Köpek Gezdirme Tasması

Toplam 284 ürün listelendi.
Yarın Kapında
Yarın Kapında teslimat saatleri dışındasın.
Sırala
Varsayılan Sıralama
Yeniden Eskiye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Puana Göre
Kategori :
284

Köpek Gezdirme Tasması

Önemsiz görünüyor, ancak bir tasma, köpeğinizle yaşamı boyunca kullanacağınız en önemli araçlardan biridir. Köpeğinizi olmasını istediğiniz yerde, yapmasını istediğiniz şeyi, özellikle de başkalarının yanında yapmasını başka nasıl sağlarsınız?

Köpeğiniz neyin kabul edilebilir neyin kabul edilemez olduğunu öğrendiğinden, kontrol ve uygulama sağlamak için bir tasma olmazsa olmazdır. Bununla birlikte, sorumlu evcil hayvan ebeveynleri olarak endişemiz, köpeğimizi güvende ve gözetimimiz altında tutmaktır.

Köpeğinizi güvende tutmanın yanı sıra tasma seçiminde başka hangi amacınız var? Onu uygun şekilde yürümesi için eğitmek mi? Ona sosyal görgü öğretmek için mi? Ona sizi çekiştirmemeyi öğretmek için mi?

Ya da sadece rahat bir yürüyüşün temposunu ayarlamak için mi? Bu kararınızda size yardımcı olalım.

En yaygın köpek gezdirme tasmaları şunlardır:

• Standart düz gezdirme tasması

• Bungee ve gerilebilir kauçuk tasmalar

• Deri tasmalar • Köpek koşum takımları

• Martingal tasma kayışları

• Geri çekilebilir tasmalar

1. Standart Düz Tasma

Herkes, sonunda bir klips bulunan standart düz tasmayı bilir. Genellikle 1-3 metre uzunluğundadırlar, köpeğinizin boyun veya göğüs tasmasına takılırlar ve birçok malzeme ve uzunlukta gelirler.

Günümüzde popüler olan, düz tip yerine yuvarlak, ip benzeri malzemedir. Kaliteli bir standart tasma, tüm köpeklerde iyi bir şekilde işe yarar ve köpeğinizin tasmasına takıldığında maksimum güvenlik ve kontrol sağlar.

Daha fazla kontrol için 1-2 metrelik bir tasma ile başlamanızı ve köpeğiniz olgunlaştıkça uzunluğu artırmanızı öneririz. Standart tasma, köpeğinizin takımındaki "temel" bir öğedir.

2. Köpek Koşum Takımları

Koşum takımları yani köpek göğüs tasması, hepsi aynı malzemeden yapılmış bir gezdirme ipi ve bir koşum takımı olarak sunulur.

Genellikle bir köpeğe yapması veya yapmaması gerekenleri öğretmek için kullanılan koşum takımları, köpeğiniz sizi çekiştirdiğinde veya zıpladığında vücudunu veya göğüs bölgesini sıkar. Üreticiler, bu eylemin trakea üzerindeki baskıyı hafifletmeye yardımcı olduğunu iddia ediyor.

Trakea üzerinde daha az baskı harika bir fikirdir, ancak yaralanma veya yanlış kullanımdan kaçınmak için kullanıcı yorumlarını da okuduğunuzdan emin olun.

3. Çekilebilir Tasmalar

Geri çekilebilir mekanizmalı gezdirme tasmaları, köpeğinize, tuttuğunuz küçük plastik saptan 9 metre uzağa kadar gezinme yeteneği verir. Gezdirme tasması, tasmayı gerektiği gibi serbest bırakmanıza ve geri çekmenize izin veren bir mekanizma içerir.

Geri çekilebilir tasma, kontrollü bir ortamda çok etkisizdir, çünkü işlevsellik hızlı ve kesin bir tepki vermeyi garanti etmez. Ortaya çıkan kontrol eksikliğiniz çok tehlikeli bir duruma yol açabilir.

Ayrıca, köpeğinizin çok arkadaş canlısı olmayan başka bir köpeğe yaklaşmasına izin verme riskini de taşırsınız.

Başka bir şey, köpeğin tasmasına takılan küçük ince ip, genellikle köpeğin bacaklarına, kafalarına, sahibinin parmaklarına, bacaklarına vb. dolanır ve daha da tehlikeli bir duruma neden olabilir.

Bu tür dolaşmaların bir sonucu olarak birçok ip kesmesi durumu oluşabilir. Köpeğinizin geri çekilebilir bir tasma ile özgür olmasına izin vermek, yürüyüşlerinizi kontrol altında tuttuklarını ve köpeğiniz için net sınırlar koymadıklarını düşünmelerini sağlayacaktır.

Eğitim İpuçları

İyi bir köpek eğitmeni, deneyimli bir eğitmen değilseniz, başlangıç için gezdirme tasması size yardımcı olabilir. Eğitmenler, köpeğinizi güvenli bir mesafede tutabilmeniz için 2 ila 4 metrelik tasmalar önerir. Bazen yürürken tasmayı daha kısa tutmak isteyebilirsiniz.

İpin fazlalık kısmını elinize geçirin ve sakın bileğinize ya da kolunuza sarmayın. Günlük yürüyüş sürenizi birkaç hafta boyunca antrenman seanslarına ayırın. Tutarlı olunl. Köpeğinizin sizi çekerken yürümesine izin verilmemelidir.

Ön kapıdan hücum eden ve sonra sizi yolda sürükleyen bir köpekle birlikte yürümek pek keyifli olmayacaktır. Kapıyı açmadan önce köpeğinizden oturmasını veya beklemesini isteyin, siz serbest bırakana kadar köpeğinizin oturmasını sağlayın ve sonra dışarı çıkmasına izin verin.

Yavru Köpek Gezdirme Eğitimi

Bir yavru köpek için hafif bir tokalı boyun tasması kullanın. Dikkatlerini tasmasından uzaklaştırmak için çok sayıda küçük ödül maması ve oyuncak bulundurun. Tasmayı evin etrafında birkaç dakika sürüklemelerine izin vererek başlayın.

Klipsin ve tasmanın ağırlığına alışacaklar ve boyunlarına biraz baskı uygulanacaktır. Bazen, tasmanın ucunu alın ve tutun. Çekmenin baskıyı bırakmadığını, ancak tasmayı bırakmanın rahatlattığını keşfedecekler. Eşlik etmek için orada olun, böylece mobilyalara dolanıp korkmazlar.

Beş dakikalık bir seans, bir köpek yavrusunun üstesinden gelebileceği her şeydir. Tasmayı ilk tuttuğunuzda, köpeğinizi takip edin. Sakin kalmak için bol bol övgü ve ikramda bulunun. Bazı yavrular sahiplerini her yerde takip eder. Bundan yararlanın!

Bazıları biraz daha keşfetmeye yatkındır. Erken başlayın ve yavru köpek genç olduğunda iyi bir eğitim temeli oluşturun. Yavru köpeğinize gerçekten liderlik etmeye hazır olduğunuzda, bir avuç dolusu ödülle başlayın ve sadece birkaç adım atın.

Durabilir ve geride kalabilirler. Onları cesaretlendirin ve gerekirse onların seviyelerine inin. Diğer şekilde küçük bir yavru için oldukça büyük ve korkutucu olabilirsiniz. Gevşek bir tasma ile yanınızda olduklarında onları durdurun ve övün.

Öne çıktıklarında, neden onları takip etmediğinizi görmek için dönene kadar durun. Onları mutlu bir sesle yanınıza çağırın, geldikleri için övün ve tekrar birkaç adım yürümeye başlayın.

Çok yakında, yanınızdayken bol bol ödül maması ve övgü aldıklarını anlayacaklar. Unutmayın, bunu beş dakikadan fazla yapmayın ve sonra bırakın. Antrenman seansını oyun zamanı kadar eğlenceli hale getirin.

Yetişkin Köpeklerin Eğitimi

Çekiştirme geçmişi olan yetişkin bir köpek, çekmemeyi öğrenmek için daha fazla zamana ihtiyaç duyacaktır. Yeni bir alışkanlık oluşturmak ve eskisini unutturmak biraz zaman alabilir.

Bir eğitim döngüsünün yaklaşık dört ila beş haftasında, bir köpeğin üzerinde çalıştığınız her şeyi unutmuş gibi görünmesi yaygındır. Sadece pratik yapmaya devam edin.

Davranışçılar, bu öğrenme platosunun, öğrenmenin kısa süreli bellekten uzun süreli belleğe aktarıldığı zaman olduğunu düşünürler. Tutarlılığın anahtar olduğunu unutmayın.

Bir köpek eğitim kursuna kaydolmak size başlamak için çok iyi bir imkan sağlayacaktır, ancak sınıfta öğrenilen dersler pekiştirilmezse veya evde uygulanmazsa, aslında çok az şey öğrenilecektir. Antrenman seanslarını iyimser ve eğlenceli tutun.

Ödül mamaları, atıştırmalıklar ve övgüler daha iyi, daha hızlı sonuçlar yaratır! Köpeğinizin ilgilenmesini ve dinlemesini sağlamak için yönleri, hızları değiştirin ve sık sık odaklanın.

Eğitim seanslarınıza dikkat dağıtıcı şeyleri dahil etmeyi unutmayın, böylece köpeğiniz etraflarında olup bitenlerden bağımsız olarak ipuçlarınıza yanıt vermeyi öğrenir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.