Kedi Yatakları

Toplam 32 ürün listelendi.
Yarın Kapında
Yarın Kapında teslimat saatleri dışındasın.
Sırala
Varsayılan Sıralama
Yeniden Eskiye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Puana Göre
Kategori :
32

Kedi Yatakları

Günün neredeyse 16 – 17 saat uyuyarak geçiren kediler için “kaliteli uyku” her şeyden önce gelir. Bunu sağlamak için de kaliteli ve konforlu bir kedi yatağı ilk almanız gerekenlerden biri olacak. Kediler özellikle uyuyacakları zaman kendini muhakkak güvende hissedecekleri bir yerde olmak ister. Bu nedenle alacağınız kedi yatağının kalitesi bir yana yatağı koyacağınız yer de büyük önem taşır. Kediniz kanepelerde, koltuk veya yatak altlarında uyuyorsa eğer en kısa zamanda bir kedi yatağı edinmenizde fayda var.

Kedinizin ebatlarına uygun bir şekilde seçeceğiniz kedi yatağı konfor anlamında da tatmin edici olmalıdır. Ayrıca kedinizin uyku ve dinlenme alışkanlıklarını da göz önünde bulundurmanızda fayda var.Kediler için uyku demek kısaca her şey demektir. Gününün 17 saat gibi uzun bir süresini uyuyarak geçiren kediler için uyunacak yer de uyku kalitelerini büyük ölçüde etkiler.

Kedinizin bir gün boyunca nerelerde uyuduğuna dikkat ederseniz eğer yeni alacağınız kedi yatağını da nereye koymanız gerektiği konusunda fikir edinebilirsiniz. Konforlu bir kedi yatağı sayesinde kaliteli ve REM uykusu adı da verilen derin uykunun da tam anlamıyla gerçekleşmesi sağlanabilir. Kendi kedinize veya bir tanıdığınızın kedisine alabileceğiniz konforlu kedi yatakları arasından seçim yapmadan önce kullanıcı yorumlarını da değerlendirebilirsiniz.

Kedi Yatağı Neden Gereklidir?

Kediler günün herhangi bir zaman diliminde evin dilediği yerinde, o an en çok hoşuna giden noktasında uykuya dalabilir. Hatta bazen dolap içleri, kanepe altlarında uzun süre uyumaları sizin onu evin içinde dakikalarca aramanıza sebep olabilir. Hem bunun önüne geçmek hem de kedinizin daha konforlu bir yerde uyumasını sağlamak adına kedi yatağı olmazsa olmazdır. Kedi yatağı almanın en büyük avantajı şüphesiz kedinizin yaşam kalitesini artırmak olacaktır. Kediler sigara kokusu ve diğer tüm keskin kokular, aşırı sıcak, aşırı soğuk, ışık ve gürültüden hoşlanmazlar.

Bu ve benzeri durumlar uyumalarını etkileyebileceği gibi yaşam kalitelerini de düşürür. Kedi yatağı elbette koyacağınız yere de bağlı olarak kedilerin konfor düzeyini artıracaktır. Günün yaklaşık 17 saatini uyumakla geçiren kediler için kedi yatağı önemli bir kıstastır. Belki bir belki de iki tane alarak uyumayı en çok sevdiği yerlere yerleştirebilirsiniz. Yine de kedi yatağını kullanmak istemezse en sevdiği oyuncağını ya da kendi tişörtünüzü yatağın içerisine koyabilir ya da ödül maması ile teşvik edebilirsiniz.

Örneğin kediniz salonda uyumayı seviyorsa en ufak bir tıkırtı, ses, keskin koku, duman vb. etkenler onu uykusundan uyandırabilir. Bunun önüne geçmek içinse kedi yatağını evin daha sessiz bir odasına ya da salonunun en ücra köşesine koymak iyi bir fikir olabilir. Patili dostlarımız için en önemli şey olan uyku böylelikle daha konforlu ve kaliteli bir hale gelir. Unutmayın ki doğru seçilmiş bir kedi yatağı kedinizin uyku esnasında ihtiyacı olan tüm konforu sağlar. Kediler köpeklerin aksine bazen herkesten uzak kalmak ve kendi özel alanları olsun isterler.

Bunu sağlamanın başlıca yolu da sadece onlara ait olan bir yatak almak olacaktır. Her kedi konforlu vakit geçirebileceği ve uyuyabileceği bir alan ister. Her yerde yatmasını ve bu nedenle tüy temizliği ile sürekli uğraşmayı önlemek adına kedi yatağı en ideal seçimdir.

Özellikle tüyleri uzun ve dökülmeye meyilli bir kediniz varsa ilk edinmenize gereken şeylerden biri kedi yatağıdır çünkü. Kanepe, yatak, halı ve evin diğer tüm tüy tutan yerlerini sürekli temizlemek bir noktadan sonra yorucu olacaktır.

Bunu önlemek içinse tek yapmanız gereken, kedinizi daha yavruyken kedi yatağına alıştırmaktır. Böylelikle tüylerin çoğunluğu kedinizin yatağında birikecek ve temizlemeniz daha kolay olacaktır. Ancak her kaliteli malzemeden üretilmiş kedi yatağı kediniz için en iyisi olmayabilir.

Bu nedenle kedinizin boyutu, karakteri ve uyuma alışkanlıklarını göz önünde bulundurarak kedi yatağı seçmelisiniz.

Kedi Yatağı Tercih Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle kediniz için en doğru yatağı tercih etmenin birincil yolu kedinizi iyi tanımaktan geçiyor. Kediniz uyurken ne gibi ortamlardan hoşlanır? Sessiz mi, güneş alan yerler mi, sıcak mı, serin mi gibi… Unutmayın en iyi kedi yatağı demek kedinizin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayacak kedi yatağı demektir. Kedinizin uyku rutini ve diğer alışkanlıklarını göz önünde bulundurmanız kedi yatağı seçerken size epey yardımcı olacaktır.

Bunların yanı sıra kedinizin uyurken hareketli olup olmadığı ve kedinizin kilosu, büyüklüğü de dikkat edilmesi gereken diğer unsurlar.

Böylelikle alacağınız kedi yatağının malzemesi, büyüklüğü vb. özelliklerini de kolaylıkla belirleyebilirsiniz. Hem kedinin boyutu hem de hareketliliği göz önünde bulundurularak seçilecek bir kedi yatağı en iyi kedi yatağı olacaktır.

Kedi Yatağı Nasıl Temizlenmeli?

Hepsinden önce satın aldığınız kedi yatağının boyutu ve yapımında kullanılan malzeme önem taşır. Bu sayede siz de kedi yatağını nasıl temizleyeceğiniz konusunda fikir sahibi olabilirsiniz. Ayrıca yıkanabilir bir malzeme kullanılmışsa eğer kedi yatağını tüylerden arındırdıktan sonra çamaşır makinesine atabilirsiniz. Kedi yatağı kullanım talimatlarını uygulamanız, ürünü daha uzun süre ve aynı kalitede kullanmanıza olanak tanır.

Kedi yatağı temizliğinde esas olan ilk şey düzenli tüy temizliğidir. Aksi takdirde kedinizin tüyleri yatakta birikerek kedinizin yutmasına ve zaman içerisinde kötü kokuya sebebiyet verebilir. Mümkün olduğunca her gün veya 2 günde bir kez kedi yatağını bir rulo yardımıyla tüylerden arındırın ve silinmesi gerekiyorsa silin. Düzenli kedi yatağı temizliği pire problemini de büyük ölçüde engeller. Kedinizin kullanım sıklığına bağlı olarak tüy birikmesi her kedi yatağında olası bir durumdur.

Aslında kedi yatağı kullanım amaçlarından biri de budur. Kediler evinizin her yerinde yatıp uzanması tüylerin her yere dağılmasına sebep olur. Dolayısıyla kedi yataklarının tüy tutucu özelliği sayesinde de yapacağınız temizlik için çok fazla zaman harcamazsınız. Her kedi yatağı büyüklük ve malzemesi açısından birbirinden farklıdır. Mesela bazı kedi yatakları kılıf şilte birbirinden ayrılacak şekilde üretilir. Eğer sizinki de böyleyse birbirinden ayırarak belirtilen talimatlara uygun bir şekilde temizliğini yapabilirsiniz.

Bilhassa koku hassasiyeti olan kediler yataklarının düzenli olarak temizlenmesini ister. Düzenli olarak temizlemezseniz şayet kediniz bir süre sonra yatağını kullanmak istemeyecektir. Tüylerinden güzelce arındırdığınız kedi yatağının aralara giren tozları alabilmek için süpürge kullanabilirsiniz.

Kedi yatağı yıkanırken de çok fazla deterjan ve yumuşatıcı kullanılmaması gerekir. Bu hem kedinizin koku hassasiyeti nedeniyle içerisinde yatmasını engeller hem de sağlığı açısından pek tavsiye edilmez.

Kedi Yatağı Fiyatları

Kedi yatağı fiyatları pek çok etkene göre değişkenlik gösterir. Yatağın yapımında kullanılan malzeme, tasarımı, özellikleri ve boyutu gibi etkenler kedi yatağı fiyatlarını büyük ölçüde etkiler.

Kepus, Karlie, Trixie Stefanplast gibi dünyaca ünlü kedi yatağı markalarının bir arada sunulduğu Petibom’da rahatlıkla fiyat karşılaştırması yapabilir ve bu sayede hem kedinizin ihtiyaçlarını karşılayacak hem de bütçenizi yormayacak bir kedi yatağı satın alabilirsiniz.

Her bütçeye uygun kedi yatakları arasından tercihinizi yapmadan önce kedinizin alışkanlıkları ve boyutunu da mutlaka göz önünde bulundurun.

Sıkça sorulan sorular

Kediler kedi yataklarını sever mi?

Kediler genellikle uyumayı severler, bu nedenle mevcut uyku alışkanlıklarını geliştirmek için tasarlanmış rahat bir yerle mutlu olmalıdırlar. Petibom’da evcil hayvan ebeveynleri, ısıtmalı kedi yatakları, tasarım yataklar ve standart destek yatakları dahil olmak üzere çeşitli yatak seçenekleri bulabilir.

Bir kedi yatağı ne kadar büyük olmalıdır?

Petibom’da bulunan kedi yataklarının çoğu tek bedendir. Bununla birlikte, kedinizin ihtiyaçlarına bağlı olarak x-small ila xxl boyutlarında kedi yatakları da bulacaksınız.

Kediler açık mı yoksa kapalı yatak mı tercih eder?

Bu, kedinizin kişiliğine bağlı olacaktır. Biri açık diğeri kapalı olmak üzere iki kedi yatağı satın almayı düşünebilirsiniz. Bu şekilde hangi türü tercih ettiklerini görebilirsiniz.

Kedi yatağını nereye koymalısınız?

Kedi yatakları tercih ettiğiniz yere yerleştirilebilir. Kedinizin uyku zamanını genellikle nerede geçirdiğine dikkat edin ve o yerin yakınına bir kedi yatağı koyun. Evinizin her yerinde birden fazla kedi yatağı bulundurmayı da düşünebilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.