Kedi Otu Catnip

Toplam 9 ürün listelendi.
Yarın Kapında
Yarın Kapında teslimat saatleri dışındasın.
Sırala
Varsayılan Sıralama
Yeniden Eskiye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Puana Göre
Kategori :
9

Kedi Otu Catnip

Kedi otu nane benzeri bir bitki olup yeşil yaprakları bulunur. Kedilerin rahatlamasını ve farklı davranışlar sergilemesine yarayan kedi otu 3-6 aylık süreçte etki etmez.

Kedi otuna yaklaşımlar genellikle genetik olup kedilerim yarısının ilgisini çekmez. Sadece kediler üzerinde etki görülmemekle birlikte kedigillerden olan aslan, kaplan ve çita gibi hayvanlarında hassasiyetleri olabilir.

Kedi Otu Ne İşe Yarar?

Kedi otu içerisinde yer alan yağlardan dolayı kedilerin farklı davranmasına neden olur. Yağın etkisi kedilerin otla oynamasıyla ortaya çıkarak burun ve ağızdan girer, koku soğancığını uyarır. Kediler bu sayede duygusal ve nörolojik tepkiler verirler.

Kedi Otu Etkisinin Ortaya Çıkması

Kediler kedi otu için bazen çiğnerler bazen sürtünerek etki görürler. Kedi otu etkisi genel olarak 10-15 dakika arası sürer ve kedilerin bu süreçte davranışları farklılık gösterir.

Yağ miktarı arttıkça etkide artar ve kediler otu koklar, yuvarlanır, yanaklarını sürerler. Tepkilerini zıplayarak, salya akıtarak ve yuvarlanıp hiperaktif davranışlar sergileyerek gösterirler.

Yaklaşık olarak etki sonrası 1-2 saat bir his oluşmazken sonrasında tekrar kedilerin farklı davranışları görülebilir.

Kedi Otu Nasıl Kullanılır?

Kedi otu kedilere fayda sağlayan önemli bir üründür. Eğitim ya da ödül aşamasında kullanılması uygun iken kedinin üzerine sürülerek alışması da sağlanabilir.

Uzun yolculuklarda sakinleşmesi için kullanılabileceği gibi bir eşyayı tanıması ya da eşyaya alışması için eşyaların üzerine sürülebilir.

Kedilerin egzersiz yapmalarını sağlamak ve hareket etmelerine yardımcı olmak için içerisinde kedi otu olan oyuncaklar tercih edilebilir.

Kedi Otu Güvenli mi?

Kedi otu oldukça güvenli bir ürün olup kediler üzerinde herhangi bir zararı kanıtlanmamıştır. Kediler kendi ihtiyaçları tamamlandığında ve yeterli olduğunu düşünmeleri halinde kendiliğinden uzaklaşırlar.

Bir süre sonra etkisini kaybetmesinden dolayı kalıcı bir etki bırakmaz. Tazeliğini koruması için buzlukta ya da kavanozda saklanması uygun görülürken aşırı kullanılmasında herhangi bir sorun bulunmaz.

Petibom.com sayfamızda kedi otu ürünlerinin birçok farklı çeşidini bulabilirsiniz. Kedi otu spreyi, kedi otlu oyuncak ve kedi otu tozu en sık tercih edilen ürünler arasında yer alıp tüm bilgilere sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Trixie, Cat Love gibi markaların ürünlerini kolaylıkla inceleyebilir ve orijinal ürün garantisinden faydalanabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.