Kedi Göğüs Tasması

Toplam 10 ürün listelendi.
Yarın Kapında
Yarın Kapında teslimat saatleri dışındasın.
Sırala
Varsayılan Sıralama
Yeniden Eskiye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Puana Göre
Kategori :
10

Kedi Göğüs Tasması

Popüler inanışın aksine, kedilerin aslında dışarı çıkmalarına gerek yoktur. Aslında Animal Humane Society, ev kedilerinin çok daha güvenli ve mutlu olduğunu söylüyor. Kedinizin özgürce dolaşmasına izin vermek sevgi dolu bir şey gibi görünebilir, ancak kedinizin dışarı çıkmasına izin vermek riskli bir iştir.

Antifriz sızıntılarından ve bilinmeyen toksinlerden garip köpeklere ve hızlı arabalara kadar, dışarıdaki dünya denetimsiz kediler için birçok tehdit oluşturuyor. Bu anlamda göğüs tasması kedileri dışarı çıkarmak adına mükemmel bir çözümdür.

Kediniz etrafı keşfedebilecek ve onu güvende tutabileceksiniz. Bir kedinin nasıl tasma ile eğitileceğine daha yakından bakalım. Kediler en meraklı ve enerjik evcil hayvanlar olabilir. Bir kedi, bizim için ulaşılmaz görünen tüm bu yerleri keşfetmeyi ve onlara ulaşmayı sever. Ancak bu her zaman en güvenli seçenek değildir. Ev kedileri her zaman dışarı çıkıp mahalleyi keşfetme konusunda doğal bir eğilime sahip olacaklardır.

Ancak hazırlıksızlarsa, dış dünya çok fazla zorluk çekebilir: trafik, köpekler ve her türlü diğer tehlike gibi. Neyse ki, bir çözüm var. Bir kedi koşum takımı ya da göğüs tasması tüylü arkadaşınızı tatmin edici bir yürüyüşe veya açık hava macerasına götürmenize yardımcı olacak ideal bir aksesuar olabilir. Bu şekilde, gereken tüm kontrole sahip olacaksınız ve kediniz çevreyi keşfederken ve doğal keşfetme ve aktif olma ihtiyacını karşılarken, güvende ve sağlam kalacaktır.

Yine de biraz çalışmaya ve kedinizi tasma üzerinde yürümesi için eğitmeye hazır olun. Ayrıca, biraz sabır gerektireceğinden, kedinizin göğüs takması takmayı tolere etmesine yardım etmeniz gerekecektir. Ancak, bir kez rahat ettiğinde, biraz temiz hava almak ve sizinle kuşları izlemek için dışarı çıkmak adına heyecanlanabilir. Birlikte aktivitelerden zevk almanın ve dışarıdaki tehlikelere karşı önlem almanın demenin ideal bir yolu.

Koşum (kedi göğüs tasması) kullanmanın en güzel yanı, kedinizin göğsüne tam olarak oturmasıdır, bu nedenle boynuna, çok sert çekerse veya ürküp kaçmaya çalışırsa onu incitecek bir tasma takmanız gerekmez. Ve doğru koşum, tüylü arkadaşınızla dışarıdayken size gönül rahatlığı sağlayacak kadar güvenli olacaktır. Tasmanın uzunluğu da çok önemlidir - sizi durumun kontrolünde tutarken kedinize doğru bir miktar da özgürlük verir.

Doğru kedi göğüs tasması için alışveriş yapmak aslında çok da zor değil. Aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli ürünler vardır ve her yaştan kediye uyacak çeşitli boyutlarda olurlar. Ayrıca, bazı koşum takımları eşleşen bir tasma ipi ile birlikte gelir, böylece bu ürünleri ayrı olarak satın alma konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

Kedi Göğüs Tasması Boyutu

Kedinizin mükemmel göğüs tasması ölçüsünü bulmak için sadece iki basit ölçüm yeterlidir! Bir mezura (veya daha sonra düz bir cetvel üzerinde ölçeceğiniz bir ip parçası) kullanarak, aşağıdaki ölçümleri kediniz ayaktayken yapın. Bir kedi göğüs tasması ile başarının anahtarlarından biri doğru uyumu elde etmektir. Kediler kilo alabilir veya kilo verebilir, bu nedenle kedinizin boyutları değişirse tasmayı buna göre ayarladığınızdan emin olun.

Kedinizi Yeni Maceralara Hazırlamak

Kedinizi koşum takmaya ve tasma ile yürümeye hazırlamaya yönelik birkaç ipucu:

Dışarıya çıkmaya hazır olmaları için kedinizin aşılarının güncel olduğundan emin olun.

Kedinizi yavaş yavaş göğüsa tasması ile tanıştırın ve olumlu çağrışımlar oluşturmak için ödül maması kullanın. Koşum takımını kedinin yatağının yanına yerleştirmek başlamak için iyi bir yoldur. Daha sonra, bir veya iki dakika için tasmayı takın. Kedinizin bu fikre ısınması günler hatta haftalar alabilir.

Göğüs tasmasını deneyin ve kediniz tasmalı yürüyüş konusunda rahat olana kadar tasmayı içeride tutun. İlk denemeyi dışarıda yapmak ve kedinizin sinirlenip kaçma riskini almak istemezsiniz.

Dışarı çıktıktan sonra güvenli bir yerde (çitle çevrili arka bahçeniz gibi) yürüme alıştırması yapın.

Kedinizden gelen geri bildirimlere çok dikkat edin. Göğüs tasması takmak ve yürümek keyifli bir deneyim olmalıdır, bu nedenle kedinizi çok erken konfor alanından çok fazla uzaklaştırmak istemezsiniz.

Göğüs tasması takan kedilerle olan deneyimlere dayanarak, bir kediyi hafif, minimal bir koşum takımıyla eğitmek, onları kaçışa karşı daha dayanıklı ürünlerden birine alıştırmaktan daha kolaydır.

Bir kedi tasma eğitimi aldıktan sonra, eğer açılma riski varsa, onu daha güvenli bir koşum takımına geçirebilirsiniz.

Tüm Kediler Tasma Eğitimi Almalı Mı?

Kedi davranışçı Jackson Galaxy'ye göre, kedi arkadaşınızı tasma ile eğitmek “kediniz için ekstra bir doz egzersiz sağlar”. Ayrıca, "Kediniz genellikle dışarıdaki şeylere hiç ilgi göstermeyen - ya da dışarı çıkmaktan korkan biriyse - zahmet etmeyin" diyor.

Bununla birlikte, kediniz evden her çıktığınızda dışarı fırlamaya çalışırsa, tasma eğitimi kedinize her hem sizin hem de kendisi için en iyisini sağlar. Kedinizin arka bahçenizde size güvenli bir şekilde eşlik etmesini istiyorsanız, tasma ile yürümek için eğitmek olmazsa olmazdır.

Kedinizi Tasma ile Eğitmek İçin Neye İhtiyacınız Var?

Bir kediye tasma eğitimi vermek, bir köpeğe tasma eğitiminden çok farklıdır. Köpekler genellikle dışarı çıkmaya hevesli olsa da kedinizin uyum sağlaması için daha fazla zamana ihtiyacı olabilir.

İşte kedinizi eğitmeye başlamak için ihtiyacınız olacak şeyler:

•  Bir kedi göğüs tasması

•  Bir tasma ipi

•  Kedinizin en sevdiği ödül mamaları

Küçük köpekler için tasarlanmış bir koşum takımı kullanmak yerine, kediler için özel olarak tasarlanmış bir kedi göğüs tasması kullanmanızı öneririz. Kediler ve köpekler farklı şekillerdedir ve iyi oturan bir koşum, kedinizin vücuduna basıncı eşit olarak dağıtmaya yardımcı olur.

Emniyet kemeri çok sıkıysa, potansiyel olarak kedinizi boğabilir. Çok gevşekse, kediniz ondan sıyrılabilir. Tasma söz konusu olduğunda, potansiyel olarak tehlikeli geri çekilebilir tasmalardan kaçınarak yumuşak ve esnek bir şey tercih edin.

Kedinizin göğüs tasmasını ve ipini eğlenceli bir şeyle ilişkilendirmesini istiyorsunuz. Eğitim aşamasında kedinize ödül vermek, bağlantıyı kurmasına yardımcı olmanın harika bir yoludur.

Birkaç Kolay Adımda Kedi Göğüs Tasması Eğitimi

Bazı kedi ebeveynleri, bir kediyi eğitmenin imkansız olduğunu söylüyor, ancak bu konuda yanlış düşündüklerini söyleyebiliriz. Eğitim, sabır ve zaman gerektirir ve tüm kediler koşum takma fikrine ısınmaz.

Bu da sorun değil. Kedinize tasma eğitimine başlamaya hazır mısınız? Adımların üzerinden geçelim.

•  Adım: Kedinizin bölgesini işaretlemesine izin verin

Kediniz için bir göğüs tasması satın aldığınızda, muhtemelen eve koşmak, koşum takımını takmak ve bir maceraya çıkmak istersiniz. Ama aceleci olmayın. Kediler köpekler gibi değildir. Önce göğüs tasmasında rahat etmesi için ona zaman tanıyın. Kedinize bir ödül verin ve diğer elinizle koşum takımını tutarken onunla oynayın.

Yeni göğüs tasmasını koklamasına izin verin. Ayrıca onu ayarlamayı ve onunla oynamasına izin vermeyi deneyebilirsiniz. Yüzünü ona sürterek kokusuyla işaretleyebilir. Artık tasma onun gibi koktuğuna göre - ve onu ödüller ve eğlenceyle ilişkilendiriyor - onu giymekten korkması daha az olası olacak.

•  2. Adım: İç mekanda denemelere başlayın

Kediniz göğüs tasmasına daha aşina olduğunda, denemesine izin vermenin zamanı geldi. Sakin, arkadaş canlısı bir ruh halindeyken ona yaklaşın. Ona bol bol ilgi gösterin, güven verici bir tonda konuşun ve göğüs tasması takıldığında ona bir veya iki ödül verin. İlk başta birkaç dakika kendi haline bırakın.

•  3. Adım: Kendi başına yürümesine izin verin Şimdiye kadar, kediniz göğüs tasmasını üzerinde taşımaktan çok daha memnun, bu yüzden tasmayı tam anlamıyla takmanın zamanı geldi. Tasma takılıyken evin içinde dolaşmasına izin verin, ancak onu çekiştirmeyin. Ona hareket özgürlüğü vermek, kedinizi rahatlatır, bu nedenle tasmasını tedirgin hissetmekle ilişkilendirmesi daha az olasıdır.

•  Adım 4: Onu evin içinde yürüyüşe çıkarın

Tasmayı gevşek bir şekilde tutarak, evinizde dolaşırken tasma ipi takılı bir şekilde kedinizi takip edin. Bu, hemen dışarı çıkmadan tasmadaki gerginliğe uyum sağlamasına yardımcı olur. Kedinizi iyi bir çocuk için övün ve ona birkaç ödül maması verin.

•  Adım 5: Artık maceraya hazırsınız

Bu aşamada kedinizi güvenle dışarıya götürebilirsiniz. Güneşli gökyüzü ile ılıman bir gün olmasına özen gösterin ve kısa bir gezintiye çıkın. Kedinizin etrafını keşfetmesine izin verin, ancak sıkıntı belirtileri gösterirse onu zorlamayın.

Kedinize göğüs tasmalı bir şekilde yürümeyi öğretmek biraz deneme yanılma gerektirir. Yanlış davrandığında onu cezalandırmak yerine, doğru bir şey yaptığında ona ödül vermeyi unutmayın.

Göğüs tasmasını azarlanmakla ilişkilendirmesini istemezsiniz. Sabır, sebat ve biraz şansla, kedinizi kısa sürede tasmayla eğitebileceksiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.