Yaşlı Kedi Yaş Maması

Toplam 6 ürün listelendi.
Yarın Kapında
Yarın Kapında teslimat saatleri dışındasın.
Sırala
Varsayılan Sıralama
Yeniden Eskiye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Puana Göre
Kategori :
6

Yaşlı Kedi Yaş Maması

Yaşlı kediler için en iyi mama, yaşlandıkça ihtiyaçlarını karşılayan mamadır. Kediler yaşlandıkça sadece farklı sağlık sorunlarıyla değil aynı zamanda farklı beslenme ihtiyaçlarıyla da karşılaşabilirler. Bu nedenle, yaşlı kediler için en iyi kedi maması, daha genç bir kediyi besleyeceğinizden farklı olabilir. Ama en çok iyi geri bildirim alan yaşlı kedi maması ürünleri nelerdir?

Kediniz sizin gözünüzde hala bir yavru kedi olabilir, ancak beslenme açısından, bazı uzmanlar onu 8 yaşında yaşlı ve 10 ila 12 yaşında geriatrik olarak değerlendirir. Bazı yaşlı kediler, azalmış bir bağışıklık tepkisi, değişmiş glikoz toleransı, azalmış böbrek fonksiyonu ve diyetten etkilenebilecek diğer birkaç değişiklik yaşar. Yaşlılığa giren kediler, değişen beslenme gereksinimlerinin bir kısmını karşılayacak şekilde değiştirilmiş mamalardan yararlanabilir.

Yaşlılığa giren bazı kediler kilo vermekte zorlanabilirler. Çoğunlukla 12 yaşın üzerindeki bazı yaşlı kediler ise kilo almayı bırakır ve kilo vermeye başlar, aslında daha fazla kalori gerektirir. Araştırmalar, 12 yaşın üzerindeki kedilerin çoğunun yağ sindirme yeteneğinin azaldığını ve 12 yaşın üzerindeki kedilerin yaklaşık yüzde 20'sinin protein sindirme yeteneğinin azaldığını gösteriyor.

Yaşlı kediler, özellikle kilosu düşükse, yüksek kaliteli protein ve yağ seviyeleri yüksek olan bir diyetten faydalanabilir. Yaşa bağlı bazı problemler artan lif alımına olumlu yanıt verse de kısmen lif bazı temel besinlerin emilimini azaltabileceğinden, tüm yaşlı kediler için yüksek lifli yiyeceklerin verilmesi önerilmez.

Normal Kedi Maması ve Yaşlı Kedi Maması

Kediler, insanlar gibi, yaşlandıkça bir takım sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kalabilirler. Kediniz yaşlandıkça, diğerlerinin yanı sıra aşağıdakilerden herhangi birini yaşayabileceğini görebilirsiniz:

• Artrit

• Şeker hastalığı

• Hipertansiyon

• Böbrek sorunları

• Diş eti ve diş hijyeni sorunları

• Sağırlık

• Hipertiroidizm

• Kanser

Genç kedilerin bu sorunları yaşaması imkansız olmasa da genellikle yaşlı kedilerle ilişkilendirilirler. Neyse ki yaşlı kedinizin yaşam tarzını dikkatli bir şekilde yöneterek yaşlanmanın birçok dezavantajını başarıyla azaltabilirsiniz.

Kedinize yaşlandıkça yardımcı ololmanın en kolay yollarından biri, onu beslediğiniz mamanın türünü ayarlamaktır.

Yaşlı Kedi Yaş Mamasına Ne Zaman Geçilir?

Ancak, kedinizi üst düzey bir beslenmeye geçirmek için en iyi zamanın ne zaman olduğunu nasıl anlarsınız? Bilgi genellikle ürünlerin kendileri tarafından sağlanır. Yaşlı kedi maması ambalajı genellikle size uygun bir yaş aralığı sağlayacak yardımcı kılavuzlar içerir.

Yaşlanmanın etkilerine karşı koymak için farklı sodyum veya protein alımı veya hatta daha yüksek kalorili bir beslenme gerektirebilirler. Yaşlı kedi mamasına geçmek için doğru zamanı merak ediyorsanız, veterinerinize de danışmalısınız, çünkü onlar en doğru şekilde rehberlik sağlayabilirler.

Kısacası, yaşlı kedi yaş maması, kedinizin beslenmesinde farklı bir dengeye ihtiyacı olduğunda faydalıdır. Tipik olarak, yaşlı kedi maması, yetişkin kediler 7 yaşını geçtiğinde kullanılmaya başlar. Bazen yaşlı kediler için kedi mamaları 10 veya 12+ yılı hedefler.

Yaşlı Kediler İçin En İyi Mama

Peki yaşlı kediler için en iyi kedi maması nedir?

Özellikle yaşlı kedinizin diş problemleri varsa, yaşlanan kedinizi kuru mama yerine yaş mamayla beslemeyi düşünebilirsiniz. Kemikleri çıkarılmış tavuk ve l-karnitin, diğer yüksek proteinli bileşenlerin yanı sıra, kilo seviyelerini sağlıklı tutmaya yardımcı olur.

Yaban mersini, balkabağı, kızılcık içerir ve ıspanak, A, C ve K vitaminlerinin yanı sıra çok sayıda farklı önemli mineral ve amino asit içerir. Tam tahıllı kahverengi pirinç ile tamamlanan bu ürün, yaşlı kediler için en iyi kedi mamalarından biridir. Yaşlı kediler genellikle yeterince su içmezler. Özellikle bazı yaşlı kedilerde olduğu gibi kedinin böbrek fonksiyonlarında bozulma varsa, bu dehidrasyona neden olabilir.

Yaş mama sunmak ve evin her yerine ek kaplarda su yerleştirmek, kedinizin su alımını artırmaya yardımcı olabilir. Kediler diş ve diş eti hastalıklarına karşı çok hassastır ve diş problemleri çiğnemeyi ağrılı hale getirerek kedinin mamayı bütün olarak yutmasına veya tamamen yemekten kaçınmasına neden olabilir. Kediniz yiyeceğe ilgi duyuyor ancak yemek yemiyorsa, dişinde ağrı olabilir.

Yaşlanan kediniz için düzenli veteriner ziyaretleri planladığınızdan emin olun. Bu ziyaretler, fizik muayene ve kedinizin dişlerinin ve diş etlerinin kısa bir muayenesini içerir (tam bir diş muayenesi için sedasyon gerekir). Bulgulara bağlı olarak, veterineriniz yaşlı kedinizin diş sorunlarını çözmek için profesyonel bir diş temizliği önerebilir.

Tartar çıkarmak için tasarlanmış kuru mamalar, eğer durum ilerlemiyorsa ağız sağlığını iyileştirebilir, ancak bazı yaşlı kediler için yaş mama veya daha yumuşak mama tanelerine ihtiyaç vardır. Bazı yaşlı kedilerin tat ve koku alma duyuları azalmıştır. Kedinizin durumu buna benzerse, onu özellikle aromatik yiyeceklerle beslemeniz gerekecektir. Yaş mamayı hafifçe ısıtmak aromasının artmasına neden olur ve bu da genellikle yaşlı kedilere hitap eder.

Mamayı aşırı ısıtmamaya dikkat edin ve kedinize vermeden önce her zaman çok sıcak olmadığından emin olun. Bazı kediler yemek yerken sevilirlerse daha iyi yerler. Bazıları ayrıca günde birkaç küçük öğünle daha iyisini yapar. Yaşlı kedilerin beslenme ihtiyaçları, böbrek yetmezliği, şeker hastalığı ve kalp hastalığı gibi, çoğu yaşlı kedilerde daha yaygın olan ve genellikle özel diyet değişikliklerinden yararlanan herhangi bir sağlık probleminden etkilenir. Kedinizin yemek yemesini izlemek çok önemlidir, çünkü iştahsızlık hastalığın en yaygın belirtilerinden biridir.

Bununla birlikte, iyi bir iştah hastalığı ekarte etmez, çünkü bazı durumlar (diğerlerinin yanı sıra hipertiroidizm, diyabetes mellitus, malabsorpsiyon veya yetersiz sindirimden kaynaklanan yetersiz beslenme, parazitler ve ekzokrin pankreas yetmezliği gibi) normal veya artan iştahla sonuçlanabilir. Veterineriniz, yaşlı kedinizin bireysel beslenme ihtiyaçları hakkında konuşabileceğiniz en iyi kişidir.

Ancak çoğu sağlıklı yaşlı kedi için yetişkin kediler için formüle edilmiş bir yaş mama yeterli olacaktır. Özellikle yaşlı kediler için geliştirilen diyetler genellikle kilo kaybını dengelemek için sindirilebilirliği artırır ve besinlerin emilimini azaltır; zayıflayan bir bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olmak için artan antioksidanlar; ve artan lezzet ve daha yumuşak mama taneleri. Bazen yaşlı kedinizin istediğinizi yemesini sağlamak zor olabilir ve bazı tavizler vermeniz gerekebilir.

Kedinizin iştahında veya kilosunda değişiklik olursa veterinerinizle konuşun. Her kedi ve her durum farklıdır.

Yaşlılığına kadar kedinizi iyi bir şekilde besleyin!

Kediniz yaşlandıkça, beslenme ihtiyaçları da değişecektir. İdeal yaşlı kedi yaş mamasını seçmek, kedinizin mükemmel bir yaşam kalitesine sahip olmaya devam etmesini sağlayarak temel vücut fonksiyonlarını destekler ve olgun kedinizin genel sağlığını yüksek tutmaya yardımcı olur.

Petibom’da yaşlanma sürecinin getirdiği bu ihtiyaçların her birini karşılamak ve kedinizin ömrünün mümkün olan en uzun ve en mutlu yaşamasına yardımcı olmak için kapsamlı bir yaşlı kedi yaş maması yelpazesi sunuyoruz. Bu yaşlı kedi maması seçeneklerinin çoğu, kedinizin hareketliliği yaşla birlikte azalabileceğinden, ortak destek içerir.

Yaşlı kedi yaş maması ayrıca sağlıklı böbrek fonksiyonunu destekleyecek şekilde tasarlanmıştır ve kedinizin hayatın karşısına çıkabilecek her şeyle başa çıkmak için donanımlı olmasını sağlar! Her lezzetli yemek, temel besinlerle zenginleştirilmiştir ve yaşamın ilerleyen dönemlerinde mutluluk ve esenlik sağlamak için tasarlanmıştır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.