Hipoalerjenik Köpek Maması

Toplam 15 ürün listelendi.
Yarın Kapında
Yarın Kapında teslimat saatleri dışındasın.
Sırala
Varsayılan Sıralama
Yeniden Eskiye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Puana Göre
Kategori :
15

Hipoalerjenik Köpek Maması

Sevimli dostlarımız için beslenme planları yaparken en başta onların yaş, ırk, boy ve kilo gibi özelliklerine bakarak mama seçiyoruz. Her köpek ırkının ve farklı yaşların gerektirdiği besin değerleri farklı olabiliyor.

Köpeğinize en uygun mamayı ararken bazen özel ihtiyaçlara paralel hipoalerjenik köpek maması gerekiyor. Bir alerji atağı yaşandığında ve tedaviden sonra aynı mamaya devam etmek doğru olmayabilir. Nasıl ki kedi ve köpeklerde, diğer hastalıklar mama değişikliğine sebep olabiliyorsa alerji de bunlardan biri.

Özel mama tercih etmek durumunda kalırsanız u moralinizi bozmasın çünkü ileri teknoloji ile üretilmiş özel mamalar artık daha yaygın. Dilediğiniz kısır, yavru ya da yetişkin hipoalerjenik köpek maması kuru ve yaş seçenekler arasında bulunuyor.

Tıpta ve veterinerlikte yaygın olarak alerji araştırmaları sonucu uygun ürünler piyasaya çıkıyor. Belli içeriklere alerjisi olan bireylere uygun mamalar bu durumlar olmazsa olmaz. Alerjik reaksiyonlar yaşayan, mide ve bağırsak hassasiyeti ile boğuşan köpekler için özel mamalar büyük rahatlık sağlıyor.

Köpeğinizin nasıl ki böbrekleri zayıfsa özel hassas mamalar ona iyi geliyorsa alerji de bunun gibi özel bir durum. Köpek mamalarında kullanılan yağ, tuz ve tahıllar dikkatle seçilerek doğru oranlarda diyete dahil edilmeli. Bir yandan düşük oranlara sahip ancak hala besleyici mamalar bu grupta bulunuyor.

Eğer aşırı kilo alımının önüne geçmek veya zayıflığı önlemek de gerekiyorsa bu duruma uygun bir hipoalerjenik köpek maması alınabilir. Farklı ırklara ve büyüklüklere sahip köpekler için alerjik olduğu ürüne göre mama bulabilirsiniz.

Köpeğinizin ihtiyacına ve özel durumuna uygun çeşitleri köpeğinizin sorunu fark edildikten hemen sonra kullanmaya başlamalı. Siz de bu sayede köpeğinizin en doğru kiloda olmayı koruyabildiği, son derce sağlıklı ve uzun bir hayatın keyfini sürmesini garantileyebilirsiniz.

Hipoalerjenik Köpek Maması Özellikleri

Köpeğiniz için seçeceğiniz hipoalerjenik köpek maması ne bakımdan farklıdır? Hipoalerjenik köpek mamalarında köpeğinizin alerji belirtilerinin ortaya çıkmasını engellemek için çok kontrollü bir üretim planı izlenir. Köpeklerin alerjisi olan ürünlerden uzak durularak özenli bir üretim yapılır.

Gulütensiz ve kolay sindirilebilir mamalar, doğru protein içeriğine sahip hipoalerjenik köpek maması çeşitleri en çok tercih edilenlerden oluyor. Diğer taraftan balık, kanatlı hayvan ya da bitkisel protein, tahıl ve nişasta oranı özel olarak hazırlanmış hipoalerjenik köpek mamaları da vardır.

Örneğin bu grupta yalnız ve birkaç çeşit balıklı olanlar bulunur; kuzu veya ördek eti yanında pirinçli ve patatesli gibi çeşitler vardır. Yani hipoalerjenik köpek mamalarının içerikleri özenle eşleştirilmiş ve formüle edilmiştir.

Köpeklerde Alerji Belirtileri Neler

Köpeklerde alerji olduğunu pek çok belirtisi insanda görülen semptomlara paraleldir. Nasıl ki bahar alerjisi, polen ya da toz alerjisinde hapşırık, burun akıntısı ve öksürük gibi semptomlar yaşıyorsak köpeğinizde de benzer belirtiler olabilir.

Bu belirtilere sahip bir köpeğin ortamdaki herhangi bir şeye alerjisi olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak elbette en doğru tanı için veterinerinizle görüşerek teşhisi kesinleştirin. Bunun dışında yiyecek maddelerine, ortamdaki veya mamadaki bir gıdaya da köpeğiniz alerjik reaksiyon gösterebilir.

Hapşırık öksürük gibi semptomlardan farklı olarak, şişme de yaşanabilir ki bu tehlikelidir. Köpeğinizin sürekli tükettiği mamadaki ya da ödül mamasındaki bir maddeye alerjisi varsa o zaman bu kronikleşen ishal ile de kendini gösterebilir.

Benzer biçimde köpeğinizde karın ağrısı, yemek sonrası huysuzluk, uykusuzluk ya da kusma da alerjiden ötürü görülebilecek belirtiler arasında yer alıyor. Bunlar ciddi belirtiler olduğu için mutlaka durumunun üstüne düşerek böyle durumlarda veterinere başvurun.

Karın bölgesinde hassasiyet, ishal ve kusma en yaygın şikayetler arasında bulunmasına rağmen tüy dökülmesi ve ciltte yaralar da alerjiden oluşabilir. Bütün bu problemlerin çözümü hipoalerjenik köpek maması ile mümkün olabilir.

Geçiş yapacağınız kaliteli bir hipoalerjenik köpek maması bunları önleyip köpeğinizi sağlığına kavuşturabilir.

Hipoalerjenik Köpek Maması Fiyatları

Hem alerjik vakaların artması, hem kolay tanı koyulması sebebiyle artık son yıllarda yaygın olarak bu tür mamalar üretiliyor. İyi markaların çok sayıda hipoalerjenik köpek maması üretmesi sonucunda fiyatlar eskisi kadar yüksek değil.

Bütçe dostu bir seçenek bularak köpeğinizi alerji balantılı hastalık ve masraflardan da uzak tutabilirsiniz. Böylece hipoalerjenik köpek maması satın alarak köpeğinizin sağlığını garantileyebilir ve bütçenizi de koruyabilirsiniz.

Bu tür mamalar getirisi düşünüldüğünde makul fiyatlarla karşınıza çıkıyor.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.