Kedi Taraği ve Fırçaları

Toplam 16 ürün listelendi.
Yarın Kapında
Yarın Kapında teslimat saatleri dışındasın.
Sırala
Varsayılan Sıralama
Yeniden Eskiye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Puana Göre
Kategori :
16

Kedi Tarakları & Fırçaları

Kedi tarakları ve fırçaları sanılanın aksine sadece uzun tüylü kedilerde kullanılmaz. Kediler her ne kadar bakım ve temizlik konusunda ön sırada gelseler de tüy sağlıklarını koruyabilmeleri adına düzenli fırçalama gerekir.

Bu anlamda iyi kalitede bir kedi tarağı ve fırçası edinmelisiniz. Petibom olarak onlarca farklı markanın yüzlerce farklı modelini sizlere sunuyoruz. Dilerseniz veterinerinize danışarak da kedinizin tüyleri için en uygun fırçayı bulabilirsiniz.

Özellikle uzun tüylü kedilerde her gün minimum bir kere taranma & fırçalanma ister. Bu hem kedinizin tüy dökme sorununu ortadan kaldıracak hem de tüy sağlığını iyileştirecek ve kediniz kendini tımarlarken gereksiz tüy yutmasını engelleyecektir. Kedi tarakları ve fırçaları, evcil hayvan bakımı için çok önemlidir ve kediniz için gereken fırçaların türü, yaşı, sağlığı ve yaşam tarzı gibi faktörlere bağlıdır.

Bu nedenle popüler markalar arasından çeşitli kedi fırçaları ve taraklara göz atmanız gerekir. Uzun tüylü kediler için dökülmesini en aza indirmek adına iyi bir fırça ve düzenli tarama şarttır.

Kediler elbette ki temizlik ve bakım der demez akla ilk gelen canlılardır. Çünkü günlerinin önemli bir kısmını kendilerini tımarlayarak geçirir. Her ne kadar temiz hayvanlar olsalar da bilhassa uzun tüylü kedilerde tüy dökülmesi sıklıkla görülür.

Aynı zamanda uzun tüylü kedilerin iyi bir fırçayla düzenli taranmaması sonucu kıtıklar oluşabilir ve kedi kendi tüylerini yutabilir. Bunun önüne geçmek için de kedinizin tüy bakımı için en uygun fırçayı bulmalı ve düzenli kullanım sağlamalısınız.

Kedi Tarağı

Tüylerinin günlük bakımı söz konusu olduğunda, kediler kesinlikle bizden yardım almadan kendilerine bakabilirler. Ancak ara sıra da olsa keçeleşmiş tüylerle karşılaşabilirsiniz.

Özellikle dışarı çıkmayı alışkanlık edinmiş bir kediniz varsa kedi tarağı ilk almanız gereken kedi ürünlerinin başında gelmelidir. Kedilere özel üretilmiş kedi tarakları malzeme ve modeline göre farklı işlevlere sahiptir. Kıtık açma, günlük bakım, pire temizleme vb. amaçlar için üretilmiş kedi tarakları birbirinden ayrıdır.

Bu özel kedi fırçaları ve tarakları, deriyi tahriş etmeden astarın dökülmesine, kıtıkların çözülmesine ve diğer karışıklıkların çözülmesine yardımcı olmak için özel olarak tasarlandığından, bu durumlarda kullanışlı olacaktır.

Kedinizin harika görünmesini sağlamanın yanı sıra, onları taramak aranızdaki bağı güçlendirmeye ve kedinizin bakıma alışmasına yardımcı olabilir, bu da veteriner ziyaretleri ve diğer stresli olaylar için çok faydalıdır.

Kedi Fırçası

Kedinizin tüyü ne kadar uzun olursa olsun fırçalamak, tüy yumağı ve matlaşmasını önlemek, uçucu yağları uyararak tüylerinin parlaklığını ve sağlığını korumak için önemlidir. Kısa tüylü kediler için, en iyi sonuçları elde etmek adına hem kıllı bir fırça hem de kısa dişli bir tarak seçilmesi tavsiye edilir.

Bununla birlikte, orta tüylü ve uzun tüylü bir kedi için en iyi fırça, ince kıllı bir fırça olacaktır, çünkü bu fırçalar tipik olarak, evcil hayvanınızı fırçalamak için uzun ve yumuşak hareketler kullanırken çok rahatlatıcı olacak sık bir şekilde dizilmiş tel kıllara sahiptir.

Son olarak, evcil hayvanınızı fırçalama sıklığı çeşitli faktörlere bağlıdır - yaşlı ve kilolu kediler, genç ve ideal kilosunda olan kedilerden daha fazla tımar gerektirir.

Hangi fırçayı kullanırsanız kullanın, kediniz için en iyi kedi fırçasını bulmak adına birkaç deneme – yanılma yapabileceğinizi unutmayın.

Kedi Tarağı ve Fırçası Nasıl Kullanılır?

Kediler herkesin bildiği gibi bağımsızdır, ancak bu, kedilerin biraz şımartılmanın tadını çıkaramayacağı anlamına gelmez. Konu kedi taranması ve fırçalanması olduğunda, çekinmenize hiç gerek yok çünkü fırçalamak hem insanlar hem de kediler için sabır ve pratikle eğlenceli olabilir.

Kedilerin kendi kendini tımar etme konusunda inanılmaz derecede verimli olduğu doğru olsa da kedi ebeveynleri fırçalama, tırnak kesme ve ara sıra banyo yapma konusunda yardımcı olmalıdır. Tüm kediler taranmaktan hoşlanmayacak olsa da kedinizin tüylerinin temiz ve sağlıklı olduğundan emin olmak önemlidir.

Kedinizin sağlıklı kalmasını sağlamak için bir kediyi güvenli ve düzgün bir şekilde nasıl tarayacağınıza ilişkin bu ipuçlarına göz atabilirsiniz. Bir kedinin kendi kendini tımar etmek için harcadığı zamana rağmen, doğru fırçayla düzenli olarak fırçalamak tüyleri temiz tutar ve kiri ve yağı giderir.

Ayrıca, kedilerin özellikle kendi kendini tımar etmek için tırtıklı dilleri olmasına rağmen, fırça ile ek tımar kan dolaşımına yardımcı olur, cilt pullarını giderir ve cilde masaj yaparken, aynı zamanda tüylerin temiz ve parlak kalmasına yardımcı olmak için doğal yağlar salgılayan bezleri uyarır.

Çoğu kedi için haftada bir iki kez fırçalamak ve taramak yeterli olacaktır, ancak uzun tüylü kedilerin daha sık fırçalamaya ihtiyacı vardır; bu da tüy yumağının azalmasına yardımcı olur.

Ayrıca, bir dış mekan kedisi, tüylerini temiz ve karışıklıklardan uzak tutmak için daha fazla dikkat gerektirebilir.

Kedinizi Evde Başarılı Bir Şekilde Taramak ve Fırçalamak

Uygun kedi bakım aletlerine sahip olduğunuzda, ilk fırçalamanız için hazırsınız demektir. İdeal olarak, kediniz şımartılmaktan zevk alır ve direnmez, ancak her ihtimale karşı yavaş ve dikkatli ilerlediğinizden emin olun. İlk olarak, herhangi bir karışıklık veya kıtık olup olmadığına bakın ve fırçalamaya başlamadan önce bunları bir tarakla yavaşçaçözün.

Keçeleşmiş tüyler için matlaştırıcı bir tarak kullanmalı ve keçeleşmiş tüyleri uçlarından aşağıya doğru cilde doğru nazikçe açmalısınız. Fırçayla veya başparmağınız ve işaret parmağınızla küçük hareketler ile birer birer açın. Keçeleşmiş tüyleri kesmek için asla makas kullanmayın. Herhangi bir düğümü çözdükten sonra, kedinizin rahat olduğundan emin olun ve elle okşamaya başlayın ve fırçayı yavaşça uzatın. Tüm kediler meraklıdır ve kesinlikle fırçayı görmek ve koklamak ve ona alışmak isteyecektir. Fırçalarken, her zaman tüyün uzama yönünü takip edin ve boyundan başlayıp kuyruğa doğru ilerleyin.

Düğümlere veya kıtıklara dikkat edin ve çözmek için uygun bir tarağa geçin. Fırçayı yönlendirmek için elinizi kullanın. Kediler birbirlerini tımarlayarak sosyalleşirler, bu yüzden bunu ikinizin de keyif alacağı bir bağ kurma deneyimi haline getirmeye çalışın.

Kedinize her zaman stres veya rahatsızlık belirtileri olup olmadığına dikkat edin ve kediniz itiraz ederse hemen tımarlamayı bırakın ve dinlendikten sonra tekrar deneyin.

Kedi Tarağı ve Fırçası Modelleri

Pek çok fırça türü vardır ve kedinizin tüy yapısına ve uzunluğuna göre doğru fırçayı ve/veya tarağı seçtiğinizden emin olmalısınız. İşte mevcut kedi bakım araçlarından bazıları:

İnce fırça: Her tür kedi tüyü için uygundur, metal dişlere sahiptir, bu nedenle tararken kedinizin cildine zarar vermemeye dikkat edin.

Tüy dökme tarağı: Özellikle uzun tüylü kediler olmak üzere tüm kedi tüy tipleri için uygundur ve kıtıkları çözmek ve önlemek için iki ayrı uzunlukta iğneye sahiptir.

Kıl fırça: Kısa veya düz tüylü kediler için en iyisi denebilir.

Kauçuk fırça: Ürkek kediler için harika çünkü kauçuk dişler cilde masaj yapar, yağları uyarır ve özellikle çok tüy döken kediler için bu durumu en aza indirir.

İğneli fırçalar: Tüm kediler için uygundur, tüylerin birbirine girmesini gidermeye yardımcı olur ve kıtıkları önler, özellikle orta ve uzun tüylü kediler için daha iyidir.

Bakım tarağı: Tüm kediler için kıtıkları çözmek adına kullanılabilir; uzun tüylü ve kalın tüyler için dişleri arasında geniş boşluklu bir tarak ve kısa tüylü kediler için dişler arasında dar boşluklu bir tarak kullanın.

Kedi Tarağı ve Kedi Fırçası Fiyatları

Kedi tarağı ve kedi fırçası fiyatları yukarıda belirttiğimiz özellik ve işlevselliğine göre farklılık gösterir. Dolayısıyla kullanım amacı bu noktada ön plana çıkmaktadır. Fırça ve tarakta kullanılan malzeme, yapısı, boyutu vb. özellikler fiyatı da belirlemektedir.

Petibom olarak sayısız farklı kedi tarağı ve kedi fırçası modelini sizlere sunmaktayız. Kediniz ve tüyleri için en uygun tarak ve fırçayı bulmak için veterinerinizden yardım alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.