Kısırlaştırılmış Kedi Maması

Toplam 76 ürün listelendi.
Yarın Kapında
Yarın Kapında teslimat saatleri dışındasın.
Sırala
Varsayılan Sıralama
Yeniden Eskiye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Puana Göre
Kategori :
76

Kısırlaştırılmış Kedi Maması

Uzun ve aktif bir kedi yaşamının temeli, türe uygun, dengeli beslenmedir. Her evcil hayvanın yaşına ve yaşam tarzına göre bireysel beslenme ihtiyaçları olacaktır. Yavru kedilerin sağlıklı büyümeyi sağlamak için bol miktarda enerjiye ve doğru besin bileşenlerine ihtiyacı vardır.

Daha yaşlı kedilerin daha farklı kategoriye sahip bir mamaya ihtiyacı olacaktır. Bu özel beslenme özellikle kediniz kısırlaştırılmışsa daha önemli bir hal alır.

Genelde iç mekanlarda yaşayan kediler, temizlenmek için çok zaman harcarlar, bu nedenle tüy yumağı oluşumunun azalmasını teşvik eden ve yutulan tüyleri çıkarmaya yardımcı olan bir kedi mamasına ihtiyaç duyarlar.

Dışarıda çok vakit geçiren kedileri, bağışıklık sistemlerini desteklemek için bol miktarda vitamin ve minerale ihtiyaç duyar ve farklı kedi ırkları, o cinsin özelliklerine uygun olarak özel olarak oluşturulmuş bir mamadan yararlanır.

Kısırlaştırılmış kedilerin değişen beslenme gereksinimlerini karşılamak için özel olarak formüle edilen mamalar “kısırlaştırılmış kedi maması” kategorisinde yer alır. Altı aylıktan itibaren yavru kedilere verilebilir.

Fazla kiloyu önlemek için kısırlaştırılmış kedi mamaları daha az kalorili üretilir. Bu şekilde, azaltılmış enerji gereksinimine rağmen normal bir öğün hacmi verilebilir.

Kedinizi Beslemekle İlgili 5 Önemli Şey

• Kedinize, örneğin yavru kedi, yetişkin veya yaşlı kedi gibi yaşam evrelerine uygun eksiksiz bir mama verin - mama ambalajı hangi yaşam evresini hedeflediğini size bildirecektir.

• Ne kadar ve ne sıklıkla besleyeceğiniz konusunda mama ambalajındaki talimatları izleyin.

• Kedinize vejeteryan veya vegan diyeti vermeyin. Kediler zorunlu etoburlardır: Bu, kediler için gerekli olan ve yalnızca ette bulunan bazı besinlerin olduğu anlamına gelir. Et içermeyen bir mamayla beslenirlerse çok rahatsız olabilirler.

• Kedinizi oyalamak ve beslemeyi daha keyifli hale getirmek için besleme zenginleştirme oyuncağını kullanın - hatta kendi zenginleştirme oyuncaklarınızı bile yapabilirsiniz.

• Beslenmeyle ilgili herhangi bir sorunuz varsa veya kedinizin kilosuyla ilgili endişeleriniz varsa veterinerinizle konuşun.

Kısırlaştırmadan Sonra Kediler

Kısırlaştırma, her dişi ve erkek kedinin hayatındaki temel bir değişikliktir. Sebebi ne olursa olsun, ülkemizdeki bir dizi önde gelen uzman ve kedi psikoloğu tarafından da onaylanacak olan her durumda doğru seçenektir.

Kedinize eziyet ettiğiniz veya onun adına kararlar aldığınız için pişmanlık ya da vicdan azabı duymanıza gerek yok.

Tam tersine! Ancak bu şekilde kedinizin güvende olduğundan, yaşamının daha kaliteli olduğundan ve daha uzun süre sağlıklı yaşam süreceğinden emin olursunuz ve kısırlaştırma yoluyla çoğu zaman bazı hastalıkları da önleyebilirsiniz.

Kısırlaştırmadan sonra kedinizin beslenmesini de hafife almamalısınız. Mesele şu ki, ebeveynler genellikle ameliyatla kediye zarar verdiklerini hissederler, ancak çoğu zaman bunun uygun olmayan bir beslenme olduğunun ve sonrasında ona çok daha fazla zarar verebileceğinin farkına varmazlar.

Bu yüzden evcil kedinizin rahat, mutlu ve sağlıklı olması için size doğru beslenme konusunda bazı tavsiyeler sunuyoruz!

Kısırlaştırmadan Sonra Kedinin İştahı

Kediler ve kısırlaştırma ile ilgili en yaygın efsanelerden biri, kısırlaştırılmış kedilerin her zaman obez olduğu veya en azından fazla kilolu olduklarıdır. Yine de bu daha çok yarı gerçek gibi. O zaman gerçek nasıl görünüyor?

Gerçek şu ki, kısırlaştırmadan sonra kedinin beslenmesine odaklanmak ve ona en iyisini vermek tavsiye edilir. Anlaşılır bir şekilde, kısırlaştırmanın üreme üzerinde bir etkisi vardır. İştahın baskılanma eğiliminde olduğu üreme döneminin karakteristik biyokimyasal süreçleri, kedinin vücudunda gerçekleşmeyi bırakır.

Kısırlaştırmanın tam olarak değiştirdiği şey de budur. Kısırlaştırma, kedinin metabolizmasında da değişikliğe neden olabilir ve bu nedenle operasyondan sonra iştahı önemli ölçüde artabilir. Daha büyük porsiyonlar ve daha az aktivite ile birlikte artan iştah, yavaş yavaş obeziteye yol açabilir.

Ancak her şey halledilebilir ve kısırlaştırılmış bir kedinin illa obez olacağını düşünmek kesinlikle doğru değildir. Kısırlaştırıldıktan sonra kedinin tembelleştiği, tüm gününü uyuyarak veya yemek yiyerek geçirdiği bile tam olarak doğru değil.

Aksine, birçok ebeveynin kedisi kısırlaştırmadan önceki kadar aktiftir. Kedi bahçede koşup başka bir kediyi kovalamaya mı yoksa sinek yakalamak için zıplamaya mı alışmıştı? Yoksa tüm gün boyunca oyuncakları ile mi oynuyordu?

Eğer öyleyse, o zaman fazla değişmeyecek ve kedi hiçbir özelliğini ve eğlencesini kaybetmeyecektir. Sonunda, tıpkı insanlarda olduğu gibi, daha fazla yemeye başlarsanız, daha fazla enerji alırsanız, aksine aynı miktarda enerji harcamaya devam ederseniz, bu da vücudunuzu etkileyecektir. Ve bu tam olarak kediler için de geçerlidir.

Kısırlaştırılmış Kediler İçin Beslenme

Çoğunlukla “sterilize” veya “kısırlaştırılmış kedi mamasıi” olarak adlandırılırlar. Bu nedenle, evde kısırlaştırılmış bir kediniz varsa, bu tür bir mamaya başlamak yerinde bir karar olacaktır.

Dahası, kedi ebeveynlerinin, mamanın herhangi bir şekilde diyetetik olduğundan veya kedilerini herhangi bir şeyden mahrum bırakacağından endişelenmelerine gerek yoktur.

Tam aksine. Kısırlaştırılmış kediler için kaliteli mamalar dengeli içeriklere dayanır, kedinin ağırlığını kontrol eder, gerekli vitamin ve mineralleri içerir ve ayrıca bağışıklığı, zindeliği, idrar yolu sağlığını ve sindirimi artırmaya önem verirler.

Önemleri öncelikle daha düşük yağ içeriğinde yatmaktadır; başka bir deyişle, ayarlanmış bir protein-yağ oranında. Yine de ne satın aldığınıza dikkat edin! Kediler için gerçek kaliteli mamalar, kısırlaştırılmış olanlar da dahil olmak üzere, gıda alerjilerine neden olabilecek tahılları kesinlikle içermemelidir.

Kısırlaştırmadan Sonra Neden Bir Kedinin Beslenmesini Değiştirmelisiniz?

Kısırlaştırılmış kedi sahipleri de kısırlaştırmadan sonra kedilerinin beslenme düzeninin ayarlanmasının gerekli olup olmadığı sorusuyla ilgilenmektedir. Doğal olarak, her şey ebeveynin kendilerine kalmış. Bununla birlikte, uzmanlar, özellikle kısırlaştırılmış kediler için kuru mama seçerek beslenmenin ayarlanmasını şiddetle tavsiye etmektedir.

Bunun nedeni, yalnızca kısırlaştırılmış kediler için özel mamaların evcil hayvanınızın vücut ağırlığını kontrol etmesi değil, genel olarak, kedilerde kısırlaştırmadan sonra hassas olabilecek idrar yollarının sağlığına daha fazla özen göstermeleridir.

Ve elbette, daha önce bahsedilen kilo ve ideal vücut ağırlığını korumak da rol oynar. Ebeveynler, kısırlaştırmadan hemen sonra ortaya çıkan iştah artışı göz önüne alındığında, kedilerine orijinal mamasını vermeye devam edebilmelerine rağmen, kedileri çoğunlukla daha sık beslenme talep eder veya günlük porsiyonlarını kısırlaştırmadan çok daha hızlı tüketir.

Kısırlaştırılmış Kedi Mamasının Avantajları

• Azaltılmış yağ ve enerji içeriği, obezite riskini azaltmaya yardımcı olur.

• Yüksek protein içeriği, azaltılmış enerji alımına rağmen kas kaybını önlemeye yardımcı olur.

• Yüksek (prebiyotik) diyet lifi içeriği, tokluk hissini arttırır ve bağırsak hareketine ve bağırsak işlevine yardımcı olur.

• Esansiyel yağ asitlerinin (EPA ve DHA) eklenmesi sağlıklı bir deri, tüy ve gastrointestinal sistemi destekler.

• L-karnitin, yağın enerjiye dönüşmesini teşvik eder ve kas kaybını önlemeye yardımcı olur.

Kısırlaştırma Neden Önemlidir? Olumlu Etkileri Nelerdir?

Uzmanlar ebeveynleri, kedilerini kısırlaştırmaya giderek daha fazla teşvik etse de bazıları hala kedilerine eziyet ettiklerini, onları genel anestezinin etkileri veya kendi bakış açılarına göre gereksiz bir operasyona maruz bıraktıklarını düşünüyorlar.

Ancak kedinizi kısırlaştırarak yaşamını daha sağlıklı bir hale getirebilir ve üreme organları ile ilgili yaşayabilecekleri olası sağlık problemlerinin önüne geçebilirsiniz.

Yaş – Kısırlaştırılmış bir kedi, kısırlaştırılmamış bir kediye kıyasla genellikle iki kat daha uzun yaşar. Bu, ne yazık ki, düşme, araba çarpması vb. gibi kısırlaştırılmamış kedilerin başına gelen bir kazadan değil, yaşam kalitesinin belirgin şekilde daha yüksek olmasından ve bir dizi hastalığa karşı korunmadan kaynaklanmaktadır.

Sağlık – Kısırlaştırma, yumurtalık ve rahim kanserinin potansiyel gelişimi üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir ve bu da önlenmesine yardımcı olur. Bununla birlikte, kedi, üreme döneminde sıklıkla mücadele ettiği iştahsızlık, aşırı zayıflama, ishal veya kusma gibi organizmaya yönelik şoklara maruz kalmadığından, genel zindeliği de olumlu yönde etkiler.

Ruh – Kedi daha sakin ama tembel ve hareketsiz değil, daha sevecen ve daha az stresli olmaya meyillidir.

Sıkça sorulan sorular

Kısırlaştırılmış kedi maması nedir?

Kısırlaştırılmış kediler için özel diyetler, yüksek protein seviyeleri ve L-karnitin ile birlikte azaltılmış enerji içeriğine sahip formüllere sahip olan mamalardır.. L-carnitine, "gerekli olmayan" bir amino asit olarak sınıflandırılır.

Kısırlaştırılmış kedi mamasının farkı nedir?

Kısırlaştırılan kedilerin, kısırlaştırılmayanlara göre 3,5 kat daha fazla obez olma olasılığı vardır.Bu nedenle kısırlaştırılmış kediler için özel bir mama seçmek ve kediye sadece belirli miktarda mama vermek çok önemlidir. Kısırlaştırılmış kedi mamaları bu sebeple çok önemlidir.

Kısırlaştırılma sonrası kedimi ne zaman beslemeye başlamalıyım?

Ameliyattan sonra kedinizin iştahının azalması normaldir. Ancak, kedinizin ameliyattan sonraki 24 saat içinde yiyip içmesi gerekir . Ameliyattan sonraki gün, kedinize düzenli miktarda su ve mama verin. Anestezikler kedinizi biraz mide bulandırabileceğinden, hemen yememesi gerekir.

En iyi kısırlaştırılmış kedi maması markaları hangileridir?

En iyi kedi mamaları markalarında en çok tercih edilen markalar; Proplan,Royal CANIN,Hills,Acana,N&D,Lavital gibi markalardır. Ayrıca,Felicia,Advance,Matisse gibi markalarıda değerlendirebilirsiniz. Petibom can dostlarımız için bir çok kedi maması markasını sizlere sunmaktadır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.