Silika Kedi kumu

Toplam 4 ürün listelendi.
Yarın Kapında
Yarın Kapında teslimat saatleri dışındasın.
Sırala
Varsayılan Sıralama
Yeniden Eskiye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Puana Göre
Kategori :
4

Silika Kedi Kumu

Kedi kumu satın almak, vermeniz gereken en zor kararlardan biri gibi görünebilir. Sonuçta, malzeme kedinizin tuvaletini yapması için tasarlandı, bu işi yapabilecek bir şey bulmak ne kadar zor olabilir?

Yine de herhangi bir kedi sahibine sorun ve doğru kumu bulmanın hem kritik hem de şaşırtıcı derecede zor olduğunu keşfedeceksiniz. Kötü bir kedi kumu, kokuların ve mikropların çoğalmasına neden olabilir, evinizin her tarafına kum dağılmasına neden olabilir ve evcil hayvanınızın temizliğini olduğundan daha fazla zor haline getirebilir.

Bu kılavuz, ihtiyaçlarınıza mükemmel şekilde uyan bir seçenek bulabilmeniz için, her biri ile ilişkili olumlu ve olumsuz özellikler de dahil olmak üzere, en sık kullanılan silika kedi kumu ile ilgili bilgiler verecektir. Temel olarak, silika kedi kumu küçük kristaller halinde oluşturulmuş sodyum silikat kumundan yapılmıştır.

Her bir kum tanesi üzerinde, ağırlığının 40 katına kadar büyük miktarda sıvıyı emmesine izin veren gözenekler bulunur. Silika kedi kumlarının bu kadar popüler olmasının başlıca nedeni, bir ton idrarı emebilir olmasıdır.

Bu, kilden ve topaklanan kedi kumundan daha küçük kümelere sahip olacağınız, kedi tuvaletini daha temiz tutacağınız ve altlığın daha uzun süre dayanmasını sağlayacağınız anlamına gelir. Silika jel kristalleri de mükemmel bir koku kontrolü işi yapar ve çok az toz oluştururlar.

Silika Kedi Kumu Nedir?

Silika jel kristallerinden yapılan silika kedi kumu, diğer kedi kumlarına kıyasla daha uzun süre dayandıkları göz önüne alındığında biraz daha pahalı olması sorun teşkil etmemelidir.

Topaklanan kum normal kir gibi hissettirirken, silika jel kristalleri çok farklı bir dokuya sahiptir ve bazı kediler üzerine basmayı reddeder.

Silika Kedi Kumu Artıları ve Eksileri

• Silika kedi kumunun diğer türlere göre birçok avantajı vardır:

 Tipik olarak önemli ölçüde daha hafiftirler, bu da işlemenin daha kolay olduğu anlamına gelir

 Kedilerin patilerinde daha yumuşaktırlar, bu da yavru kedilerde ve yaşlı kedilerde yaygın olabilen hassas patileri olan kediler için faydalıdır.

Dezavantajları:

 Daha hafif oldukları için daha kolay tekmelenirler.

• Genellikle topaklanmazlar

 Etrafa yayıldıklarında, çıplak ayakla basmak canınızı yakabilir! Bu anlamda kedi tuvaleti önü paspası kullanmanızı tavsiye edebiliriz.

1. Ekstra koku kontrolü! İdrar ve dışkı kokusunu emebilir ve tutabilir, böylece odanızdaki havayı taze ve temiz tutar.

2. Güçlü emme kapasitesi ve emme hızı Yüzeyinde, kedi idrarını veya dışkıdaki sıvı atıkları saniyeler içinde tamamen emebilen ve kumu kuru bırakan milyonlarca küçük gözenek vardır. Kendi ağırlığının %80'i kadar sıvıyı emebilir ve yine de kuru görünümünü korur.

3. Uzun ömürlü Para ve emek tasarrufu sağlar ve uzun süre dayanır; özellikle “1 paket 1 ay” şeklinde kullanım imkanı tanıyan silika kedi kumu markaları da vardır.

4. Toksik olmayan ve anti bakteriyel Bakteri üremesini engelleyen kedi tuvalet kabını kuru tutabilir. Antimikrobiyal ile işlenen kedi kumu sterilizasyon için faydalıdır.

5. Kolay bakım ve temizlik İz bırakmaz, topaklanma yapmaz, toz tutmaz, hafiftir, az atık üretir, ev kullanımı için kolay ve güvenlidir ve normal atık olarak atılabilir. Eşsiz boyutu ve şekli sayesinde kedilerin patilerine yapışmaz ve kumun saçılmasını veya dışarı çıkmasını önleyebilir.

Silika Kedi Kumu Nasıl İşe Yarar?

Silika kedi kumları güçlü emilim özelliklerine, iyi koku kontrolüne sahip, neredeyse kokusuz ve taşıması kolay benzersiz bir üründür. Bunlar büyük artılar olsa da bazı eksileri de yok değil. Yukarıda bahsedildiği gibi, silika kedi kumu tipik olarak topaklanmaz, bu da kedi atıklarını gerektiği gibi fiziksel olarak çıkarmanız gerektiği anlamına gelir.

Aynı noktayı tekrar tekrar kullanmayı seven bazı kediler, o bölümü (renk değişikliğinden dolayı kolayca tanıyabileceğiniz) çıkarmanıza ve kumun daha uzun süreli kullanılmasına yardımcı olacaktır. Kendi kendinize, "Topaklanmayan bir ürün için neden bu kadar para ödeyeyim?" diye düşünüyor olabilirsiniz.

Ve cevap, bunun bir paketinin tipik bir tek kedi için 1 ay kadar kullanılabiliyor olmasıdır. Bu nedenle, uzun vadede, belirli bir bütçe karı sağlayabilir.

Yeni bir köpek mama kabı seçerken paslanmaz çelik seçmenizi şiddetle tavsiye ederiz. Paslanmaz çeliğin temizlenmesi kolaydır ve çizilmeye karşı dayanıklıdır.

Silika Kumu Çeşitleri

Evcil hayvanınızın ömrünü uzatacak kadar dayanıklıdır ve iç ve dış mekanlarda kullanıma uygundur.

Piyasada bulunan silika kum seçeneklerinin sayısı topaklanan kumlara göre önemli ölçüde az olsa da, son zamanlarda kristallerle karıştırılan kil ürünlerinde bir artış gördük. Bu, tipik olarak kilde bulunan topaklanma yeteneğinin bir kısmını yeniden kazanırken aynı zamanda kristallerden kaynaklanan toz seviyelerini en aza indirmeye yardımcı olan bir tür "her ikisinden biraz’ın en iyi yaklaşımıdır.

Kil ilavesi, silikon jelden önemli ölçüde daha ucuz olduğu için fiyatı da uygun hale getirir.

Yeni bir köpek mama kabı seçerken paslanmaz çelik seçmenizi şiddetle tavsiye ederiz. Paslanmaz çeliğin temizlenmesi kolaydır ve çizilmeye karşı dayanıklıdır. Evcil hayvanınızın ömrünü uzatacak kadar dayanıklıdır ve iç ve dış mekanlarda kullanıma uygundur.

Silika Kedi Kumu Nasıl Kullanılır?

1. Kedi tuvaletini 3,6 litrelik bir torba silika jel kedi kumu ile doldurun.

2. Periyodik olarak temiz tutmak için her gün kedi kum küreği ile temizleyin ve 1 ay içerisinde kumun tamamını değiştirip tuvalet kabını güzelce yıkayıp durulayın. (Bu sadece bir kedinin kullandığı tek kedi tuvaleti için geçerlidir)

3. Birden fazla kedi için, kutuya çok daha fazla kedi kumu yerleştirmek yerine kedi kumu değiştirme süresini orantılı olarak azaltabilirsiniz, bir 3,6 litrelik torba kullanmanın önerilen yolu şudur: bir kedi - bir ay, iki kedi - yaklaşık 15 gün, üç kedi - yaklaşık 10 gün.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.