Köpek Yaş Mamaları

Toplam 118 ürün listelendi.
Yarın Kapında
Yarın Kapında teslimat saatleri dışındasın.
Sırala
Varsayılan Sıralama
Yeniden Eskiye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Puana Göre
Kategori :
118

Köpek Yaş Mamaları

Evcil hayvan ebeveynleri tıpkı diğer tüm ebeveynler gibidir. Sorumlulukları altındaki küçük hayatlar için en iyisini yapmak istiyorlar. Ve tıpkı küçük çocuk ebeveynleri gibi, evcil hayvan ebeveynleri de bazen “doğru şeyin” ne olduğunu bilmekte zorlanabilirler.

Etrafta birbiriyle çelişen pek çok bilgi kaynağı varken, evcil hayvan ebeveyni olmak bazen bir ipte yürümek gibi hissettirebilir. Çoğu evcil hayvan ebeveyninin biraz güvensiz hissettiği bir alan beslenmedir. Şımartılmış köpeğiniz veya en sevdiğiniz kediniz, uzun ve mutlu bir yaşam sürmek için ihtiyaç duyduğu besinleri yedikleri yiyeceklerden mi alıyor?

Yaş mama ile mi yoksa kuru mama ile mi beslenmeliler? Yoksa her ikisinden de mi olmalı? İşte cevaplar… Tartışma genellikle evcil hayvan sahipleri arasında, özellikle de yaş mama ile kuru mama tartışması söz konusu olduğunda alevlenir. Evcil hayvan ebeveynlerinin sadece kuru mama ya da sadece ıslak mama; veya her ikisinden de kullanıp kullanmamaları gerektiği üzerine açıklamalar yapacağız.

Köpek Yaş Maması Vermenin Faydaları

1. Daha Fazla Çeşit

Hem yaş hem de kuru mamalar köpekler için eşit derecede sağlıklıdır. Köpek yaş maması genellikle bazı seçici köpek yavrularının tutarlı bir şekilde yemesini sağlayabilecek aroma ve tat çekiciliğine sahiptir. Ayrıca ıslak mamalar, çeşitli yemek zamanı deneyimleri sağlayabilen kuru mamalara göre birçok tat, doku ve form seçeneğiyle gelir.

2. Çiğnemesi Daha Kolay

Birçok evcil hayvan ebeveyni, evcil hayvanlarına konserve köpek maması sunmaktan çekinir. Köpeklerine yeterli beslenmeyi sağlamadıklarından veya yaş mamaların köpeğin dişlerine zarar vermesinden endişeleniyorlar.

Kaliteli bir yaş mama, evcil hayvanınızın sağlığını yaşamının tüm evrelerinde desteklemek ve sürdürmek için dengeli beslenmesini sağlayabilir ve veteriner hekimler, köpeğinizin yaş mama ile beslemenin dişlerine veya diş etlerine zarar vermeyeceğini söylüyor.

Aslında, diş veya diş eti sorunları olan daha yaşlı köpekler için ıslak mamaları yemek kuru mamadan daha kolay olabilir.

3. İyi Tutar

Lezzetli ve sağlıklı bir yemek için sağlıklı et, sebze, tahıl, vitamin ve mineral dengesi ile eksiksiz ve dengeli beslenme sunan köpek yaş mama markalarına bakın.

Sığır eti, kuzu eti, tavuk ve sağlıklı tahıllar ve sebzeler, bu besinler sayesinde köpeğinize tatmin edici bir yemek zamanı sunar. Açılmamış poşet ve kutulardaki ıslak yiyeceklerin raf ömrü uzun olabilir, ancak açtıktan sonra buzdolabında saklamayı unutmayın.

4. Tüm Islak Köpek Mamaları Eşit Olarak Yapılmaz!

Yaş veya konserve köpek mamaları, tıpkı diğer türdeki mamalar gibidir. Besin içeriği ve içeriklerinin kalitesi bakımından değişkenlik gösterirler. Ucuz konserve köpek mamalarına karşı dikkatli olun çünkü bunlar genellikle yarardan çok zarar verebilecek her türlü şeyi içerebilir.

Bunlar arasında işlenmiş yağlar (potansiyel bir salmonella kaynağı), karaciğer ve böbrek sorunlarına neden olabilen koruyucu maddeler, bağırsak sorunlarına yol açabilen yapay boyalar ve etoksikuin yer alabilir; Karaciğere potansiyel olarak zarar veren ve aslında insan gıdalarında yasa dışı olan başka bir koruyucu.

5. Yaş Gıdalar Besin Değeri Olarak Üstün Olabilir

Evcil hayvanınız için ne tür ıslak mama alacağınıza bağlı olduğu uyarısıyla, daha fazla besin değeri sunabilir. Birçok kuru gıda besin açısından dengeli olmasına rağmen, yaş mamalar daha temel hayvansal proteinler ve daha az karbonhidrat sunar.

Köpekler tahılları, nişastaları ve kompleks karbonhidratları mükemmel bir şekilde sindirebilirken (aslında bu onları kurt atalarından ayıran birkaç şeyden biridir) köpeklerin tıpkı bizim yaptığımız gibi makro besinlerini dengelemeleri gerekir.

Dahası, ıslak mamalar hava geçirmez kaplarda paketlendiğinden, taze kalması için yapay koruyucuların kullanılması gerekmez.

6. Islak Mama Köpeğinizi Hidrat Tutar

Nemlendirme tüm canlılar için önemlidir, bu nedenle köpeğinizin su kabı her zaman dolu kalmalıdır.

Tıpkı bizim gibi köpekler de vücutlarının aldığından daha fazla su kaybeder ve köpeklerin susuz kalması diyabet, böbrek yetmezliği ve diğer iç problemler gibi ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir.

7. Leziz mi Leziz…

Hepimizin bildiği gibi, köpekler dünyayı bizden farklı yaşarlar. Çoğunlukla bizler gözlerimize güvenirken, sevimli köpek arkadaşlarımızın dünyası bir koku kaleydoskopudur. Hiçbir köpek sahibi, bir kutu ıslak köpek mamasını her açtıklarında yukarı doğru sürüklenen aromatik kokunun tadını çıkarırken, bunu izleyen hararetli kuyruk sallanmasını inkar edemezler.

8. Hasarlı Çenelere, Diş ve Diş Etlerine Faydası Vardır!

Kuru köpek mamaları genellikle köpeklerin dişleri için iyi olarak pazarlanır, ancak köpeğiniz diş ve diş eti ağrısı çekiyorsa veya hassas, yaralı veya yanlış hizalanmış bir çeneye sahipse, kuru mama yemek rahatsız edici ve tatmin edici olmayan bir deneyim olabilir.

Dişiniz ağrısa ve kuru ekmekten başka bir şey yiyemeseniz nasıl hissederdiniz? Öte yandan yaş mama, dişleri ve diş etleri için çok daha nazik olabilir, bu da onu dişleri bir zamanlar olduğu kadar güçlü olmayan yaşlı köpekler için özellikle iyi bir seçim haline getirir.

Küçük ırklar da kuru köpek mamasını çiğnemek ve yutmak konusunda biraz sorunlu olabilir ve ıslak mamalar daha ideal olabilir.

9. Onların Tam Anlamıyla Memnun Hissetmelerine Yardımcı Olur

Haftanın her günü kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerinde mısır gevreği yerseniz, kendinizi ne kadar iyi hissedersiniz? Köpek yaş mamaları, köpeğinizin yedikten sonra daha tok hissetmesine yardımcı olan daha yüksek nem, protein ve sağlıklı yağ konsantrasyonuna sahip olma eğilimindedir.

Islak Mama mı Kuru Mama mı?

Islak mamanın kesinlikle kuru köpek mamasından daha iyi olduğunu söylemiyoruz. Öyle olsaydı, kuru köpek mama bu denli çok tercih edilmezdi. Evcil hayvan ebeveynlerinin ıslak mamayı tercih etmesinin birçok nedeni vardır, ancak arada sırada bir şeyleri karıştırmamanız veya dönüşümlü beslemeyi denememeniz için hiçbir neden yoktur.

Tercihiniz hangisi olursa olsun, sevgili köpeğinizin sağlıklı, çeşitli ve besleyici olarak dengeli bir beslenme düzenine sahip olduğundan emin olun!

Ne Zaman Kuru Mama Verilmeli?

Yaş ve kuru mama eşit derecede besleyici olsa da köpeğinize kuru mama vermek isteyebileceğiniz nedenler olabilir. Özellikle yiyecekleri tartmak için bir gram ölçeği kullanıyorsanız, kuru mamaları porsiyonlamak daha kolay olabilir.

Kuru mamalar daha büyük boyutlarda da satın alınabilir, bu da büyük cins köpekleri olan evcil hayvan ebeveynleri için daha uygun olabilir. Bazı durumlarda kuru mama daha uygundur çünkü ıslak mama köpeğe verildikten sonra dört saat içinde bozulur.

Neden ikisi de olmasın?

Karışık besleme, ıslak ve kuru mamaları karıştırarak köpeğinizin günlük rutinine dahil eder, böylece her ikisinden de yemiş olur. Sadece karıştırmanın daha hızlı bozulma olacağı anlamına geldiğini unutmayın, bu nedenle yenmemiş karışımlar dışarıda bırakılmamalıdır. Bazı evcil hayvan ebeveynleri sabahları kuru mama ve akşamları ise yaş mama yemeyi tercih ederler.

Yavru Köpeklere Ne Zaman Yaş Mama Vermeye Başlamalı?

Bir köpek yavrusunu doğru mamayla beslemek gerçekten önemlidir. Yavru köpekleri köpek yaş mamasıyla beslemeye ne zaman başlayacağınızdan emin değilseniz, bu kılavuzu okuyun!

Evinize yeni bir köpek yavrusu almaya hazırlanmak, özellikle ilk kez sahipleniyorsaız hem heyecan verici hem de yorucu bir süreç olabilir. Yeni tüylü arkadaşınız için doğru yiyecek türünü seçmek göz korkutucu olabilir, özellikle de çok fazla seçenek olduğu için.

Köpeğiniz muhtemelen bulabildiği her şeyi yiyeceğinden, onlar için neyin en iyi olduğunu ve hangi aşamada olduğunu kendi araştırmanızı yapmanız gerekecektir. Ancak, erken beslenme, bir köpeğin sağlıklı kas, kemik ve diş gelişiminde büyük rol oynadığından, zaman ayırmaya değer bir şeydir.

Başlangıçta sağlıklı beslenmeyi teşvik etmek, yetişkinliğe kadar sürecek iyi alışkanlıklar da oluşturacaktır.

Köpek Yaş Maması Nedir?

Yaş ve kuru gıda arasındaki temel fark su içeriğidir. Kuru mamanın nem içeriği %3-12, yaş mamanın nem içeriği ise %60-84 arasındadır. Yaş mamalar ya konservede ya da poşetlerde mühürlenirken, kuru mamalar genellikle büyük kilitli torbalarda veya karton kutularda paketlenir.

Kuru mama, saklama kolaylığı, fiyat ve temizlik açısından birçok avantaj sağlarken, ıslak köpek maması, kokusu ve dokusu daha çekici olduğu için iştahı az olan yavrular için iyi bir seçim olabilir.

Köpek Yaş Mamanın Avantajları ve Dezavantajları

Yaş köpek maması yaklaşık %70 ila %85 su içerir ve bu su daha sonra diğer kuru malzemelerle karıştırılır. Yüksek su içeriği nedeniyle, köpeğiniz daha sık idrara çıkmak isteyecektir.

• Artıları

• Çiğnemesi kolay – Mama ıslak olduğundan ve özellikle yaşlı köpeklerde ve diş eti sorunu olan köpeklerde çiğnemek daha kolaydır. Ayrıca normalden daha küçük bir ağzı olan köpeklere de uygundur.

• Gelişmekte olan köpekler için daha sağlıklıdır – yavruyken ıslak mama kuru mamaya göre daha iyidir. Bu, gelişmekte olan köpeğin daha fazla protein gerektirdiği ve yaş mamanın tipik olarak kuru mamadan daha fazla protein içerdiği zamandır.

• Telaşlı yiyiciler için – hırçın yiyen köpekler için ıslak mama daha çekicidir. Yiyecekleri daha da çekici hale getirmek için vücut sıcaklığına kadar ısıtmak da mümkündür.

• Eksileri

• İsraf – Yaş mama bir kez açıldığında, yiyecekler çabuk bozulma eğilimi gösterir. Ve tıpkı insan gıdası gibi, kutu açıldıktan sonra kalanını buzdolabına koymalı ve üç gün içinde kullanıldığından emin olmalısınız, yoksa çöpe atmanız gerekir.

• Pahalı – genel olarak konuşursak, ıslak köpek maması kuru mamaya göre daha pahalıdır. Bu, özellikle birkaç köpeğiniz varsa dikkate alınması gereken önemli bir faktördür. Alışveriş listenize, kuru mamalara kıyasla daha sık ıslak mama ve çiş pedi eklemeniz gerektiğini göreceksiniz.

• Kuru mamaya geçiş daha zor – Köpeğiniz bir kez ıslak mama yemeye alıştığında, kuru mamaya geçiş yapması daha zor olacaktır. Bu nedenle köpeğinizin kuru mamaya geçişine yardımcı olmak için de mücadele etmeniz gerekecektir.

Sıkça sorulan sorular

Bir köpeği ne kadar yaş mama ile beslemelisiniz?

Köpeğinizi beslemek için ne kadar konserve mama gerektiği, onun ağırlığına ve beslenme gereksinimlerine bağlı olacaktır. Çoğu ürün ambalajı, besleme ipuçları ve önerileri içerir. Köpeğinizi ne kadar besleyeceğinizden emin değilseniz, yardım için veterinerinize danışın.

En iyi yaş köpek maması hangisidir?

Konserve köpek maması, çeşitli tatlar ve beslenme seçeneklerini içerir. Köpeğiniz için en iyi ürün, onların özel ihtiyaçlarına bağlıdır. Köpeğiniz için en iyi yaş köpek mamasını belirlemek için veterinerinizle görüşebilirsiniz.

Köpekler için Yaş mı? Yoksa kuru mama mı? Daha iyidir?

Yavrularınızı yaş mı yoksa kuru mamayla mı besleyeceğinize karar verirken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç faktör vardır. Beslenme ihtiyaçları, su içeriği, diş sağlığı ve maliyet, tercih ettiğiniz evcil hayvan beslenmesini seçerken göz önünde bulundurabileceğiniz birkaç öğedir.

Köpeklerin yaş mamaya ihtiyacı var mı?

Bazı köpekler, herhangi bir sayıda sağlık veya diyet nedenleriyle konserve köpek mamasına ihtiyaç duyabilir. Konserve köpek mamasının köpeğiniz için uygun olup olmadığını belirlemek için veterinerinize danışın.

Kediler yaş köpek maması yiyebilir mi?

Kedi ve köpeklerin kendi beslenme gereksinimleri vardır. Bu nedenle kedi ve köpekler kendi türleri için özel olarak tasarlanmış mamaları tüketmelidir. Petibom, kediniz için geniş bir yaş ve kuru mama yelpazesi sunar.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.