Kedi Taşıma Çantaları

Toplam 22 ürün listelendi.
Yarın Kapında
Yarın Kapında teslimat saatleri dışındasın.
Sırala
Varsayılan Sıralama
Yeniden Eskiye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Puana Göre
Kategori :
22

Kedi Taşıma Çantası

Böylesine özgürlüklerine düşkün hayvanlar için alırken en hassas olunması gereken ürünlerin başında kedi taşıma çantası geliyor şüphesiz. Alışkanlıklarına bağlı ve onlardan vazgeçmeyi sevmeyen kediler için mekan değişikliği zaten başlı başına bir stres kaynağı olduğu için bir de bu seyahatlerini yapacakları taşıma çantası ekstra önem taşır. Veteriner ziyaretlerinde veya uzun yolculuklarda adeta hayat kurtaran kedi taşıma çantası özellikleri ve yapısı gereği birden çok çeşitte olabilir.

Bu anlamda kedi taşıma çantası tercih ederken öncelikle kedinizin özellikleri ve ne sıklıkla seyahat edeceğini göz önünde bulundurmalısınız. Kedi taşıma çantası modelleri arasından seçim yapmadan önce veterinerinize de danışabilirsiniz. Patili dostunuzun dış dünyayı güvenle keşfedebilmesi için en yakın zamanda uygun bir kedi taşıma çantası edinmenizi öneriyoruz. Kedilerin alışkın oldukları ortamı terk etmeleri onlar için başlı başına bir stres kaynağıdır.

Bu durumu en aza indirmek, güvende olduklarını hissettirmek ve konforlu bir alan yaratmak için kedinizin özelliklerine en uyan bir kedi taşıma çantası almalısınız. Güvenli alanlarının dışına çıktıklarında strese bağlı anormal davranışlar sergileyebilirler; sürekli miyavlama gibi… Bu anlamda nasılsa bir taşıma çantası deyip geçiştirmek yerine kedinizin boyutundan, özellikleri ve seyahat sıklığına kadar her şeyi göz önünde bulundurarak bir seçim yapmalısınız.

Kısa ya da uzun olduğu fark etmeksizin, seyahat süresince hem sizin hem de kedinizin konforu için ideal bir kedi taşıma çantası almayı düşünebilirsiniz.

Taşıma Çantası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kedi taşıma çantası seçiminde ilk dikkat edilmesi gereken nokta şüphesiz boyuttur. Bunun devamında yapımında kullanılan malzeme, havalandırması ve tasarımı gelir. Bu anlamda hem sizin hem de kedinizin rahat edebileceği türde bir taşıma çantası olması önem taşır. Seyahatin ne kadar süreceği değil de seyahat süresince kedinizin ne şekilde güvende hissedeceği ve ne tür ihtiyaçlarının olacağı dikkate alınmalıdır.

Kedi taşıma çantasının kedinizin kendine zarar vermesine ve kaçmasına izin vermeyecek şekilde bir tasarıma sahip olması gerekir.

Boyut Seçimi

Taşıma çantası pek çok evcil hayvan için korkutucu ve istenmeyen bir eşyadır. Özellikle söz konusu kediler olduğunda taşıma çantası büyük bir sorun haline gelebilir. Taşıma çantasını sadece kedinizi bir yere götürürken çıkarmak yerine evde her daim erişebileceği bir yere koymanız onunla daha iyi bir ilişki kurmasını sağlar. Kedi taşıma çantası boyut seçimi için ilk yapmanız gereken kediniz boy ve kilosunu göz önünde bulundurmaktır. Bilhassa yetişkinliğe erişmiş bir kedi ise…

Yavru kediniz varsa standart boyda bir kedi taşıma çantası edinebilirsiniz. Kedinizin boyutunun yaklaşık 1,5 katı büyüklüğünde bir taşıma çantası almanız gerekebilir. Sırt ve omuz çantası şeklindeki tasarımların yanı sıra elde taşınan kedi taşıma çantaları da mevcuttur.

Bu tamamen kedinizin boyutuna ve sizin tercihinize göre yapabileceğiniz bir seçim. Hatta uzun yolculuklar için özel olarak tasarlanmış, mama ve su kabının da koyulabildiği kedi taşıma çantaları da bulunuyor. Yavru kediler için çok büyük bir taşıma çantasına gerek olmasa bile en başta yetişkinlik dönemindeki kedilerin kullanabileceği boyutta bir ürün almak ileride bir tane daha almamak adına daha ekonomik bir seçenektir.

Malzeme Seçimi

Kedi taşıma çantası ile seyahat etmek eğer doğru seçimse hem kediniz hem de sizin için büyük rahatlıktır. Tam da bu noktada kedi taşıma çantası malzeme seçimi ön plana çıkıyor. Plastik, PVC gibi malzemelerden üretilmiş kedi çantalarının uzun seyahatler için uygun olmadığını söylemekte fayda var. Veteriner ve daha kısa mesafeler için elbette tercih edilebilir.

Sık seyahat eden biriyseniz ve her seyahatinizde kedinizi yanınızda götürecekseniz eğer hem kısa hem de uzun mesafe için uygun olan kedi taşıma çantaları arasından seçim yapabilirsiniz. Kedinizin ihtiyaçlarını, boyutunu, seyahat alışkanlıklarını vb. özellikleri göz önünde bulundurarak alacağınız kedi çantasının malzemesine karar verebilirsiniz. Kedi çantası tasarımında bir diğer önemli unsur da kullanımı ve pratikliğidir.

Veterinere gittiğinizde ya da herhangi bir yere, kullanacağınız kedi taşıma çantasının kolay açılıp kapanabilir olması size rahatlık sunar.

Havalandırma

Kedi taşıma çantaları ister elde ister omuz veya sırtta taşınabilir olsun, havalandırma özellikler büyük önem taşır. Bilhassa sırt veya omuzda taşınan çanta tipi olanlarda havalandırma deliklerinin çok olmasına dikkat etmelisiniz. Taşıma süresinden bağımsız bir şekilde kedinizin taşıma çantası içerisinde yeterli şekilde hava alabildiğine dikkat etmelisiniz. Alışık olduğu ortamdan uzaklaşan her kedi panik ve stresi zaten yaşadığı için havasız kaldıklarında normalden daha fazla tepki verebilir ve bu durum kedinizin fazla ısınmasına da neden olabilir.

Bunların dışında havalandırma delikleri gereğinden büyük olduğunda da kediniz patilerini dışarı çıkararak çeşitli yaralanmalara sebebiyet verebilir. Bu anlamda kedi taşıma çantası almadan önce havalandırma özelliklerine dikkat etmelisiniz.

Tasarım

Kedi taşıma çantası araştırmanızda şüphesiz karşınıza sayısız model ve tasarım çıkacak. Kiminde görselliği kiminde ise işlevselliği hoşunuza gidecek. Hepsinden önce kedinizin ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılayıp karşılamadığı önem taşımalı. Kedinizin boyutu, seyahat edeceği süre, alışkın olduğu ortamdan uzaklaştığında gösterdiği davranışlar ve diğer alışkanlıkları aklınızdaki kedi taşıma çantasının tasarımı ile ilgili fikrinizi şekillendirecektir.

Öncelikle kedinizin boyutuna göre sırt veya omuz çantası şeklinde olanları mı yoksa çekçekli valiz, kafes vb. formlardakileri mi seçeceğinize karar vermelisiniz. Örneğin kedinizin fazladan 2-3 kilosu varsa sırt ya da omuzda taşınabilen çantaların onun için pek de uygun olmadığını söylemek mümkün.

Yavru bir kediniz varsa yetişkinlik döneminde ayrı çanta almak yerine ileride de kullanabileceğiniz türde bir tasarıma sahip kedi taşıma çantası tercih edebilirsiniz.

Kedi Taşıma Çantası Çeşitleri

Kedi taşıma çantası çeşitleri en çok da tasarımı ve işlevselliği ile ortaya çıkıyor. Sırt veya omuzda taşınabilen kedi taşıma çantası, çekçekli valiz şeklinde olanlar, kafes vb. tasarımlar gibi sayısız çeşide rastlamanız mümkün. Havalandırmasından, büyüklüğüne, renginden modeline kadar birçok farklı çeşit arasından seçim yaparken kedinizin yavru, yetişkinlik ya da yaşlılık döneminde olduğu, kilosu, boyu vb. özelliklerini göz önünde bulundurmanızı öneriyoruz.

Evden uzaklaştığı andan itibaren stres olan kediler için daha çok kafes tipi taşıma çantaları tavsiye edilirken daha uysal ve dışarıyı izlemeyi, keşfetmeyi seven kediler içinse şeffaf, omuzda veya sırtta taşınabilen ya da çekçekli valiz şeklinde olan tasarımlar ön plana çıkıyor.

En İyi Kedi Taşıma Çantası

En iyi kedi taşıma çantası arayışında olan kedi sahiplerine verilebilecek ilk tavsiye öncelik ihtiyaç ve davranış özelliklerinin dikkate alınmasıdır. Bu doğrultuda seçim yapıldığı takdirde zaten kediniz için en iyi taşıma çantası modelini bulmuş olursunuz.

Pawise, Lepus, Stefanplast, Catit, Trixie gibi çok sayıda popüler kedi taşıma çantası markası arasından seçim yapabileceğiniz Petibom.com sayfasından fiyat karşılaştırmasını da kolaylıkla yapmanız mümkün.

Kedi Taşıma Çantası Fiyatları

Kedi taşıma çantası fiyatları çantanın büyüklüğü, boyutu, yapımında kullanılan malzeme, işlevselliği, tasarımı ve rengine göre farklılık gösterebilir. Bu nedenle fiyatı ile kalitenin doğrudan ilişkili olduğu pek söylenemez.

Çok pahalı ve gösterişli bir kedi çantası kedinizin özelliklerine uygun olmazken daha uygun fiyatlı ve pratik bir ürün kediniz için en doğrusu olabilir. Bu nedenle kedi taşıma çantası fiyatları ve tasarımları karşılaştırması yaparken dikkat etmeniz gereken ilk şey kedinizin hem dış hem de davranışsal özellikleridir.

Sıkça sorulan sorular

Bir kedi ile arabada nasıl seyahat edilir?

Kedinizle araba yolculuğu söz konusu olduğunda, uygun boyutta bir taşıma çantası en ideal seçeneğinizdir. Kediniz araba yolculuğu konusunda endişeliyse, feromonlar gibi bir kaygı giderici ürün onları yatıştırmaya yardımcı olabilir, ancak doğru aksiyon almak için veterinerinize danışmanızı öneriyoruz.

Kediler taşıma çantalarını sever mi?

Bu, kedinizin kişiliğine ve herhangi bir günde daha meraklı veya endişeli hissedip hissetmediğine bağlıdır. Kedinizin alışması ve tanıdık kokması için taşıma çantasını kaldırmak yerine açıkta tutmak iyi bir fikirdir.

Kediler puset sever mi?

Bir kedi ebeveyni olarak, hiçbir kedinin birbirine benzemediğini bilirsiniz. Bazı kediler açık havada vakit geçirmekten hoşlanırken diğerleri hoşlanmaz. Kediniz meraklı bir tipse, kısa mesafelerde seyahat etmeleri için bir puset harika ve güvenli bir yol olabilir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.