Kedi Kum Küreği

Toplam 26 ürün listelendi.
Yarın Kapında
Yarın Kapında teslimat saatleri dışındasın.
Sırala
Varsayılan Sıralama
Yeniden Eskiye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Puana Göre
Kategori :
26

Kedi Kum Küreği

Kedi tuvaleti temizliği şüphesiz her kedi ebeveyninin en önemli bakım olmazsa olmazlarından. Açık kedi tuvaleti, kapalı kedi tuvaleti, otomatik kedi tuvaleti, yarı kapalı kedi tuvaleti, elekli kedi tuvaleti gibi sayısız seçenek arasından kedi kum küreği kullanımı şart olan bir model seçtiyseniz eğer bu ürünler tam size göre! Kediler elbette ki en temiz evcil hayvanlar kategorisinde değerlendirilir.

Günlerinin büyük bir bölümünü kendilerini temizlemekle geçiren kediler, aynı zamanda tuvaletleri ne kadar lüks olursa olsun istediği temizlikte olmazsa eğer kullanmamayı tercih ederler. Hem hijyen hem de sizin ve kedinizin sağlığı açısından kedi tuvaletinde günlük temizlik şarttır.

Kum içerisinde topaklaşan idrar ve kaka dışkılarının kedi kum küreği ile temizlenmesi gerekir. Her gün kürekle temizlemek koşulu ile haftada bir kez de tamamen temizlenip, yıkanıp, durulanıp yeni kum dökülmesi gerekir.

Kedi Kumu Küreği Nedir?

Kürek formunda olan bir tür elek bir diğer adıyla kedi kumu küreği, delikli yapısı sayesinde kedi tuvaletinde topaklanan idrar ve kakaları temizlemeye yardımcı olan bir tür araçtır.

Standart bir kedi kumu küreği birden çok deliğe sahip ve bu formu ile birlikte topakları kolaylıkla almanızı sağlar, temiz kumun ise alttan dökülmesine yardımcı olur. Her tuvalet temizliğinde kumu tamamen değiştirmek yerine kedi kumu küreği büyük ölçüde kum tasarrufu yapmanıza imkan verir.

Kedi Kumu Küreği Nasıl Kullanılır?

Kediler her ne kadar kaliteli ya da kalitesiz kedi tuvaleti kullanıyor olursanız olun, her zaman için temiz tuvalete girmek ister. Günde birkaç kez gittikleri ve kullandıkları bir yer olduğunu düşünürsek de mutlaka her gün bir kez kedi kumu küreği kullanılarak topaklanan idrar ve dışkıların alınması gerekir.

Kedi kumu küreği elekli tasarıma sahip olduğu için topaklanan kumları alabilmek adına tuvalet kabının içine batırmalı ve topakları aldıktan sonra hafifçe sallamalısınız.

Sonrasında kum küreğinin üstünde kalan topakları atabilirsiniz. Topaklanmayan ve tekrardan kullanılabilir olan kumlar zaten siz salladığınızda küreğin aşağısından tuvalet kabına geri düşecektir.

Kedi Kumu Küreği Çeşitleri

Kedi tuvaletinizde kullanacağınız kum türüne göre (silika, bentonit, granül vb.) kedi kumu küreği tasarımı da farklılık gösterecektir. Örnek verecek olursak silika ve kristal kumlar daha iri taneliyken bentonit kedi kumu ve benzeri formlarda çok ince tanelidir. Dolayısıyla topakların kolaylıkla alınıp kalan kumların aşağıya dökülebilmesi için kullandığınız kedi kumuna uygun bir kürek seçmelisiniz.

Ayrıca kapaklı ve hazneli olarak da kedi kum küreği farklılaşır. Hazneli kum küreği kullanırsanız eğer idrar ve dışkı topaklarını bir poşet yardımı olmadan kolaylıkla alıp kum küreğinin haznesinde biriktirebilirsiniz.

Bu hem poşetten tasarruf yapmanızı sağlar hem de kedi tuvaletini daha hızlı bir şekilde temizlemenize imkan verir.

Kedi Kumu Küreği Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kedi kumu küreği seçerken dikkat etmeniz gereken ilk şey kullanım ömrünü oldukça etkileyen malzeme yapısıdır. Dayanıklı ve sert malzemeden yapılmış olması daha uzun süre kedi kumu küreği kullanmanıza yardımcı olur. Bunun yanı sıra kedi tuvaletinde kullandığınız kumun çeşidi ve tanelerinin büyüklüğü de kedi kumu küreği seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer faktördür.

Kristal kum gibi iri taneli kullanıyorsanız eğer delikleri bentonit kumlara özel üretilmiş ve küçük olan bir kedi kumu küreği sizin için çok kullanışlı olmayacaktır.

Malzeme yapısı olarak da sert plastik veya çelikten üretilmiş kedi kumu küreği alternatiflerini değerlendirebilirsiniz.

Sıkça sorulan sorular

Kedimin tuvalet kabını ne sıklıkla temizlemeliyim?

İdeal olarak, günde bir veya iki kez kedinizin tuvalet kabındaki kümeleşmiş dışkıları almak en iyisidir. Evinizdeki kokuyu ve bakterileri azaltmaya yardımcı olması için kedinizin kakasını bir günden fazla bekletmeyin. Bazı kendi kendini temizleyen kedi tuvalet kaplarında, kedinizin kabı ne zaman kullandığını size bildiren sensörler bulunur; bu, bazı evcil hayvan ebeveynlerinin kum küreği görevlerini azaltmalarına yardımcı olabilir.

Kedimin tuvalet kabını nasıl temizlerim?

Kedi kumu küreğini alın, günde en az bir kez kümeleşmiş dışkıları toplayın, atıkları kapalı bir torbaya atın ve çöpe atın. Yabani hayvanların merakını uyandırmamak için güvenli bir kapağı olan bir dış mekan çöp kutusuna koyduğunuzdan emin olun. Her kullanımdan sonra kum küreğini yıkayın ve plastik bir torbada saklayın.

En iyi kedi kum küreği hangisidir?

Sizin için en iyi kedi kumu küreği, kedinizin kum kabına, kum türüne ve tercihlerinize en uygun olanıdır. Petibom’da, metal kedi kum kürekleri ve ihtiyaçlarınıza uygun diğer türler dahil, aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli kürekler sunuyoruz. Bazılarında ekstra tutuş sağlayan rahat, ergonomik tutmaçlar bulunur. Bazıları kolay kullanım için hafif olacak şekilde tasarlanmıştır, diğerleri ise daha fazla güç ve manevra için daha ağırdır. Yine de diğerleri daha büyük tuvalet kapları ve çok kedili haneler için ekstra geniştir. Kullanımdan sonra küreği saklamak için kapaklar veya tutucularla birlikte gelen kedi kumu küreklerini de beğenebilirsiniz ve bakterilerin yayılmasını önlemeye yardımcı olabilir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.