Köpek Boyun Tasması

Toplam 391 ürün listelendi.
Yarın Kapında
Yarın Kapında teslimat saatleri dışındasın.
Sırala
Varsayılan Sıralama
Yeniden Eskiye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Puana Göre
Kategori :
391

Köpek Boyun Tasması

Yeni bir köpek ebeveyni olarak satın alacağınız ilk şeylerden biri köpek boyun tasmasıdır. Tek yapmanız gereken, en sevdiğiniz renkte doğru bedene sahip görünen bir boyun tasması almak, değil mi?

Aslında pek de değil. Pek çok farklı köpek boyun tasması türü vardır ve evcil hayvanınız için en iyisini seçmek biraz karmaşık bir durumdur.

Los Angeles, California merkezli sertifikalı bir profesyonel köpek eğitmeni ve sertifikalı köpek davranış uzmanı olan Irith Bloom, “Herhangi bir tasmanın temel amacı kimlik taşımaktır” diyor.

"Köpeğinizin boyun tasması olduğu sürece, künyesinin de köpeğin üzerinde olduğunu bilirsiniz." (Her ne kadar köpeğinize mikroçip takmanız gerektiğini eklese de).

Doğru ve ideal olanı seçerseniz, boyun tasması köpeğinizi yıllarca idare edebilir, daha rahat hissetmelerine yardımcı olabilir ve yürüyüşleri ikiniz için de daha keyifli hale getirebilir.

Evcil hayvanınız için doğru olanı bulmanıza yardımcı olmak için çeşitli kategorilerdeki en iyi köpek boyun tasmalarını sizler için derledik. Bir köpek boyun tasması, köpeğiniz için alabileceğini başlıca ürünlerden biridir.

Köpeğinizin her gün olarak kullanacağı birkaç şeyden biri olarak, kaliteli ve köpeğinize uygun olması önemlidir. Seçeneklerinizi ve ihtiyaçlarınızı belirlemek, seçtiğiniz tasmanın hem köpeğinizin boyutuna hem de kişiliğine uygun olmasını sağlayacaktır.

Köpek Boyun Tasması Satın Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Köpeğinizi en iyi siz tanırsınız. Köpek boyun tasması satın almadan önce kendinize aşağıdaki soruları sorun. Bu, aradığınızı daha kolay bulmanıza yardımcı olacaktır.

• Köpeğiniz ne kadar büyük?

Köpeğinizin boyun tasmasının doğru şekilde takılması önemlidir.

Çok sıkıysa rahatsız edici olacaktır ve çok genişse, köpeğinizin künyesi olmadan gevşeme riski vardır. Tüm köpek boyun tasmalarında standart bir boyut yoktur, bu nedenle boyut tablosunu köpeğinizin boyun boyutuna ve ağırlığına göre iki kez kontrol ettiğinizden emin olun.

Hem kediler hem de köpekler için geçerli olan iki parmak kuralına göre, bir köpek boyun tasması için uygun olan şey, tasma ile köpeğin boynu arasına iki parmak sığdırabilmelisiniz.

• Köpeğinizin boyun ve kafa yapısı nasıl?

Köpeğinizin daha küçük bir kafası ve kaslı bir boynu varsa, martingale tasması gibi kolayca kaymayan bir tasma seçmek isteyeceksiniz.

• Köpeğinizle hangi aktiviteleri yapmaktan hoşlanırsınız?

Bu tasma öncelikle mahallenizde yürüyüş yapmak için kullanılacaksa, köpeğiniz için en iyi köpek tasması, birlikte yürüyüş yapmaktan veya yüzmekten zevk aldığınızdan tamamen farklı olacaktır.

Köpek yürüyüşlerinden bahsetmişken, dışarıda yürüyüş yapmanın herhangi bir tasma ile gerçekleşebileceğini söyleyebiliriz, ancak köpeğinizi gezdirirken sıkıntı yaşıyorsanız, köpek boyun tasmasını bir köpek koşum takımıyla değiştirmenizi önerir.

Bu hususları göz önünde bulundurarak, sizin ve köpeğiniz için en uygun boyun tasması türünü aramaya hazırsınız.

Köpek Boyun Tasması Çeşitleri

1. Standart Köpek BoyunTasmaları

Basit ama etkili bir şey arıyorsanız, bu klasik köpek boyun tasması tasarımında yanılmak zor. Bunları tokalı yaka olarak da düşünebilirsiniz. Köpeklerin yüzde 90'ından fazlası için uygundur. Ayrıca köpeğiniz için mükemmel bir uyum olduğundan emin olmanız için ayarlanabilir.

2. Deri Köpek Boyun Tasmaları

Deri köpek boyun tasmaları köpeğiniz için şık ve rahat bir seçimdir. Deri, köpeğin tüylerine naylondan daha az zarar verme eğilimindedir. Köpeğinizin özellikle süslü bir tüy yapısı varsa, bir deri köpek tasması edinmek isteyebilirsiniz.

Çok yağmur yağsa bile deri köpek tasmanız çok zarar görmez ve koku yapmaz. Temizlenmeleri gerekiyorsa elde yıkayabilirsiniz. Ancak deri makinede yıkanırsa zarar görebilir. Köpeğiniz yüzmeyi seviyorsa, naylon veya su geçirmez bir köpek boyun tasması daha iyi bir seçim olabilir.

3. Su Geçirmez Köpek Boyun Tasmaları

Köpeğiniz yüzmeyi seviyorsa veya açık hava yaşam tarzına sahipse, su geçirmez bir köpek boyun tasması iyi bir seçimdir. Sadece su geçirmemekle kalmazlar, aynı zamanda çamura ve tere karşı da iyi dururlar.

Ayrıca koku yapmazlar çünkü nemi emmezler ve temizlenmesi çok kolaydır. Bir dizi renkte gelirler ve bazı su geçirmez köpek tasmaları, gece görünürlüğü için karanlıkta parlar.

Şunlar için mükemmel: Maceracı köpekler ve kırsal veya banliyö bölgelerinde keşif yapanlar.

4. Işıklı Köpek Boyun Tasmaları

Bu köpek tasmaları, siz ve diğerleri onları görebileceğiniz için köpeğinizi geceleri güvende tutar. Işıklı köpek boyun tasmaları, yansıtıcı köpek tasmalarından bile daha iyi çünkü tasmanın gerçekten parladığını görebilirsiniz.

Köpeğinizi gece dışarı çıkarırsanız, size büyük avantaj sağlar. Genellikle çoğu LED’lidir ve pille çalışır. Köpeğinizin böyle bir tasmayı çiğnememesi de önemlidir.

Şunlar için idealdir: Özellikle yoğun bir caddede çok fazla alacakaranlık ve şafak yürüyüşü yapan köpekler.

5. Desenli Köpek Boyun Tasmaları

Bu tasmalar standart tasmaların tüm avantajlarına sahiptir, sadece daha görünümleri daha şirin! Tarzınız ne olursa olsun, zevkinize uyan desenli bir köpek tasması mutlaka vardır.

Leopar desenli, çiçekli, yıldızlı vb. Önemli olan tek şey, deseni beğenip beğenmediğinizdir, çünkü takacağı boyun tasmasının rengi, deseni köpeğinizin umurunda değil.

Şunlar için idealdir: Kendilerinin ve evcil hayvanlarının kişiliklerini ve ilgi alanlarını göstermek isteyen köpek ebeveynleri.

6. Kişiselleştirilebilir Köpek Boyun Tasmaları

Kişiselleştirilmiş köpek tasmaları, köpeğinizin bilgilerinin doğrudan üzerine basılmasını veya işlenmesini sağlar. Evcil hayvanınızın bilgilerinizin yazdığı künyesi düşerse yedek kimlik görevi görürler. Ancak paylaştığınız bilgileri dikkatli seçin: "Köpeğinizin adı, adres ve telefon bilgileriniz gibi…

Şunlar için mükemmel: Köpeğinin ikinci bir kimliğe sahip olması fikrini seven ebeveynler.

7. Martingal Köpek Boyun Tasmaları

Martingale köpek tasmaları, köpek sahibini çekiştirmeye başlarsa sıkan bir mekanizmaya sahiptir. Boğulma riski taşımazlar, aksine bu boyun tasmalarını bir güvenlik cihazı olarak düşünebilirsiniz.

Bir martingale tasmasına, diğer herhangi bir tasma ipi taktığınız gibi buna da takarsınız.

Şunlar için idealdir: Greyhound (tazı) ve Boston Terrier gibi boyunları başlarından daha büyük olan köpekler.

Köpek Boyun Tasmasının Faydaları

En iyi seçeneği seçmek, aslında vereceğiniz en önemli kararlardan biridir. Aralarından seçim yapabileceğiniz sonsuz bir malzeme, stil, boyut ve renk yelpazesi var, ancak deri köpek tasmalarının mümkün olan en iyi seçenek olduğuna inanıyoruz. Size nedenini söyleyeceğiz, ancak önce köpeğinize harika bir tasma takmanın birçok amacını ve faydasını keşfedelim.

• Köpeklerin sağlıkları ve güvenlikleri için tasma takmaları gerekir.

• Köpek tasmaları birçok rolü yerine getirir. Köpeğinizi dışarıda yürürken veya başı belaya girmesin diye çitle çevrili olmayan bir alana bağlamanız gerektiğinde dizginlemek için nispeten güvenli bir yoldur.

• Köpeğinizin künyesini taşımak için de önemlidirler. “Ait olduğum ve sevildiğim bir evim var”.

• Etrafta başıboş dolaşan bir sokak köpeği gördüğünde, tasması varsa, o anda başıboş dolaşsa bile onun bir başkasına ait olduğunu bilir.

Köpeğiniz kaybolursa, künyelerinde bir iletişim numaranız varsa, size daha çabuk geri döneceklerdir. Ve muhtemelen üzerinde onların adı olacağından, tüylü arkadaşınızı bulan kişi, en iyi bildiği tek kelimeyi kullanarak onu teselli edebilecektir.

Bu, köpeğin kaygısını azaltmaya yardımcı olacaktır… çünkü o anda en az sizin kadar endişeli olduklarına bahse girebilirsiniz.

Köpeğiniz, siz yürüyüşteyken diğer köpeklerle kavga etmeyecek, sizden kaçıp trafiğe çıkmayacak ya da iyi eğitilmişlerse yaşlı komşunuza ya da arkadaşınızın yeni yeni yürümeye başlayan çocuğuna atlamayacaktır.

Bunun düzgün bir şekilde gerçekleşmesi için bir köpek boyun tasması ve iyi eğitim becerilerine ihtiyacınız olacak.

Neden Deri Köpek Boyun Tasması?

Deri köpek tasmaları hafiftir, esnektir, temizlenmesi kolaydır, tamamen doğal malzemeden (veya deri hissi veren kaliteli malzemelerden) yapılmıştır ve çok çeşitli boyut ve stillerde sunulur.

Naylon dokuma, kumaş, metal zincir gibi tüm alternatif malzemelerden bir şeyi net bir şekilde belirtmeliyiz: zincir köpek tasmaları bir tehlikedir ve tamamen kaçınılmalıdır.

Zincir tasmalar sadece kötü eğitilmiş bir köpeğin kötü davranışını maskelemeye çalışmakla kalmaz, aslında köpeğinize fiziksel ve duygusal zarar verir.

Aşağıdakiler de dahil olmak üzere ciddi yaralanmalara neden oldukları kanıtlanmıştır:

• Kırık ve ezilmiş boyun

• Boğulma

• Ezilmiş trakea

• Omurilik travması

• Bayılma

• Sarkık gözler

• Çıkık boyun kemikleri

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.