Kum Kokusu Gidericiler

Toplam 13 ürün listelendi.
Yarın Kapında
Yarın Kapında teslimat saatleri dışındasın.
Sırala
Varsayılan Sıralama
Yeniden Eskiye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Puana Göre
Kategori :
13

Kum Kokusu Gidericiler

Evin kedi dışkısı kokmasını önlemek, herhangi bir kedi ebeveyni için büyük bir zorluktur. Kedinizin tuvaleti bu kokunun ana kaynağıdır ve birden fazla kediniz varsa sorun daha belirgin hale gelir.

Bu kedi tuvaleti kokularını en aza indirmek isteyen kedi sahiplerinden biriyseniz, kedi kumu koku giderici sizin için mükemmel bir çözümdür. Ama kedi kumu için en iyi koku gidericiler hangileridir? Farklı kedi kumu koku giderici türleri nelerdir ve hangisi sizin ve kediniz için en iyisidir?

İşte detaylar…

Kedi tuvaletinin kötü kokusunu azaltmak için piyasada bulunan en iyi kedi kumu koku gidericilerinden bazılarını listeleyeceğiz.

Kedi kumu için farklı koku giderici türlerini, bunların artılarını ve eksilerini ve ihtiyaçlarınız için en iyi kedi kumu koku gidericisini seçmeden önce göz önünde bulundurmanız gereken başlıca faktörleri tartışacağız. Okumaya devam edin! Bazen en etkileyici kedi kumu bile kedi kokularıyla tamamen başa çıkmakta zorlanabilir.

Bunun çeşitli nedenleri olabilir:

Zamansız temizlik, normalden daha yoğun bir kedi tuvaleti, yeni bir kedi maması türü ve çok daha fazlası. Bu durumlarda, kedi tuvaletine biraz kedi kumu koku giderici eklemek gerekebilir.

Ayrıntılara girmeden önce, kedi kumu koku gidericisinin tam olarak ne olduğunu, farklı türlerini ve kedi koku giderici için alışveriş yaparken nelere dikkat edilmesi gerektiğini tartışalım.

Kedi Kumu Koku Giderici Nedir?

Adından da anlaşılacağı gibi, kedi kumu koku giderici, kullandığınız kedi kumu yeterli olmadığında kedi tuvaletindeki kokularla savaşmaya yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Kedi kumu koku gidericilerinde kullanılan en popüler bileşenler, kabartma tozu, boraks ve zeolit ​​gibi güçlü koku önleyici maddelerdir.

Bu malzemelerin bazılarını standart kedi kumlarında bulabilirsiniz, ancak koku gidericilerde çok daha konsantredirler ve çoğu zaman kum reçetelerinin sahip olduğu topaklanma yeteneklerine sahip değildirler. Bu ürünler ayrıca genellikle narenciye, dağ kokulu ve çiçek kokulu gibi içlerine enjekte edilen yapay parfümlere sahiptir.

Yukarıda bahsedilen koku önleyici maddelere benzer şekilde, yapay kokular da çok daha güçlü ve konsantredir. Maddelerin ve kokuların yüksek konsantrasyonu nedeniyle, ilk kez bir kedi tuvaleti üzerinde test yaparken çok küçük miktarlarda başlamak önemlidir.

Bu birkaç nedenden dolayıdır:

 İlk olarak, kullanılan malzemelerin çoğu, nispeten küçük bir miktarı yutulursa kediniz için zararlı olabilir. Elbette, tek başına bir granül veya biraz kabartma tozu büyük bir sorun olmamalıdır, ancak kedi kumunu çiğnemesi veya yemesi ile ünlü bir kediniz varsa ve kedi kumu koku gidericisini kedi kumu üzerine önemli miktarda koyduysanız, kumu yemesi sorunlara yol açabilir.

 İkincisi, birçok kedi sert koku ve kimyasalların kokusundan etkilenir. Koku gidericinin büyük partiler halinde eklenmesi kediniz için çok fazla olabilir ve kedinin tuvaletini düzgün kullanmamasına neden olabilir.

Kedi Kumu Koku Gidericileri Nelerdir ve Nasıl Faydalı Olabilirler?

Kedi dışkısı ve kirli kedi tuvaleti ile uğraşmak, herhangi bir kedi sahibi için en uğraştırıcı ve can sıkıcı şeylerden biri olabilir. Kedi kumu atıklarını ele almayı bu kadar zorlaştıran çeşitli faktörler vardır. Kedinin idrarı, merkaptanları ve amonyak kokularını serbest bırakan feromonlar ve hormonlar içerir.

Kedi kumu koku gidericileri, bu kokuları yönetmede önemli ölçüde yardımcı olabilir.

Adından da anlaşılacağı gibi, kedi kumu koku gidericileri, kedi tuvaletinden çıkan kokuları azaltmaya yardımcı olan özel formüle edilmiş ürünlerdir. Kedi kumu koku gidericileri, yüksek kaliteli kum ve sık sık temizleme ile birlikte kullanıldığında, evinizdeki o kötü kokudan kurtulmanıza yardımcı olabilir.

Kedi Kum Kokusu Gidericiler Çeşitleri

Kedi kumu koku gidericileri çeşitli formlarda mevcuttur – toz, granül, sprey, kristal ve hatta konsantre kapsüller.

Koku gidericilerin türünden bağımsız olarak, çoğu en popüler koku giderici ürünlerden bir veya daha fazlasını içerir – kabartma tozu, kalsiyum karbonat, zeolit, boraks veya enzimatik probiyotikler.

Tüm bu ürünler evcil hayvanlar ve insanlar açısından güvenle kullanılabilir. Bazı kedi kumu koku gidericileri, kokuyu hapsederken için özel parfümler ve kokularla zenginleştirilirken, diğerleri tamamen kokusuzdur. Açıkçası aklınıza gelen ilk sorulardan biri, neden bir kedi kumu koku gidericisine ihtiyacınız var?

Özellikle çok kedili evlerde kedi kumu koku gidericilerinin bu ürünlerden daha üstün olmasının başlıca yollarından bazıları şunlardır:

 Kedi kumu koku gidericileri, bu maddelerin kumdaki konsantrasyonuna kıyasla daha konsantre miktarda koku kontrol maddesine sahiptir.

• Kedi kumu koku gidericileri, kum gibi topaklanmazlar ve bunun yerine nemle temas ettiğinde daha iyi performans gösterirler.

•  Kedi kumu koku gidericileri, kokuları kontrol etmek için sadece kabartma tozu kullanmaktan daha iyi performans gösterir ve daha uzun süre dayanır.

• Kedi kumu koku gidericileri, çeşitli şekillerde mevcuttur – yumuşak toz, tozsuz granüller, sıvı spreyler ve konsantre kapsüller, size çok sayıda seçenek sunar. Ve neredeyse tüm kedi kumu koku gidericileri, az miktarda yutulsalar bile toksik değildir ve güvenlidir.

Bu koku gidericileri kedi kumu kokularını nötralize etmek için kullanmanın da bazı sınırlamaları vardır. Her şeyden önce, kediniz bu ürünlerin ürettiği kokuyu beğenmeyebilir. Kedilerin insanlardan daha güçlü bir koku alma duyusu vardır ve bu ürünlerin bazılarının güçlü kokuları ve kimyasal kokularından hoşlanmayabilirler.

Ayrıca, belirli formülasyonlar yutulduğunda normal tehlikeli olabilir. Bu nedenle, ara sıra kumu yutan/çiğneyen bir kediniz varsa, böyle bir koku nötralize edici solüsyon kullanmadan önce dikkatli olmalısınız.

Bu sınırlamalara rağmen, tuvalet kokusundan nefret eden biriyseniz ve bu kokuyu yönetmek için temiz ve kullanışlı bir ürün arıyorsanız, o zaman bir kedi kumu koku giderici sizin için satın almanız gereken bir şeydir. Ve eğer küçük miktarlarda kullanılırsa, kediler ve insanlar için güvenli bir çözüm olabilir.

Kedi Kumu Koku Giderici Türleri

Kedi kumu için en iyi koku gidericilerin hangileri olduğuna bakmadan önce, piyasada bulunan farklı kedi kumu koku giderici türlerini tartışalım:

1. Kedi kumu koku giderici tozları

Kedi kumu koku giderici tozları, piyasadaki en yaygın kedi kumu koku giderici türleridir. Bunlar genellikle kabartma tozu bazlı formülasyonlara sahiptir ve kedi kumu ile karıştırılmak üzere toz haline getirilir. Çoğunun nem bazlı aktivasyonu vardır ve kedi dışkısının kokusunu maskelemek için kokularla zenginleştirilmiştir. Koku giderici tozlar oldukça verimli, ucuz ve kullanımı son derece kolaydır.

Bununla birlikte, daha hafif olmaları nedeniyle havada serbest bırakılabilirler. Ve bazı durumlarda, toz koku gidericinin kokusu kediyi rahatsız edebilir ve tuvaletinden hoşlanmamasına neden olabilir.

2. Kedi kumu koku giderici granüller

Kedi kumu koku giderici granüllerin tane boyutu daha büyüktür ve genellikle Zeolit veya ilgili silikatlardan türetilir. Granül bazlı kedi kumu koku gidericilerin çoğu genellikle kokusuzdur veya silikatların doğal topraksı kokusuyla çok hafif kokuludur ve her kum değişiminde yalnızca küçük bir miktar gereklidir.

Bununla birlikte, kumdaki daha küçük bir oran nedeniyle, kötü kokuyu yönetmede tozlar kadar etkili olmayabilirler. Ayrıca koku giderici tozlardan daha pahalıdırlar.

3. Kedi kumu koku giderici kristaller

Koku giderici kristaller, granüllerden daha büyük ve daha ağır bir tane boyutuna sahiptir ve genellikle sadece tuvalet kabının köşeleri gibi en yaygın sorunlu noktalarda kokuları kontrol etmek için kullanılması amaçlanmıştır.

Eleme sırasında toz ü ve iz bırakmazlar, ancak diğer koku giderici çözümlerden daha maliyetlidirler. Ve ara sıra kumu çiğneyen bir kediniz varsa, bu tür bir koku giderici kullanmak uygun değildir.

4. Kedi kumu koku giderici spreyler

Kedi kumu koku giderici spreyler, piyasadaki diğer birçok popüler koku nötralize edici türüdür. Genellikle kabartma tozu veya enzimatik koku gidericilerle karıştırılmış aktif bileşen olarak varyantı ile formüle edilirler.

Bu spreyler ayrıca her türlü kokuyu nötralize etmek için çöp kutularında veya evin çevresinde de kullanılabilir.

Ve toz veya takip konusunda endişelenmenize gerek yok. Ancak, buharlaşma eğilimi gösterirler ve kokuları kontrol altına almak için kedi tuvaletine sık sık yeniden püskürtmeniz gerekir.

5. Kedi kumu koku giderici bölmeleri

Bu koku gidericiler, kapaklı veya kapaksız katı bir aktif koku nötralize edici madde parçasına sahip tuvalet ve oda hava spreyi bölmelerine biraz benzer.

Bir kedi koku giderici bölme, bir haftadan bir aya kadar sürebilir (bölmenin boyutuna bağlı olarak). Bu nedenle, kedi kumu koku giderici bölmelerin kullanımı çok uygundur.

Bununla birlikte, bu tür bölmeleri kullanırken kedi veya başka bir evcil hayvan (veya bir çocuk) tarafından yanlışlıkla yutulmasına dikkat etmeniz gerekecektir.

Kedi Kum Koku Giderici Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her biri benzersiz artıları, eksileri ve hedef uygulamaları olan birkaç çeşit kedi koku giderici olduğundan, bir sonraki satın alımınızda tam olarak ne aradığınızı belirlemek önemlidir.

Bu ölçümlerin haneden haneye değişeceğini, ancak hepsinin dikkate alınması gereken iyi noktalar olduğunu unutmayın.

Kedi Sayısı: Tek bir kediniz mi var yoksa çok kedili bir eviniz mi var? Birden fazla kediniz varsa (ve özellikle 3+ kediniz varsa), muhtemelen toz veya granüllerde tipik olarak bulunan daha güçlü çözümlerden birine bakmak isteyeceksiniz.

Kristaller ve sprey işe yararken, daha ağır bir kullanım ve tüm kedi tuvaleti üzerinde daha kapsamlı bir uygulama gerektirecektir.

Kedi Tuvaleti Sayısı: Tek bir tuvalet kabı kullanan kediler ne kadar çok olursa, kokuları kontrol altında tutmak o kadar zor olacaktır. 3 kedisi olan ama aynı zamanda 3 kedi tuvaleti olan biri için çoğu zaman çöp koku gidericiler hakkında endişelenmesi gerekmeyebilirken, sadece 2 kedisi olan ancak sadece 1 tuvalet kabı olan birinin daha büyük bir sorunu vardır.

Kedi Tuvaletinin Ortak Alanlara Yakınlığı – Havalandırma Düzeyi: İlişkili oldukları için bu ikisini birleştirmeye karar verdik. Kedi tuvaleti trafiğin yoğun olduğu veya havalandırması çok iyi olmayan bir yerdeyse, kutudan sızan kokuların çok daha büyük bir etkisi olabilir.

Kedi tuvaletini nereye koyduğunuzun en uygun yerde olup olmadığına bakın. Daha az meşgul olan veya hareketli havaya daha yakın bir yere taşıyabilirseniz daha iyi olacaktır.

Kullanılan Kum Miktarı: Herkesin en sevdiği kedi tuvaleti ve kedi kumu türü vardır. Bazı ebeveynler topaklanan kum çeşitlerini tercih ederken, diğerleri daha çevre dostu çözümleri tercih ediyor.

Bu sitede sıklıkla tartıştığımız gibi, belirli bir kum türünün veya markasının ne kadar etkili olduğu konusunda büyük bir dalgalanma olabilir, ancak diğer faydalar hala insanların daha zayıf koku savaşçılarını gözden kaçırmasına yetecek kadar önemli olabilir.

Bunun iyi bir örneği, çevre için daha iyi olan ve güçlü kimyasal kokular yaymayan tamamen doğal koku gidericiler ve kumlardır.

Kedi ve Ebeveyninin Hassasiyetleri: Kedi tuvaleti ve kum türlerine benzer şekilde, koku gidericiler, güçlü parfüm kokularına ve toza sahip olabilen örneklerde bulunurken, diğerleri kokusuz ve tozsuzdur.

Sizin veya kedinizin bu tür şeylere alerjisi veya hassasiyeti varsa, belirli türlerden kaçınmayı denemek isteyebilirsiniz.

Kristaller ve bazı granül bazlı koku giderici ürünler sizin için daha güvenli olabilir.

Bütçe: Çoğu insan bir evcil hayvan bütçesine sahiptir ve koku gidericiler, kedi kumunun üzerine ek bir masraftır.

Ne sıklıkta kullanmanız gerektiğine bağlı olarak, koku gidericiyi ne sıklıkta kullanacağınız değişir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.