bu aşamayı tamamen ortadan kaldırmak içinse her kum değişiminde tuvalet kabının en altına kedi kumu torbası yerleştirebilir ve kedi tuvaletinin kendisini her daim temiz tutabilirsiniz.

Siz her ne kadar haftalık temizlikte iyice yıkasanız da koku sinmesi ve çeşitli deformasyonlar nedeniyle bir süre sonra kedi tuvaletini değiştirmek durumunda kalırsınız. Hem kedinizin sağlığı açısından hem de kedi tuvaletini daha uzun süre kullanabilmek adına kedi kumu torbası kullanmaya başlayabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.