Köpek Göğüs Tasması

Toplam 346 ürün listelendi.
Yarın Kapında
Yarın Kapında teslimat saatleri dışındasın.
Sırala
Varsayılan Sıralama
Yeniden Eskiye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Puana Göre
Kategori :
346

Köpek Göğüs Tasması

Emniyet, kontrol ve rahatlık sunan köpek göğüs tasması, onu her köpek için mükemmel bir seçenek haline getirir. Köpek koşumları kullanmak yaralanma riskini azaltır, boyuna baskı yapmaz ve iyi bir eğitim aracıdır.

Bunu akılda tutarak, doğru bedeni almak, bir köpek göğüs tasmasının faydalarını en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olacaktır. Köpeğinizin boyutunu tahmin etme ve hatta yalnızca ağırlığına güvenme hatasına düşmeyin.

Bunun yerine, köpeğinizi yeni bir köpek göğüs tasması için ölçmek ve mükemmel uyumu sağlamak için özel yönergelerimizi izleyin. Bir köpek göğüs tasması, bir dizi kayışa sahip bir evcil hayvan aksesuarıdır.

Köpeğinizin vücudunu sarar ve sonra klipslerini birbirine bağlarsınız.

Eğitim: Köpek göğüs tasmaları iyi bir eğitim aracıdır ve bir köpeğe çekiştirmeden yürümeyi öğretmenin bir yolu olabilir. Antrenman sırasında takılma veya yaralanma riski azalır.

Kontrol: Köpeğiniz çekiştiriyorsa, büyükse veya sık sık kalabalık alanlarda yürüyorsanız, kontrol önemlidir. Kontrol sizde olduğunda, yürüyüşlerde zihinsel ve fiziksel olarak daha rahat hissedeceksiniz.

Çekiştirme: Bu, koşum takımının eğitim faydaları ile uyumludur. Köpek köpek göğüs tasmaları, etkiyi göğüs ve omuza yönlendirerek çekiştirmeyi engeller. Biraz rahatsız edici ve ayrıca çekmenin köpeği hiçbir yere götürmediğini de öğretir.

Güvenlik: Köpek göğüs tasmasının basıncı, bir köpeğin vücudunun çeşitli noktalarında dağılarak yaralanma olasılığını azaltır.

Köpek Göğüs Tasması İçin Nasıl Ölçü Alınır?

Doğru boyutta köpek göğüs tasmasını ölçmenize ve almanıza yardımcı olmak için adım adım bir kılavuz hazırladık. Her adımı takip ederseniz, rahatlık ve kullanım kolaylığı için mükemmel uyumu bulacaksınız.

Birinci Adım: Yumuşak bir ölçüm bandı kullanın ve eğer yoksa, mezura veya ip işe yarayacaktır.

İkinci Adım: Köpeğinizin normalde olduğu gibi ağırlığı eşit dağılmış ve sırtı düz olacak şekilde ayakta durmasını sağlayın. Bu konuda size yardımcı olması için başka birine ihtiyacınız olabilir.

Üçüncü Adım: Köpeğinizin göğüs çevresi olarak da bilinen kısmı güzelce ölçün. Sırttan başlayın ve ölçüm bandınızı veya ipinizi köpeğinizin göğsünün etrafına, doğrudan ön bacakların arkasına ve tekrar kürek kemiği noktasına kadar getirin.

Ölçüm yaparken bant sıkı olmamalı, ancak çok da gevşek olmamalıdır.

Dördüncü Adım: En kalın nokta olan köpeğinizin boynunun alt kısmının çevresini ölçmek için mezura veya ip kullanın. Bu, bir tasmanın tipik olarak oturduğu yerin alt kısmıdır.

Beşinci Adım: Şimdi doğrudan köpeğinizin ön bacağının arkasından başlayarak bir uzunluk ölçümü yapın. Mezurayı arka bacağın hemen arkasındaki noktaya getirin.

Altıncı Adım: Doğru olduklarından emin olmak için ölçümlerinizi en az iki kez tekrarlayın çünkü köpekler biraz hareket etme eğilimindedir.

Yedinci Adım: Ölçümlerinizi beden çizelgelerinde listelenenlerle karşılaştırın. Köpeğiniz bir bedenin üst sınırındaysa, bir büyüğünü alın çünkü koşum takımını her zaman daha rahat uyacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

Sekizinci Adım: Tasma elinize ulaştığında, köpeğiniz giydirin ve ayarlayın. Ardından, iki parmak kuralını kullanın, yani herhangi iki parmağınız tasmanın altına sığmalı, ancak bunu yaparken çok gevşek veya çok sıkı olmamalıdır.

Başlıca Köpek Göğüs Tasması Özellikleri Nelerdir?

Boyut ve uyum önemlidir, ancak yeni bir köpek tasması seçerken dikkate alınması gereken tek şey bunlar değildir. Amaç, işlevsellik ve rahatlığı konfor ve güvenlikle birleştirmektir, bu nedenle aşağıdaki özellikleri unutmayın.

• Güvenlik: Güvenli bir köpek göğüs tasması tasarımı, köpeğinizi yaralanmalardan koruyacaktır. Dolanmasına neden olmayacak veya boynuna çok fazla güç veya baskı uygulamayacaktır.

Boğmama özelliği, boğazdan ziyade vücudun etrafında dolaştığı için kaliteli bir köpek göğüs tasması tasarımının doğasında vardır.

• Kullanımı kolay: Amaç, köpeğinizi her gün ve belki de günde birkaç kez gezdirmektir, bu nedenle giyip çıkarması kolay bir köpek göğüs tasması seçin.

• Ayarlanabilirlik: Bu kavram, mükemmel uyumun önemine kadar uzanır. Doğru bedeni aldıktan sonra uyumu daha da özelleştirmek için ayarlanabilir olan modellere göz atın.

Bu aynı zamanda size daha uzun kullanım ömrü sağlayacaktır çünkü köpek göğüs tasması köpeğinizin değişen ihtiyaçlarına göre ayarlanabilir.

• Ağırlık: Ağır, hantal bir köpek göğüs tasması seçmeyin. Bu, onu yanınızda götürmenizi daha zor bir hale getirecektir. Hareket halindeyken ikinci kez düşünmeden çantaya atabileceğiniz hafif bir model seçin.

• Klipsin konumu: Klipsin konumu için üç ana seçenek vardır.

Çekiştirmeyen iyi eğitimli köpekler için iyi olan bir arka klipsli olan, köpeğiniz çekmeye çalıştığında omuza biraz baskı uyguladığı için eğitimde kullanılabilecek bir ön klipsli olan ve ideal köpek göğüs tasması çift klipslidir olandır.

Böylece o andaki ihtiyaçlarınıza göre üst veya arka klipslerden birini kullanabilirsiniz.

• Yansıtıcı ayrıntılar: Sabahın erken saatlerinde, akşamları veya yansıtıcı ayrıntılarla görünürlüğün düşük olduğu herhangi bir zamanda yürüyüşe çıkarsanız köpeğiniz de siz de güvende olabilirsiniz.

• Malzeme: Köpeğinizi rahat ettirmek için dayanıklı ama aynı zamanda yumuşak malzemeler seçin. Cildini tahriş edebilecek veya tahrişe neden olabilecek sert malzemelerden kaçının.

Diğer zayıf malzemeler daha hızlı aşındığından D halkası malzemesi metal olmalıdır.

Irkına Göre Köpek Göğüs Tasması Seçimi

Köpeğinizin cinsini düşünmek, bir göğüs tasması seçmenin bir parçası olabilir, ancak bunlarla ilgili bir uyarı - aynı cinsler arasında bile genel boyut ve yapı bakımından hala farklılıklar vardır. Cins bir bileşendir, ancak köpeğinizin ölçümlerini de almanız gerekir.

1. Küçük Göğüs Tasması İçin Uygun Irklar

Küçük bir köpek, göğüs çevresi 43 ila 56 cm arasında olan köpektir. Çoğu küçük köpek 8 ila 16 kg arasındadır. Genellikle küçük boy bir köpek göğüs tasması takan ırklar şunları içerir:

•Kral Charles Spaniel

•Pekinez

•Schnauzer

•Boxer

•İskoç Terrieri

2. Orta Boy Göğüs Tasması İçin Uygun Irklar

Orta boy köpekler, 56 ila 69 cm arasında bir göğüs ölçüsüne sahip olma eğilimindedir ve 14 ila 23 kg ağırlığındadır. Orta boy bir göğüs tasması takabilecek köpek ırkları şunlardır:

•Beagle

•Boston terrier

•İngiliz Bulldog

•Fransız Bulldog

3. Büyük Boy Göğüs Tasması İçin Uygun Irklar

69 ila 81 cm göğüs çevresi ile, büyük ırklar genellikle 21 kg’den daha ağırdır. Büyük boy bir göğüs tasmasına rahatça sığabilecek cinsler şunlardır:

•Boxer

•Dalmaçyalı

•Golden Retriever

•Labrador

•Weimaraner

Doğru Bedeni Almak Neden Bu Kadar Önemli?

Köpek göğüs tasması, konfor ve kontrol dahil olmak üzere bir emniyet kemerinin avantajlarından yararlanmak için köpeğinize “tam oturmasına” ihtiyacınız vardır.

Bir göğüs tasması çok sıkıysa, köpeğinizi yaralama riskiniz vardır. Aynı zamanda rahatsız edici, bu da onun yürümek istememesine neden olabilir.

Çok büyük bir göğüs tasması seçerseniz, dolanabilir veya kaçış için bir fırsat yaratabilir. Aynı zamanda eğitimi de zorlaştırabilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.