Doğal Bentonit Kedi Kumu

Toplam 60 ürün listelendi.
Yarın Kapında
Yarın Kapında teslimat saatleri dışındasın.
Sırala
Varsayılan Sıralama
Yeniden Eskiye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Puana Göre
Kategori :
60

Doğal Bentonit Kedi Kumu

İster inanın ister inanmayın, kedi kumu ürünleri sadece yaklaşık 63 yıldır piyasada. Geleneksel olarak insanlar, kum, bahçe toprağı, kül ve parçalanmış gazete de dahil olmak üzere kedileri için kolayca ulaşabilecekleri herhangi bir malzemeyi kullandılar.

Daha sonra, 1947'de Birleşik Krallık'ta Edward Lowe adındaki genç bir adam komşusuna Fuller's Earth adında bir emici verdi. Edward, babasının şirketi Fuller's Earth Union (FEU) için çalıştı ve daha sonra endüstriyel emiciler satan Laporte Industries'in bir parçası oldu. Edward bu kili “Kitty Litter – kedi kumu” olarak pazarlamaya başladı ve popülaritesi hızla artarak yepyeni bir endüstri yarattı.

Kediniz için en iyi kedi kumunu seçmek zor bir seçim olabilir çünkü çok fazla seçenek mevcut. Topaklanan kedi kumları yaygın olarak bulunur ve çok popüler hale geldi, ancak topaklanmayan kedi kumları da hala yaygın olarak kullanılmaktadır. Her kedi kumunun bazı artılarına ve eksilerine bakalım.

İşte doğal bentonit kedi kumu ile ilgili tüm detaylar:

Kedi kumu, beğensek de beğenmesek de her kedi sahibinin uğraşması gereken bir şeydir. Kediniz tuvaletini günde birkaç kez kullanır, bu nedenle doğru türde kum aldığınızdan emin olmak istersiniz. Sonuç olarak, son derece emici, kokusuz ve neredeyse hiç iz bırakmayan bir kedi kumu istiyoruz, ancak kediniz için doğru kumu bulmak da önemlidir.

Her kedi farklı olduğu için doğal olarak farklı ihtiyaçları ve tercihleri olacaktır. Peki kedi arkadaşınızın mevcut kumunu sevip sevmediğini nasıl anlarsınız? Kediniz kum veya tuvalet kabından memnun değilse, onu kullanmaktan tamamen kaçınabilir.

Tabii ki, kum kabının dışını işaretlemek de kedinizdeki bir sağlık sorununun göstergesi olabilir. Kedi tuvaletine girmekten kaçınmanın altta yatan bir tıbbi sorundan mı yoksa sadece kedinize uyan yeni bir kedi kumu türü bulma meselesinden mi kaynaklandığını belirlemek önemlidir.

Kediniz İçin En İyi Kumu Seçmek Neden Önemlidir?

Yıllar önce sadece bir tür kedi kumu mevcuttu; temelde kildi ve 80'lerde yavaş yavaş kil kumuna dönüştü. Günümüzde kağıt kumdan soya kumuna kadar pek çok kedi kumu çeşidi bulunmaktadır. Bu kadar çok kedi kumu türü varken, titiz kedinize en uygun kumun hangisi olduğunu nasıl bileceksiniz?

Kaliteli bir kedi kumunun sadece kedinize ve ihtiyaçlarınıza uygun olması gerektiğini unutmayın; kediniz ve sizin için de güvenli olmalıdır. İdeal olarak, yatırım yapmaya değer kaliteli bir kedi kumu yüksek emiciliğe sahip olmalı, idrar kokularını etkili bir şekilde nötralize etmeli, kepçe ile topakları alması kolay olmalı ve temel olarak mümkün olduğunca sorunsuz olmalıdır.

En önemlisi, kullanmayı seçtiğiniz kumun da kediniz tarafından 'kabul edilmesi' gerekir. Tıpkı kedi mamasında olduğu gibi, farklı kedilerin de tuvaletlerinde kullanılan malzeme tercihleri farklıdır. Kediniz yakınına gitmeyi reddediyorsa, en son teknolojiyle yapılmış en pahalı kedi kumunu satın almanın bir anlamı yoktur, bu yüzden kedilerinizin hangi tür kedi kumunu kullanmayı tercih ettiğini bir an önce öğrenin!

Kedi ebeveynlerinin ve kedilerin en çok tercih ettiği kedi kumu türlerinin başında ise şüphesiz doğal bentonit kumlar gelir. Kolay topaklanabilir olması sayesinde günlük temizliği gayet kolaydır ve koku emiciliği de yüksektir.

Bentonit Kedi Kumu Kullanımı

Sodyum bentonit ile yapılan kepçeyle alınabilir doğal kedi kumları yaklaşık kırk yıl sonra pazara girdi ve anında başarılı oldu. Bugün kedi kumu pazarının yaklaşık %69'u Bentonit kedi kumlarından oluşmaktadır. Geleneksel kedi kumu çok emici kil minerallerinden yapılır.

Kokuları hapseden kedi kumu ise Sodyum Bentonit Kilinden yapılmıştır. Sodyum Bentonit Kilinin yararı, nemliyken bir araya toplanarak yalnızca kirli altlığın çıkarılmasına ve değiştirilmesine izin vermesidir. Çoğu insanın Bentonit Kedi Kumunu tercih etmesinin nedeni, geleneksel kedi kumunun sık sık değiştirilmesi gerektiği gerçeğinden kaynaklanırken, kepçe ile alınabilir kedi kumu, katıların ve idrar kümelerinin dışarı atılmasına ve her seferinde az miktarda yeni kumun eklenmesine izin verir.

Topaklanan kumun kullanıldığı bir kedi tuvaleti, kum tamamen değiştirilmeden, az eklemeler ile bir aya kadar dayanabilir.

Topaklanan Doğal Bentonit Kedi Kumu

Topaklanan kedi kumları, kedi tuvaletinin tamamını boşaltmak zorunda kalmadan idrar ve dışkının kutudan kolayca çıkarılabilmesi için tasarlanmış olanlardır. Çoğu, bentonit olarak bilinen ve altlık sıvıyı emerken altlığın güzel bir katı küme oluşturmasını sağlayan bir malzeme içerir.

Ayrıca kedi kumunu topaklar haline getirmeye yardımcı olabilecek tamamen doğal alternatif lifler de vardır. Dışkılar bir araya toplandıktan sonra, tuvalet kutusundan nispeten kolay bir şekilde çıkarılabilir. Sadece kirli kumları kutudan çıkarın ve temiz kum ekleyin. Kutudaki kirli topakları toplama ve çıkarma özelliği, kutunun daha uzun süre temiz kalması anlamına gelir.

Topaklar kutudan çıkarıldığında, eşit miktarda taze kum eklenerek kolayca doldurulabilir. Ancak bu, topaklanan kedi kumu ile dolu kedi tuvaletlerinin asla tamamen boşaltılıp temizlenmesi gerekmediği anlamına gelmez.

Bu sadece, görevin topaklanmayan kumlardan daha az sıklıkta gerçekleştirilebileceği anlamına gelir.

Topaklanan kum içeren kutuların yine de en az ayda bir kez tamamen boşaltılması, yıkanması, güzelce durulanması ve taze kumla yeniden doldurulması gerekir (bir kedinin kullandığı bir kedi tuvaleti için geçerlidir). Kediniz özellikle yüksek miktarda idrar üretiyorsa veya birden fazla kediniz varsa, bunun daha sık yapılması gerekecektir.

Topaklanan ve Topaklanmayan Bentonit Kedi Kumu Seçimi

Topaklanmayan kumlara karşı topaklanan bentonit kum seçimi kişisel bir karardır. Pek çok kedi kenara itmek daha kolay olduğu için kümelenen kumu tercih ediyor gibi görünse de bazı kediler topaklanmayan olanı tercih eder.

Hem topaklanan hem de topaklanmayan kedi kumları biraz toz üretir, ancak her iki tipte de kumdaki toz miktarını azaltmak için tasarlanmış formülasyonlar vardır. Kum yutulursa, evcil hayvan sahipleri için de endişe kaynağı olabilir.

Bu, kum türüne göre (bentonit, silika, bitki bazlı malzeme vb.) ve yutulan kum miktarına bağlı olacaktır. Genel olarak, bir soruna neden olmak için çok fazla yutulmuş kum olması gerekir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.