Yavru Köpek Yaş Maması

Toplam 24 ürün listelendi.
Yarın Kapında
Yarın Kapında teslimat saatleri dışındasın.
Sırala
Varsayılan Sıralama
Yeniden Eskiye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Puana Göre
Kategori :
24

Yavru Köpek Yaş Maması

Yavru köpeğinizi beslemek için en iyi yiyeceğin ne olduğunu anlamak, onun mutlu ve sağlıklı bir köpeğe dönüşmesinde önemli bir rol oynar. Yavru köpeğinizin zihinsel ve fiziksel olarak gelişmesine yardımcı olmak için doğru vitamin ve mineral dengesine ihtiyacı vardır.

Bir yavru köpeğin gelişi için planlanacak çok şey var. Listenin başında bir köpek yavrusu ne kadar besleneceği yer alır. Yavru köpeğinizin porsiyonları, cinsine, ağırlığına ve yaşına bağlıdır.

Önceden plan yapın ve tutarlı, beslenme açısından dengeli ve enerji gereksinimlerini karşılayan bir yavru köpek besleme programı oluşturun.

Yavru köpeğim için en önemli besinler nelerdir?

Köpeğinize besleyici bir mama sağlamak her aşamada önemlidir. Yavru köpekler çok hızlı büyürler - bir veya iki yıllık bir sürede büyümeleri, 15 yaşındaki bir insanın ne kadar büyüdüğü ile kıyaslanabilir.

Yavru köpeğinizin yetişkin köpek yaş mamalarına kıyasla yüksek oranda protein, yağ ve karbonhidrat içeren özel formüle edilmiş köpek mamasına ihtiyacı vardır.

Bu, onların hızlı büyürken tam ve dengeli beslenme ihtiyaçlarını karşılar ve aynı zamanda uzun ve sağlıklı bir yaşamın temelini oluşturur. Besin açısından zengin köpek mamaları, bir omega-3 yağ asidi olan yüksek düzeyde dokosaheksaenoik asit (genellikle DHA olarak bilinir) içerir.

Beslenmelerinde yüksek düzeyde DHA bulunan köpek yavruları, gelişmiş beyin, kas ve görme gelişiminden yararlanır. Aslında, DHA açısından zengin bir diyet ile daha akıllı, daha eğitilebilir köpek yavruları arasındaki bağlantı bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Yavru Köpek Yaş Maması ile Beslemek Neden Önemlidir?

Yavruların büyümeyi sürdürmek için çok fazla kaloriye, ekstra proteine ve daha fazla yağa ihtiyacı vardır, bu nedenle yaş köpek maması buna göre dengelenir. Tipik olarak köpek maması, Omega Yağ Asidi DHA gibi anne sütünde bulunan bazı besin maddelerini de içerir.

İyi bir yavru köpek yaş maması seçtiğinizden emin olmak için, özellikle yavru köpekler için etiketlendiğinden veya paketin üzerinde "tüm yaşam evreleri için" yazdığından emin olun.

Yavru Köpek Yaş Maması Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yavru köpeğinize hayata en iyi başlangıcı sağlamak için ne besleyeceğinize karar verirken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey vardır. Yavru köpeğiniz için en iyi yaş mamayı seçerken aşağıdaki faktörleri göz önünde bulundurun.

• Yavru köpeğinizin yaşı – özellikle yavru köpekler için yapılmış bir yaş mama olup olmadığına bakın.

• Yavru köpeğinizin cinsi – farklı cins ve boyutlarda farklı beslenme ihtiyaçları vardır

• Yavru köpeğiniz ne kadar aktif olduğu

• Yavru köpeğiniz fazla kiloluysa, sağlıklı bir kiloda veya zayıfsa

Yavru Köpek Maması Çeşitleri

Yavru köpeğinizin yaşını, cinsini, aktivitesini ve kilosunu anladıktan sonra ihtiyaçlarına uygun bir mama arayın. Köpek maması, aşağıdakileri içeren çok çeşitli seçeneklerle gelir:

Kuru mama, genellikle evcil hayvan sahipleri için uygun bir seçenektir. Kaliteli malzemelerle besleyici olarak eksiksiz ve dengeli olduğundan emin olmak için süper kaliteli bir kuru mama seçin ve yaş mama ile karma bir beslenme programı oluşturun.

Yaş mamalar, kilitli poşetlerde veya konservelerde bulunan mamaları ifade eder. Bunlar kuru mamalar çok daha yüksek su içeriği içerir ve zengin aromalar, telaşlı yiyen yavruları cezbetmek ve hidrasyonu artırmak için kullanılabilir.

Taze ve donmuş mamalar genellikle etleri ve malzemeleri çiğ ve doğal formlarında içerir. Bu tür mamaları buzdolabı ve dondurucu bölümünde saklayabilirsiniz.

Yavru Köpek ödül mamaları, iyi davranışları eğitmek ve ödüllendirmek için kullanılabilir. Aşırı beslenmeyi önlemek için sorumlu davrandığınızdan emin olun ve yavru köpekler için uygun bir mama seçin.

İpucu: Mide rahatsızlığına neden olabileceğinden ve yavru köpeğinizde telaşlı yemeye teşvik edebileceğinden, yavru köpeğinize yemek artıklarını masanızdan vermeyin.

Yaş Mama mı, Kuru Mama mı?

Yaş ve kuru mamaları karıştırmak, yavru köpeğinize her ikisinden de en iyi şekilde yararlanabileceği ve ona optimum sağlık yararları sağlayabileceği için aralarında seçim yapmak zorunda değilsiniz. Dokular ve aromaların karışımı köpeğinizin fazlasıyla hoşuna gidebilir.

Her ikisini de aynı kapta karıştırmanızı ve kuru mamanın yaş mamadan daha fazla olmasına özen göstermenizi öneririz çünkü bu, yavru köpeğinizin dişleri için daha iyidir.

Bir günde yedikleri toplam yiyecek miktarını dikkate almayı unutmayın. Yaş köpek maması ve kuru köpek maması günlük besleme miktarlarına ek olarak olmamalıdır.

Yavru Köpeğimi Ne Kadar ve Ne Sıklıkla Beslemeliyim?

Yavru köpek yaş maması yelpazemiz, evcil hayvanınızı günlük olarak ne kadar beslemeniz gerektiği konusunda size rehberlik edecek besleme talimatlarını içerir.

Yavru köpeğinizin ağırlığı, büyüdükçe sağlıklı ve güçlü kalması için ihtiyaç duydukları doğru miktarda mamayı belirleyecektir. Ayrıca, günde bir kez seferde beslenmekle iyi başa çıkamayacaklarını da unutmayın.

Önerilen günlük yiyecek alımını birkaç öğüne yaymak çok daha iyidir. Yavru köpeğinizi ne sıklıkla besleyeceğinize dair kılavuzumuz:

Yavru Köpeğinizi Ne Zaman Beslemelisiniz:

• Sütten kesmeden itibaren 16 haftaya kadar olan küçük cins köpek yavruları günde 3 ila 5 kez

• Sütten kesilen diğer köpek ırkları, günde 3 ila 4 kez 16 haftaya kadar

• 16 haftadan sonra yetişkin yaşına kadar günde 2 ila 3 kez

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.