Özel Irk Kedi Maması

Toplam 8 ürün listelendi.
Yarın Kapında
Yarın Kapında teslimat saatleri dışındasın.
Sırala
Varsayılan Sıralama
Yeniden Eskiye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Puana Göre
Kategori :
8

Özel Irk Kedi Maması

elirli kedi ırkları için özel olarak tasarlanmış kedi mamaları olduğunu duymuş olabilirsiniz. Ama neden bir safkan için özel bir kedi maması satın alıyorsunuz ve bu mamaları tam olarak bu kadar özel yapan nedir?

Cevapları bulmak için cinse özel kedi mamalarının faydaları hakkındaki kılavuzumuzu okuyun.

Petibom’da Ragdoll, Maine Coon, British Shorthair, İran ve Siyam kedileri gibi cinse özel mamalar alabilirsiniz. Kediniz safkansa, kedi arkadaşınızı kedinizin cinsi için özel olarak üretilmiş özel ırk kedi mamalarımızdan biriyle beslemeyi düşünebilirsiniz.

Bu mamalar, sizi kedinizin cinsini özel kılan cinsin benzersiz özelliklerini desteklemek üzere özel olarak hazırlanmıştır.

Özel Irk Maması ile Beslemenin Faydaları

Kedinizi cinsine özel bir mamayla beslemeyi seçmek, safkan kedinizin tam olarak ihtiyaç duyduğu şeyi sağlayacaktır.

Yüz ve çene yapısından deri ve tüy tipine kadar, bu özel mamalar, safkan kedilerin beslenme ihtiyaçlarını karşılamak için çok özel bir dizi besin ve protein seviyesi sağlamak için her bir cinsin benzersiz özelliklerini göz önünde bulundurur. İşte birkaç örnek:

• British shorthair kediler için kedi maması, cinsin ağır vücut tipini korumak için doğru seviyede proteine sahiptir.

• Siyam kedileri için kedi maması, cinsin uzun, ince vücut tipini korumak için özel olarak hazırlanmıştır.

• Maine Coon kedileri için kedi maması, cins ortalama bir kediden üç kat daha ağır olduğu için eklem sağlığına yardımcı olan bileşenlerle zenginleştirilmiştir.

• İran kedileri için kedi maması, cinsin uzun tüy yapısını destekleyen bileşenlere sahiptir. • Ragdoll kedileri için kedi maması, güçlü kemiklere ve sağlıklı eklemlere odaklanır, çünkü Ragdoll kedileri geniş bir yapıya ve ağır kemiklere sahiptir.

Kibble İçin Uygun Özel Irk Kedi Maması

Beslenmenin ötesinde, cinse özel kuru kedi mamaları, her cinsin çene boyutuna uygun bir mama tanesi şekline ve boyutuna sahiptir. Bu, dişlere fayda sağlayan çiğnemeyi teşvik eder.

• Siyam kedileri sivri, dar bir çeneye sahiptir ve yiyecek almak için dişlerini kullanmayı severler. Bu nedenle Siyam mama tanesi tüp şeklindedir.

Özellikle Ragdoll kedileri için olan mama taneleri, cinsin geniş çenesine uyan piramit şeklindedir.

• British Shorthair mamaları, cinsin büyük çenesine uyacak şekilde büyük bir tanecik boyutuna sahiptir.

• Maine Coon mama tanesi, türün büyük, kare çenesine uygundur. Ağız hijyenini desteklemek için çiğnemeyi teşvik edecek şekilde şekillendirilmiştir.

• İran kedisi mama tanesi, türün brakisefalik (kısaltılmış) yüz tipine uyacak şekilde badem şeklindedir.

Karışık Besleme

Cinsine özel mamalar, ıslak ve kuru formülasyonlarda gelir, böylece çeşitli sağlık yararları sağlamak için kedinizi her ikisinin bir kombinasyonunu besleyebilirsiniz.

Evcil hayvanınızın beslenmesine yaş mama eklemek, günlük sıvı ihtiyacını artırmanın harika bir yoludur ve aynı zamanda çeşitli tatlar ve dokularla yemek zamanına heyecan katar.

Öte yandan, kuru mama tanesinin gevrek dokusu dişlerin ve diş etlerinin yüzeyinde bir kazıma etkisi yaparak plak ve tartar oluşumunu gidermeye yardımcı olur.

Farklı Kedi Irklarının Farklı Mamalara İhtiyacı Var Mı?

Cins kediler çok eğlencelidir, ancak yalnızca onlara nasıl düzgün bakılacağını biliyorsanız. Yanlış türde mamalar ile hastalanabilirler. Farklılıklar arasında daha büyük veya daha küçük mama taneleri, daha yumuşak veya daha sert mamalar, farklı cinsler için özel vitaminler veya ekstra karbonhidrat veya yağ bulunur.

Yüksek kaliteli yemek her zaman bir zorunluluktur. Sfenks kedileri, Siyam kedileri ve Ragdoll kedileri de cinse özgü mama yemekten daha mutlu olabilir.

Potansiyel faydaları arasında daha parlak bir tüy yapısı, daha güçlü eklemler ve daha iyi genel sağlık bulunur. Bu kesinlikle kaliteli mama aramak için biraz zaman ve enerji harcamaya değer.

Farklı Kedi Irkları İçin Özel Irk Kedi Maması Çeşitleri

Bütün kediler eşit doğmaz! Sevimli bir kedi önüne koyduğunuz her şeyi yerken, bazı kedi ırklarının kendi özel beslenme gereksinimleri vardır. Bu nedenle üreticilerin ürün çeşitlerini çeşitlendirmeleri ve cinslere özel ırk kedi maması üretmeleri de aynı derecede iyi!

Kedi maması hakkında düşündüğümüzde dikkate almamız gereken genel hususlar da vardır. İyi bir kedi sahibi, yaş ve kuru kedi mamasının artıları ve eksileri hakkında her şeyi bilmelidir. Ancak cinse özgü kedi maması bir nedenden dolayı vardır.

Bazı kedi ırkları, fizyolojileri nedeniyle temel kedi mamalarıyla baş etmekte zorlanırlar. Diğerleri, temel kedi mamasından daha fazla belirli bir bileşene ihtiyaç duyar. Farklı kedi maması formlarının faydalarını anlamak, ayrıntılı bilimsel çalışma gerektirir.

Farklı kedi ırklarının farklı genetik imzaları vardır ve bu bilgiyi verirken bunun gibi detaylı çalışmaları dikkate alıyoruz. Ayrıca, kapsamlı bir şekilde incelenen kedilerin kendi tercihlerine de bakıyoruz.

Bengal Kedileri İçin Özel Irk Kedi Maması

Bengal kedilerinin mama gereksinimlerine bakıldığında, benzersiz çene şekilleri, diğer kedilere göre gelişmiş kas yapısı ve süper parlak tüyleri göz önünde bulundurulur. Bengal kedileri, karşılaştırmalı olarak, hassas sindirim sistemlerine de sahip olabilir. Bu nedenle,

Bengal kedileri için cinse özgü kedi mamasının başlıca özellikleri şunlardır:

• Bengal kedilerinin çenelerine uyacak şekilde özel olarak uyarlanmış Y şekilli mama tanesi ve ağız hijyenini desteklemek için bol çiğnemeyi teşvik eder.

• Kas kütlesi oluşturmak ve korumak için daha yüksek protein ve yağ seviyeleri. Bengal kedileri atletik kedilerdir!

• Bengal kedilerinin bağırsak faunasında dengeyi korumak için genellikle prebiyotikler ve uyarlanmış lifler içeren özel olarak seçilmiş protein kullanılır.

• Bengal'inizin parlak bir tüy ve sağlıklı bir cilt korumasına yardımcı olmak için yüksek güçlü vitaminler, amino asitler, Omega 3 ve Omega 6 karışımı.

British Shorthair Kedileri İçin Özel Irk Kedi Maması

British Shorthair'i kim sevmez ki? Standart bir kediden daha geniş yüzlere sahip olmaları ile karakterize edilirler. British kediler için mama hazırlarken üreticiler, yalnızca geniş çenelerini değil, aynı zamanda kemiklerini ve eklemlerini tamamlayan mamalara olan artan ihtiyaçlarını da hesaba katarlar.

Britanya Shorthair kedileri için kalp sağlığı bir endişe kaynağı olabilir ve bu nedenle onlar için cinse özel kedi maması da bu sorunu ele almak için üretilir. British Shorthair kedi maması satın alıyorsanız, şunları aramalısınız:

• Britanya Shorthair kedilerinin kavraması ve çiğnemesi daha kolay olan büyük, kavisli kuru kedi maması

• Sağlıklı kemikleri ve eklemleri destekleyen bir şekilde oluşturulmuş Omega 3 yağ asitleri

• Kalp fonksiyonunu desteklemek ve sürdürmek için sağlıklı dozlarda taurin, DHA ve EPA

• Kas kütlesini koruyan ve metabolizmayı düzenleyen L-karnitin ile zenginleştirilmiş protein.

Maine Coon Kedileri İçin Özel Irk Kedi Maması

Maine Coon kedileri çok büyük kedilerdir. Onlar da mükemmel avcılardır ve dünyanın en zeki kedi ırklarından biri olarak kabul edilirler. British shorthair kedileri gibi geniş çeneleri vardır ve beslenme ihtiyaçlarının çoğu onlarınkine benzer.

Aslında, Maine Coon kedileri için cinse özel kedi mamasının özellikleri, süper parlak tüylerine ekstra odaklanma dışında neredeyse aynıdır. Maine coon kedi maması şunları içermelidir:

• Ekstra büyük mama tanesi. Maine Coon kedilerinin büyük, kare çeneleri vardır ve bu yüzden daha fazla ısırmaya ihtiyaçları vardır.

• Kalp fonksiyonunu desteklemek ve sürdürmek için sağlıklı dozlarda taurin, DHA ve EPA.

• Genellikle zenginleştirici olarak DHA ve EPA içeren kemik ve eklemlerin bakımı için özel formüller.

• Kalın tüylerinin parlaklığını korumasını sağlamak için vitaminler, amino asitler, Omega 3 ve Omega 6 karışımı.

İran Kedileri İçin Özel Irk Kedi Maması

İran kedileri asla başka bir cinsle karıştırılamaz! Geniş yüzleri ve minik çeneleriyle, başın nerede bittiğini ve tüylerin nerede başladığını bilmek zor. Eşsiz genetiklerinden dolayı İran kedilerine çok dikkatli bakılması gerekir.

İran kedilerinin yatkın olduğu hastalıklarla ilgili bilimsel araştırmalar yapılmış ve özel ırk kedi mamaları bu düşünceyle tasarlanmıştır. Özellikle sindirim ve idrar sağlığına güçlü bir odaklanma var.

İyi bir cinse özgü İran kedisi maması şunları içerecektir:

• Brakisefali (onlar için doğru bilimsel terim bu!) küçük çenelerin alması ve çiğnemesi kolay, geniş yüzey alanına sahip özel olarak tasarlanmış mama taneleri.

• Tüy yumağının azaltılmasına yardımcı olmak için türe özel formüller. Özel olarak zenginleştirilmiş lifler, kürk yumağı oluşumunu kontrol etmek ve bağırsağı tüy birikmeden önce sindirmeye ikna etmek için çalışır.

• Kedinin idrar sağlığını korumaya odaklanan özel bir mineral dengesi.

• Kedinin sağlıklı bağırsak faunasını korumak için prebiyotikler içeren ekstra yüksek sindirilebilir proteinler.

• Kalın tüylerinin parlaklığını korumasını sağlamak için vitaminler, amino asitler, Omega 3 ve Omega 6 karışımı.

Ragdoll Kedileri İçin Özel Irk Kedi Maması

İlk bakışta, bir Ragdoll'un başka bir yumuşak, tüylü kedi olduğunu düşünebilirsiniz. Kabarık tüylü olabilirler ve kesinlikle iyi huyludurlar, ancak tüylerinin altı tamamen kaslıdır.

Ragdoll'lar insan olsaydı, kesinlikle düzenli olarak spor salonuna giderlerdi. British Shorthair ve Maine Coon gibi güçlü kas yapısına sahip diğer kediler gibi, yiyecekleri de kalplerine ve eklemlerine ekstra bir odaklanma gerektirir.

Bu nedenle Ragdoll kedi maması satın alırken şunlara dikkat edin:

• Geniş çeneleri için özel olarak uyarlanmış mama taneleri. Bir Ragdoll'un mama tanesini kavraması diğer kedilerde olduğu kadar kolay değildir.

• Kalp fonksiyonunu desteklemek ve sürdürmek için sağlıklı dozlarda taurin, DHA ve EPA.

• Genellikle zenginleştirici olarak DHA ve EPA içeren kemik ve eklemlerin bakımı için özel formüller.

• Parlak bir tüy ve sağlıklı cilt korumasına yardımcı olmak için yüksek güçlü vitaminler, amino asitler, Omega 3 ve Omega 6 karışımı.

Siyam Kedileri İçin Özel Irk Kedi Maması

Bir Siyam kedisinin benzersiz görünümünün yanı sıra bu kediler çok sesli ve çok talepkardır. Hep çok şey isterler. Çarpıcı mavi gözleri olan çok güzel kedilerdir. Ayrıca inanılmaz zekidirler.

Bu, onları görmezden geldiğinizi anladıkları ve kendi yollarını bulamazlarsa somurtacakları anlamına gelir! Siyam kedisinin hayatı her zaman eğlencelidir ve harika arkadaşlardır. Beslenme ihtiyaçları tamamen fizyolojileriyle ilgilidir.

Daha uzun, daha ince vücutları ve uzun ağız yapısı ile çoğu kedi ırkından farklı görünürler. Siyam kedi maması, anatomilerinin özelliklerini desteklemek için tasarlanmıştır.

Bir Siyam kedisi sahibiyseniz, mamasında şunların olmasına dikkat etmelisiniz:

• Tüp şeklinde mama tanesi. Siyam kedisinin ağız yapısı uzun ve dardır. Bu, bazı mama türlerini çiğnemek ve yutmak için tamamen pratik hale getirir.

• Kedinin sağlıklı bağırsak faunasını korumak için yüksek sindirilebilirlikleri için seçilen ve prebiyotikler içeren proteinler.

• Tüylerine odaklanmak için cinse özgü vitamin ve amino asit karışımları. Siyam kedilerinin çoğu kediden daha kısa tüyleri vardır ve bu nedenle onları korumak için farklı seviyelerde cilt yağlarına ve yağ asitlerine ihtiyaçları vardır.

• Yaş mamalarında artan protein seviyeleri ve ılımlı yağ seviyeleri. Vücutlarının kas yapısı tamamen cinslerine özgüdür ve dikkatli bakım gerektirir. Yağın hızla metabolize edilmesi gerekir ve gıda buna yardımcı olacak maddeler içermelidir.

Sfenks Kedileri İçin Özel Irk Kedi Maması

Sfenks kedileri, 1960'larda Kanada'da başlayan bir üreme programı sayesinde, tüyleri olmayacak şekilde özel olarak yetiştirilmiştir. Sfenks kedileri son derece arkadaş canlısıdır. Çocuklarla arası çok iyidir, sahipleri ile arkadaşlığı severler ve kolayca numaralar öğrenirler.

Hatta eve geldiğinizde sizi genellikle kapıda sevgi ve şefkatle karşılarlar! Tahmin edebileceğiniz gibi, tüysüz olmaları kendi beslenme gereksinimleriyle birlikte gelir. Ayrıca, cinslerinin bir tuhaflığı olarak, diğer kedilerden çok daha fazla enerji harcarlar ve bunun dengelenmesi gerekir.

Bu, aşağıdaki listeyi iyi bir Sfenks kedi maması öznitelikleri haline getirir:

• Çene şekline özel olarak uyarlanmış ve çiğnemeleri daha kolay olan kalın, üçgen şekilli kedi mama maması.

• Cildin bariyer görevi görmesine yardımcı olmak için karmaşık ve iyi hazırlanmış bir besin karışımı. Onları koruyacak kürk olmadığı için cildin ekstra yardıma ihtiyacı var! İyi bir yağ asitleri karışımı buna yardımcı olur.

• Kalp fonksiyonunu desteklemek ve sürdürmek için sağlıklı dozlarda taurin, DHA ve EPA.

• Enerji seviyelerini yenilemek için yüksek kalorili, yüksek yağlı formüllü ıslak yiyecekler.

Sıkça sorulan sorular

Özel ırk kedi maması nedir?

Özel ırk kedi mamaları en yüksek kaliteli içerik ve formülasyonlara sahip evcil hayvan mamalarını ifade eder. Süpermarketlerde bulabileceğiniz diğer mama seçenekleriyle karşılaştırıldığında, özel ırk kedi mamaları besleyici olarak eksiksiz ve dengelidir. Bu mamalar bilimsel olarak formüle edilmiştir, böylece kediniz ırkına, yaşam evresine, cinsine ve yaşam tarzına göre en uygun beslenmeyi alır.

Neden özel ırk kedi maması ile beslemeliyim?

Cinsine özel kedi mamaları mutlaka daha faydalıdır. Siz ve veterineriniz kedinizin beslenme gereksinimlerini,ırkına,yaşam evresine, özel sağlık gereksinimlerine göre belirleyebilirsiniz. Bu süreçten sonra en iyi dostunuz için gerekli olan en iyi mama tercihini yapabilirsiniz. Petibom bu süreçte en kaliteli ve uygun fiyatlı mamayı bulmanız konusunda yardımcınız olacaktır.

Hangi kedileri özel ırk kedi maması ile beslemek gerekir?

Kedinizi ırkına özel bir mamayla beslemek her zaman önemlidir. Safkan kediniz ihtiyaç bakımından bakımından daha zengin içerikli mamalara ihtiyaç duyar. İşte birkaç örnek:British Shorthair, İran Kedisi, Scottish Fold, British Long Hair, Siyam Kedisi. Daha detaylı bilgi için blog sayfamızı ziyaret edebilir ve dünyada yaşayan tüm kedi ırkları hakkında bilgi edinebilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.