Yavru Kedi Bakımı

Toplam 9 ürün listelendi.
Yarın Kapında
Yarın Kapında teslimat saatleri dışındasın.
Sırala
Varsayılan Sıralama
Yeniden Eskiye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Puana Göre
Kategori :
9

Yavru Kedi Bakımı

Yavru Kedi Bakımı ile ilgili tüm detayları bilmeniz sahipleneceğiniz yavru kediniz ile daha iyi anlaşmanızı sağlayacaktır. Eğer sizler de yeni bir yavru kedi sahiplenmek istiyorsanız bunun yeni bir macera olduğunu unutmayın.

Gerek sokakta bulduğunuz gerekse evlat edindiğiniz bir kedi yavrusuna bakmak her zaman büyük bir sorumluluk gerektirmektedir. Yavru kediler özellikle bu dönemlerini sağlıklı bir şekilde atlatabilmek için büyük bir ilgi istemektedirler.

Her ne kadar pek çok kişi her zaman yavru kedi bakımının yetişkin kedilere oranla daha basit olduğunu düşünse de durum her zaman böyle değildir. Özellikle yetişkin kediler yaşam alanlarını değiştirdiklerinde yavru kedilere oranla biraz ortama zor adapte olabilmektedirler.

Ancak yavru kedilerde bu gibi bir sorun yaşamazsınız. Sadece yavru kedi bakımı ile ilgili biraz daha hassas davranmalı ve onun sağlıklı bir şekilde gelişmesi için yapılması gerekenleri bilmelisiniz.

Yavru kedinize doğru bir şekilde bakmanız bu süreçte oldukça önemlidir. Yavru kedi bakımı ürünleri sayesinde sevimli dostlarınızın daha konforlu bir şekilde büyümesi için tüm ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz.

Kedi biberonları, süt tozları ve takviye edici ve besleyici vitamin destek ürünleri ile onların gelişimi için önemli olan tüm ürünlere sahip olabilirsiniz.

Kedi Süt Tozu

Kedilerin beslenmesi için her zaman anne sütünden daha iyi bir besin olamaz. Ancak her yavru kedi bu dönemde anne sütü ile beslenemeyebilmektedir.

Bu gibi bir durum ile karşı karşıya kaldığınızda ve ilk defa yavru kedi sahiplendiğinizde bu süreci sağlıklı bir şekilde atlatmanız oldukça önemlidir. Bunun için normal süt tercih eden pek çok kişi vardır. Ancak yavru kedilerin sindirim sistemleri normal sütü kaldıramayabilir.

Ayrıca inek veya koyun sütleri kedilerin sağlıklı beslenmesi için dezavantaj oluşturabilmektedir. Anne sütünün bileşenleri ve içeriğindeki besinler de göz önünde bulundurulduğunda yavru kedi bakımı için en uygun ek besinin süt tozu olacağını söyleyebiliriz.

Süt tozları içerisinde taurin maddesi hem yüksek yağ hem de protein miktarına da sahiptir. Bu da yavru kedinizin gerekli olan tüm besinleri tek bir üründen alabilmesine yardımcı olmaktadır. Yavru kedi bakımı için süt tozu kullanımı oldukça basittir.

Bunun için sadece kaynayan suyun içerisine önerilen miktarda süt tozundan koyarak karıştırmalısınız. Uygun bir biberonun içerisine hazırladığınız süt tozunu koyarak yavru kedinizi kolaylıkla besleyebilirsiniz.

Ancak sıcak olarak süt tozu ile hazırladığınız karışımı vermemeye dikkat etmelisiniz. Eğer yavru kediniz tek bir besin ile birlikte beslenemeyecek kadar daha küçük ise kısa aralıklar ile biberon ile biraz daha süt tozunu verebilirsiniz.

Süt tozunun besin değeri yavru kediler için yeterlidir. Ancak her öğünde taze olarak ve yeniden hazırlanması gerekmektedir.

Yavru Kedi Biberonu

Yavru kedi bakımı için tercih edebileceğiniz yavru kedi biberon çeşitleri erken dönemde kullanabileceğiniz ürünlerdendir. Eğer yavru kediniz 2 aydan önce annesinden ayrılmış ise beslenmesi sırasında emmeye ihtiyaç duyacaktır.

Bunun için de normal mamaya geçiş döneminde özellikle biberonlar ile yavru kedinizin beslenmesi oldukça önemlidir. Yavru kedi bakımı için tercih edeceğiniz biberon çeşitleri silikon ağızlık yapısı ile üretilmiştir.

Bunun için de ısırmaya karşı da oldukça dayanıklı bir yapısı vardır. Silikon ağızlıkları ayrı ayrı satın alabilirsiniz. Birden farklı boyutta satılan silikon ağızlıklar yavru kediler büyüdükçe de değiştirilebilmektedir.

Yavru kedilerin beslenmelerini oldukça kolaylaştıran biberon çeşitleri aynı zamanda kolaylıkla yıkanabilir ve dezenfekte edilebilir. Yumuşak bir yapıya sahip oldukları için de yavru kediniz çok küçük olduğunda bile kolaylıkla kullanabilmektedir.

Kedi biberon çeşitlerini kullanırken her beslenme işleminin tamamlanmasının ardından temizlenmesine dikkat etmelisiniz. Özellikle ince ve uzun modellere sahip olan biberon çeşitleri temizleme fırçası kullanılarak kolaylıkla yıkanabilmektedir.

Yavru Kedi Vitamini

Yavru kedilerin daha sağlıklı bir şekilde beslenme ihtiyaçlarının giderebilmeleri için yavru kedi vitamini çeşitlerini tercih edebilirsiniz.

Yavru kedi bakımı için oldukça önemli olan vitamin özellikle yetişkinlik dönemlerinde de daha sağlıklı bir yaşam sürmeleri açısından büyük bir öneme sahiptir.

Özellikle yavru kediniz erken dönemde annesinden ayrılmış ve anne sütü ile beslenememiş ise sevimli dostunuz için takviye edici besinleri tercih etmelisiniz. Bu sayede patili dostlarınızın daha sağlıklı bir şekilde büyümesine yardımcı olabilirsiniz.

Yavru kedi vitamini seçerken aynı zamanda beslenme önerilerine de çok dikkat etmelisiniz. Vitaminler oldukça yoğun bileşenlere sahip olduğu için sadece önerilen miktarda ve önerildiği şekilde kullanılmalıdır.

Fazla vitamin vermeniz sevimli dostlarınızın sağlığı açısından risk teşkil edebilmektedir. Özellikle aynı gün içerisinde birden fazla vitamin takviyesi vermemeye dikkat etmelisiniz.

Kedi Uzaklaştırıcı Sprey

Kedi uzaklaştırıcı sprey çeşitlerinin esas kullanım amacı yavru kedilerin tuvalet alışkanlığını kazanabilmesi içindir. Ayrıca yavru kediler için risk teşkil eden yerlerden onları uzak tutmak için de yine kedi uzaklaştırıcı sprey çeşitleri oldukça etkili olabilmektedir.

Özellikle evinizde merdiven gibi alanlar varsa bu bölgelerden kedinizin uzaklaşmasını sağlamak için merdivenin başlangıç kısımlarına kedi uzaklaştırma spreyi sıkabilirsiniz. Kediniz spreyin sıkıldığı alandan kesinlikle uzak duracaktır.

Yavru kedilerin özellikle mesaneleri de çok küçük olduğu için tuvalet eğitimini almaları biraz zaman alabilmektedir. Ancak kedinizin tuvalet eğitimini daha etkili bir şekilde öğrenebilmesi için tuvalet dışındaki yerlerden uzak durmasını sağlamalısınız.

Bunun için de diğer alanda çiş kokusunun kalmamasına önem vermelisiniz. Kedi uzaklaştırma spreyleri ise bu noktada sizlere büyük bir yardımcı olacaktır. Bir kez tuvaletini yaptığı bölgeye sprey sıktığınızda bir daha o alana çişini yapmasının önüne geçebilirsiniz.

Yavru kedi bakımı için her zaman doğru ürünleri tercih etmeye özen göstermelisiniz. Hem sevimli dostlarınızın hem de kendi hayatınızın kolaylaşması için kedi bakımı için üretilen ürünlerden yana tercihinizi kullanabilirsiniz.

Yavru döneminden itibaren onların sağlıklı bir şekilde gelişebilmeleri için onların ihtiyaç duyduğu ürünleri yeterli miktarda ve doğru bir şekilde kullanabilmek oldukça önemlidir.

Sitemiz üzerinden yavru kedi bakımı ve yetişkin kediler için de tercih edebileceğiniz en kaliteli markaların ürünleri yer almaktadır. Beaphar, Zoovital ve Trixie gibi bilindik markaların ürünlerini sadece sitemiz üzerinden %100 orijinal ürün garantisi ile satın alabilirsiniz.

Satın almak istediğiniz ürünlerin kullanım önerilerini de yine ürün sayfalarımızda bulabilir ve inceleyebilirsiniz. Doğrudan ürünleri kullanan kullanıcıların yorumlarını da dikkate alarak hangi ürünün nasıl etki ettiği hakkında da fikir sahibi olabilirsiniz.

Yavru kedi bakımı için kullanacağınız ürün seçimlerinde ne kadar dikkatli olursanız gelişim döneminde de kediniz daha sağlıklı bir yaşam sürecektir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.