Köpek Tarakları & Fırçalar

Toplam 114 ürün listelendi.
Yarın Kapında
Yarın Kapında teslimat saatleri dışındasın.
Sırala
Varsayılan Sıralama
Yeniden Eskiye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Puana Göre
Kategori :
114

Köpek Tarakları & Fırçaları

Düzenli fırçalama ve tarama, köpeğinizin tüyleri ve cildinin sağlıklı kalmasına ve iyi görünmesine yardımcı olur ve tüm faydaları elde etmek için sadece bir kısımdakileri değil tüm tüylerini fırçalamanız gerekir. En yaygın fırçalama yöntemi, tüylerin uzandığı yönün tam tersine doğru fırçalamak ve ardından tekrar uzandığı yöne doğru fırçalamaktır.

Bu şekilde fırçalamak genellikle ölü tüyleri gevşetir, temizler ve köpeğinizin cildini uyarır. Köpeğiniz için sağlık bakımının önemli bir yönü düzenli bakımdır. Köpeğinizin tüyü ne tür olursa olsun, onun harika görünmesini ve hissetmesini sağlamak için tasarlanmış taraklar ve fırçalar vardır. Çoğu köpek taranmaktan çok hoşlanır. Tarama eylemi, onların doğal sosyal düzeninin bir parçasıdır ve düzgün bir şekilde yapıldığında, onların esenlik duygularını artırabilir. Bakım sizin için de harika bir zaman olabilir.

Evcil hayvanınızla kaliteli zaman geçirirken cilt problemlerini, parazitleri, yumruları ve şişlikleri ve diğer olağandışı sorunları takip edersiniz.

Köpek Tarakları

Kauçuk köri tarakları cilde masaj yapmada ve kısa tüylü ırklardan ölü tüyleri almada etkilidir. Evcil hayvanınızın tüyü için en iyi fırça önerileri için veterinerinize danışabilirsiniz. Evcil hayvanınızın tüylerini doğru yönde fırçalamak da büyük bir fark yaratabilir. Herhangi bir köpek tarağı seçmeden önce köpeğinizin tüylerini göz önünde bulundurun. Kısa tüylü köpekler bile düzenli tarama ister. Basenji, Parson Russell terrier ve Alman kısa tüylü gibi ırkların bakımı en iyi şekilde yumuşak kıllı bir fırça ile yapılır.

Fırça, ölü tüyleri veya deriyi toplayacak ve doğal yağı köpeğinizin tüyü boyunca dağıtacaktır. Yumuşak kıllar, tüylerin ince olabileceği ve bazı bölgelerde çıplak olabileceği köpeklerin alt kısımlarında da naziktir. Fırçalar boyut, sap tipi ve kıl bakımından çeşitlilik gösterir. Köpeğinizin boyutuna ve tüylerine uygun olanı ve elinize rahatça uyan birini seçebilirsiniz. Labrador, av köpeği, Alman çoban köpeği ve Chesapeake av köpeği gibi orta tüylü köpekler taranmaktan biraz daha fazlasını gerektirir.

Orta uzunluktaki ırklar, ölü tüyleri veya astarı çekmek için önce bir kayganlaştırıcı veya tel fırça ile taranmalıdır. Daha ince bir fırça, kauçuk bir desteğe yerleştirilmiş küçük metal pimler içerir. Rahatlık için uçlarında plastik bir kaplama olabilir. Bir tel fırçanın ucunda açılı olan ve gevşek tüyleri ve astarı taramak için mükemmel bir iş çıkaran küçük ince teller vardır. Önce köpeğinizi tarayın ve ardından yağı dağıtmak için iyi bir fırça ile bakımını sonlandırın.

Bazı köpek bakım aletleri, hem fırça hem de tarak içeren çift taraflıdır. Golden, shih tzu gibi uzun tüylü köpekler, tüylerini güzel ve sağlıklı tutmak için en fazla bakıma ihtiyaç duyar. Bu evcil hayvanlar, kendi saçınız gibi her gün taranmalıdır.

İhmal edilmiş tüyleri düzeltmeye çalışıyorsanız, bir mat tırmıkla başlamak isteyebilirsiniz. Mat tırmıklar ve tüy dökücü taraklar, tene kadar keçeleşmemek kaydıyla keçeleşmiş tüyleri gevşetmek ve rahatça dökülmesi için tasarlanmıştır.

Köpek Fırçaları

Köpek arkadaşınızı fırçalarken, kuyruktan başa mı yoksa baştan kuyruğa mı gideceğiniz tamamen size kalmış. Sadece bir uçtan başlayın ve arada hiçbir şeyi kaçırmadığınızdan emin olmak için diğer yöne doğru ilerleyin. Bu adımlar aşağıdaki gibi ilerler, ancak sırayı kolayca tersine çevirebilirsiniz:

• Köpeğinizin üst kısmından fırçalamaya başlayın.

Kafa kısmını taramanın anahtarı nazik olmaktır.Bir köpeğin yüzünün etrafındaki deri ve tüyler özellikle hassastır ve gözlere veya kulaklara zarar vermemeye özen göstermeniz gerekir. Köpeğinizin tüyleri veya yüzündeki tüyler kısaysa, özellikle yüz için yapılmış yumuşak bir kayganlaştırıcı kullanın.

Köpeğinizin çene altı uzunsa parmaklarınızı uzun kılların arkasına koyun ve köpeğinizin hassas cildini tarağın keskin, sivri dişlerinden korumak için nazikçe tarayın.

• Kulak tüylerini tarayın.

Uzun kulak kıllarını taramak için elinizi tarakla köpeğinizin hassas derisinin arasına koyun. Kulak tüyleri keçeleşmiş veya düğümlenmişse, karışıklıkları yavaşça taramak için dolaşıklık açıcı solüsyona batırılmış bir bez kullanın.

Kulak tüylerindeki düğümler çok büyükse (birçok köpek onları kulaklarının arkasına alır), bunları çıkarmak için makine kullanın (elinizi cilt ve saç kesme makinesi arasında kaydırarak) veya kesmemek için bir profesyonelden bunu yapmasını isteyin.

• Köpeğinizin boyun kıvrımlarını düzeltin.

Yumuşak bir kaydırıcı ile fırçalamaya başlayın. Köpeğinizin bir ruff'ı varsa (boyun, omuzlar ve göğüs çevresinde daha uzun, daha kalın kürk), bir tarak veya astar tırmığı kullanın.

Az önce fırçaladığınız tüyleri, olması gerektiği gibi geriye doğru fırçalamadan önce tarayın.

• Tüy yavrusunun ön ayakları

Bir köpeğin ön bacaklarındaki kısa tüylerin genellikle taranması gerekmez, ancak köpeğinizin tüyleri çoksa- bacaklarının arkasında koltuk altından patiye kadar uzanan uzun tüyler - daha fazla karışma eğiliminde olduğu için taramanız gerekir.

Yani köpeğinizin tüylerinin geri kalanından daha fazla. Gerektiğinde dolaşık açıcı solüsyon veya mat ayırıcı veya mat tarak kullanın.

• Evcil hayvanınızın yanları ve arka kısımlarını yukarı yöne doğru fırçalayın.

Muhtemelen taranması en kolay alanlar vardır, uygun şekilde tüylerin çıkış yönünün tersine fırçalayın ve ardından bir tarakla geri yöne tarayın.

• Şimdi daha fazla taramak için köpeğin arka tarafına gidin.

Hassas bir alan olabileceğinden, arkaya dokunmaya ne kadar toleranslı olduğunu öğrenmek için daha ince bir fırça kullanın. Sıradan bir fırça ve tarak ile kuyruğun tabanı çevresinde anüsün yakınında ve köpeğin, özel bölgesi çevresinde son derece dikkatli olun.

• Hızlı bir fırçalama için arka ayakları halledin. Ön bacaklar gibi, köpeğinizin arka bacakları da fazla fırçalamaya ihtiyaç duymamalıdır, ancak bu kısımlarda çok tüy varsa, taramanız gerekir.

Köpeğiniz bir gösteri köpeği değilse ve arka bacaklarında tüy varsa, onu temiz tutmak için korumalı bıçağı olan bir elektrikli tıraş makinesi kullanabilirsiniz.

• Kuyruğu düzeltin. Köpeğinizin kuyruğu kısaysa, şanslısınız! Ancak uzun ve tüylü ise tarak kullanmanız gerekir. Paspaslar için dolaşık açıcı solüsyon ve bir mat ayırıcı veya mat tırmık kullanın.

İPUCU: Özellikle telli tüylü ırklar geriye doğru fırçalanamaz, bu nedenle tüyleri fırçalayın ve ilerledikçe tüm karışıklıkları giderin. Fırçalarken veya tararken nazik olun ve acele etmeyin. Kıtıkları veya düğümleri açarken acıya neden olmamak için özellikle dikkatli olun.

Nazik okşama evcil hayvanınızın cildinde iyi hissettirdiğinden, fırçalama yavrularınız için hoş bir deneyim olabilir ve olmalıdır. Güven oluşturmanın ve bunu ikiniz için keyifli bir bağlanma zamanı haline getirmenin en iyi yolu, evcil hayvanınızı sık sık, tercihen her gün fırçalamaktır.

Bu, sorunlu kıtık ve düğümlerin oluşmasını engeller. Köpeğiniz ciddi şekilde keçeleşmişse, evcil hayvanınızı bir profesyonel pet kuaförüne götürebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.