Köpek Ödül Mamaları

Toplam 215 ürün listelendi.
Yarın Kapında
Yarın Kapında teslimat saatleri dışındasın.
Sırala
Varsayılan Sıralama
Yeniden Eskiye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Puana Göre
Kategori :
215

Köpek Ödül Mamaları

Ödül mamaları, can dostunuzu ödüllendirmenin ve beslenmesini tam anlamıyla sağlamanın lezzetli bir yoludur. Ancak pek çok farklı köpek ödül maması seçeneğiyle, köpeğiniz için hangisinin iyi olduğuna karar vermek zor olabilir.

Köpek ödül maması markaları, mamasının organik ve sağlıklı olduğunu iddia edebilir, ancak bu iddialar ne kadar doğru? En sağlıklı köpek ödül maması, hiçbir katkı maddesi içermeyen %100 doğal içeriklere sahip olmalıdır.

Ve güvenilir markalar, ödül mamasının ne kadar sağlıklı olduğunu belirleyebilmeniz için malzemeleri ve üretim sürecini açıklamalıdır. En sağlıklı köpek ödül mamasını ararken hangi faktörleri göz önünde bulundurmanız gerektiğini öğrenmek için okumaya devam edin.

Satın aldığınız ödül mamasının sağlıklı ve güvenli olup olmadığını gerçekten nasıl anlarsınız? Köpeğiniz için akıllıca bir karar vermenize yardımcı olmak için, köpek maması seçerken bakmanız gereken temel noktaları sizler için derledik.

• İçeriğin kaynağı

Birincisi, Kanada, Avrupa vb. gibi diğer ülkelerden gelen ürünler de güvenlidir. Ana şey, Çin gibi kalite kontrolü çok az olan veya hiç olmayan ülkelerden gelmemeleridir. İkincisi, malzemelerin nereden temin edildiği daha da önemlidir.

ABD'de bir ürün yapılabilir, ancak tüm bileşenler Çin'den geliyorsa, yine de güvensiz olabilir. Çoğu şirket, içeriklerinin nereden alındığını etikete yazmaz, bu nedenle öğrenmek için web sitelerine bakmanız veya hatta müşteri hizmetlerini aramanız gerekebilir.

• İçerik miktarı

Bu zor olabilir. Malzemelerin sayısı, hepsi yüksek kaliteli ve faydalıysa, gerçekten önemli değil. Bununla birlikte, üretilen ödül mamalarının çoğu, köpeğinizin gerçekten tüketmemesi gereken dolgu maddeleri, yapay koruyucular ve katkı maddeleriyle doludur.

İçerik listesi ne kadar basitse, konu köpeğiniz olduğunda o kadar iyidir. Bu, özellikle alerjisi olan veya midesi hassas bir köpeğiniz varsa önemlidir. Bu durumlarda, tek bileşenli muameleler en iyisidir.

• İçerik kalitesi

Ardından, bu bileşenlerin ne olduğuna bakmanız gerekir. Doğal olmaları, köpekleriniz için iyi oldukları anlamına gelmez. Köpekler için toksik olduğu bilinen malzemelerle yapılan ödül mamaları bile mevcutken, araştırmanızı iyi yapmalısınız.

Ayrıca, özellikle antrenman ödül mamaları için yağ ve kalori içeriğine bakın. Veterinerler, ödül mamalarının bir köpeğin beslenmesinin yalnızca %10'unu oluşturmasını önerir, ancak ödül mamalarıyla antrenman veya eğitim yapıyorsanız bu muhtemelen aşılır.

Bu ve benzeri durumlarda, ödül mamasının sadece köpeğinize verdiğiniz “abur cubur” yiyecekler olmaması özellikle önemlidir. Hangi ödül mamasını satın alacağınız konusunda tamamen kafanız mı karıştı?

Petibom olarak, güvenli bir yerden geldiklerini bilerek içiniz rahat olsun diye, nereden alındıklarını ve üretildiklerini paketin üzerinde size söylüyoruz. Ek olarak, ödül mamalarımız, köpeğinizin yararına olacak tek bir bileşene sahiptir.

Köpek Ödül Maması Çeşitleri

Ödül mamasını ne için kullanmayı düşündüğünüzü biliyorsanız, en sevdiğiniz arkadaşınız için en sağlıklı köpek ödül mamasını seçmek daha kolay hale getirilebilir. Kullanım amacınıza karar verdikten sonra, en iyi köpek ödül maması seçeneğini seçebilirsiniz.

• Yüksek Değerli Ödül Mamaları

Amacınız köpeğinizi yeni davranışlar ve gelişmiş komutlar için eğitmekse, yüksek değerli ödül mamaları sizin için mükemmel bir seçim olabilir. Bunlar daha uzun şeritler veya daha büyük parçalar halinde olma eğilimindedir.

Yüksek değerli ödül mamaları, istenen davranışı gerçekleştirdikleri için onları ödüllendirirken köpeğinizin sağlığını iyileştirmek için protein ve doğal vitaminler gibi besin değeri sağlamalıdır.

• Yumuşak Çiğneme Ödül Mamaları

Evcil hayvanlarının günlük beslenmesine az miktarda sağlıklı köpek ödül maması eklemek isteyen evcil hayvan sahipleri için yumuşak çiğneme maması harika bir seçenektir.

Yumuşak çiğneme ödülleri, “otur” ve “kal” gibi günlük komutları ödüllendirmede faydalı olabilir. Ayrıca, yavrularınızın beslenmesine yüksek bir besin takviyesidir. Doğal et, tatlı patates, ayçiçeği çekirdeği ve daha fazlası gibi en iyi malzemeler için etiketi kontrol edin.

• Ek Besleme ve Düşük Kalorili Ödül Mamaları

Köpeğinizin beslenmesine dahil etmek için en sağlıklı köpek ödüllerini seçmek söz konusu olduğunda, yavrularınızın ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmak önemlidir.

Kilolarını yönetmesi gerekebilecek köpekler için, yumuşak çiğneme ikramları, muamele başına sadece 5-8 kalori ile ideal bir düşük kalorili seçenektir.

Kiloları hakkında çok fazla endişelenmesi gerekmeyen köpekler, daha düzenli olarak yüksek değerli ödül mamalarının tadını çıkarabilir. Her iki ödül maması türü de köpeğinizin beslenmesine daha fazla vitamin ve mineral eklemek için harika bir ek besleme kaynağı görevi görür.

En İyi Köpek Ödül Maması Hangisi?

Gerçekten sağlıklı olup olmadığına karar vermek için potansiyel bir köpek ödül mamasının beslenme etiketini araştırarak işe başlayın. Malzemeler yan tarafta açıkça listelenmeli ve markanın sağlığa daha fazla fayda sağladığına dair iddialarla eşleşmelidir.

• Bütün gıdalar

Köpekler, minimum düzeyde işlenmiş tam gıda bileşenlerinden besinleri, vitaminleri ve mineralleri en iyi sindirir ve emer. Bir ürünün sindirilebilirliğinin, köpeğinizin bir şirketin iddia edebileceği sağlık yararlarını alıp alamayacağı konusunda önemli bir faktör olduğunu unutmayın.

Evcil hayvanınıza sağlık anlamında fayda sağlamak için kalite ve besin seviyelerinin en yüksek seviyede olduğundan emin olmalısınız.

• Minimum İşlenmiş

Petibom olarak bizim için en büyük öncelik, özel içeriklerimizin besin kalitesini korumaktır. Doğal besinleri korumak için ödül mamalarının dondurulup kurutularak veya hafifçe (düşük ısıda) pişirilmiş olması gereklidir.

Bu yöntemler, yavrularınızın daha iyi emilim ve sağlık yararları sağlayan doğal biçimde en yüksek düzeyde vitamin, mineral ve protein almasını sağlar.

• Protein Kaynağı

Bütün gıdaların gerçek bir fark yarattığına inanıyoruz ve bu nedenle yüksek oranda işlenmiş yan ürünleri ve et benzeri tozları asla dahil etmiyoruz. Besinler ve vitaminler de dahil olmak üzere kapsamlı işleme sürecinde her şey öldürülür - bunlar köpeğinize hiçbir besinsel fayda sağlamaz.

Sadece tavuk, ördek, sığır eti ve somon gibi gerçek bütün gıdalar, yavrularınızın ihtiyaç duyduğu besin değerini vücutlarının en iyi emebileceği biçimde sağlayabilir.

Köpek Ödül Mamalarının Faydaları

Köpeğinize ödül maması vermenin sadece iyi olduklarında değil, sağlıkları için de gerekli olabileceğini biliyor muydunuz? Evcil hayvanınızı çok şımartmamak ve en iyi durumda olduklarından emin olmak önemli olsa da ödül maması beslenme ve günlük rutinlerinin çok önemli bir parçası olabilir.

• Evcil hayvanınızın beslenmesine sağlıklı içeriğe sahip ödül mamaları ve sağlıklı takviyeler ekleyin

• Eğitimin bir parçası olarak ve iyi davranış için olumlu pekiştirme adına ödül maması kullanılmalıdır.

• Uzun süreli çiğneme ödülleri can sıkıntısını gidermeye ve yıkıcı davranışları azaltmaya yardımcı olabilir.

• Diş tedavileri ve kemirgenler sağlıklı dişleri teşvik edebilir ve ağız bakımı sağlayabilir

• Köpekler ödül mamalarını sever ve biz de onlara vermeyi severiz! Ancak unutmayın: Ödül maması ile besliyorsanız, köpeğinize verdiğiniz mama miktarını azaltın, böylece günlük enerji alımına sadık kalsınlar.

• Diş ve diş etlerini iyileştirmenin yanı sıra ağız kokusu, tartar ve plağı azaltmaya yardımcı olan diş tedavileri

• Ödül mamaları, köpeğinize vermek için harika bir lezzete sahiptir.

• Eğitim ortamlarında kullanıma uygun, genellikle daha küçük boyutlu ve daha küçük parçalar için kolayca kırılabilen eğitim ödülleri

Köpek Ödül Mamalarında Kaçınılması Gereken Faktörler

Her sağlıklı köpek için, verilmemesi ve hem ödül maması hem de günlük beslenme rutinine dahil dilmiş mama içeriğinde olmaması gereken bazı şeyler vardır: • Ham kemikler Bazı köpekler ham deri kemiğinin tadını sevse de tüylü arkadaşınız için boğulma tehlikesi oluşturur.

Ayrıca, lütfen dikkatli olun ve yanlış etiketlemenin farkında olun, bir çalışma, ham deri içermediğini iddia etmesine rağmen, on köpek çiğnemesinden ikisinin ham deri içerdiğini gösterdi. En iyisi, ham deri içermeyen ödül mamalarına yönelmektir.

• Yapay Katkılar

Yapay katkı maddeleri, kimyasallar ve aromalar, bir ürün vitamin açısından zengin tam gıda bileşenleri içermediğinde tipik olarak eksik vitamin ve mineralleri değiştirme girişimidir.

Birçok köpek ödül maması markası, yapay katkı maddeleri kullanır, çünkü bunlar tam gıdalara daha düşük maliyetli bir alternatiftir, ancak köpeğinize çok az fayda sağlayabilir.

Yapay besinler kolayca sindirilemez ve sindirilen katkı maddelerinin ne kadarının vücut tarafından kullanılabileceği hakkında çok az şey bilinmektedir.

En yakın dostunuz için en sağlıklı köpek ödül maması satın alırken yapacağınız en iyi şey, yapay elementler olmadan doğal olarak vitamin ve mineraller içeren markalar aramaktır.

• Mısır veya Soya Küspesi

Mısır ve soya unu, AAFCO tarafından onaylanmış protein kaynakları olsa da köpeğinizin ödül mamasının ana bileşeni olmamalıdır ve bu bileşenlerin evcil hayvanınızın ihtiyaç duyduğu besinsel faydaları sağlayıp sağlamadığı şüphelidir.

Mısır ve soya küspesi, bütün gıda bileşenlerinden daha ucuzdur ve daha uzun raf ömrüne sahiptir, bu yüzden köpek mamalarında yaygın olarak bulunan bileşenlerdir.

Ancak diğer yapay ve işlenmiş katkı maddeleri gibi, bu bileşenler kolayca sindirilmez ve sağlık sorunlarına neden olabilir. En sağlıklı köpek maması söz konusu olduğunda, yüksek kaliteli, minimum düzeyde işlenmiş, bütün gıda bileşenleri aramalısınız.

• Hayvansal Yan Ürünler

Birçok hayvansal yan ürün yasal olarak gıdalarda kullanılabilir. Bununla birlikte, herhangi bir tür hayvansal yan ürünle, köpeğinizin sağlığı üzerindeki etkilerine karşı dikkatli olmalısınız. Köpek maması satın alırken dikkat etmeniz gereken bazı yan ürünleri listeledik.

• Ayak

• Sırt

• Dalak

• Böbrekler

• Bağırsaklar

Bu yan ürünlerin 4D hayvanlardan da yapılabileceğini ve hiçbir besin değeri sağlamadığını unutmayın. Köpeğiniz için ödül mamalarını incelerken bu kırmızı bayraklı yan ürünlere dikkat edin.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.