Kedi Top Oyuncak

Toplam 40 ürün listelendi.
Yarın Kapında
Yarın Kapında teslimat saatleri dışındasın.
Sırala
Varsayılan Sıralama
Yeniden Eskiye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Puana Göre
Kategori :
40

Kedi Top Oyuncağı

Kedinizle etkileşimli oyun, kedi sağlığı ve mutluluğu için önemlidir. Kedileri zihinsel ve fiziksel olarak sağlıklı tutmak için oyun oynayın. Normal “kedi” davranışlarına girmelerini sağlar.

Oyun, ev kedilerimiz için zenginleştirilmiş bir yaşamın temel bir parçasıdır. Kedi top oyuncağı özellikle bir kediyi yavru döneminden itibaren alıştırılırsa harika bir oyun eşlikçisi olabilir.

Kediler de tıpkı köpekler gibi getir oyununu pekala yapabilirler. Siz kedi top oyuncağı her attığınızda tekrar atmanız için size geri getirecektir. Kedi top oyuncağı ile oynamak kedinizin doğal yırtıcı içgüdülerini kullanmasını sağlar.

Ayrıca can sıkıntısını giderir, problem davranışlar geliştirmesini engeller ve obeziteyi önler. Oyun zenginleştirme özellikle dışarı çıkmayan kediler için önemlidir.

Kedinizle Oynamak Neden Önemli?

Vahşi doğada kediler günde 6 saat avlanırlar. Evcil kedilerimizin avlanma faaliyetlerinin yerini almak için hayatlarını zenginleştirmemize ihtiyacı var. Oyun bunu yapabilmemizin bir yoludur.

Kediniz arada sırada dışarı çıkıyorsa, onunla oynamak hala önemlidir. Exeter Üniversitesi'nde yapılan bir araştırma, et bazlı bir beslenme ile birlikte artan oyunun kedilerde avlanmayı azalttığını buldu.

Günde 10-15 dakika sahipleriyle oynayan kediler, düzenli oyun süresi olmayan kedilere göre eve %25 daha az av getirdi. Oyun, kedinizin yaşamını, sağlığını ve evdeki diğer evcil hayvanlar ve insanlarla olan ilişkilerini iyileştirir.

Kedi Top Oyuncağı ile Oynamanın Faydaları

Oyun, kedilerin kedi olmasını sağlar. Kedilerimizle oynadığımızda, onların fiziksel ve zihinsel sağlıklarını artıran iç yırtıcılarını kullanmalarına izin veriyoruz. Oyun, canı sıkılan kedilerin saldırganlık ve davranış problemlerini engeller. Aynı zamanda siz ve kedi arkadaşlarınız arasındaki bağı arttırır.

• Kedinizin Can Sıkıntısını Önler

Kediler meraklı yaratıklardır. Sıkılmalarını önlemek için bir meydan okumaya ihtiyaçları var. Sıkılmış bir kedi depresif, uyuşuk veya yıkıcı olur. Can sıkıntısı stres ve kaygıya neden olabilir.

Stresli veya endişeli kedilerde davranış sorunları ve hastalık gelişir. Stres, aşırı tımarlanmaya veya tımar eksikliğine, aşırı kaşınmaya, evin kirlenmesine ve saldırganlığa neden olur.

İdrar yolu sorunları, solunum sorunlarının alevlenmesi, sindirim sorunları ve kusmanın tümü stres, kaygı ve can sıkıntısından kaynaklanabilir. Düzenli oyun süresi, kedinizin bu stresten ve negatif enerjiden kurtulmasının bir yoludur.

•  Kedinizin Egzersiz Yapmasını Sağlar

Oyun oynamak kedinizin kilosunu yönetmesine yardımcı olur. Obezite kedilerde bir numaralı sağlık sorunudur. Tıpkı bizim gibi obez kedilerde de kalp hastalığı ve diyabet gibi ciddi sağlık sorunları gelişir.

Etkileşimli oyun seansları kedileri aktif tutar ve obeziteyi önler.

• Kedinizin Kendine Olan Güveni Artar

Utangaç, gergin bir kedi düzenli oyun seanslarından yararlanır. Tatmin edici bir ısırık ile biten av tarzı (top at-getir-yakala) oyun, kedilerimizin kendilerini kontrol altında ve başarılı hissetmelerini sağlayan hormonları salgılar.

• Oyun, Yavru Kedileri Sosyalleştirmek İçin Çok Önemlidir.

Yavru kediler oyunu koordinasyon, sosyal ve iletişim becerilerini geliştirmek için kullanır. Bu, yavru kedileri çiftler halinde evlat edinmenin ve anneleriyle daha uzun süre kalmalarına izin vermenin bir nedenidir.

Özellikle yalnız yetiştirilen yalnız yavru kedi, anneleri ve kardeşleri görgü öğretmek için orada olmadığı için saldırgan davranışlar geliştirme olasılığı çok daha yüksektir.

Etkileşimli Oyun İlişkileri İyileştirir

Etkileşimli oyun, kedilerimizle aramızdaki bağı güçlendirir. Kediniz, sizi “avcılık” faaliyetlerinin yarattığı olumlu duygularla ilişkilendirecek. Oyun stilini öğrenerek ve ona saygı duyarak kedinizin kişiliği hakkında daha fazla şey öğrenirsiniz. Oyun aynı zamanda çok kedili bir evde kedilerin geçinmesine yardımcı olabilir.

Kedi Top Oyuncağı ile Nasıl Oynanır?

Her şeyden önce kediniz, geldiği familyadan dolayı tam bir avcıdır. Dolayısıyla hangi tür oyun oynarsanız oyun, bu özelliğini hedef alın. Bir köpeğe topu attığınızda avını yakalıyormuş hissine kapılıp size geri getirmez.

Kediniz ile topla getir oyununu oynamak için avcılık içgüdüsüne odaklanın ve topu onun avıymış gibi hissettirin. Kediniz ile ilk defa top oynayacaksanız öncelikle topu görmesini, koklamasını ve tanımasını sağlayın.

Ardından kısa mesafelere topu atın ve tepkisini ölçün. Pek de umurunda değilse kedi top oyuncağını farklı bir türde almayı deneyebilirsiniz. Eğer ki tepkisi iyiyse ve ilgisini çekebildiyseniz, biraz daha uzağa atın ve gitgide mesafeyi artırın.

Topu size geri getirmesi için gerekiyorsa ödül maması ile olumlu davranışı pekiştirin. Bu arada “getir” kelimesi ile destekleyin.

Sıkça sorulan sorular

Kedimi nasıl eğlendiririm?

Kediler doğaları gereği meraklıdır ve onları mutlu ve dengeli tutmak için çok fazla uyarıma ihtiyaç duyarlar. Yeterli eğlence ve oyun süresi, istenmeyen davranışlar geliştirmelerini önlemeye yardımcı olabilir. Çoğu kedi kendilerini kolayca eğlendirebilirken, aralarından seçim yapabilecekleri farklı oyuncaklardan oluşan bir koleksiyona sahip olmak en iyisidir. Kedi topu oyuncakları ve kedi peluş oyuncaklarının yanı sıra etkileşimli kedi oyuncakları seçeneklerimiz, evcil hayvanınızın eğlenmesine ve aktif kalmasına yardımcı olabilir.

Ev kedileri için en iyi oyuncaklar nelerdir?

Her kedi, benzersiz tercihleri ve oyun stilleriyle farklıdır. Birkaç farklı seçeneği deneyin ve iç mekanlarda kullanım için çeşitli seçenekleri değerlendirin. Çıngıraklı top kedi oyuncağınız veya lazeriniz olabilir. Küçük bir kediniz varsa, bir yavru kedi top oyuncağı alın ve büyüdükçe yetişkin topu ve zili olan bir kedi oyuncağına geçiş yapın. Evcil hayvanınızın en çok hangi aksesuarları sevdiğini görün ve benzersiz sağlık ihtiyaçları varsa, onlar için en iyi kedi oyuncakları hakkında veterinerinize danışın.

Fare oyuncakları kedilerim için iyisi mi?

Birçok kedinin güçlü bir av içgüdüsü olduğundan, genellikle bir fare oyuncağı ile oynamaya bayılırlar. Bir kedi oyuncağı peluş fare veya tüylü kedi oyuncağı olan bir top, oyun sırasında kedinizin doğal avlanma içgüdülerini ve davranışlarını ortaya çıkarmak için iyi olabilir. İçinde top olan bir fare kedi oyuncağı, kedinizi motive etmek, zihinsel olarak uyarmak ve biraz egzersiz yaparken fareyi kovalamakla meşgul etmek için mükemmel bir yol olabilir.

Crinkle top nedir?

Bir kedi crinkle topu, kırışık, çatlak bir dokuya sahip parlak renkli katmanlara sarılmış küçük bir kedi topu oyuncağıdır. Işıltılı, gürültülü ve kedinizin kolaylıkla kovalaması ve yakalaması için yeterince küçüktür. Çıkardığı sesler bazı oyuncu kedileri çılgına çevirir ve peşinden koşarken çok eğlenirler.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.