Kedi Püre Maması

Toplam 23 ürün listelendi.
Yarın Kapında
Yarın Kapında teslimat saatleri dışındasın.
Sırala
Varsayılan Sıralama
Yeniden Eskiye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Puana Göre
Kategori :
23

Kedi Püre Maması

Kedi püre maması iki kategoriye ayrılabilir - tam veya tamamlayıcı - ve küçükleriniz için uygun bir diyete karar verirken bu bilgilere çok dikkat etmeniz önemlidir. Kediler, et proteinleri açısından zengin bir diyete ihtiyaç duyan zorunlu etoburlardır ve tam kedi mamaları, hayatta gelişmek için ihtiyaç duydukları tüm besinleri sağlamak adına özel olarak formüle edilmiştir.

Tamamlayıcı gıdalar ise yalnızca kedinizin diyetinin bir parçası olarak tasarlanmıştır ve hiçbir zaman tam öğünlerin yerine kullanılmamalıdır. Instagram'a atılan binlerce cezbedici yemek fotoğrafına bakılırsa, yemek seçimlerimizde lezzetin yanında görsel sunum da üst sıralarda yer alıyor. Ama kediler için tam tersi; yiyeceklerinin nasıl göründüğü umurlarında değil.

Ayrıca, kedilerin 9.000 tat tomurcuğuna sahip insanlara kıyasla yalnızca 500 daha az tat tomurcuğuna sahip olması nedeniyle, lezzet, kedi maması tercihlerinin belirlenmesinde yalnızca kısmi bir rol oynar! Bunun yerine, kediler büyük ölçüde koku alma duyularına ve "ağızdaki hissine", yani mamayı kolayca alabilmelerine ve ağızlarında hissettiklerine bağlı kalırlar.

Bu, kedinizin en sevdiği ıslak mama dokusunu bulmanın anahtarıdır. Aynı derecede önemli olan, yemekten sonra yüzlerini ve patileri ile silmesi ve ardından sindirmek için favori bir bölgesinde uyumaya geçiş yapması yemekten gayet keyif aldıklarını gösterir.

Kediler ve Damak Tatları

Bir kedinin mama tercihleri, yavruyken tükettiği mama türleri ile gelişmeye ve çeşitlenmeye başlar. Yavru döneminde yedikleri yetişkinlik dönemindeki damak tadı ve mama seçiciliğini de büyük ölçüde etkiler. Örneğin, sokaklarda doğan ve yemek için savaşmak zorunda kalan yavru kedilerin, yedikleri şeylerle birlikte, bir ev ortamında yetiştirilen yavru kedilere kıyasla mama ile ilgili çok farklı anıları olacaktır.

Sonuç olarak, kedileri erken yaşlardan itibaren hem kuru mama hem de ıslak mamalarda bulunan farklı doku çeşitlerine alıştırmak iyi bir fikirdir. Bu, evcil hayvan ebeveynlerinin kedilerinin seveceğini bildikleri yemekleri sunarak yemek saatlerinde başarılı olmalarına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda sağlıkları açısından da fayda sağlar.

Kuru gıdaların çiğneme sırasında aşındırıcı etkisi sonucu dişlerin temiz kalmasına yardımcı olduğuna inanılmaktadır. Kedi püre maması yüksek oranda nem içerir ve kedilerin yüksek susuzluk dürtüsü olmadığından her daim nemli kalmasına yardımcı olur.

Bu nedenle, her ikisinin de en iyisini sunan bir karma beslenme programı düşünebilirsiniz.

Mama Kabının Yeri Neresi Olmalı?

Yemek zamanı deneyimleri bir kedinin hayatı boyunca bir rol oynamaya devam ettiğinden, mama kabının evde yerleştirildiği yer önemlidir ve öğünleri etkileyebilir. Onu yoğun trafik alanlarından uzak tutun ve kedinin her açıdan kimin yaklaştığını görebileceği bir yere koyun. Yemek kapları, kuru mamalar da dahil olmak üzere her yemekten sonra yıkanmalıdır.

Islak mamalar, dışarıda bırakılırsa lezzetini kaybeder ve bozulur. Bu nedenle yaş mamalar servis edilmeli ve tamamen yenmemişse buzdolabına kaldırılmalıdır. Yemek kabının şekli de çok önemlidir. Kediler, yemeyi kolaylaştırmak için oval kaseleri ve daha düz olanları tercih eder. Birçok kedi gün boyunca birçok küçük öğünün tadını çıkarır.

Kapalı yemek kapları, ıslak mamaların daha uzun süre dışarıda bırakılmasını sağlar.

Kedinin mikroçipi tarafından etkinleştirilen, belirlenmiş bir kedi için açılan akıllı bir mama kabıdır. Mama tazeliğini korur ve ayrıca kedinin çok evcil hayvanlı bir evde tam öğünlerini almasını ve köpek ya da başka bir kedinin gizlice girip çalmamasını sağlar.

Seçici Kedilere Özel Kedi Püre Maması

Kediler telaşlı yemeleriyle ünlüdür ve kediniz menü seçiminizin basitçe "onun için yeterince iyi olmadığına" karar verirse, dünyanın en eksiksiz maması bile bir fark yaratmaz. Çok çeşitli lezzetli tatları ve benzersiz dokuları ile birçok işletme sahibi, kedi püre mamalarını seçici yiyiciler için ideal bir çözüm olarak görüyor.

Bazı kediler konu yemek yemeye geldiğinde doğal olarak telaşlı olsa da diğerleri beslenmeleri monotonlaşmaya başladığında zamanla yiyeceğe olan ilgilerini kaybederler - ve işte burada tamamlayıcı yaş mamalar günlük sıradan yemeklere heyecan getirmek için devreye girer.

Ürünün yüksek lezzeti, benzersiz dokusu ve yüksek nem içeriği ile kediniz, tamamen yeni bir beslenme programına geçmek zorunda kalmadan, zengin lezzetlerin tadını çıkarabilir.

Daha Fazla Su Alımını Teşvik Edin

Yeni başlayanlar için, kedilerin doğal olarak düşük susuzluk dürtüsü vardır ve günlük su alımlarının çoğunu yedikleri yiyeceklerden alırlar. Yaş mama tipik olarak %75-80 nem içerdiğinden ve kuru formülasyonlar ortalama %10 civarında olduğundan, sahipleri yeterince su içmeyen kedigillerde kronik dehidrasyonu önlemek için bir kombinasyon diyeti (hem püre maması hem de kuru tariflerin karışımı) ile beslemeye teşvik edilir.

Sadece kuru mamayla beslenen kediler için sahipleri normal öğünlerine tamamlayıcı ıslak mama ekleyerek daha iyi hidrasyonu teşvik edebilir.

Ve kuru mama bağımlısı kedilerinizi ıslak diyete geçirmeye çalışanlar için, ilk önce dokuya ve tada alışmaları için mama kaselerine yavaş yavaş küçük miktarlarda tamamlayıcı püre maması eklemenizi öneririz.

Not: Kedilerde dehidrasyon potansiyel olarak yaşamı tehdit eden bir tıbbi durum olabilir ve kedilerinizin beslenme tercihlerine bakılmaksızın temiz içme suyuna sürekli erişimlerinin sağlanması önemlidir.

Kedinizle Bağınızı Güçlendirin

Kedi püre maması gibi tamamlayıcı ıslak mamalar tıpkı "tam ve dengeli" emsalleri gibi görünebilir, ancak bunlar ticari kedi mamalarına (örneğin kremalı püre çubukları, bisküviler) alternatif olarak sunulabilir. Ödül mamaları, sevgi dolu bire bir etkileşim elde etmenin harika bir yoludur ve kedinizle olan bağınızı güçlendirmede uzun bir yol kat etmenizi sağlar.

Kedinize işe gitmeden hemen önce veya her akşam eve döndüğünüzde ödüller vererek, bu, çoğu kedinin rahatlatıcı bulduğu öngörülebilir bir rutin oluşturabilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.