Light Kedi Yaş maması

Toplam 1 ürün listelendi.
Yarın Kapında
Yarın Kapında teslimat saatleri dışındasın.
Sırala
Varsayılan Sıralama
Yeniden Eskiye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Puana Göre
Kategori :
1

Light Kedi Yaş Maması

Bazı kedilerin kilo alması diğerlerine göre nispeten daha kolaydır - özellikle de dışarı hiç çıkmayan, hareketsiz ev kedileri - bir dizi sağlık sorunu için risklerini artırır. Kilolu kediler, onları sağlıklı ve mutlu tutmak için biraz ekstra özel bakım gerektirir. Kedinizin kilo vermek için yardıma ihtiyacı varsa deneyebileceğiniz birkaç şey var. Kilo verme veya kilo yönetimine geçmek, kedinizin doğru yöne gitmesine yardımcı olacak bir adım olabilir.

Bu anlamda Petibom olarak sunduğumuz geniş yelpazedeki light kedi yaş maması seçeneklerine göz atabilirsiniz. Anlamanız gereken ilk şey, kedilerin light kedi yaş maması ve kalori kontrolü ile kilo verebileceğidir. Kilo kaybı, kedilerin tükettiklerinden daha fazla kalori harcamasının bir sonucudur. Bütün yiyecekler genel bir kalori açığı gerektirse de, light kedi yaş mamaları bu süreci hem kediler hem de kedi ebeveynleri için kolaylaştırabilir.

Bunun nedeni, nem içeriğinin ağırlığı etkilemesi ve kalorilerin ağırlık bazında hesaplanmasıdır. Kediniz için hangi markanın doğru olduğuna karar verirken etiketleri dikkatlice okuyun ve önemli sertifikaları arayın. İyi bir başlangıç ​​noktası, daha yüksek lifli mamalar aramaktır.

Artırılmış lif, kedilerin daha tok hissetmelerine yardımcı olacak ve lifin sindirilme şekli nedeniyle, evcil hayvan ebeveynleri de tipik olarak daha fazla yiyecek verebilir. İnsanlar gibi, kedilerin de doğru miktarda besin içeren dengeli bir beslenmeye ihtiyacı vardır, bu nedenle kedilerin formda ve sağlıklı kalması için ihtiyaç duyduğu her şeyi içeren iyi bir evcil hayvan mamasına bağlı kalmak en iyisidir.

Ticari evcil hayvan maması, tam veya tamamlayıcı olarak sınıflandırılır:

• Eksiksiz gıdalar, başka hiçbir gıdanın eklenmesine gerek kalmaması için gerekli tüm besin maddelerini doğru dengede sağlar

• Besinlerin tam dengesini sağlamak için tamamlayıcı gıdalar diğer gıdalarla birleştirilmelidir.

• Hangi mamayı seçerseniz seçin, kedilerin her zaman günlük olarak değiştirilmesi gereken suya ihtiyacı olduğunu unutmayın

Kedime fazla kiloluysa ne yedirmeliyim?

Kedinizin kilo vermesine yardımcı olmanın en basit yollarından biri, kuru mama beslenmeden yaş mamaya geçiş yapmaktır. Konserve kedi maması kalorisi kuru kedi mamasına göre daha düşüktür. Konserve kedi maması yani light kedi yaş maması ayrıca daha yüksek su içeriğine sahip olma eğilimindedir. Bu, kedinizin daha uzun süre tok hissetmesine yardımcı olacaktır.

Sadece hafif kilolu kediler için konserve kedi mamasına geçmek iyi bir seçenektir. Kediniz aşırı kiloluysa, reçeteli bir kedi maması diyetine ihtiyacı olabilir. Veterinerler, yiyecekleri farklı sağlık ihtiyaçlarına uyacak şekilde formüle eder ve tarifler genellikle klinik olarak test edilmiştir. Malzemeler hem lezzet hem de fayda için seçilir. Kedilerin diğer birçok memeliden daha yüksek protein gereksinimleri vardır ve bu nedenle ihtiyaçlarını karşılamak için et yemelidirler.

Bununla birlikte, veterineriniz tarafından tıbbi nedenlerle önerilmedikçe, kedinizi tamamen ev yapımı veya taze mamayla beslemenize gerek yoktur. Kedilerin gelişmesi için ihtiyaç duyduğu protein, vitamin ve minerallerin doğru aralığını ve dengesini sağlamak çok zordur.

Dengesiz beslenme aynı zamanda büyüme sorunlarına ve/veya tıbbi durumlara neden olabilir.

Unutmayın, kediniz…

• Zorunlu bir etoburdur ve taurin gibi sadece ette bulunabilen amino asitlere sahip olmalıdır, bu nedenle vejetaryen olamazlar

• Köpek maması ile beslenmemelidir. Malzemelerin dengesi kedilerin sindirim sistemleri için uygun değildir ve kedinize ihtiyaç duyduğu tüm besinleri sağlamayacaktır.

• Evrimsel anlamda kedilerin av atıklarıyla kirlenmiş olabilecek sudan kaçınmalarına izin verir, bu nedenle su kabını yiyecek kabından uzak bir yere taşıyın ve kedi tuvaletini hem mama hem de su kaplarından uzağa taşıyın.

• Diğer kedilerden uzak yemeyi tercih eder. Kedileri evin farklı alanlarında besleyerek aralarındaki olası yiyecek rekabetini azaltın.

Yaş mama mı, kuru mama mi?

Kedinizi yaş veya kuru mamayla ya da her ikisinin karışımıyla besleyebilirsiniz.

Light Kedi Yaş Maması

Bunlar normalde teneke veya torbalarda bulunur. Islak yiyecekler yumuşaktır ve aralarından seçim yapabileceğiniz birçok farklı lezzet vardır. Telaşlı bir yiyici için daha çekici bulabilirsiniz.

Light Kedi Kuru Mama

Bunlar, kedinizin kemirmesi için bütün gün dışarıda bırakılabileceğinden ve dişler ve diş etleri için faydalı olabileceğinden, birçok sahip için pratik bir seçim olabilir. Kedinizin günlük kuru mama rasyonunun bir kısmını veya tamamını vermek için mama toplarını kullanmak, kedilerin kaselerden mama yemesinden kaynaklanabilecek doğal olmayan can sıkıntısını azaltmaya yardımcı olabilir ve biraz egzersiz sağlar.

Bununla birlikte, kedinizin idrar sorunları gibi artan su alımını gerektiren bir tıbbi durumu varsa, veterineriniz kuru mamadan kaçınmayı ve sadece ıslak mamayla beslemeyi önerebilir.

Light Kedi Yaş Maması ile Ne Kadar Beslemeli?

Bu, kedinize verdiğiniz mamanın türüne, büyüklüğüne, yaşına ve aktivite düzeyine bağlıdır. Günlük miktar için mama paketinde verilen tavsiyelere uyun ve ardından kedinizin kilosunu periyodik olarak izleyin. Aşırı beslemeden kaçınmak çok önemlidir.

Ne Kadar Beslemeli?

Kediler az ve sık yemek için evrimleşmişlerdir - vahşi doğada bir kedi gün boyunca yaklaşık 10-12 küçük öğün yer. Evcil kediler, beslenme davranışları çevrelerinden ve önceki deneyimlerinden etkilenmesine rağmen, genellikle aynısını tercih eder. Taze yaş mamalar günde en az iki kez ve kuru mamalar en az günde bir kez değiştirilmelidir.

Kısırlaştırıldıktan sonra, kedilerin tipik olarak enerji ihtiyaçları azalır, bu nedenle günlük miktarlarını buna göre azaltmayı düşünün.

Kedilerde Obezite

Kedinizin kilosunu, fazla beslenmediğinden ve bol bol egzersiz yapma fırsatına sahip olduğundan emin olarak yönetmeniz önemlidir. Korunma tedaviden daha iyidir. Daha önce aşırı kilolu olan bir kedi kilo almaya daha yatkındır. Kedinizin vücudunu hafifçe okşadığınızda kaburgalarını kolayca hissedebilmeli ve yukarıdan baktığınızda belini net bir şekilde görmelisiniz.

Aşırı kilolu kediler genellikle ideal vücut ağırlığının yüzde 15'inden fazla olarak tanımlanırken, obez terimi ideal kilosunun yüzde 30 üzerinde olan kediler için kullanılır.

İki yaşın altındaki kedilerin kilo alma olasılığı daha düşüktür. İki ila 10 yıl arasında kediler daha az enerji harcar ve bu nedenle aşırı kilolu olma riski daha fazladır. 12 yaş ve üzeri yaşlı ve geriatrik kedilerin zayıf olma eğilimi vardır.

Obez bir kedinin kaburgalarını hissetmek zordur çünkü bir yağ tabakası ile kaplanacaktır. Genellikle kedinin altında sarkıklık vardır ve yukarıdan bakıldığında sırt, belirgin bir bel olmadan geniş veya düz görünecektir. Birçok kilolu veya obez kedinin yaşam kalitesi düşüktür.

Ağırlıkları, düzgün bir şekilde tımar etme yeteneklerini kısıtlayabilir. Ayrıca eklem sorunları yaşayabilirler ve diyabetes mellitus ve idrar yolu enfeksiyonları gibi kiloyla ilgili hastalıklara yakalanma riskleri artar. Ciddi durumlarda, sahipleri kedilerini gerçekten öldürebilir.

Ne Kadar Beslemeli?

Kediler az ve sık yemek için evrimleşmişlerdir - vahşi doğada bir kedi gün boyunca yaklaşık 10-12 küçük öğün yer. Evcil kediler, beslenme davranışları çevrelerinden ve önceki deneyimlerinden etkilenmesine rağmen, genellikle aynısını tercih eder.

Taze yaş mamalar günde en az iki kez ve kuru mamalar en az günde bir kez değiştirilmelidir. Kısırlaştırıldıktan sonra, kedilerin tipik olarak enerji ihtiyaçları azalır, bu nedenle günlük miktarlarını buna göre azaltmayı düşünün.

Obez Bir Kediyi Nasıl Beslemek Gerekir?

Kediniz fazla kiloluysa, bir veteriner, aşırı beslenmeden doğru miktarda mamayı almasını sağlayacak uygun bir beslenme rejimi bulmanıza yardımcı olabilir. Yiyecekleri günlük olarak tartmak iyi bir fikirdir.

Birçok yaş mama, kullanım ölçütleri ile birlikte gelir. Kedinize gün boyunca mama vermeyi seviyorsanız, gün boyunca yenen toplam mama miktarını artırmamanız için günlük porsiyondan küçük bir miktar ayırmanız çok daha iyidir. Aşırı kilolu kediler hiçbir zaman aç bırakılmamalı veya herhangi bir yiyecek verilmemesi çok hızlı bir şekilde zararlı olabileceğinden "şiddetli diyet" uygulanmamalıdır.

Vücut ağırlığında kademeli, istikrarlı bir azalma idealdir - aşırı kilolu bir kedinin ideal vücut durumuna ulaşması bir yıl kadar sürebilir.

Bir kedinin ağırlığını çok kedili evlerde yönetmek zor olabilir - birden fazla kedisi olan herhangi bir evde. Bazı kediler, diğerlerinin istemediği her şeyi hızlı bir şekilde bitirir. Fazla kilolu kediyi ayrı bir odada beslemek, daha iyi bir fikirdir.

Özel diyetler ve yaşam evresi beslenmesi

Kedilerin beslenme ihtiyaçları yaşlarına ve sağlıklarına göre değişir ve yavru kedi, yaşlı, ev içi, hassas veya düşük kalorili gibi çeşitli özel mamalar mevcuttur. Kedinizin böbrek hastalığı veya eklem sorunları gibi bir sağlık sorunu varsa, veterineriniz tarafından özel bir diyet önerilebilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.