Light Kedi Maması

Toplam 6 ürün listelendi.
Yarın Kapında
Yarın Kapında teslimat saatleri dışındasın.
Sırala
Varsayılan Sıralama
Yeniden Eskiye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Puana Göre
Kategori :
6

Light Kedi Maması

Günde yeterli miktarda kalori alan kediler aç olacaktır (vahşi doğada, hala yeterli kaloriye sahipken yiyecek ararlar). Bu nedenle, sekiz aylıktan küçük aktif olarak büyüyen bir yavru kedi olmadığı sürece, bir kediyi doyana kadar beslemek neredeyse her zaman aşırı besleme sınıfına girer.

Aşırı beslenen bir kedi de kilo almaya başlar. Kilo almasının önüne geçemediyseniz ve durum ciddileşmeye başladıysa veterinerinizin de tavsiyesiyle birlikte light kedi mamasına geçiş yapabilirsiniz.

Önlemek tedavi etmekten çok daha iyidir, çünkü bir zamanlar şişman olan kediler her zaman kilo almaya meyilli olacaktır. Kedinizin vücudunu hafifçe ellediğinizde kaburgalarını kolayca hissedebilmeli ve yukarıdan bakıldığında belini net bir şekilde görmelisiniz.

Kediniz aşırı kilo alıyorsa, beslediğiniz miktarı yaklaşık dörtte bir oranında azaltarak başlayın. Alternatif olarak, hafif bir light kedi mamasına deneyebilirsiniz. Bunlar genellikle daha az aktif veya hafif kilolu kediler için üretilmiş kuru mamalardır.

Normal yetişkin kedi mamalarından daha az kalori içerirler. Kedinizin kilo verdiğinden ve şişmanlamadığından emin olmak için yine de yakından kontrol etmeniz gerekecektir. Kilo vermenin diğer önemli kısmı egzersizdir.

Kedinizle oynayarak egzersiz miktarını artırmak, daha sağlıklı ve zinde olmalarına da yardımcı olacaktır.

Kilo Vermeye Başlaması İçin Kedinizi Nasıl Beslersiniz?

Doğal olarak, kediler avlanarak ve yakaladıklarını yiyerek günde birden fazla küçük öğün yerler. Bir kase kuru mamaya sahip olmak, kedi için hiçbir çaba harcamadan yüksek kalorili yemden oluşan birden fazla küçük öğüne izin verir, bu kilo alımı için her şeyin sağlanması demektir.

Kediler yaşlandıkça, iştahlarında herhangi bir azalma olmaksızın aktivite ve metabolizma hızlarında önemli bir düşüş yaşarlar. Bu, zamanla ideal kiloyu korumayı zorlaştırır.

Kediniz Sizi Onu Beslemeniz İçin Eğitmiş Olabilir

Kediler, genellikle onları beslemenin bir ön izlemesi olan davranış ve eylemlere odaklanır ve besleyicinin bunlara katılmasını sağlamaya çalışır. İyi bir örnek, sabahları yataktan kalkar kalkmaz kedileri beslemektir.

Kediler daha erken ve daha erken ve daha erken beslenmeleri için kişiyi sabahları uyandırmaya çalışırlar… Diğer bir örnek ise, kedinin her buzdolabı açıldığında mutfağa koşarak girmesidir, çünkü konserve mamaları burada sakladığınızı bilirler.

Light Kedi Maması ile Beslemek

Genel olarak, kedilere birden fazla tat ve doku sunmanıza gerek yoktur. Kedi verilen şeyi yemekte tereddüt ederse, sahiplerini karışıma başka bir şey eklemek için eğitmekte çok başarılı olurlar.

Kedi başka türlü iyi davranıyorsa, sunulanı yememe seçeneği veya kedinin daha iyi bir şeyin ortaya çıkıp çıkmayacağını test etmesi normal olabilir. Çok, çok az kedi yemek için herhangi bir teşvike ihtiyaç duyar. Bunun tersi genellikle bir hedeftir.

Light Kedi Maması ile Kedinizin Kilosunu Korumak

Kuru mamayı gün boyunca çok sayıda küçük kontrollü hacme bölmek çok faydalıdır. Bu şekilde, kedi asla doymaz ve asla tamamen aç kalmaz. Çoğu kedide, günde 24 saatte 1/3 ila ½ fincan kuru mamanın altına düşmek, yeterli kalori alınsa bile onları çok acıktırır.

Herhangi bir kedinin ihtiyaç duyduğu gerçek miktar o kediye özgü olacaktır ve kedi yaşlandıkça muhtemelen değişecek (azalacaktır).

Aşırı Beslenmeyi Önlemek İçin Kedinizin Light Kedi Mamasını Önceden Ölçün

En iyi yöntem, sabahları bir günün (24 saatlik) rasyonunu ölçmek ve daha sonra o gün boyunca besleme sağlamak için o kaptan beslenmektir.

Kuru gıdaları ağırlık olarak ölçmek için bir mutfak terazisi kullanmak, bir hacim ölçüsü kullanmaktan çok daha doğru ve tekrarlanabilirdir, bu nedenle miktar günden güne ve kişiden kişiye çok daha tutarlıdır.

Ağırlığa göre ölçmek, günlük yiyecek miktarlarında, hacimce doğru bir şekilde yapılabilecekten çok daha küçük ayarlamalara da izin verebilir (çeyrek fincandaki yüzde 10'luk bir değişikliği, hacim ölçümüyle doğru bir şekilde yapmak neredeyse imkansızdır).

Sağlıklı Bir Kilo Verme Süreci Sağlamak için Kedinizi Tartın

Beslenmesi nasıl olursa olsun, erişimi sınırlamak anahtardır. Ve kediyi doğru bir şekilde tartmak her zaman faydalıdır. Bu anlamda dijital hassas terazileri kullanabilirsiniz. Ayda bir kilo vermesi idealdir, daha fazla değil.

Bir kedide ani kilo kaybı ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir. Bir kedinin kilo vermesi zordur, kestirme yollar yoktur ve başarıya ulaşmak için aktif bir süreç gerekir.

Tıpkı insanlar gibi, her kedi için kişiselleştirilmiş bir programdır ve aç bir kedinin davranışsal sonuçlarıyla uğraşmak en büyük zorluklardan biri olabilir.

Light Kedi Maması ile Egzersiz Desteği

Tüm kedilerin zinde ve sağlıklı kalmalarına yardımcı olmak ve ayrıca onları rahat ve mutlu tutmak adına egzersize ihtiyaçları vardır. Egzersiz ihtiyaçları yaşla birlikte değişir ve kedilerin hep ev içinde mi yoksa dışarıya çıkıp çıkmadığına göre değişir.

Hep evde olan kedilerin egzersiz yapmak için teşvikinize ihtiyacı olacaktır. Hangi oyuncakları sevdiklerini öğrenin ve her gün kedinizi fiziksel olarak aktif olmaya teşvik eden bir oyun oynayarak bolca zaman geçirin.

Canı sıkılan bir kedi isteyerek egzersiz yapmaz ve uykuda çok zaman geçirme eğiliminde olacaktır, bu nedenle kedinizi meşgul ve sağlıklı tutmak için çok zaman harcamanız gerekebilir.

Dışarı çıkmasına izin verilen kediler, genellikle daha fazla uyarıldıkları için evcil kedilerden daha fazla egzersiz yaparlar. Bununla birlikte, bazı kediler doğal olarak tembeldir ve aktif olmak için yine de sizin teşvikinize ihtiyaç duyarlar.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.