Yavru Köpek Maması / 0-12 Ay

Toplam 96 ürün listelendi.
Yarın Kapında
Yarın Kapında teslimat saatleri dışındasın.
Sırala
Varsayılan Sıralama
Yeniden Eskiye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Puana Göre
Kategori :
96

Yavru Köpek Maması

Miniklerin ihtiyaçlarına özel düşünülmüş, anneden ayrılan küçük yaştaki veya birkaç aylık köpek yavruları için yavru köpek maması en uygun tercihtir. Gerektiği durumlarda, annenin kaybedilmesi gibi vakalar yaşanıp sahiplenilen bebek hayvanlarda devam sütü ve toz mama gibi besinler gerekir.

Çok küçük bir yavrunun hastalık veya ölüm gibi sebeplerle anneden ayrılması durumunda tecrübeli profesyonellerden destek alınmalıdır. Bu süt bebeği döneminin ardında katı gıdaya geçebilecek yavrular içinse yaş mamada ya da kuru mamada yavrulara özel olanlar seçilir.

Köpeğinizin kaç aylık olduğunu takip ederek, kilo kazanması ve iyi beslenmesi için kaliteli yavru köpek maması seçeneklerinden şaşmayın. Yeterli protein, vitamin, mineral ve lif kaynağı olan yavru köpek mamaları gerekenlerin tam olarak dengeli bir dağılımını sağlayan formüllerle üretilir.

Yavru köpek mamaları bir buçuk aylıktan itibaren yavru köpeklere tavsiye edilen zengin içerikli mama çeşitlerini kapsar. Anne sütünden kesilmiş ve hızla büyüyen yavrular için ilk birkaç yıl kullanılabilirler.

Küçük, orta ve büyük ırklar için farklı ihtiyaçlara göre düzenlenmiş oranlarla karşınıza çıkarlar. Köpek mamalarının çoğunda köpeğinizi sağlıklı ve dinç tutacak bütünsel bir menü düşünülmüştür.

Küçük yaşlarda ise diş ve kemik gelişimi, gözlerin sağlıklı olması, tüylerin ve derinin en iyi durumda gelişmesi ön plandadır. Köpeğinizin zeki ve çevik olması bile iyi bir mamayla artabilir.

Nitelikli bir mama ile iyileşme sürecindeki en zorlu durumlara maruz kalmış yavrular bile bambaşka bir köpeğe dönüşür. Kısaca yavru köpek maması köpeğin genel gelişiminde çok büyük bir rol oynar.

Yavru Köpek Maması Neden Önemlidir

Köpeğinizin gelişimi için, ileride sağlıklı kemiklere ve bağışıklık sistemine sahip olabilmesi için ilk aylardaki beslenme düzeninin iyi olması önem taşır. Örneğin bir haftalık ve bir aylık bir köpeğin birbirinden oldukça farklı gelişimleri vardır.

Yeni doğmuş köpekler için şüphesiz ki anne sütü olmazsa olmazdır. Destek toz mamalarla büyütülen zor şartlardaki köpek yavruları ileride sağlık problemleriyle karşılaşmaya aday olur. İlk ay köpekler her bakımda annelerine ihtiyaç duyarlar.

Bu sürenin ardından 15 gün boyunca daha annelerinden sür emmelerinde fayda vardır. Yaklaşık olarak bir buçuk aylık olduklarında etrafı keşfederek başka gıdaların tadına bakmaya başlayabilirler. Bu elbette ırklara göre biraz değişiklik gösterebilir.

Diğer taraftan her köpeğin de bir birey olarak değerlendirip kendi çapında farklı gelişim gösterebileceği unutulmamalıdır.

Yavru Köpek Mamasına Tam Geçiş

Hayvanların da kişisel ilerleme hızları olabilir. İlk 45 gün boyunca onlar için en doğal, besleyici, masum besin kaynağı olan anne sütünden faydalandıktan sonra mama gündeme gelebilir.

Bu noktada özellikle çok yavrulu veya zayıf annelerde anne köpeğin de sağlığı ve kilo kaybı yaşanmaması için mama takviyesi önemlidir. Bir buçuk aydan itibaren başlanan yavru köpek mamaları kabul görürse geçiş anne sütünün kesilmesiyle tamamlanır.

Yavru köpekler pek çok diğer hayvan gibi epey hızlı büyüdüğünden beslenme alışkanlıkları ve ihtiyaçları da çok hızlı bir şekilde değişir. Yavruların beslenme düzeni uzmanlar tarafından hazırlanmış gıdalarla sürdürülürse gelişim bozuklukları gibi kötü sürprizlerin önüne geçilir.

Küçük ve büyük ırkların vücut yapıları gereği ilk yıl farklı mamalara ihtiyacı olabilir. Bu sebeple köpeğinizin tam olarak hangi mamadan yemesi gerektiği konusunda seçim yaparken tüm kriterleri göz önünde bulundurmalısınız.

İyi markaların etli, prinçli, somonlu, tahıllı ya da tahılsız yavru köpek mamaları tercih edilebilir.

Yavru Köpek Maması Fiyatları

Yavru köpeğinizin nitelikli kilo almasını destekleyecek iyi markaların yavru mamaları ileriye yapılan yatırım gibidir. Bir hastalık ya da operasyon durumunda köpeğin bağışıklık sisteminin ve vücudunun iyi direnç göstermesi için iyi beslenme gerekir.

İyi mama ile bir tür alt yapı oluştuğunda ilerleyen yaşlarda karşılaşılacak sorunlara karşı önlem almış olursunuz. Gelişimi geri kalmadan, tüy ve deri sorunları yaşamadan yaş alabilen köpeklerde yavru köpek maması büyük rol oynar.

Aynı şekilde depresyondan alerjiye kadar pek çok sorunun temelinde yavruyken kötü beslenme yatabilmekte. Bütün bunları düşününce yavru mamalarının fiyatları oldukça makuldür.

İyi fiyatlı zengin bir yavru maması başka pek çok veteriner masrafından sizi korur. Köpeğinizin sağlam bir başlangıç yapmasını ve yıllar sonra bile güçlü kalmasını sağlar.

Sıkça sorulan sorular

Yavru köpeğime ne kadar mama vermeliyim ?

Yavru köpeğinize vermeniz gereken mama miktarı cinsine,boyutuna,yaşına ve ağırlığına göre değişkenlik göstermektedir. Kullandığınız mama paketi üzerinde ki etiketi gözden geçirebilir ve ya ölçülü mama koyma kabı temin edebilirsiniz. Bunun yanı sıra veterinerinize danışabilirsiniz.

Köpeğimi ne kadar yavru köpek maması ile beslemeliyim?

Köpeğiniz 10-12 aylık olduktan sonra yavru köpek mamasından yetişkin köpek mamasına geçiş yapabilirsiniz. Yine de geçiş yapmadan önce veterinerinize danışmanızı öneririz.

Yavru köpekler yetişkin köpek maması ile beslenebilir mi?

Yavruların yetişkin köpeklerden farklı beslenme ve kalori gereksinimleri vardır. Köpeğinizi yaşına,boyutuna ve cinsine göre en uygun mama ile beslemenizi öneririz.

Yavru köpekler ne zaman mama yemeye ve su içmeye başlar?

Yavrular 4 haftalık olduktan sonra anne sütünün yanına ek olarak yavaş yavaş mama yemeye ve su içmeye başlanabilir. Yavru köpekler ihtiyaç duydukları tüm beslenme ihtiyaçlarını anne sütünden alamazlar. Genel olarak 6 ile 8 hafta arasında tamamen anne sütünden kesilirler. Bu sürece kadaar anne sütünün yanında yavaş yavaş mama vermeye başlanabilir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.