"" ile ilgili sonuç bulunamamıştır.
Anasayfamıza geri dönerek, ürünlerimizi ya da kategorilerimizi incelemek ister misiniz?

Özel IRK Köpek Yaş Maması

Toplam 0 ürün listelendi.
Yarın Kapında
Yarın Kapında teslimat saatleri dışındasın.
Sırala
Varsayılan Sıralama
Yeniden Eskiye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Puana Göre
Kategori :
0

Özel Irk Köpek Yaş Maması

Hiç en iyi köpek maması için kapsamlı bir araştırma yaptınız mı? Rafları dolduran binlerce köpek maması markası ve özel ırk köpek mamaları varken doğru mamayı seçmek kolay değil. Ama endişelenmeyin. Endişeniz yalnızca harika bir evcil hayvan ebeveyni olduğunuz anlamına gelir.

Çünkü köpeğinizi kaliteli ve dengeli beslemek, onlar için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biridir. Sağlığı ve mutluluğu için mükemmel mamayı nasıl doğru seçeceğinizi keşfetmek adına okumaya devam edin.

Köpeğiniz için yapabileceğiniz en kritik şeylerden biri, ona ihtiyacı olan dengeli beslenmeyi sağlamaktır. Dengeli bir protein (hayvansal), kaliteli yağlar ve omega-3 yağ asitleri gibi mikro besinler içermelidir.

Ayrıca C vitamini, kalsiyum ve fosfor gibi 50'den fazla temel besine ihtiyacı vardır. Maması ihtiyaç duyduğu tüm temel besinleri içermiyorsa köpeğinizin sağlık sorunları yaşayabileceğini unutmayın.

Sevgili köpekleriniz için bir mama seçmek gitgide daha da zor bir hal almaya başladı. Bazı markalar, belirli köpek ırklarının sağlık ihtiyaçlarını karşıladığı söylenen, ırka özel köpek yaş mamaları üretmektedir.

Evcil hayvan sahiplerinin neden kendi köpeklerinin genetik yapısına göre özel olarak üretildiğini iddia eden bir köpek mamasına yöneldiği anlaşılabilir, ancak bu doğru seçim mi?

Farklı özel köpek ırkları arasındaki beslenme gereksinimlerindeki farkı saptayan bir araştırmaya henüz sahip değiliz.

Örneğin, küçük cins bir köpeğin metabolizması, büyük cins bir köpekten çok farklıdır, ancak bir Yorkie'nin beslenme ihtiyaçlarının bir Shih Tzu'nunkinden çok farklı olması pek olası değildir.

Cinsine özel köpek mamaları mutlaka zararlı değildir; siz (ve veterineriniz) köpeğinizin beslenme gereksinimlerini ırkının gereklilikleri, yaşam evresi, boyutu ve özel sağlık gereksinimlerine göre belirleyebilirsiniz.

Irka Özgü Köpek Yaş Maması Nedir?

Irka özel köpek yaş maması, safkan köpeklerin benzersiz beslenme ihtiyaçlarını karşılamak üzere özel olarak tasarlanmış köpek mamalarıdır.

Cinsine özel mamanın arkasındaki konsept, chihuahua gibi yüksek enerjili küçük bir köpeğin, örneğin Bull Mastiff gibi düşük enerjili büyük bir ırktan farklı beslenme gereksinimlerine sahip olmasıdır.

Üreticiler bu farklılıkları göz önünde bulundurur ve tüm ırklar için tek bir gıda üretmek yerine benzersiz ihtiyaçlarına yönelik mamalar üretirler.

Irka Özgü Köpek Yaş Mamasının Faydaları Nelerdir?

Bir cinse özel köpek yaş mamasının başlıca gerekliliği, farklı cinslerin farklı rahatsızlıklara sahip olmasıdır.

Alman Çoban Köpekleri, Labrador Retrieverleri ve Rottweilerlar gibi bazı ırklar eklem sorunlarına ve kalça displazisine daha yatkındır, bu nedenle glukozamin ve kondroitin gibi faydalı besinler içeren bir köpek mamasından daha fazla yararlanabilirler.

Poodles, Dachshunds ve Keeshonds gibi kansere daha yatkın köpek ırkları, antioksidanları yüksek bir diyetten daha fazla fayda sağlayabilir. Bu nedenle, belirli bir türün potansiyel sağlık sorunlarına yönelik beslenme ihtiyaçlarını hedeflemek, muhtemelen kronik hastalık şanslarını azaltmaya yardımcı olabilir.

Irka Özgü Köpek Yaş Mamasını Nereden Alabilirim?

Irka özgü köpek yaş mamaları, en kaliteli köpek maması üreticilerinin bazıları tarafından yapılır. Petibom olarak tüm kaliteli ırka özgü köpek yaş maması ürünlerini sunmaktayız. Online olarak kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Irka Özgü Köpek Yaş Maması Daha Pahalı mı?

Irka özgü köpek yaş maması genellikle en kaliteli köpek maması üreticileri tarafından yapılır, bu nedenle daha düşük kaliteli köpek mamalarına kıyasla daha pahalıdırlar. Bununla birlikte, köpeğinizi zaten yüksek kaliteli, doğal bir köpek maması besliyorsanız, fiyat karşılaştırılabilir.

Irka Özgü Köpek Yaş Maması Neden Önemlidir?

Evet, tüm köpekler ataları olan kurtlardan gelir ve hala onlarla yakından ilişkilidir. Bununla birlikte, on binlerce yıllık üremeden sonra, köpeklerin çok farklı fiziksel ve davranışsal özellikleri vardır ve bu farklılıklarla birlikte çok farklı beslenme ihtiyaçları da doğmuştur.

Köpek mamalarının boyutu gibi basit şeyler bile bir köpeğin beslenmesinde büyük bir fark yaratabilir. Örneğin, bir İtalyan Greyhound gibi küçük bir cins, Danua gibi dev bir cins ile aynı büyüklükteki mama tanelerini yiyemez.

Dolayısıyla, ortak ataya sahip olsalar bile, köpek yaş maması alırken bazı önemli hususları göz önünde bulundurmalısınız.

Ya Köpeğimin Irkına Özel Mama Yoksa?

Dünyada 339'dan fazla kayıtlı köpek ırkı vardır, bu nedenle her köpek türü için ırka özel formüller mevcut değildir. Üreticiler, cins hedefli beslenmeden yararlanabilecek en popüler köpekler için cinse özel formüller yapmaya odaklanmıştır.

Köpeğiniz için ırka özgü köpek yaş maması bulamıyorsanız, köpeğinizin yaşam evresini ve diğer ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak seçim yapabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.