Light Köpek Maması

Toplam 14 ürün listelendi.
Yarın Kapında
Yarın Kapında teslimat saatleri dışındasın.
Sırala
Varsayılan Sıralama
Yeniden Eskiye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Puana Göre
Kategori :
14

Light Köpek Maması

Light köpek maması insanlarda olduğu gibi beslenme konusunda sınırlandırma gereken durumlarda köpek sahiplerinin tercih ettiği bir üründür. Köpeğinizin doğru kiloda olması çoğu sağlık sorununun önlenmesi için elzem görülür.

Nasıl ki aşırı kilo kaybı yaşayan bir köpek sağlıklı değilse, fazla kilolu bir köpek de sağlıklı olamaz. Köpeklerin başta hormonal ve ruhsal bozukluklar olmak kaydıyla pek çok sebeple fazla kilolu bir vücudu olabilir.

Kısırlaştırma sonrası veya depresyon dönemi yaşayan köpekler hareketsizliğe paralel aşırı kilo alabilir. Bütün bu gibi durumlarda köpeğiniz için light köpek maması almanız kurtarıcı bir hareket olur. Light köpek maması, köpeğinize gereken besinleri sağlamanın yanında fazlasını da biriktirmesini engeller.

Yağ ve tuz oranı düşük olan bu mamalar lif ve protein açısından dengeli bir öğün sunar. Light köpek maması besleyici olmasının yanında köpeğin kilo kontrolüne katkıda bulunacak bir yapıda tasarlanır. Köpeğinizin diyet yapmasını gerektiren durumun çeşitlerine göre light bir mama bulma olanağınız var.

Light mamalar içeriğinde az yağ ve tuz barındırır ancak protein olarak köpeğinizin ihtiyacını karşılayacak saf ve zengin bir kaynaktır. Besin değeri köpeğin diyet gıda tüketirken sağlıklı kalması için dengeli olarak ayarlanarak ve uzmanlarca geliştirilir.

Light mamaların içinde farklı protein kaynakları, lifler ve besin maddeleri bulunabilir. Weight loss ibaresi de kilo kontrolü için üretilen diyet mamalarda karşınıza çıkar. Bu ibare ile light mamalar yaklaşık olarak aynı amaca yönelik üretilir.

Diyet mama veya light mama köpeğin sağlıklı kilo vermesi için beslenme planında güvenli bir kısıtlama gibi düşünülebilir.

Light Köpek Maması Hangi Durumlarda Gerekir

Diyet veya light mama ihtiyacı köpekteki belirli bir hassasiyetten, hareketsizlik ya da depresyondan kaynaklanabilir. Kolesterolü yüksek köpeklere, vücut yağ oranı veya kilosu çok fazla olan köpeklere önerilebilir.

Aynı şekilde kalp ve damar hastalıklarına eğilim, orta yaş civarı metabolizmada yavaşlama da diyet mama gerektirebilir. Köpeğinizin yağlı bir rejimden çıkması için diyet mama önerilir.

Diyet yani light köpek maması sayesinde sağlıklı bir beslenme planı oluşturularak zayıflama amaçlanır. Köpeğiniz light mama sayesinde aşırıya kaçmadan kilo kaybetme yoluna girer.

Light Köpek Maması Çeşitleri

Light köpek maması aynı insanlardaki diyetler ve light ürünler tüketilmesi gibi, sağlığı koruyarak kilo dengesi bulmayı amaçlar. Sağlıksız durumlara girmeksizin, istenilen oranlarda kilo verme için ideal olan kaliteli light mamalardan kullanmak olur.

Eğer içeriği zengin düşünülmüş ve onaylı bir markanın light köpek maması çeşitlerini tercih ederseniz köpeğiniz için en iyisini seçersiniz. Özenle planlanan beslenme takvimleri uygulayarak light mamalar sayesinde sağlıklı kiloya ulaşılması kolaylaşıyor.

Light mamalarda karşınıza farklı ırklara ve yaş gruplarına yönelik seçenekler çıkar. Kuru ve konserve (yaş) light mamalarda çeşitli markaların balıklı, etli, tahıllı, sebzeli, tavuklu ve pirinçli ürünleri öne çıkıyor.

Köpeklere özel bu ürün grubunda 2 kilogram, 14 veya 15 kilogram gibi farklı boy kuru mama ambalajları var. Hindili, kuzulu, pirinç katkılı, tavşan ya da somon eti içeren mamaları light kategorisinde bulabilirsiniz. Ayrıca küçük ırklara özgü light mamalar ve büyük ırk köpekler için çeşitler de var.

Yaşlı köpekler için üretilen light mamalarda da kalp sağlığına, bunama belirtilerinin önlenmesine özen gösterilerek ekstra vitamin mineral katkıları yapılabiliyor. Ekstra light olarak aşırı kilolu köpeklere özel obezite karşıtı tam diyet mamaları gerektiğinde tercih edilebilir.

Ayrıca tahıllı ve tahılsız ürünler de köpeğinize uygunluklarına göre kullanılabilir.

Light Köpek Maması Fiyatları

Light köpek maması fiyatları köpeğinizin aşırı kilolu olmasına bağlı gelişebilecek tüm problemleri düşününce oldukça makul. İyi bir fiyata kaliteli light köpek maması seçenekleri arasında tercih yapmanız mümkün oluyor.

Light köpek maması alırken fiyatına dikkat etmenin yanında ürün özelliklerinin size uygun olduğunu da kontrol edin. Köpeğinizin alerji ya da hassasiyeti olan gıdaları içeren mamaları kesinlikle kullanmayı denemeyin.

Köpeğiniz için uzun ve sağlıklı bir ömür, ona uygun kaliteli light köpek maması ile garanti altına girer. Köpeklerde yaşlılık, kısırlaştırma sonrası yağlanma, depresyon veya hareket kısıtlayıcı faktörler obeziteye yol açabilir.

Bu nedenle light mama kullanarak büyük sağlık sorunları ve masraflar karşınıza çıkmadan önlem alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.