Köpek Kıyafetleri

Toplam 44 ürün listelendi.
Yarın Kapında
Yarın Kapında teslimat saatleri dışındasın.
Sırala
Varsayılan Sıralama
Yeniden Eskiye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Puana Göre
Kategori :
44

Köpek Kıyafetleri

Köpekseverler ve köpek uzmanları, köpeklerin aşırı iklim olayları için giysiye ihtiyacı olup olmadığı konusunda hemfikir değiller. Bir köpek sahibi olarak, tüylü arkadaşınızın kıyafet giyeceğine ya da giymeyeceğine elbette ki sizden başkası karar veremez.

Köpek kıyafetleri hem mevsimlere göre hem de köpeğin ırkı, boyutu ve cinsiyetine göre çeşit çeşit olabilir. İşte detaylar…

Köpek Kıyafeti

Sevimli, küçük bir süveter veya ceket giymiş bir köpek resmi, genellikle insanların yüzlerinde büyük bir gülümseme oluşturur. Minik giysiler giyen küçük köpekler, en kalp eriten manzaralardan biridir.

Bununla birlikte, ek korumaya ihtiyaç duyan köpeklere dikkat etmek önemlidir.

Hava Soğuk Olduğunda

Tüysüz köpek ırkları ve az tüylü ırklar soğuğu kolayca hissedebilir. Yavru köpekler de dahil olmak üzere tipik olarak küçük köpekler vücut ısısını büyük köpeklerden daha hızlı kaybedebilir. Daha soğuk bir iklimde yaşıyorsanız ve köpeğiniz günün çoğunda ısıtmalı bir evde kalmaya alışmışsa, kapıdan dışarı çıktığınızda evcil hayvanınızın üşümesi olası bir durumdur.

Bennese Dağ Köpekleri ve Husky gibi köpekler soğuk havayla başa çıkabilirken, diğer köpek türleri aşırı soğuk için yaratılmamıştır. Yoğun tüyleri olan daha büyük köpeklerin ek izolasyona ihtiyacı yoktur ve muhtemelen fiziksel olarak aşırı ısınma noktasına kadar dış giysiler giymeye zorlanırlarsa çok rahatsız olurlar. Kürkleri zaten onları aşırı soğuklardan korumak için genetik olarak tasarlanmıştır.

Köpeğiniz bir Dachshund, bir Greyhound veya kısa tüylü bir Chihuahua ise, sıcaklık tolerans seviyesinin ne olduğunu değerlendirmeniz gerekir. Soğuk mevsimlerde, özellikle köpeğiniz soğuk havalarda dışarı çıkmak istemiyorsa ve aynı zamanda evinizin iç ısıtma sistemini düşük tutma eğilimindeyse, bir kazak veya ceket yardımcı olabilir.

Peki ya sıcak havada?

Ekvatora yakın iklimlerden gelen köpekler, ilkbahar ve sonbaharda daha fazla sıcaklık için bir hırka veya ince ceketten faydalanabilir. Yazın tıraş olan köpekler, kürklerinin sağladığı doğal yalıtımı kaybederken, açık renk tenli köpekler güneşte çok zaman geçirirlerse ciltlerinde hasar meydana gelebilir.

Tişört, tıraşlı veya ince tüylü bir köpekte güneş yanığını önleyebilir.

Sağlık sorunları

Köpeğinizin bağışıklık sistemi zayıfsa veya hipotiroidizm veya Cushing hastalığı gibi derisini veya tüylerini etkileyebilecek bir hastalık yaşadıysa, soğuğu içeride bile daha keskin hissedebilir. Isınızı düşük bir ayarda tutuyorsanız, köpeğinize hafif, ev içi bir palto veya kazak giydirerek köpeğinizi sıcak ve rahat tutun.

Sağlıklı ve Hasta Köpeklerin Farklı İhtiyaçları Vardır

Hastalıklardan mustarip köpekler de soğuğa karşı özel korumaya ihtiyaç duyar. Daha zayıf bağışıklık sistemlerine sahiptirler, bu nedenle vücutları düşük sıcaklıklarla çok iyi başa çıkamayabilir. Kış aylarında köpeğiniz için uygun örtünün olmaması hastalığını daha da kötüleştirebilir. Bu sadece enfeksiyonlar için değil aynı zamanda eklem dejenerasyonu veya sırt problemleri için de geçerlidir.

Bununla birlikte, soğuk günlerde diğer köpeklerin ek korunma ihtiyacını hafife almamalıyız. Bir kış yürüyüşü sırasında köpeğinizin patilerini yukarı kaldırdığını, titrediğini veya sindiğini fark ederseniz, köpek kıyafeti almayı düşünmelisiniz. Düşük sıcaklıklar, kar veya kuvvetli rüzgarlar, dışarıda uzun süre kaldıklarında en tüylü köpeğin bile üşümesine neden olabilir.

Güzel ve sıcak bir evde, zamanlarının çoğunu rahat bir kanepede yatarak geçiren köpekler, özellikle düşük sıcaklıklara karşı hassastır. Kış aylarında özel koruma gerektiren köpek grubuna ait olmasa bile evcil hayvanınız için kıyafet almaktan çekinmeyin.

Yaşlı köpeklere kıyafet giydirilir mi?

Daha yaşlı köpekler, normal vücut ısısını azaltan tıbbi durumlara veya soğuk havanın ağırlaştırdığı artrit gibi hastalıklara sahip olabilir. Yaşlı veya geriatrik köpeğiniz, akşamları veya soğuk kış havalarında giymek için bir paltodan faydalanabilir.

Bir kazak veya ceketin rahat olduğundan ve hareketi kısıtlamadığından emin olun. Dışarıda su geçirmez bir palto, köpek arkadaşınızı sıcak ve kuru tutmaya yardımcı olacaktır.

Özel Kullanımlar Pet Giyim

Sıcaklık dışında, piyasada bulunan evcil hayvanlar için başka ilginç giyim seçenekleri de var. Aktif köpekler için, köpeğinizi özellikle suda korumak için dolgulu yelekler ve boyant can yelekleri bulunmaktadır. Kamera askılarına sahip köpek koşum takımları ve bir araç ışığı veya bir flaş ışığı yollarına parladığında yanan yansıtıcı süslemeli yelekler vardır.

Köpek ayakkabıları, sıcak havalarda köpek patilerini sıcak kaldırımdan ve soğuk havalarda buz ve kardan koruyabilir. Birkaç eşya taşıyabilen daha büyük köpekler için yükü hafifletebilen ve dengeleyebilen hafif sırt çantaları vardır.

Köpek Elbiseleri Faydaları

Düşük sıcaklıklar, günlerinin çoğunu evde geçiren köpekler için özellikle zararlıdır. Bu durumda, kışlık köpek kıyafetlerinin satın alınması şiddetle tavsiye edilir. Bununla birlikte, çok soğuk günlerde bile ekstra korumaya ihtiyaç duymayan ırklar da vardır. Köpeğiniz için yeni kıyafetler almaya karar verirken, rasyonel davranmak ve en uygun kıyafet stilini seçtiğinizden emin olmak önemlidir - onu yanlışlıkla incitmeyecek bir kıyafet.

Bazı köpek ırkları sıcak yerlerde yaşamaya uyum sağlar. Bu durumda, soğuk günler için sıcak tutan giysiler çok gereklidir. Bu ırklar arasında Shih Tzus, Chichuachuas, Maltese ve Yorkies bulunur. Bu kural sadece küçük köpekler için geçerli değildir. İyi bir örnek Greyhound'dur: En küçükleri olmasalar da vücut yapıları nedeniyle soğuk havaya karşı ek korumaya ihtiyaçları olabilir. Ayrıca yavrulara da dikkat etmelisiniz.

Düşük sıcaklıklara toleransları yetişkin köpeklerden çok daha zayıftır. Soğuk veya rüzgarlı günlerde uzun yürüyüşler, köpeğinizin üşümesine neden olabilir - genç vücudunda henüz tam olarak gelişmiş bir bağışıklık sistemi yoktur. Bu nedenle, yaşamının ilk ayları kış mevsimindeyse, uygun giysiler almayı düşünmek iyidir - kürkü onu soğuktan koruyacak kadar kalın olmayabilir. Aynı şey yaşlı köpekler için de geçerlidir. Köpeğiniz yaşlandıkça, sıcaklık toleransı azalır.

Köpek Kıyafetleri Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Öncelikle satın almaya karar verdiğiniz kıyafetler düşük sıcaklıklara karşı iyi bir koruma sağlamalıdır. Ayrıca köpeğinizin giymesi için rahat olmalıdırlar. Bir kıyafet seçerken, astarın tipine ve kalitesine dikkat edin. Dışarıdaki sıcaklıklar sıfıra yaklaşmaya başladığında, en iyisi köpek ceketi gibi giysiler olacaktır.

Bununla birlikte, gerçekten soğuk günler için, şiddetli dona karşı koruma sağlayan sıcak bir iç katmana sahip bir ceket seçmek daha iyidir. Kıyafetlerin, evcil hayvanınızı giydirip çıkarırken, özellikle de köpeğiniz için çok yeni bir şeyse, kıyafetlerin rahat olup olmayacağını kontrol etmek de çok önemlidir. Bu durumda en iyi seçim, düğmelerle kolayca iliştirebileceğiniz bir takım elbise olacaktır. Ancak, sunulan ürünlerin kalitesine ve yapıldıkları malzemelere dikkat etmek önemlidir.

Diğer bir seçenek de yağmura karşı koruma görevi gören bir ceket olabilir.

Köpek ceket uzunluğu

Her şeyden önce, değerli köpeğiniz için ideal bir köpek ceketi uzunluğu vardır. Küçük bir köpeğiniz veya büyük bir köpeğiniz olup olmadığına bakılmaksızın, herhangi bir palto rahatça boynun arkasına oturmalı ve köpeğinizin sırtına kadar uzanmalı ve kuyruğu başlamadan hemen önce bitmelidir. “Palto ensede rahat durmalı” derken, üç parmağınızı palto ile evcil hayvanınızın kürkü arasına koyabilmeniz gerektiğini kastediyoruz.

Malzeme kesinlikle köpeğinizin kürküne çok fazla baskı yapmamalı ve ceketin ağırlığından parmaklarınıza güçlü bir baskı hissetmemelisiniz. Diğer taraftan, ceketin kuyruğu "sarmaması" önemlidir. İdeal olarak, ceketin kuyruk başlamadan hemen önce durması gerekir.

Ama kumaş güzel ve yumuşaksa, diyelim ki dokuma bir örgü ve kuyruğun üzerinden az miktarda sarkıyor, sorun değil, köpeğinizi gözlemlediğinizde size rahat olduğuna dair bir işaret veriyorsa, sorun değil.

Göğüs kısmına tam oturması

Kusursuz köpek kıyafetini giymenin zorlayıcı bir unsuru varsa, o da köpeğin göğsüne tam olarak oturtmaktır. Boxer, Dobermann, Alman Çobanı, Irish Setter veya Weimaraner gibi göğüs kısmı geniş köpek ırklarını düşünün. Bu köpekleri, özellikle erkek köpekleri giydirirken, genellikle göğüsleri tüm kumaşı öne doğru çeker ve boyunlarının arkasında bir baskı oluşturur (bu yüzden yukarıda, basıncı kontrol etmek için ceketin altına üç parmağımı koymayı tavsiye ederiz) ve aynı zamanda kumaş ön kollarının arkasında toplanır.

Kendinizi çok dar bir tişört giydiğinizi düşünün; Kumaşın tamamı koltuk altlarınıza sıkışıyor – hareket etmeye ve kollarınızı sallamaya çalışıyorsunuz ve kendinizi çok kısıtlanmış hissediyorsunuz. Ve daha da kötüsü, kumaş cildinize sürtündüğü ve acıtmaya başladığı için korkunç bir sürtünme hissetmeye başlarsınız. Ne yazık ki bu bir köpeğin başına da gelebilir. Bir ceketin göğüs çevresi çok sıkıysa, çoğu zaman kumaşın ön kollarının arkasında çok sıkı olduğu anlamına gelir.

Kesinlikle dikkat edilmesi ve kaçınılması gereken bir durumdur.

Bacakların oturması

Bayanlar için skinny jean pantolonlar çok moda olsa da kendimizi kandırmayalım, moda ikonu köpeğiniz bile haftanın her günü köpek modası yerine gündelik rahatlığı tercih eder!

Bu nedenle, bacaklarına kadar uzanan köpek kıyafetleri satın alıyorsanız, köpeğinizin rahat hissetmesi için yeterli alana sahip olması ve kumaşın diz eklemleri üzerinde yeterince gergin olması önemlidir.

Bir kıyafetin köpeğim için güvenli olup olmadığını nasıl anlarım?

Fermuarları, tokaları ve diğer metal veya mücevher ayrıntılarını düşünün - ceketin bir parçasını çiğnemeye çalışırsa güzel köpeğinize zarar verebilecek her şey anlamına gelir. Boğulma, çatlamış bir diş, yuttukları bir nesne veya daha genel olarak, hassas cilde sürtünen fermuarlar gibi sert donanımlara acı verici bir şekilde katlanmak zorunda kalmaktır.

Güvenli olduğundan emin olmak için satın aldığınız köpek kıyafetini her yönüyle inceleyin.

Sıkça sorulan sorular

Köpekler kıyafet giymeyi sever mi?

Bazı köpekler kıyafetleri sevebilir bazıları ise hiç hoşlanmayabilir. Köpeğinizin hoşlanıp hoşlanmayacağı karakterine bağlıdır.

Köpekler kıyafet ile uyuyabilir mi ?

Köpeğinizin kıyafeti ile ne kadar rahat hissettiğine bağlıdır. Köpeğiniz kıyafet konusunda rahat ise uyuyabilir.

Köpeklerin ısınmak için kıyafetlere ihtiyacı var mı ?

Köpeğiniz kısa tüylü bir cins,yaşlı ve ya zayıf ise kış aylarında ısınmak için kıyafete ihtiyacı olacaktır. Kış aylarında patilerini korumak için bot giydirmeyi de düşünebilirsiniz.

Köpeğime nasıl kıyafet giydirebilirim?

Evcil hayvanınız kıyafet giydirildiği zaman rahat değilse kıyafeti çıkarmanız en iyisi olacaktır. Kıyafetin köpeğinizin hareketlerini sınırlamadığından emin olmanız yeterli olacaktır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.