Papağan Yemi

Toplam 9 ürün listelendi.
Yarın Kapında
Yarın Kapında teslimat saatleri dışındasın.
Sırala
Varsayılan Sıralama
Yeniden Eskiye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Puana Göre
Kategori :
9

Papağan Yemi

Papağanlar renkli kanatları olan ve oldukça neşeli kuş türlerinden olup ülkemizde en çok beslenmesi tercih edilen evcil hayvanlardandır.

Sağlıklı bir yaşam sağlayabilmeleri için bulundukları ortamın yeterli olmasının yanı sıra mutlaka dengeli ve ihtiyaçlarının olduğu kadar beslenmeleri önem taşır.

Beslenme düzenlerinin bozuk olması ve yeteri miktarda besin alınmaması halinde tüy sorunları, solunum güçsüzleşmesi, sindirim sorunları, iç yağlanma gibi etkenlerin yanı sıra ömürlerinin kısalmasına neden olur.

Tüm bu sorunlara neden olmamak için dengeli ve düzenli beslenme sağlanması gerekli iken papağanlar için özel üretilmiş yemlerin tercih edilmesi fayda sağlayacak bir seçimdir.

Petibom.com sitemizden hızlı bir şekilde ulaşım sağlayarak istenilen türde kuşyeminin bulunması mümkün iken papağanlara maksimum fayda sağlayacak yem çeşitlerini de kolaylıkla sitemizden temin edebilirsiniz.

Sitemiz içeriğinde Bonnie, Enjoy, Quik, Versele Laga gibi markaların kaliteli yemlerini bulmak mümkündür ve tüm içerikler oldukça zengin olup hızlı bir şekilde kargo yapılmaktadır.

Papağan Beslenmesi Nasıl Olmalı?

Papağanların ve diğer tüm kuş türlerinin besinleri insanların yediklerinden farklı olmalıdır. Bu farklılık toksik oluşumun önüne geçerek hazımsızlık sorunlarının oluşmasına engel olacaktır. Türlerine ve gelişimlerine göre her papağanın beslenme ihtiyaçları birbirinden farklıdır.

Örneğin sultan papağanları tohum ve tahılla beslenirken Senegal papağanları sebze ve meyve içerikli yemlerle beslenmelidir. Bu nedenle türlere uygun bir şekilde yem seçimi yapılması gereklidir.

Paketli bir şekilde olan papağan yemleri içerikleri oldukça zengin olup beslenme açısından yeterli her ürün yer alır. Dönem dönem papağanların ihtiyaçları değişkenlik gösterebilir ve bu dönemlerde mutlaka veteriner hekimlerden destek alınarak vitamin, mineral takviyeleri uygulanmalıdır.

Papağan Yemi Çeşitleri

Papağan yemleri çeşitleri ve içerikleri itibariyle birçok farklı kategoride bulunur. Mutlaka türlerinin dikkate alınarak yem seçimi yapılması önemli iken petibom.com adresimizden istenilen yem çeşidini bulmak mümkündür.

Bu yemlerin içeriklerinde yer alan vitamin, mineral, sebze ve meyve gibi doğal katkılar içeriğin zenginleşmesini sağlarken kuş içinde maksimum fayda sağlayarak sağlıklarını olumlu yönde etkiler.

Papağan Yemi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Papağan yemleri seçimleri yapılırken kuşun türü ve beslenme ihtiyaçları göz önünde bulundurulmalıdır. Papağanların beslenmeleri türlerine göre farklılık gösterirken kimi papağanlar tohumla beslenirken kimisi sebze ve meyve ağırlıklı beslenme düzenine sahiptir.

Beslenme düzenlerinin yanı sıra mutlaka gelişimini destekleyici, konuşmayı güçlendirici ve sağlıklarına olumlu etkisi olan içeriklerinde yer aldığı yemler tercih edilmelidir.

Papağan Yemi Fiyatları

Tüm besin gruplarında ve kuş ürünlerinde olduğu gibi papağan yemlerinin fiyatları da birçok etkene bağlı olarak değişkenlik gösterir. Marka, ürün ambalajı, içeriği gibi özellikler fiyatların farklılaşmasındaki en önemli değişkenlerdendir.

Petibom.com sitemizde istenilen türe hitap eden yem çeşitlerini kolayca bulabilir ve papağan yemlerindeki zengin içerikleri inceleyebilirsiniz.

Yemlerin alt kısmında yer alana yorumlardan faydalanılarak maksimum verim alınabilecek ürün tercihi yapabilir ve doğru yemlerin kullanılmasıyla kanatlı dostlarımızın sağlıklarını en uygun fiyatlarla güvence altına alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.