Kedi Kapıları

Toplam 13 ürün listelendi.
Yarın Kapında
Yarın Kapında teslimat saatleri dışındasın.
Sırala
Varsayılan Sıralama
Yeniden Eskiye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Puana Göre
Kategori :
13

Kedi Kapıları

Zemin katta oturuyorsunuz ya da bahçeli bir eviniz var. Kedinizin daha özgür yaşam alanı olsun diye kedinizin bazı zamanlarda dışarı çıkmasına izin veriyorsunuz diyelim. İşte tam da bunun için ihtiyacınız olan ilk şey kedi kapısı olacaktır.

Ya da kedi tuvaletini balkonda tutmayı ve kedinizin dilediği zaman balkona çıkmasını istiyorsanız yine balkon kapınıza alacağınız kedi kapısını kolaylıkla monte edebilirsiniz. Kediler gözlem yeteneği ve isteği en yüksek, meraklı canlılar olduğu için gününün büyük bir bölümünü dışarıyı izleyerek geçirmek ister.

Bu isteğini karşılamak adına gerekli güvenlik önlemlerini aldığınız sürece kedinizin balkona çıkmasına izin verebilirsiniz. Hem dekoratif görünümlü hem de işlevsel birbirinden güzel kedi kapısı modelleri için petibom olarak sunduğumuz ürünlere göz atabilirsiniz.

Özgürlüklerine düşkün ve bir o kadar da meraklı olan kediler gözlem yapmayı, dışarıyı izlemeyi, kendilerine ait sessiz bir alanda tuvalet yapmayı isterler. Bu isteklerini karşılamak adına ilk edinmeniz gereken ürün kedi kapısı olacaktır.

Zaman zaman dışarı çıkmasına izin verdiğiniz bir kediniz varsa yine kedi kapısı edinmeniz faydanıza olacaktır. Yazın sivrisineklerden kışınsa soğuktan korunmak adına kapınızı sürekli açık bırakmak pek de uygun olmaz.

Kedinizin özgürlükçü ruhu ve boyutuna uygun bir kedi kapısı edinmeyi düşünebilirsiniz. Birçok farklı türde kedi kapısı var ve kedi dostunuz için en iyisini almak istiyorsunuz. Bunun için kedi kapısı özelliklerini, kurulumunu ve maliyetlerini araştırmakla işe başlamalısınız.

En İyi Kedi Kapısının Özellikleri Nedir?

En iyi kedi kapısı dayanıklı ve zorlu hava koşullarına ve günlük kullanıma uygun olmalıdır. Mıknatıslı kendinden kilitleme mekanizmasına sahip model kedi kapısı, istenmeyen yırtıcıları ve haşereleri evinizden uzak tutar.

Bir kedi kapısı alırken, ayrıntılı talimatlar ve gerekli tüm donanımlarla kurulumunun kolay olduğundan emin olun. İşlevsellik önemlidir çünkü kedinizin kapıdan keyif almasını isteyeceksiniz. Kapıdaki kolay açılabilir kanatlar, kedinin eve girip çıkmasını kolaylaştıracaktır.

Kedi Kapısı Nasıl İşe Yarar?

Hem iç hem de dış kapılarda kedi kapısı kullanılabilir. Bir kilitleme mekanizması, kedi kapısının olması gerektiği zaman kapanmasını ve açılmasını sağlar. Bazı kedi kapılarında, kilidi yalnızca içeri, yalnızca dışarı veya hem içeri hem de dışarı olarak ayarlamayı seçebileceğiniz bir dour-way kilitleme mekanizması bulunur.

Kapıdaki kanat, kedinizin eve kolaylıkla girip çıkmasına yardımcı olur.

Boyutlarına göre hem kedi hem de köpekler için büyük bir kanat açıklığı kullanılabilir. Dolayısıyla köpeğiniz de varsa ikisi için de uygun bir kapı seçmeniz daha uygun olacaktır.

Bazı kedi kapıları, kedi yaklaştığında kapağın otomatik olarak açılıp kapandığı kimlik tabanlı mekanizmalarla gelir.

Kedi Kapısı Nasıl Kurulur?

Çoğu kedi kapısı, kapıyı takmak için gerekli bir kılavuz ve donanımla birlikte gelir. Bu sizi endişelendirmemelidir çünkü kedi kapılarının montajı nispeten kolaydır.

İzlenecek bazı adımlar şunlardır: Çerçeveden doğru yüksekliği ölçün ve şablonu kapıya ortalayın. Anahattı işaretleyin. Şablon anahattının köşelerinde delikler açın. Bir dekupaj testeresi kullanarak, ön delme köşe deliklerinden başlayarak kapı açıklığını kesin.

Çerçeveyi, kapağın içi dışarı gelecek şekilde yerleştirin. Kapıyı yerleştirin ve kedinizi eğitmeye başlayın.

Kedi Kapısı Çeşitleri

Kedi kanatları olarak da bilinen kedi kapıları, kedinizin iç ve dış mekanlar arasında gidip gelmesi için bir imkan sağlar.

Temel bir kedi kapısı genellikle uygun fiyatlı ve kurulumu kolaydır. Kedi kapıları, mevcut erişimin ayarlanabilmesi gibi çok çeşitli özelliklere sahip tasarımlar sunar.

Örneğin, kedi kapısının yalnızca gündüz açık olmasını ve geceleri kilitlenmesini isteyebilirsiniz. Veya kedi kapısının belirli bir zamanda yalnızca bir yönde çalışmasını isteyebilirsiniz.

Basit kilitleme kedi kapısı – kilidi kendiniz çalıştırırsınız, yavru kedinizin ne zaman içeri girip çıkacağını siz belirlersiniz. Bu tür kedi kapısı, kimin kullanabileceğini ayırt etmez. Bu, komşunun kedisinin de evinizi ziyaret edebileceği anlamına gelir!

Elektromanyetik kedi kapısı – yavru kedinizin tasması üzerindeki özel bir mıknatıs tarafından otomatik olarak etkinleştirilir. Bu tür kedi kapısı, kediniz tasmasını kaybederse şayet kapıdan giriş veya çıkış yapamamasına olanak verir.

Mikro çipli kedi kapısı – yavru kedinizin sadece ona özel olan mikro çipi tarafından otomatik olarak etkinleştirilir. Bu, mikroçipleri derisinin altında olduğundan, kedinizin tasmasındaki özel bir etikete güvenmeme avantajına sahiptir.

Yavru Kedinizi Kedi Kapısına Nasıl Alıştırırsınız?

Bazı yavru kediler ilk başta kedi kapısına biraz şüpheci yaklaşabilir ve kullanırken güven kazanmak için yardımınıza ihtiyaç duyabilir. Kapının kapanırken çıkardığı ses, kapıdan geçerken kedinin sırtına dokunduğundaki hissi kadar korkutucu olabilir.

Yardımcı olacak ipuçları;

• Kedi kapısını yavru kedinizin geçebileceği doğru yüksekliğe yerleştirin – bu genellikle kapının altından yaklaşık 6 cm yukarıdadır.

• Yavru kedinizin ve etrafı keşfetmesine izin verin • Başlangıç olarak, kedi kapısını hafifçe açın ve yavru kedinizi ödül maması ile teşvik ederek kapıdan geçmesini sağlayın.

• Ne yapmasını beklediğinizi göstermek için yavru kedinizi kedi kapısına doğru nazikçe götürmeyi deneyin. Biraz alıştırma ve çok sayıda olumlu pekiştirme ile yavru kediniz yakında kedi kapısını kullanmaya başlayacak. Hazır olun! Yepyeni bir kedi maceraları dünyası sizi bekliyor!

Kedi Kapısı Kullanmanın Faydaları

Birçok evcil hayvan sahibi, kedilerin açık havada harika vakit geçirdiğini ve evcil hayvan kapısından da yararlanabileceğini düşünmeyi unutur! Dışarı çıkmasına izin verdiğiniz bir kediniz varsa, büyük bir açık alanda daha fazla zaman geçirmeleri muhtemeldir.

Ancak, evinize basit bir kapı kanadı takmaktan endişe duyabilirsiniz. Neyse ki, çok çeşitli kedi kapısı seçenekleri var. Geleneksel modellerden bir uygulamayla kontrol edip kilitleyebileceğiniz yükseltmelere kadar sizin, kediniz ve eviniz için doğru olan bir kedi kapısı muhakkak ki vardır.

Kedi kapıları, birden fazla evcil hayvanı olan evler için mükemmeldir. Bir kedi kapısı, kedinizin ortamı üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmasını sağlar ve aynı zamanda, evinizde kedinin maması ve tuvalet kabının bulunduğu bir alanın girişi olabilir.

Benzer şekilde, evinize yeni bir evcil hayvan almayı planlıyorsanız, bir kedi kapısı tüm hayvanlarınızın kişisel alanlarını talep etmelerini sağlar. Yeni yavru kedi içeride hakimiyet hissediyorsa, kedi kapısını kullanmakta ve yeni evlerinde daha rahat olana kadar dışarıyı keşfetmekte istekli olurlar.

Daha özelleştirilmiş kedi kapıları, kedinizin kapıyı ne zaman kullanıp kullanamayacağını sınırlayan zamanlayıcılar ayarlamanıza olanak tanır. Kontrol edilebilir kapılar, kedilerinin dışarıda ne kadar zaman geçirdiğinden endişe duyan evcil hayvan sahipleri için harikadır. Kedi kapıların birden fazla kullanımı vardır. Kedi kapısı sadece kedisi dışarı çıkanlar için gerekmez.

Örneğin, kedinizin tuvaletini balkona koymak istiyor ancak kapıyı her zaman açık bırakmak istemiyorsanız, bir kedi kapısı, kedinizin kolaylıkla tuvaletine ulaşmasını sağlayabilir. Kedi kapısı kullanmanın belki de en önemli sebebi kedinizin mutluluğudur.

Kediler keşfetmeyi seven meraklı canlılardır. Bir kedi kapısının takılması onlara çok arzuladıkları özgürlüğü verir. Dışarıda olmayı seven bir kediniz varsa, muhtemelen günde birkaç kez dışarı çıkmak istediklerini size bildirirler.

Bir kedi kapısı takıldığında, kediniz boş zamanlarında gelip gitmekte özgürdür. Artık gecenin ortasında keşfetmek isteyen bir kedi tarafından uyandırılmak yok!

Kedi Kapısı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evinize bir kedi kapısı kurarak kedinize can attığı özgürlüğü verebilirsiniz. Bunun en iyi yanı, çoğu evcil hayvan kapısının kedilere köpekler kadar fayda sağlamasıdır. Kedi kapıları, kedinize rahatlıktan ödün vermeden özlem duyduğu özgürlüğü ve bağımsızlığı verir - istedikleri gibi gelip gidebilirler ve her zaman onların uşakları gibi davranmanız gerekmez. Kediler mesafeli ve bağımsız olabilir ama aynı zamanda tatlı, sevecen ve harika arkadaşlıklar kurarlar.

Öyle olsa bile, hiç kimse kedilerin oldukça inatçı canlılar olabileceğini inkar edemez. Dolaşmayı, keşfetmeyi ve evdeki tüm gizli yerlere erişmeyi severler. Kedi kapıları, portalları ve tünelleri, kedinize kapılarınızı her zaman açık tutmak zorunda kalmadan evin içinde ve dışında hareket özgürlüğü sağlamanın ideal bir yoludur. Kedi kapıları tüm şekil ve boyutlarda gelir.

Genellikle kanatları bulunur, ancak tüneller, portallar ve duvardaki basit delikler şeklinde de olabilirler.

Her birinin artıları ve eksileri olduğundan, sizin ve kediniz için mükemmel olanı seçmek oldukça zor olabilir. Aramayı daraltmaya yardımcı olmak adına Petibom kullanıcı yorumlarına göz atabilirsiniz.

Kedi Kapısına İhtiyacınız Var mı?

Bir kedi sahibi olarak muhtemelen evinizde kedi kapılarının gerekli olup olmadığını merak etmişsinizdir. Tabii ki, günün sonunda, kendi başlarına gerekli değiller.

Ancak sağladıkları tüm avantajları göz önünde bulundurduğunuzda, evinizde olması gereken değerli bir aksesuar olduğunu hemen anlayacaksınız. Evin kapıları her zaman açık bırakmak ideal değildir: cereyan, koku ve kedinizin kaçma riskini alırsınız.

Bu durumda - ve benzerleri - bir kedi kapısı paha biçilmez bir yardımcı olacaktır. Kedi kapıları, kedi arkadaşınıza evde çok ihtiyaç duyulan bağımsızlık sunar. Eviniz için kabul edilebilir bir seçenekse, odadan odaya serbestçe hareket edebilir ve hatta dışarı çıkabilirler.

Yine de hareketleri üzerinde gerekli tüm kontrole sahipsiniz. Çoğu kedi kapısı, kedinizin alabileceği yönlere ince ayar yapmanızı sağlayan 4 yönlü bir kilitleme sistemine dayanır. Portal kedi kapıları ise çok daha basittir ve birden fazla oda için mükemmel bir seçimdir.

İstediğiniz her duvara bir tane koyun ve kapıları kapatıp açmayı unutun. Bazı gelişmiş kedi kapısı tasarımları, kedinizin geçmesine izin vermek için mikroçip kimliği sistemli çalışır. Bu, sokak kedilerinin veya meraklı komşu kedilerin evinize girmesini önler.

Kedi Kapısı Fiyatları

Kedi kapılarının fiyatı, bir kapıda aradığınız özelliklere bağlıdır. Kapının kilidini açan kimlik tasmaları gibi teknoloji ağırlıklı seçenekler, maliyetleri önemli ölçüde artıracaktır.

Aramanıza başlamadan önce ihtiyaçlarınızın yanı sıra bütçenizi de dikkatlice düşünün. Kapıyı nereye kuracağınızı, kapının maruz kalacağı hava durumunu, kapıyı kullanmak istediğiniz evcil hayvan sayısını ve boyutlarını, bölgenizdeki haşere endişelerini ve eviniz için mükemmel kapıyı etkileyebilecek diğer faktörleri belirleyin.

Sıkça sorulan sorular

Petibom kedi kapıları ve güvenlik çitleri satıyor mu?

Evet! Petibom’un çok çeşitli kedi kapıları, güvenlik çitleri ve taşıma çantaları vardır.

En iyi kedi kapısı ve güvenlik çiti hangisidir?

En iyi kedi kapısı ve güvenlik çiti, ihtiyaçlarınıza, evinize ve kedinize bağlıdır. Sadece kedinizin geçebilmesi için mikroçip kullanan kapılarımız bulunmaktadır. Geçici kullanımlar için kolayca katlanabilir ve saklanabilir güvenlik çitleri ve günlük kullanım için daha sağlam kapılarımız da mevcuttur.

Kedi kapıları işe yarar mı?

Kedi kapıları, kedileri ya kendi rahatlıkları için ya da hanenin başka bir üyesinin yararı için belirli alanların içinde ya da dışında tutmak için kullanılır. Onları yeni evcil hayvanlara alışmaya yardımcı olmak için geçici olarak kullanabilir veya evinizde sınırlar belirlemek için her gün dilediğiniz an kullanabilirsiniz.

Kediler için köpek kapısı kullanabilir miyim?

Bazı köpek ve kedi kapıları birbirinin yerine kullanılabilir - bu, kapının kullanılacağı yere ve evcil hayvanınızın boyutuna bağlıdır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.