Köpek Eğitim & Zeka Geliştirici Oyuncaklar

Toplam 17 ürün listelendi.
Yarın Kapında
Yarın Kapında teslimat saatleri dışındasın.
Sırala
Varsayılan Sıralama
Yeniden Eskiye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Puana Göre
Kategori :
17

Köpek Eğitim & Zeka Geliştirici

Köpekler sahiplerine çok bağlı ve sevimli canlılardır. Köpeklerin aynı zamanda hisleri de çok güçlüdür. Ayrıca zekaları da birçok hayvana istinaden daha gelişmiştir. Ancak köpeklerin cinslerine göre de zeka düzeyi değişir. Köpeklerin zekalarını geliştirmek mümkündür.

Tabi ki bunun formülü köpeğinizi eğitmekten geçer. Köpeklerde de insanlarda olduğu gibi eğitim & zeka gelişimi arasında doğru bir orantı bulunur. Köpek eğitim & zeka geliştirici olarak ise birçok oyuncak bulunur. Bu oyuncaklar sayesinde oyun düzeneği kurulur.

Böylece hem köpek hem sahibi eğlenceli vakit geçirir. Ayrıca köpeğiniz daha zeki bir canlıya dönüşür. Köpeklerin en çok dikkatini çeken şey yemektir. Köpek eğitim & zeka geliştirici oyuncak olarak ödül yiyeceklerinin saklandığı bir oyuncak satın alınabilir.

Bu oyuncak sayesinde köpeğiniz biraz aradıktan sonra ödül mamasını bulur. Ödülü sayesinde ise daha çok oyun oynamak ister. Böylece zekası daha da gelişir. Başka bir zeka geliştirici oyuncak olarak ise sesli toplar örnek verilebilir. Bu sesli toplar hareket ettirdikçe ses çıkarır ve ödül maması verir.

Bu ikisi arasında bağlantı kuran köpeklerin seslere karşı hassasiyeti gelişir. Frizbiler ise köpek eğitim ve zeka geliştirici için başka bir oyuncak seçeneğidir. Bu oyuncaklar sayesinde köpeklerinizde bir zeka gelişimi gözlemlenir.

Köpek Eğitim & Zeka Geliştirici Olarak Evde Yapılabilecekler

Köpekler günlerinin çoğunu evde geçirir. Köpekler için sürekli evde kalmak sıkıcı ve bunaltıcıdır. Doğaları gereği sürekli iz peşinde ve hareket halinde olmaları gerekir. Ancak evler küçük olduğu için gerekli hareketi yapamazlar. Hatta bu sebepten zeka seviyelerinde bir gerileme bile gözlemlenir.

Bu sebeple evde köpeğinizle eğitim ile zeka geliştirici oyunlar oynamanız önem taşır. Oyuncakların haricinde sadece ödül maması ile bile oyunlar oynanabilir. Örneğin evin herhangi bir köşesine ödül maması saklanır. Saklanan ödül mamasını köpek kokusundan iz sürerek bulmaya çalışır.

Böylece doğasına uygun olarak hareket eder. Bir diğer yayılabilecek şey ise sürekli hareketlerini farklılaştırmasını söylemektir. Örneğin köpeğinize “bayıl” dediniz. Sonra onu değiştirmesini söyleyin. O sizin dediğinizi anlayana kadar ödül maması ile komutu koşullandırın.

Böylece eğlenceli vakit geçirecek ve bir kelime birçok şey ifade edecektir. Başka bir oyun ise koku duyuları içindir. Köpeğinize farklı ve zararsız kokular koklatabilir ve böylece beynine yeni bir tanım verebilirsiniz.

Cinslerine Göre Köpek Eğitim & Zeka Gelişimi

Her köpek cinsi birbirinden farklı zeka türüne sahiptir. Kimi daha aktif bir zekaya sahipken kimisi daha pasiftir. Ancak her köpek eğitilebilir. Köpeklerin eğitim ve zekaları arasında bağlantı vardır. Her köpek eğitildikçe zeka seviyesinde artış görülür.

Ancak daha zeki olan köpek daha hızlı öğrenir. Zeka seviyesi daha düşük olan ise daha yavaş öğrenir. Bu sebeple köpeğinize eğitim verirken sabırlı olmanız gerekir. Köpeğe ceza vermek ya da burnunu kakasına sürmek gibi durumlar bir işe yaramaz.

Köpek bunları neden yaptığınızı anlamaz bile. Bu sebeple de sorununuzun çözümü bu olamaz. Öğrenme zamanla olacağı için her şeyi hemen öğrenmesini beklememek gerekir. Bu süreci stresli yaşamak yerine oyunlardan zevk alarak tamamlamanız gerekir. Bu hem köpek sahibini hem de köpeği mutlu eder.

Köpek Eğitim & Zeka Geliştirici Oyuncaklar Fiyatı

Günün çoğunu evde geçiren bu sevimli dostlarımız için eğitim & zeka geliştirici oyuncaklar önem taşır. Birçok faklı şekilde ve nitelikte oyuncaklar vardır. Genelde ödül maması konularak oynanan bu oyuncaklardan köpekler büyük zevk alır.

Bu sayede de zekaları gelişir. iz sürme becerileri doğasında olan bu canlılar iz sürdükleri her şeye bayılırlar. Oyuncakları karıştırdıkça içinden düşen ödül mamaları onları sevince boğar. Bu onların motivasyonunu kamçılar. Daha çok oynamak ister.

Böylece zekası da daha çok gelişir. Bu tür köpek eğitim & zeka geliştirici oyuncaklar 50 TL’den başlamakla birlikte çok daha üst sayılara çıkabilir. Ancak çok yüksek meblağda bir oyuncak satın almak gerekmez.

Evde sadece yiyecekleri sakladığınız ve onun bulmasına öncü olduğunuz oyunlar bile onların zekasının gelişmesine yeterli olacaktır. Köpekler çok oyuncudurlar. Onlarla oynanan her oyun onların zeka gelişimi için çok büyük önem taşır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.