Kedi Lazer Oyuncağı

Toplam 7 ürün listelendi.
Yarın Kapında
Yarın Kapında teslimat saatleri dışındasın.
Sırala
Varsayılan Sıralama
Yeniden Eskiye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Puana Göre
Kategori :
7

Kedi Lazer Oyuncağı

Lazerler, kediler için oyuncaklar söz konusu olduğunda kötü bir itibara sahiptir. Kedilerin onlarla oynamasını izlemek insanlar için eğlenceli olsa da basit bir İnternet araması, tümü lazer oyuncaklarla ilişkili gibi görünen, önlenebilir ölümler veya davranış sorunlarıyla ilgili sayısız korku hikayesi getirir.

Kedi lazer oyuncaklarının iyi ve kötü yanlarını anlamak için önce kedi biyolojisini ve lazer oyuncaklarını kendi kedinizle nasıl akıllıca kullanacağınızı anlamanız gerekir. 

Anlaşılması gereken en önemli şey, lazer oyuncak oyununun faydalı olabilmesi için gerçek bir avcı ve av durumunu taklit etmesi gerektiğidir. Lazer oyuncaklar canı sıkılan, aşırı kilolu veya yetersiz uyarılmış ev kedileri için en iyisi olabilir.

Fiziksel ve zihinsel stimülasyonun faydaları göz önüne alındığında, lazer kedi oyuncaklarının kedimiz için gerçekten iyi olup olmadığını öğrenmek için yola çıktık - şimdi daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin.

Kedi Lazer Oyuncağı Nedir?

Peki, araçların esasen teknolojik düşmanları olduğu düşünülürse, kedileri lazerlere çeken şey tam olarak nedir? Lazerler, bir kedinin tipik avı olan farelere veya kuşlara benzemez, ancak iç mekan kedileri, lazer ışığı canlıymış ve evin etrafında çırpınıyormuş gibi aynı şekilde saldıracaktır.

Psychology Today's Blog'da doktora yapan Ira Hyman'a göre, kediler ve insanlar bir lazerin veya başka bir ışığın hareketinden etkileniyor çünkü bu hareket gerçek hayvanların hız ve yön hareketlerini taklit ediyor ve buna "animasyon" diyor.

Bir kedi, cansız oyuncaklara gerçek bir ilgi gösterme eğiliminde değildir. Kediler için en popüler oyuncaklar (evrimsel olarak konuşursak), tüyler, zıplayan toplar veya lazer işaretçiler gibi çok hızlı hareket edebilen veya hareket ettirilebilen oyuncaklardır.

Bunun nedeni, kedilerin doğal yırtıcı olmalarıdır. Çoğu lazer oyuncağı kediler teknik olarak onları asla yakalayamazlar, kovalamaya hazır olsalar bile.

Kediler için Lazer Oyuncakların Artıları ve Eksileri

Ara sıra size veya kedinizin gözüne kazara tutma olmasının yanı sıra, kediler için lazer oyuncakları kullanmak güvenli midir? En bariz dezavantajı, kedinin avını asla yakalayamayacağı için hayvanın hüsrana uğrayabileceği ve aşırı tımar gibi sorunlu davranışlar sergilemeye başlayabileceğidir.

Bir süre bir lazer oyuncağı kullanmanızı ve ardından kedinizin avını gerçekten yakalama ve onu “öldürme” sevincini yaşayabilmesi için bir olta veya oyuncak fare üzerindeki bir oyuncağa geçmenizi öneriyoruz. Ayrıca, kedilerle lazer oyuncak kullanmanın bir başka yaygın olumsuz yönü olan ara sıra saldırganlık sergilemeye hazırlıklı olmak akıllıca olacaktır.

Ancak bu, lazeri "yakaladıktan" sonra onlara teselliler vererek hafifletilebilir. Kediler bir duvara veya dolaba atlamaktan veya mobilyalardın üzerinden atlamaktan kesinlikle zarar görebilirler.

Optimum güvenlik için lazerle ve kedinizle oynarken yüksekliklerden, merdivenlerden ve tehlikeli alanlardan kaçınmanızı öneririz.

Öyleyse Lazer Kedi Oyuncağı Almalı mı, Almamalı mı?

Kediniz için bir lazer oyuncağı almanın birkaç dezavantajı var gibi görünse de dikkate alınması gereken neredeyse daha çok olumlu şey var. Her şeyden önce, mutlu ve sağlıklı bir ev kedisi istiyorsanız, onu meşgul ve aktif tutmanız gerekir.

Bu amaçla bir lazer kedi oyuncağı çok kullanışlı olabilir. Kedilerinizi güvenli bir mesafeden meşgul etmek istediğinizde bir lazer oyuncağı almak mantıklıdır.

Üstelik güvenli kullanım ve ev içi oyun ile kapınızdaki ölü farelerle ya da avlanma içgüdüsünü kapıdan dışarı çıkaran kayıp bir kediyle asla uğraşmak zorunda kalmazsınız. Sonunda, kedinizi "nihai av" ile aktif olarak meşgul ve mutlu tutmak için oyun süresinin sonunda bir ödülle ödüllendirmeyi düşünün.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.