Yavru Kedi Yaş Maması

Toplam 43 ürün listelendi.
Yarın Kapında
Yarın Kapında teslimat saatleri dışındasın.
Sırala
Varsayılan Sıralama
Yeniden Eskiye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Puana Göre
Kategori :
43

Yavru Kedi Yaş Maması

Kediniz için dengeli bir beslenme, besin ve tatların bir karışımı ve doğru karışımı elde etmekle ilgilidir. Her kedinin farklı ihtiyaçları ve zevkleri vardır. En popüler kedi maması seçenekleri yaş, kuru veya tahılsız olma eğilimindedir.

Kediniz için hangi tür kedi mamasının en iyi olduğuna karar vermenin en iyi yolu, derecelendirmelere ve incelemelere göz atmak, veterinerinizle konuşmak ve kedinizin farklı ürün ve markalara nasıl tepki verdiğini görmektir.

Kedi maması genellikle aşağıdaki faktörlere göre geniş bir şekilde sınıflandırılır:

⇒ Kedinizin Yaşam Aşaması (ör. yavru kedi, yetişkin kedi, yaşlı kedi)

⇒ Yaşam Tarzı ve Hassasiyetler (cilt koşulları, hassas mide vb.)

⇒ Fiyat

⇒ Besin Özellikleri

Kedinizin genel sağlığı söz konusu olduğunda ne yedikleri ve ne kadar yedikleri önemli bir rol oynar. Kedinizin sağlıklı kalmasına yardımcı olmak için, kedileri ne kadar yaş mamayla beslemeniz gerektiğini bilmek önemlidir.

Yavrular için özel olarak üretilen yaş maması, kedi maması için mükemmel bir seçimdir çünkü kedinize dengeli beslenmenin yanı sıra sulu kalmasına yardımcı olmak için çok ihtiyaç duyduğu nemi sağlar.

Yavru kedileri yaş mama ile beslemeye gelince, cazip ve sağlıklı bir yaş kedi maması bulmak önemlidir. Ayrıca beslenme talimatlarını açıklayan etikete de dikkat etmeli ve günlük beslenme için mükemmel miktarı bulmak için veterinerinizle konuşmalısınız.

Bu kılavuzu takip ederek, bir yavru kediyi ne kadar yaş mamayla beslemeniz gerektiğini öğrenebilir, böylece gelişmekte olan tüylü arkadaşınızı mutlu, sağlıklı ve tok tutabilirsiniz.

Neden Yaş Mama?

Genellikle kuru kedi maması daha ucuz ve saklaması kolay olabilir. Bununla birlikte, kediniz daha farklı bir şey tercih ederse, yaş kedi maması, kuru kedi mamasına göre taze bir avın tadına daha yakındır. Yaş kedi maması yüksek oranda su içerir. Bu, yavru kedinizi nemli tutmanın yanı sıra kediler için gerekli bir amino asit olan Taurin'i emmesine yardımcı olabilir. Tahılsız evcil hayvan mamalarının popülaritesi son zamanlarda arttı.

Tahıllar genellikle tatlı patates veya sebze gibi yiyeceklerle değiştirilir. Bunlar, tahıllar nedeniyle mideleri veya kaşıntılı ciltleri olan kediler için faydalı olabilir. Ancak, yavru kedinizin beslenmesinde tam bir değişiklik yapmadan önce veterinerinize danışmanız her zaman en iyisidir. Kediler etoburdur. Bu, daha az gelişmiş bir tat alma duyusuna sahip oldukları ve bu nedenle yiyeceklerini değiştirmeye daha az ihtiyaç duydukları anlamına gelir.

Kediniz için mamanın tamamı doku ve koku ile ilgilidir. Gerçekten de kediler 500 tat tomurcuğuna sahipken, insanlar 9000 tat tomurcuğuna sahiptir ve köpekler 1700 tat tomurcuğuna sahiptir. Ve küçük miktarlarda yemeyi tercih ederler, bu nedenle günlük toplam yiyeceklerini birden fazla küçük öğüne bölmeyi düşünün.

Yavru Kedi Yaş Maması Nedir?

Yaş kedi maması en az %65 nem içeriğine sahiptir. Islak yiyecekler genellikle sterilizasyon için yüksek sıcaklıklarda pişirilir. Bu, genellikle oldukça uzun bir raf ömrüne sahip olduğu anlamına gelir.

Ancak açıldıktan sonra raf ömrü kısadır. Yaş kedi mamasında, parça etli, püre veya jöle içindeki köpük ve parçalar da dahil olmak üzere birkaç farklı doku mevcuttur. Genellikle konserve kutularda veya kilitli poşetlerde bulunur.

Yavru Kedi Yaş Mamasının Faydaları Nelerdir?

1. Kediler bayılır

Yavru kediler, yaş kedi mamasını kuru kedi mamasına tercih etme eğilimindedir. Yaş mamanın dokusu ve içeriği farklı bir yeme deneyimi sağlar. Islak mamanın yüksek nem içeriği tipik kedi avınınkine benzerdir, bu nedenle bu tür mamalar çoğu kedi tarafından sevilir.

2. Kolay Çiğnenebilir

Islak kedi mamasının yumuşak dokusu, yavru kedilerin içindekileri kolayca çiğnemesini sağlar. Bu, özellikle yaşlı kediler ve genç yavru kediler için veya diş sorunları olan kediler için faydalı olabilir.

3. Su alımını artırmaya yardımcı olur

Özellikle yavru kedilerin beslenmelerinde su azaldığında enfeksiyonlara karşı hassas olmalarına neden olur. Yaş mama en az %65 nem içerdiğinden, bu tür kedi maması yavru kedinizin yeterince nemli kalmasına yardımcı olmakta daha iyidir.

4. Belirli sağlık koşullarının yönetilmesine yardımcı olur

Yaş mama, yavru kedilerde idrar sağlığına destek olarak özellikle iyi olabilir. Yaş mama tüketimi, kedinin idrarının daha fazla seyreltileceği anlamına gelir. Bu, idrar enfeksiyonlarını önlemeye yardımcı olur.

5. Kilo kontrolü sağlar

Yaş mama, bir kedinin ağırlığını yönetmeye yardımcı olabilir. Yaş mama, kalorisi olmayan su içerdiğinden, kuru kedi mamasından daha düşük kalori yoğunluğuna sahiptir. Yavru kediniz kabızlıktan mustaripse, ıslak mamaya geçmek yardımcı olabilir. Bunun nedeni dehidrasyonun kabızlık için bir risk faktörü olmasıdır.

Yavru Yaş Kedi Mamasının Dezavantajları Var mı?

1. Fiyat: Yavru yaş kedi maması, özellikle gram bazında, kedi mamasından daha pahalı olma eğilimindedir.

2. Açıldıktan Sonraki Raf Ömrü: Yüksek nem içeriği nedeniyle, konserve veya poşet açıldıktan sonra yaş mamalar oldukça hızlı kuruyabilir. Ayrıca bakterileri de çekebilir. Bu, kediniz tarafından oldukça hızlı bir şekilde yenmesi gerektiği anlamına gelir.

3. Temizlik açısından sıkıntı yaratabilir: Uzun tüylü bir kediniz varsa, ıslak yiyeceklerin bir kısmını bıyıklarına ve ağızlarını çevreleyen tüylere bulaştırabilirler. Kediniz tımar etmeyi seviyorsa, muhtemelen bununla kendileri ilgilenecektir. Bununla birlikte, kedinizin kendini temizleme konusunda daha rahat bir yaklaşımı varsa, yemek zamanlarını ıslak mendille takip etmeniz gerekebilir. Mama kabında kalan yaş yemek artıkları 4 saat içinde atılmalıdır.

Islak kedi maması daha güçlü ve daha az hoş bir aromaya sahip olabilir. Ve bakterileri çekebilir.

Yavru kedim ne kadar mama yemeli?

Ne yazık ki, bir kedinin ne kadar yemek yiyebileceğine dair tek bir cevap yok. Dikkate alınması gereken temel faktörler, kedinizin boyutu, kaç aylık olduğu, metabolizması, cinsi, maması türü vb.'dir. Seçtiğiniz yaş kedi mamasına önerilen porsiyon boyutuyla başlayın.

Yavru Kedinizi ne sıklıkla beslemelisiniz?

Kediler hiçbir zaman 24-36 saatten fazla süredir yemek yemiyorsa ciddi bir sıkıntı var demektir. Kediniz 24 saatten fazla bir süredir yemek yemiyorsa, veterinerinizle iletişime geçin. Yavru kediniz gelişme sürecinde olduğu için daha çok kaloriye ihtiyaç duyacaktır. Günde 3 öğün vererek başlayabilirsiniz.

Kedilere Hangi Yiyecekler İyi Gelir?

Kediler et yiyicidir. Güçlü bir kalp, iyi bir görüş ve sağlıklı bir üreme sistemi için etten elde edilen proteine ihtiyaçları vardır. Pişmiş sığır eti, tavuk, hindi ve az miktarda yağsız şarküteri, onlara bunu vermenin harika bir yoludur. Çiğ et, kedinizi hasta edebilir.

Kediler Hangi Yiyecekleri Yemez?

Bir kedinin sindirim sistemine uyacak şekilde özel olarak tasarlanmamış herhangi bir yiyecek, kedinizde kusmaya, ishale veya iştah kaybına neden olabilir.

Bu, çoğu normal insan gıdasını içerir. Kedilerin yiyemediği yiyecekler arasında çikolata, peynir, süt, soğan ve sarımsak, üzüm ve kuru üzüm, çiğ yumurta, çiğ et ve çiğ balık, yağ, çay, kahve ve enerji içecekleri ve alkol bulunur.

Bununla birlikte, kediler yağsız pişmiş tavuk, hindi, ton balığı veya yumurta gibi az miktarda insan gıdası yiyebilir. Bu insan tarzı yiyecek, beslenmelerinin %10'undan daha azını oluşturmalıdır.

Kedinizin insan yemeği veya içeceği yediğini düşünüyorsanız, ne zaman ve ne kadar yediğini anlamaya çalışın ve veterinerinizle iletişime geçin. Küçük miktarlar büyük bir soruna neden olmayabilir, ancak daha büyük miktarlar acil tedavi gerektirebilir.

Kedim neden yemeğini gömüyor?

Bu, kedilerde doğal bir içgüdüdür ve potansiyel yırtıcıları yiyeceklerinin kokusundan atmak istemeleridir. Kedilerin yiyecekleriyle oynamasının nedeni de budur.

Kediler Hangi Yiyecekleri Yemez?

Bir kedinin sindirim sistemine uyacak şekilde özel olarak tasarlanmamış herhangi bir yiyecek, kedinizde kusmaya, ishale veya iştah kaybına neden olabilir.

Bu, çoğu normal insan gıdasını içerir. Kedilerin yiyemediği yiyecekler arasında çikolata, peynir, süt, soğan ve sarımsak, üzüm ve kuru üzüm, çiğ yumurta, çiğ et ve çiğ balık, yağ, çay, kahve ve enerji içecekleri ve alkol bulunur.

Bununla birlikte, kediler yağsız pişmiş tavuk, hindi, ton balığı veya yumurta gibi az miktarda insan gıdası yiyebilir. Bu insan tarzı yiyecek, beslenmelerinin %10'undan daha azını oluşturmalıdır.

Kedinizin insan yemeği veya içeceği yediğini düşünüyorsanız, ne zaman ve ne kadar yediğini anlamaya çalışın ve veterinerinizle iletişime geçin. Küçük miktarlar büyük bir soruna neden olmayabilir, ancak daha büyük miktarlar acil tedavi gerektirebilir.

Yavru Kedimin yediği mama sağlığını etkiler mi?

Sağlıklı kedi maması sektöründe büyük bir büyüme oldu. Artık idrar yolu sağlığı, kabız kediler, sindirim sağlığı, hassas mideler, alerjiler ve daha fazlası gibi sorunları ele alan tarifleri olan ürünler var.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.