Yaşlı Köpek Maması / +7 Yaş

Toplam 21 ürün listelendi.
Yarın Kapında
Yarın Kapında teslimat saatleri dışındasın.
Sırala
Varsayılan Sıralama
Yeniden Eskiye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Puana Göre
Kategori :
21

Yaşlı Köpek Maması

Yaşlı köpek maması, ömrünün ileri yaşlarındaki emektar evcil hayvanlara uygun düşünülen senior kategorisinde bir ürün. Yaşlı köpek mamalarının kuru ve ıslak mama versiyonları sayesinde yetişkinlikten yaşlanmaya geçen köpekler için çok seçenek var.

Köpeğinizin yaşlılık belirtileri göstermeye başladığı dönemde, özel ihtiyaçlarına uygun bu mamalar sayesinde hayat kalitesi sürebiliyor. Hem lif hem protein dengesi olan, besin değeri yüksek bu mamalar bağışıklığının düşmesini de engelleyecek bileşenler içerir.

Ortalama ırkına göre yaşaması beklenen ömrün üçte ikisini geçmiş bir köpek yaşlanma döneminde sayılır. Bu dönemde artık özel ilgiye, dikkatli bir bakıma ve yaşına uygun mamalara ihtiyaç duymaya başlar. Köpeğiniz ağır işitiyor, idrarını tutamıyor, bunama belirtileri gösteriyorsa yaşlanma döneminde olabilir.

Köpeğinize küçükken junior mama vererek onu kısırlaştırıp kısırlaştırılmış köpek mamasına geçtiniz. Yılların ardından artık giderek gözleri az görmeye ve hareketleri iyice yavaşlamaya mı başladı? Önerilen yaşlı köpek maması nedir diye düşünüyor musunuz?

Köpeğinizin, emektar dostunuzun uzun ömrünün son döneminde ihtiyacı olan vitamin, mineral, lif ve besleyici içerikleri uygun oranda içeren bir mama olmalı. Yaşlı köpek maması beslenme bakımından köpeğinizin bu yaş döneminde ihtiyaç duyduğu her şeyin birleşimi denebilecek zengin bir kaynak gibidir.

Artık sağlıklı yaş alan evcil hayvanların yaşlılıkta da özenle bakılarak maksimum yaşam kalitesine sahip bir ömürleri olması sağlanıyor. Gelişen araştırmalar sayesinde bu alanda da hem çok ürün var, hem de fiyatlar ve kalite dengeli gelişiyor.

Köpeğinizin yaşlanma belirtilerini olabildiğince yavaşlatmak içi tasarlanmış özel ve zengin yaşlı köpek mamaları, bu dönemi ikiniz için de olabildiğince verimli ve kolay hale getirmek üzere yapılır.

Sorunlara Uygun Yaşlı Köpek Maması Seçimi

Sahiplenilmiş bir köpeğin yaşı tahmin edilirken yaşlı köpeklerde dişlerde oluşan deformasyonlar ve kayıplar veteriner tarafından yaş belirlenmesinde rol oynar. Aynı şekilde insanda saçlardaki beyazlar gibi köpeğin de kürkünde ağarmalar görülebilir.

Zor şartlarda erken yaşlanma belirtileri de ortaya çıkabilir ancak her durumda bu konumdaki köpeklere özel mamaya geçilebilir. Köpeğin hareketlerinin kısıtlanması, romatizmal hastalıklar ve böbreklere bağlı hassasiyetler farklı ırklara yaşlı maması bakarken göz önünde bulundurulur.

Deri sağlığı, mantar hastalıkları ya da geçmeyen lezyon ve yaralar yine gereken yaşlı maması çeşidi için ipucu olabilir. Yaşlı köpek mamalarında aşırı kilo almayı engelleyecek az yağlı bir yapı karşımıza çıkar. Kaliteli kaynaklardan sağlanmış saf protein içeriği genellikle liflerle dengeli olarak verilir.

Mide ve bağırsak sağlığı içerik sayesinde gözetilirken mamada az tuz olması istenir. Konserve yani yaş mama ve kuru mamada yaşlı köpek maması bir arada kullanılır.

Farklı Yaşlı Köpek Mamaları

Küçük ve büyük ırklar için doğru yaşlı köpek maması bazen farklı olabilir.

Örneğin kimileri artiküler kıkırdaktaki sağlıklı aşınmamış yapıyı korumaya yönelik içerikle zenginleştirilmiştir. Üstünde +12 yaş gibi ibareler bulunur ve yaşın ilerlemesiyle beraber ortaya çıkabilen olası eklem sorunlarını önlemeye yönelik tasarlanmış olur.

Yaşa bağlı olarak köpekler 10 yaş sonrası genellikle daha sakin bir hayat sürdüklerinden aşırı kilo alımına da dikkat edilir. Zayıflama ve bağışıklık düşmesine olanak vermeyecek içerikle enerji veren, proteinden liflere, yağdan ve diğer besin maddelerine dengeli ve zengin mamalarla beslenmeleri gerekir.

Bunama, işitme sorunları, mide problemleri, cilt hastalıkları yaşlılıkta sık karşımıza çıkar ve mama ile desteklenmesi iyiye gitmesini sağlar. Geriatri için özel olan mamalar bu döneme destek olur.

Yaşlı Köpek Maması Fiyatları

Yaşlı köpeklerin ırkına ve sağlık sorunlarına, genel ruhsal ve fiziksel durumuna dikkat edilerek mama seçimi yapılması doğru olur. Köpeğinize özel bir mama ararken artık çok sayıda yaşlı köpek maması çeşidine kolayca erişebileceksiniz.

Yaşlı köpeğinizin beslenmesine dikkat ederken kaliteli markalarda yaşlanma belirtilerini geciktiren ve hastalıkları en aza indirmeye yardımcı mamalar bulabilirsiniz. Yaşlılıkta yani geriatrik dönemde köpeklerin kilo alması epey yatkın oldukları bir durum.

Bunu önlemek kaliteli mamalarla gayet uygun fiyata sağlayabileceğiniz bir önlem. Halbuki bu besin değeri yüksek ama az kalorili, kaliteli mamalar olmadan kilo sorunları daha fazla sağlık problemine yol açarak bütçenizi zorlayabilir.

Bu sebeple iyi mamalar tercih etmek ve yaş dönemine uygun beslemek köpeğiniz için de sizin için de en uygun yaklaşım olur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.