Açık Kedi Tuvaleti

Toplam 28 ürün listelendi.
Yarın Kapında
Yarın Kapında teslimat saatleri dışındasın.
Sırala
Varsayılan Sıralama
Yeniden Eskiye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Puana Göre
Kategori :
28

Açık Kedi Tuvaleti

Doğru kedi tuvaleti seçmek, her kedi sahibinin karşılaştığı en önemli (ve en zor!) kararlardan biri olabilir. Kedinizin tuvalet kabı sadece çiş ve kaka yaptığı yer değildir, aynı zamanda bölgesel bir mülkiyet yeridir ve ona rahatlık hissi vermelidir. Bu doğrultuda en ideal seçimler arasında açık kedi tuvaletleri ön plana çıkar.

Açık kedi tuvaletlerinin üstleri ve yanları yoktur ve kedinize içindeyken en fazla görünürlüğü sağlar. Ayrıca en iyi hava akışını ve temizlik için kolay erişim sağlarlar. En basit ve ekonomik açık kedi tuvaleti, alçak kenarları olan basit kutulardır.

Bazı yarı kapalı kedi tuvaletlerinin daha yüksek kenarları veya onları daha uzun yapmak için kenarlarını uzatan bir kalkanı vardır.

Kaç Tane Kedi Tuvaleti Gerekiyor?

Temel kural, her kedi başına bir kedi tuvaleti artı bir tane daha.

Bir kediniz varsa, o zaman iki kedi tuvaletine ihtiyacınız var

İki kediniz varsa, üç kedi tuvaletine ihtiyacınız var demektir.

Açık Kedi Tuvaleti Seçimi

Her şeyden önce, kediniz için doğru boyutta olanı seçin. Kedinizin en az bir buçuk katı uzunluğunda bir kutu arayın. Bu ona kutuya kadar adım atması, rahatça dönmesi ve biraz kazması için yeterli alan sağlayacaktır. Kediniz gerçekten her yeri kazmayı ve kedi tuvaletini itmeyi, tekmelemeyi seviyorsa veya kutunun yanına idrar yapma eğilimindeyse, yüksek kenarlı veya üç tarafı kapalı bir kedi tuvaleti almayı düşünün.

Kedinize ve evinize bağlı olarak birçok başka husus vardır. Köpekleri veya küçük çocukları olan evler için kediniz dışındaki herkesi tuvalet kabından uzak tutmak için kapalı kedi tuvaleti kullanmayı deneyin. Yaşlı kediler veya hareketlilik sorunları olan kediler kutuya girip çıkmakta zorluk çekebilir, bu nedenle girişte düşük bir yüksekliği olan bir tane seçmelisiniz.

Sadece doğru kedi tuvaletini bulmanız değil, aynı zamanda evinizde bunun için en iyi yeri belirlemeniz gerekir. Gizlilik ve kolay erişim arasında bir denge sağlamalısınız.

Açık Kedi Tuvaleti Yeri Nasıl Seçilir?

kedinizin kendini rahat hissettiği yer

herhangi bir ana trafik alanının dışında olan

Kedinizin bulamayacağı kadar uzakta olmayan. Ayrıca düzenli olarak ziyaret ettiğiniz bir yeri seçerek kedi tuvaletinin bakımını da kolaylaştırın. Gözden uzak olmasını istemezsiniz, çünkü öyle olursa kedi tuvaleti gerektiği kadar sık temizlenmeyebilir. Kedinizin yeni bir tuvalet kabını nasıl kullandığına dikkat edin.

Beğenmezse size bir şekilde gösterecektir zaten... Doğru boyutu ve stili bulmak için deneme yanılma yapmanız gerekebilir.

Açık ve Kapalı Kedi Tuvaleti ile İlgili Araştırma Çalışması

Ross Üniversitesi Veterinerlik Okulu'ndaki araştırmacılar, 2012 yılında kapalı ve açık kedi tuvaleti sorununu değerlendirmek için bir araştırma yaptı; hangisi diğerinden üstün? Çalışma sonuçları, Nisan 2013'te Journal of Feline Medicine and Surgery'de yayınlandı. Kedi tuvaletleri ile ilgili herhangi bir sorun yaşamamış 28 kedi çalışmaya katılmak üzere seçildi.

Her kediye hem kapalı hem de açık bir kedi tuvaletine erişim verildi. Bir kedinin her birine atanan iki kutudan herhangi birinde biriktirdiği atık miktarı, bir kedinin iki tuvalet kabından birini diğerine tercih etmesini ölçmek için kullanıldı. Araştırma bulgularına göre, araştırmaya katılan kedilerin yaklaşık %70'i herhangi bir kedi tuvalet türü için özel bir tercihte bulunmadı.

Çalışma, değerlendirmeye alınan kedilerin çoğunun iki tuvalet kabından birini kullanmakta rahat olduğunu buldu. Bununla birlikte, incelenen kedilerden bazıları, belirli bir kedi tuvaleti tipini tercih etti. Ancak en ilginç olanı, dört kedinin açık kedi tuvaletini, diğer dört kedinin ise kapalı kedi tuvaletini evcil hayvan sahiplerinin açık ve kapalı kedi tuvaletlerine ilişkin yaygın inançlarının aksine, kediniz tuvaletinin kapalı veya açık olmasına pek de aldırış etmez.

Peki ya kedi tuvaleti ile ilgili sorunlar nasıl ortaya çıkıyor?

Kedi Tuvaletleri ile İlgili Çoğu Sorunun Nedenleri

Birçok kedi sahibi, kedilerinin tuvaletleri ile ilgili çeşitli sorunlar yaşar. Ancak sorun, üstü kapalı ve açık kedi tuvaleti arasında seçim yapmak değilse, o zaman nedir? Ağustos 2017'de, Behavioral Processes dergisinde, kedinin tuvalet davranışını değerlendirmeyi amaçlayan diğer ilgili bilimsel araştırma çalışmalarından elde edilen kanıtlar da dahil olmak üzere bir çalışma yayınlandı.

Çalışma, kedilerin kirli tuvalet kabına nasıl tepki verdiğine odaklanıyor. Kedilerin temiz kedi tuvaletlerini daha çok kullandığı görüldü. Kediniz hangi tür tuvalet kabını tercih ederse etsin, temiz olmasını ister.

Bu ne anlama geliyor? Kedinizin kendi kendini temizleyen bir kedi tuvaleti, kokusuz bir kedi tuvaleti veya yatak odanızın yakınında bir kutu yeri tercihi, diğer tüm kedilerin benzer ilgi ve tercihleri ​​paylaştığı anlamına gelmez. Kediler hakkında doğru ve evrensel olan şey, temiz kedi tuvaleti sevmeleridir. Çeşitli araştırmalara göre, kediler, evinizdeki her kedinin, bir ekstra da dahil olmak üzere kendi tuvaletine sahip olduğu, geniş boyutlu temiz tuvalet kaplarını tercih eder.

Çalışma Bulgularına Dayalı Sonuç

Kedinizin tercihlerini bilmenin anahtarı onu iyi tanımaktır. Anormal bir tuvalet davranışı fark ettiğinizde, davranış değişikliğinin altında yatan bir tıbbi durumun sonucu olmadığından emin olmak için kediyi tam anlamıyla değerlendirmek önemlidir.

Değerlendirmeye yardımcı olması için bir veterineri ziyaret edin ve en iyi arkadaşınızın hasta olma olasılığını ortadan kaldırın. Bunun yerini hiçbir şey tutamaz. Kediniz, uygun boyutta ve mükemmel erişilebilirlik sunan temiz bir kedi tuvaleti istiyor.

Açık veya kapalı bir tuvalet kabı seçimi, esasında biraz da sizin tercihinize bağlıdır.

Açık kedi tuvaleti seçimi yaparsanız şayet kapalı kedi tuvaletine göre daha kolay bir şekilde temizler ve ne sıklıkla temizlemeniz gerektiği konusunda daha kolay takip edersiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.